Το σήκωσε η Φενέρ στην Κροατία

Η Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ επικράτησε με 75-67 της Τσεντεβίτα και κατέκτησε την πρώτη θέση στο "Zadar Basketball Tournament"! Για τους νικητές, ο Άντριου Γκούντελοκ σκόραρε 20 πόντους ενώ αναδείχθηκε MVP του τουρνουά.

Η Φενέρ του Ζέλικο Ομπράντοβιτς ολοκλήρωσε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στο "Zadar Basketball Tournament" (19-21/09). Επικράτησε της Τσεντεβίτα με 75-67 και κατέκτησε την πρώτη θέση στη διοργάνωση.

Ο Αμερικανός σκόρερ Άντριου Γκούντελοκ τελείωσε τον αγώνα κόντρα στους Κροάτες με 20 πόντους, 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ ενώ αναδείχθηκε MVP του τουρνουά. Από 'κει και πέρα, ο Ρίκι Χίκμαν πρόσθεσε 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ ενώ ο, επίσης νεοαποκτηθείς, Γιαν Βέσελι, πρόσθεσε 15 πόντους.

Η Τσεντεβίτα προηγήθηκε με 57-58 στο 33'30'' ωστόσο το δίδυμο των Βέσελι, Χίκμαν έδωσε λύσεις στην επίθεση της Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (64-61, στο 37') που διατήρησε το προβάδισμα ως το τέλος του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 33-35, 50-57, 67-75.