ΕΥΡΩΠΗ

Νέα ήττα για την Βιτάουτας του άστοχου Μπολ

Η Βιτάουτας γνώρισε την ήττα με 73-65 από τη Νέπτουνας, με το ρεκόρ της να πέφτει πλέον στο 5-20. Τα "έσπασε" ο ΛιΆντζελο Μπολ, που έχανε το ένα σουτ πίσω από το άλλο.

Μία ακόμα ήττα για την Βιτάουτας. Η ουραγός του λιθουανικού πρωταθλήματος είδε τη Νέπτουνας να ξεφεύγει με 24-7 στην πρώτη περίοδο και τελικά να κερδίζει με 73-65. Με αυτή τη νίκη η Νέπτουνας βελτίωσε το ρεκόρ στο 19-6, με την Βιτάουτας να βλέπει το δικό της ρεκόρ να πέφτει στο 5-20.

Ο ΛιΆντζελο Μπολ αγωνίστηκε για 29 λεπτά και είχε μεν 12 πόντους, αλλά με 1/2 δίποντα, 3/12 τρίποντα και 1/2 βολές. Για τους νικητές, ο Σούλσκις είχε 16 πόντους και ο Ντελινινκάιτις 12 πόντους.