Αλόνσο: "Θέλουμε να προκριθούμε στα προημιτελικά"

Ο Σίτο Αλόνσο στάθηκε στο κακό ξεκίνημα της ομάδας του και επεσήμανε πως η Μπασκόνια θέλει την πρόκριση στους "8".

Η Μπασκόνια νίκησε την Αρμάνι με 87-74 και ο Σίτο Αλόνσο αναφέρθηκε στο πως κατάφερε η ομάδα του να πάρει την νίκη, επισημαίνοντας πως οι Βάσκοι πρέπει να συνεχίζουν λειτουργούν σωστά για να πάρουν την πρόκριση στα προημιτελικά.

Ο Σίτο Αλόνσο σχολίασε τα εξής: "Στο ξεκίνημα του αγώνα δεν ήμασταν καλοί, δεν ήμασταν δραστήριοι και αυτό επειδή είχαμε έναν φόβο στο παιχνίδι μας, σε άμυνα και επίθεση. Το ίδιο συνέβη και στο δεύτερο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε σε όλους τους τομείς, ειδικά στην άμυνα και φτάσαμε στην νίκη. Η Αρμάνι είναι καλή ομάδα και αν την αφήσεις να κάνει το παιχνίδι της, θα σου κάνει ζημιά. Νίκησαν τον Ολυμπιακό στο γήπεδο τους και κόντρα στην Εφές προηγήθηκαν με 22 πόντους διαφορά, αν και στο τέλος έχασαν. Είμαστε στην ζώνη για τα playoffs από την αρχή της σεζόν και θέλουμε να προκριθούμε στα προημιτελικά. Πρέπει να συνεχίζουμε να κάνουμε τα καλά πράγματα που μπορούμε για να τα καταφέρουμε".