VTB LEAGUE

Εξαιρετικός ο Κασελάκης, ήττα για την Αστάνα

VTB LEAGUE

Ο Λεωνίδας Κασελάκης πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην Αβτοντόρ, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα της Αστάνα στην δεύτερη παράταση με 92-86.

Σε ένα παιχνίδι με 17 εναλλαγές στο σκορ και 10 ισοπαλίες, η Αστάνα ηττήθηκε εκτός έδρας με 92-86 από την Αβτοντόρ έπειτα από δύο παρατάσεις. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό σε εξέλιξη, με την ομάδα από το Καζακστάν να παλεύει μέχρι τέλους για τη νίκη, χάρη και στον Λεωνίδα Κασελάκη.

Ο έμπειρος φόργουορντ ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του, τελειώνοντας τον αγώνα με 19 πόντους με 8/14 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 0/2 βολές και 8 ριμπάουντ σε 43 λεπτά συμμετοχής.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Μπράντεν Φρέιζερ με 21 πόντους, με τον Ίαν Χάμερ να προσθέτει 16 πόντους.