Η Φενέρμπαχτσε νίκησε την Μάλαγα στην 3η παράταση

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε την Μάλαγα στην 3η παράταση με 111-104, σε ένα εντυπωσιακό ματς, το οποίο κρίθηκε στην τρίτη παράταση. Πρώτος σκόρερ ο Ντίξον με 19 πόντους, 12 πέτυχε ο Σλούκας, που μοίρασε και 7 ασίστ.

Σε φιλική αναμέτρηση η οποία διεξήχθη επί ισπανικού εδάφους, η Φενέρμπαχτσε νίκησε την Μάλαγα στην τρίτη παράταση με σκορ 111-104, σε ένα ματς που είχε εντυπωσιακή εξέλιξη.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα είχε σκορ 84-84, η πρώτη παράταση βρήκε ισόπαλες τις ομάδες με 92-92, στην δεύτερη παράταση το σκορ "έγραψε" 100-100, με τους Τούρκους στην τρίτη παράταση να έχουν περισσότερες δυνάμεις, παίρνοντας την νίκη στο τέλος με 111-104.

Πρώτος σκόρερ για την Φενέρμπαχτσε ο Μπόμπι Ντίξον με 19 πόντους, ακολούθησε ο Γιαν Βέσελι με 16, οι Μπόγκνταν Μπογντάνοβιτς και Έκπε Ούντο (12 ριμπάουντ) πέτυχαν από 14, ενώ ο Έλληνας γκαρντ, Κώστας Σλούκας, σημείωσε 12 πόντους, μοιράζοντας και 7 ασίστ στους συμπαίκτες του. Από την Μάλαγα ήταν εντυπωσιακός ο Κάιλ Φογκ, ο οποίος ήταν εντυπωσιακός στην επίθεση, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 37 πόντους και 7/16 τρίποντα.