ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ BWIN

Φιλικό "διπλό" στην Αμαλιάδα το Περιστέρι

Το Περιστέρι επιβλήθηκε του Κόροιβου με 82-80 στην παράταση, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα στην Αμαλιάδα.

Μία εβδομάδα απέμεινε για την έναρξη του πρωταθλήματος της Α2 και το Περιστέρι μοιάζει πανέτοιμο να ριχτεί στη μάχη. Η ομάδα των δυτικών προαστίων νίκησε μέσα στην Αμαλιάδα τον Κόροιβο 82-80, αποδεικνύοντας ότι είναι φτιαγμένη για να πρωταγωνιστήσει στο νέο πρωτάθλημα. Ο Κόροιβος, από την άλλη, καταπώς φαίνεται χρειάζεται πολλή δουλειά ακόμα, αν και το πρωτάθλημα της Stoiximan.gr Basket League απέχει ακόμα δύο εβδομάδες.

Όσον αφορά στον αγώνα, το Περιστέρι ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα πέντε πόντων (22-29) αλλά στο τέλος του 40λεπτου ο Κόροιβος κατάφερε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση. Μοναδικός απών για την ομάδα του Νίκου Καραγιάννη ήταν ο Ιγκόρ Μιλόσεβιτς, ο οποίος εξακολουθεί να κάνει αποθεραπεία για να ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού στον καρπό.

Δεκάλεπτα:10-15, 22-29, 44-45, 70-70 (κ.α.), 80-82