ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - Μοντεγκρανάρο 88-74

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι ενόψει της επόμενης σεζόν νίκησε τη Μοντεγκρανάρο με 88-74 για το τουρνουά της Πάτρας. Δείτε φωτογραφίες.

Στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι ενόψει της επόμενης σεζόν και μετά την προετοιμασία του στο Καρπενήσι ο Ολυμπιακός νίκησε την Μοντεγκρανάρο με 88-74.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα που δεν υπολόγιζε τους Βασίλη Σπανούλη, Γιώργο Πρίντεζη, Στράτο Περπέρογλου, Κώστα Σλούκα και Μίρζα Μπέγκιτς, οι οποίοι παίρνουν μέρος στο Ευρωμπάσκετ, όπως και τον Έισι Λο που έχει τραυματιστεί στα πλευρά έπαιξαν κατά διαστήματα καλό μπάσκετ και πήραν τη νίκη.

Οι Ιταλοί έκλεισαν την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 21-20, ενώ το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα στο +4 (45-41). Στην επανάληψη οι "ερυθρόλευκοι" συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα (67-60), φτάνοντας τελικά στο θετικό αποτέλεσμα με 88-74.

Καλό παιχνίδι από τον Ντάνστον, έδειξαν καλά στοιχεία οι Παπαπέτρου, Αγραβάνης.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 45-41, 67-60, 88-74.