ΕΥΡΩΠΗ

Το πανόραμα της 4ης ημέρας στο Ευρωμπάσκετ U16 β' κατηγορίας

Το πανόραμα της 4ης ημέρας στο Ευρωμπάσκετ U16 β' κατηγορίας

Η Ολλανδία, η Τσεχία και η Μεγάλη Βρετανία διατήρησαν, όπως και η Ελλάδα, το αήττητό τους στην φάση των ομίλων του Ευρωμπάσκετ U16 β' κατηγορίας, εξασφαλίζοντας την πρώτη θέση στους ομίλους τους.

Μία αγωνιστική έμεινε για την ολοκλήρωση της φάσης των ομίλων του Ευρωμπάσκετ U16 β' κατηγορίας της Βουλγαρίας μετά το τέλος και της 4ης αγωνιστικής, με τα πράγματα να ξεκαθαρίζουν στην κορυφή και των τεσσάρων ομίλων.

Η Ελλάδα, όπως και οι Ολλανδία, Τσεχία και Μεγάλη Βρετανία παράμειναν αήττητες και εξασφάλισαν την πρώτη θέση στους ομίλους τους, κάτι που σημαίνει ότι θα είναι πιο... χαλαρες την αυριανή (15/8) τελευταία αγωνιστική. Σε όλους τους ομίλους βέβαια γίνεται... πανικός για τις υπόλοιπες θέσεις, με την τελευταία αγωνιστική να αναμένεται με πολύ ενδιαφέρον.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική:

Α’ Όμιλος

Ισλανδία-Ελλάδα 76-85

Βέλγιο-Λευκορωσία 90-60

Ρουμανία-Ελβετία 74-76 (παρ., κ.α 65-65)

Η βαθμολογία:

1. Ελλάδα 4-0

2. Βέλγιο 3-1

3. Ισλανδία 2-2

4. Λευκορωσία 2-2

5. Ελβετία 1-3

6. Ρουμανία 0-4

Η πέμπτη αγωνιστική (15/8):

Βέλγιο-Ισλανδία (13:45)

Ελβετία-Ελλάδα (16:00)

Λευκορωσία-Ρουμανία (20:30)

Β’ Όμιλος

Ολλανδία-Δανία 100-36

Κύπρος-Πολωνία 56-88

Ουκρανία-Βουλγαρία 78-56

Η βαθμολογία:

1. Ολλανδία 4-0

2. Πολωνία 3-1

3. Ουκρανία 2-2

4. Βουλγαρία 2-2

5. Δανία 1-3

6. Κύπρος 0-4

Η πέμπτη αγωνιστική (15/8):

Ολλανδία-Κύπρος (13:45)

Δανία-Ουκρανία (16:00)

Βουλγαρία-Πολωνία (18:15)

Γ’ Όμιλος

Τσεχία-Νορβηγία 79-42

Σλοβακία-Ουγγαρία 51-67

Ιρλανδία-Βοσνία 71-97

Η βαθμολογία:

1. Τσεχία 4-0

2. Βοσνία 3-1

3. Ουγγαρία 3-1

4. Ιρλανδία 2-2

5. Σλοβακία 0-4

6. Νορβηγία 0-4

Η πέμπτη αγωνιστική (15/8):

Νορβηγία-Σλοβακία (13:45)

Τσεχία-Ιρλανδία (18:15)

Ουγγαρία-Βοσνία (20:30)

Δ’ Όμιλος

Γεωργία-Λουξεμβούργο 77-38

ΠΓΔΜ-Πορτογαλία 46-55

Κόσοβο-Μεγάλη Βρετανία 35-57

Η βαθμολογία:

1. Μεγάλη Βρετανία 4-0

2. Γεωργία 3-1

3. Πορτογαλία 3-1

4. Κόσοβο 1-3

5. ΠΓΔΜ 1-3

6. Λουξεμβούργο 0-4

Η πέμπτη αγωνιστική (15/8):

Γεωργία-Κόσοβο (16:00)

Πορτογαλία-Μεγάλη Βρετανία (18:15)

Λουξεμβούργο-ΠΓΔΜ (20:30)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24