ΙΤΑΛΙΑ

Πρόκριση στα ημιτελικά για Σιένα

Η Σιένα νίκησε την Ρέτζιο Εμίλια με 82-73 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας. Διαβάστε αναλυτικά.

Η Σιένα δυσκολεύτηκε απέναντι στην Ρέτζιο Εμίλια κατάφερε όμως να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 82-73 και να προκριθεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Οι παίκτες του Λούκα Μπάνκι έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο 23-23 με την Ρέτζιο Εμίλια, ενώ βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο (39-37).

Στην τρίτη περίοδο, οι πρωταθλητές Ιταλίας επέβαλαν το παιχνίδι τους και πέρασαν μπροστά με 62-57 για να πάρουν τελικά το θετικό αποτέλεσμα και την πρόκριση στα ημιτελικά με 82-73.

Εκεί θα αντιμετωπίσουν την Σάσαρι που νίκησε την Μπρίντιζι με 98-96, ενώ στον άλλον ημιτελικό η Ρόμα θα αντιμετωπίσει τη Βαρέζε.