ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Τα highlights από το Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου

Παρακολουθήστε σε βίντεο τα highlights από την αναμέτρηση Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου, στην οποία ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με σκορ 60-77.

Ο Ολυμπιακός σημείωσε την πρώτη του ήττα στο τουρνουά που λαμβάνει μέρος επί κροατικού εδάφους, καθώς ηττήθηκε με σκορ 60-77 από την Μπάγερν Μονάχου .

Οι Πειραιώτες πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση, αν και έπαιξαν έχοντας έξι απουσίες, καθώς έμειναν εκτός οι Σπανούλης, Πρίντεζης, Χάκετ, Μιλουτίνοφ και Χάντερ (τραυματίας). Σε αυτούς προσθέστε και τον Λοτζέσκι που αγωνίστηκε μόλις 7 λεπτά καθώς δέχτηκε χτύπημα στη μέση και προφυλάχθηκε.

Ο Ολυμπιακός παρουσίασε αδυναμίες στην άμυνα στη δεύτερη και στη τρίτη περίοδο, ενώ είχε πρόβλημα και στην επίθεση, όντας απελπιστικά άστοχος από τη περιφέρεια με 9/33 (!) τρίποντα. Είχε αρνητικό πρόσημο στον συσχετισμό ασίστ/λάθη (9/18) και δεν κατάφερε να βρει ρυθμό στο παιχνίδι του. Όπως είπε και ο κόουτς Γιάννης Σφαιρόπουλος, οι παίκτες του θα πρέπει να μάθουν από αυτό το παιχνίδι.