ΚΗΦΙΣΙΑ

Το αρνητικό ρεκόρ της Κηφισιάς και τα 0/13 σουτ

Τα 0/13 σουτ της Κηφισιάς στο τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό συνιστούν αρνητικό ρεκόρ στην Α1, ξεπερνώντας την προηγούμενη χειρότερη επίδοση (2 πόντοι) που ανήκε στον Πανιώνιο και τον Ηλυσιακό!

Η Κηφισιά παρατάχθηκε στο ΣΕΦ με στόχο να δείξει ανταγωνιστικό πρόσωπο απέναντι στον Ολυμπιακό ωστόσο η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου έκανε αρνητικό ρεκόρ στο πρωτάθλημα της Α1, αφού ολοκλήρωσε την τρίτη περίοδο χωρίς να σκοράρει (0/13 σουτ)!

Σε αυτό το διάστημα οι "ερυθρόλευκοι" έκαναν σερί 21-0, μετατρέποντας το 50-38 του ημιχρόνου σε 71-38 στο 30', την ώρα που η Κηφισιά μέτρησε 0/8 δίποντα και 0/5 τρίποντα!

Η προηγούμενη αρνητική επίδοση ανήκε στον Πανιώνιο και τον Ηλυσιακό, που είχαν σημειώσει 2 πόντους.

Ο μεν Πανιώνιος σκόραρε 2 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο της ήττας από τον Πανελλήνιο με 66-60 για την 22η αγωνιστική της Α1 2008-09! Ο, δε, Ηλυσιακός είχε 2 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο της ήττας με 114-63 από τον Άρη στο Αλεξάνδρειο, τη σεζόν 2003-04.

Τα 0/13 σουτ της Κηφισιάς στο γ' δεκάλεπτο

21'10" (50-38) - Στίγγερς, άστοχο δίποντο

21'13" (50-38) - Στίγγερς, άστοχο δίποντο

22'14" (53-38) - Κασελάκης, άστοχο τρίποντο

23'06" (55-38) - Κασελάκης, άστοχο δίποντο

23'37" (56-38) - Κασελάκης, άστοχο δίποντο

24'22" (57-38) - Χρυσικόπουλος, άστοχο δίποντο

25'05" (60-38) - Ελ-Αμίν, άστοχο τρίποντο

25'26" (61-38) - Χογκ, άστοχο δίποντο

25'46" (61-38) - Xοχκ, άστοχο δίποντο

26'47" (63-38) - Ελ-Αμίν, άστοχο τρίποντο

27'25" (66-38) - Χογκ, άστοχο δίποντο

28'56" (60-38) - Γκίκας, άστοχο τρίποντο

29'29" (68-38) - Μάρσαλ, άστοχο τρίποντο

ΣΥΝΟΛΑ: 0/8 δίποντα, 0/5 τρίποντα