ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε την Παρτιζάν

Για την Αδριατική Λίγκα, ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε στο μεγάλο σερβικό ντέρμπι την Παρτιζάν με σκορ 92-77, έχοντας για κορυφαίους τους Μίλερ (17π), Στίματς (13π) και Μέκελ (12π, 9ασ).

Έχοντας για όπλο την αποτελεσματικότητα της στην επίθεση, η ομάδα του Ερυθρού Αστέρα νίκησε στην έδρα της την Παρτιζάν με σκορ 92-77, για την Αδριατική Λίγκα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στη πρώτη περίοδο με σκορ 13-24, αλλά οι φιλοξενούμενοι στη δεύτερο περίοδο σημείωσαν 32 πόντους, παίρνοντας εκείνοι το προβάδισμα στο ημίχρονο με 45-40. Η ομάδα του Ερυθρού Αστέρα είχε για κορυφαίους της παίκτες τους Λάζιτς (14π, 4/5τρ), Μίλερ (17π) και Στίματς (13π, 9ρ) ο οποίος αντικατέστησε τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη στο ρόστερ. Νταμπλ-νταμπλ από τον Μέκελ με 12 πόντους και 9 ασίστ.

Ανά δεκάλεπτο: 13-24, 45-40, 68-60, 92-77

Tα δεκάλεπτα: 13-24, 32-16, 23-20, 24-17

Ερυθρός Αστέρας: Ρέμπιτς, Τόμπσον 2, Μέκελ 12 (9ασ), Λάζιτς 14, Σίμανιτς, Τεγιτς 11, Σιμόνοβιτς 6, Γκούντουριτς 10, Γιόβιτς, Μίλερ 18, Σίρμπες 7, Στίματς 13

Παρτιζάν: Σβέτκοβιτς 14, Αρατίνοβιτς 19, Ντζονς 12, Μαρίνκοβιτς, Βίτκοβατς, Ντούμιτς 5, Πέροβιτς 4, Μαγκντέβκι, Άντριτς 3, Μιλουτίνοβιτς 7, Βράμπατς, Άντουσιτς 4