ΜΠΑΣΚΕΤ

Κρουζ και… τέζα η Ανδόρα του Γιάνκοβιτς!

ACB

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στην παράταση, η Φουενλαμπράδα έριξε στο καναβάτσο την Ανδόρα του Βλάντο Γιάνκοβιτς με 95-94. Δείτε το τελευταίο καλάθι που έκρινε τον νικητή.

Ολα έδειχναν πως είχαν χαθεί για την Ανδόρα. Το σκορ ήταν 71-80 με περίπου ένα λεπτό να απομένει. Ο Βλάντο Γιάνκοβιτς και οι συμπαίκτες του, όμως, έκαναν την ανατροπή στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας, με τον Έλληνα φόργουορντ να πετυχαίνει καθοριστικούς πόντους και τον Γιάκα Μπλάζιτς να υπογράφει με τρίποντο το 83-83 που έστειλε το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο η Ανδόρα είχε τον έλεγχο, ωστόσο η Φουενλαμπράδα έφτασε στο +2 μερικά δευτερόλεπτα πριν από το τέλος (91-93). Και πάλι οι γηπεδούχοι απάντησαν (94-93), ο Κρουζ, όμως, είπε την τελευταία λέξη και με το καλάθι που θα δείτε στη συνέχεια χάρισε μία σπουδαία νίκη στη Φουενλαμπράδα!