Γκέλα για τη Μακάμπι εντός έδρας

EUROLEAGUE.NET

Η Μακάμπι πλήρωσε την κούρασή της από τους διπλούς αγώνες που έδωσε μεσοβδόμαδα στην EuroLeague, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα από την Γκαλίλ Γκιλμπόα για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Ισραήλ.

Δίνοντας τον 4ο αγώνα της σε 8 μέρες, η Μακάμπι δεν κατάφερε να αντέξει, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα-σοκ από την Γκαλίλ Γκιλμπόα (91-94) για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Ισραήλ.

Η "ομάδα του λαού" είδε τους αντιπάλους της να μένουν κοντά στο σκορ σε όλο τον αγώνα, καταφέρνοντας παρόλα αυτά να κλείσει την τρίτη περίοδο προηγούμενη με 70-68. Στην τέταρτη περίοδο ωστόσο... έσκασε, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Γκαλίλ Γκιλμπόα, παίρνοντας μία σπουδαία νίκη.

Ο Ντ' Άντζελο Χάρισον με 34 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Ζακ ΛιΝτέι να προσθέτει 20 πόντους και τον Τζεϊκόβαν Μπράουν 15 πόντους.

Για την Μακάμπι, ο Μάικλ Ρολ και ο Πιέρ Τζάκσον είχαν από 14 πόντους και ο Τζον ΝτιΜπαρτολομέο 13 πόντους.