Ασταμάτητος: Πέντε τρίποντα σε μία περίοδο έβαλε ο Κέι Σι Ρίβερς!

31/03/2017 Panathinaikos Vs CSKA Moscow for Turkish Airlines Euroleague season 2016-17, in OAKA Stadium, in Athens - Greece

Photo by: Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography
31/03/2017 Panathinaikos Vs CSKA Moscow for Turkish Airlines Euroleague season 2016-17, in OAKA Stadium, in Athens - Greece Photo by: Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography TOURETTE PHOTOGRAPHY

Τρομερή εμφάνιση έκανε ο Κέι Σι Ρίβερς στη δεύτερη περίοδο του αγώνα ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Αρμάνι Μιλάνο, καθώς σκόραρε πέντε φορές πίσω από τη γραμμή των 6μ.75.

Είναι ένας από τους κορυφαίους σκόρερ της Ευρώπης κι ας μη βάζει 20-25 πόντους κάθε βράδυ. Ο Κέι Σι Ρίβερς έχει δείξει την κλάση του στα μέρη μας, αλλά αυτό που έκανε απόψε στο ΟΑΚΑ, δεν το έχει ζήσει ποτέ ξανά στη EuroLeague.

O Αμερικανός μπήκε στο ματς στο έκτο λεπτό, αστόχησε στο πρώτο του σουτ, επέστρεψε όμως στη δεύτερη περίοδο και έκανε σμπαράλια την άμυνα της Αρμάνι Μιλάνο. Σκόραρε 5/5 τρίποντα για να κρατήσει όρθια την ομάδα του που βρισκόταν συνεχώς στον ρόλο του κυνηγού και είχε στο ημίχρονο 15 πόντους αποκλειστικά πίσω από τη γραμμή των 6μ.75.