ΚΑΟΔ

Νίκη για τον ΚΑΟΔ

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι ο ΚΑΟΔ νίκησε την Καβάλα σε φιλική αναμέτρηση με 75-74. Διαβάστε αναλυτικά.

Ο ΚΑΟΔ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει μία διαφορά 11 πόντων από νωρίς έχοντας έναν εξαιρετικό Κακαρούδη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, άρχισε η…αντεπίθεση της ομάδας του Χουγκάζ, που έφτασε να μειώσει και να ροκανίσει τη διαφορά, πηγαίνοντας στο ημίχρονο με 37-42. Στο τρίτο δεκάλεπτο το θέαμα ήταν ακόμη καλύτερο, με τους γηπεδούχους να ακολουθούν πάντα στο σκορ και να πλησιάσουν κλείνοντας το σκορ σε 54-59.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν και το καλύτερο με την Καβάλα έχοντας σε καλή μέρα τον Στεφανίδη, τον Νάναλι και τον Μανωλόπουλο, να πλησιάζει και να περνάει μπροστά. Στα 3,6’’ πριν από το τέλος οι γηπεδούχοι κέρδιζαν με 74-73, όμως τελικά ο ΚΑΟΔ με καλάθι στην εκπνοή να παίρνει το ρόζ φύλλο με 74-75, με καλάθι του Κακαρούδη.

Τα δεκάλεπτα: 16-27, 37-42, 54-59, 74-75.

Καβάλα: Πάνος 5, Νάναλι 20(1), Μανωλόπουλος 14(3), Στεφανίδης 21(3), Καραθανάσης, Βελισσαρίου, Κριτσέφσκι 2, Μίτροβιτς 2, Κόλεμαν 4, Φίαρς 7(1), Αράπης, Καλαμπάκας, Ίλιεβ.

ΚΑΟΔ: Σλαφτσάκης 2, Νόουλς 10(1), Καλαίτζίδης, Ακεψιμιάδης, Μπένας 10(1), Κάρτερ 6, Κακαρούδης 26(2), Ντέιλ 6(1), Ζάρρας 2, Ιωάννου 8, Πάλμερ 5.