Το πανόραμα της 13ης αγωνιστικής στο TOP-16

Ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε στα playoffs, το τρίποντο του Μπερτάνς ξέρανε τη Ρεάλ και κρατάει όρθιο τον Ολυμπιακό ενώ η νίκη της Φενέρ επί της Εφές έστειλε τον Ερυθρό Αστέρα στους "8". Δείτε VIDEOS, σενάρια, πρόγραμμα και βαθμολογίες.

To Εuroleague Greece συγκέντρωσε και σας παρουσιάζει τον απολογισμό της 13ης αγωνιστικής στο Top-16.

Όλα τα σενάρια στον όμιλο του Ολυμπιακού

Όλα τα σενάρια στον όμιλο του Παναθηναϊκού

Πέμπτη, 3/4

Λοκομοτίβ Κουμπάν - Μάλαγα: Η Λοκομοτίβ πάτησε το... γκάζι στο παιχνίδι με τη Μάλαγα και πήρε με άνεση τη νίκη ( 81-60 ) που τη φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στη δεύτερη θέση του ομίλου στο Top-16 και το πλεονέκτημα έδρας στα playoffs.

Χίμκι - Ολυμπιακός: Η εντυπωσιακή Χίμκι συνέτριψε τον κατώτερο των περιστάσεων Ολυμπιακό με 98-66 , μετρώντας 14/29 τρίποντα και καλύπτοντας και τη διαφορά της ήττας στο ΣΕΦ. Έκαναν την "ζημιά" οι Σβεντ (19π) και Κόπονεν (17π).

Ερυθρός Αστέρας - Νταρουσάφακα: Ο Ερυθρός Αστέρας ετοιμαζόταν για... φιέστα πρόκρισης στο Βελιγράδι όμως η αποκλεισμένη Νταρουσάφακα επικράτησε με σκορ 61-80 στην κατάμεστη Kombank Arena.

Μπαρτσελόνα - Μπάμπεργκ: Χωρίς να αφήσει το παραμικρό περιθώριο αμφιβολίας η Μπαρτσελόνα έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Μπάμπεργκ κερδίζοντας με 75-57 σε ένα παιχνίδι που είχε φροντίσει να το... καθαρίσει από το ημίχρονο.

Παρασκευή, 4/4

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζάλγκιρις: Η Ζάλγκιρις ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο και προηγήθηκε και με +10 (36-46) στο 17', αλλά η ΤΣΣΚΑ αντέδρασε στο δεύτερο μέρος, παίρνοντας την νίκη με σκορ 100-86 , έχοντας για κορυφαίο τον Ντε Κολό (26π).

Φενέρμπαχτσε - Αναντολού Εφές: Η Φενέρμπαχτσε του Ζέλικο Ομπράντοβιτς δεν... χαρίστηκε στην Εφές και με ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο έφτασε στη νίκη με 90-86 , αφήνοντας εκτός συνέχειας την ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς και χαρίζοντας την πρόκριση στον Ερυθρό Αστέρα.

Παναθηναϊκός - Τσεντεβίτα: Η αύρα από τη βράβευση του Δημήτρη Διαμαντίδη έδωσε "φτερά" στα πόδια των παικτών του Παναθηναϊκού, που κέρδισαν άνετα την Τσεντεβίτα ( 76-60 ) για να παραμείνουν "ζωντανοί" στο κυνήγι της δεύτερης θέσης και του πλεονεκτήματος έδρας στα πλέι οφ.

Λαμποράλ Κούτσα - Ρεάλ Μαδρίτης: Το απίστευτο τρίποντο του Νταβίς Μπερτάνς χάρισε τη νίκη στη Λαμποράλ Κούτσα επί της Ρεάλ Μαδρίτης με 89-88 στο καλύτερο ματς της χρονιάς στην εφετινή Euroleague και κράτησε όρθιο τον Ολυμπιακό στη "μάχη" για την πρόκριση στα playoffs!