ΙΤΑΛΙΑ

Έκανε το break η Βενέτσια του Μπράμου

Η Βενέτσια επικράτησε εκτός έδρας της Κρεμόνα με σκορ 73-79 κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην ημιτελική φάση των ιταλικών playoffs. Θετική απόδοση από τον Μάικ Μπράμο.

Η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου ξεπέρασε το εμπόδιο της Κρεμόνα, επικρατώντας εκτός έδρας με σκορ 73-79 και κάνοντας το 1-0 στα προημιτελικά των playoffs στη Serie A.

Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 40-35 όμως η Βενέτσια ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο κι έφτασε στη νίκη με κορυφαίους σκόρερ τους Γκριν και Όρτνερ, που πέτυχαν 21 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Θετική απόδοση είχε ο Μάικ Μπράμος, που πέτυχε 10 πόντους σε 29 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 40-35, 58-59, 73-39.