ΚΑΒΑΛΑ

Φιλική νίκη της Καβάλας επί των Τρικάλων

Παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο μπάσκετ, η Καβάλα νίκησε με σκορ 56-48 τα Τρίκαλα σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στο κλειστό της Κατερίνης.

Η Καβάλα επικράτησε των Τρικάλων με 56-48 στο κλειστό της Κατερίνης, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας ενόψει του επόμενου εντός έδρας αγώνα της "Ένωσης" με τον Κολοσσό Ρόδου.

Η ομάδα του Στήβ Γιατζόγλου δε ξεκίνησε τόσο καλά και βρέθηκε μετά το τέλος του α' δεκαλέπτου πίσω στο σκόρ με 16-21, ενώ τα Τρίκαλα πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 25-27. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καβάλαβελτίωσε τον άμυνά της και έκλεισε το 3ο δεκάλεπτο με 38-33, κι εν τέλει επικράτησε με 56-48.