Στο +42 η Γαλλία με Γεωργία

Η Γαλλία έκανε επιμέρους σκορ 30-9 στην γ' περίοδο κόντρα στη Γεωργία κι εν τέλει επικράτησε με 95-53 σε φιλικό προετοιμασίας ενόψει Eurobasket 2015. Πρώτος σκόρερ για τους "Bleus" ο Νάντο Ντε Κολό (17π.).

Η Γεωργία ήταν ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο απέναντι στη Γαλλία, πριν οι "Bleus" του Βενσάν Κολέ ανεβάσουν στροφές κι εν τέλει φτάσουν στη νίκη με το υπέρ τους 95-53.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, το επιμέρους σκορ ήταν 30-9 για τους Γάλλους που παρουσίασαν πολυφωνία στην επίθεση και είχαν πρώτο σκόρερ τον Νάντο Ντε Κολό, με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-15, 41-32, 71-41, 95-53.

Γαλλία (Κολέ): Αζινσά 8, Ντιότ 4, Ντιό 7 (1), Καουντί 13 (1), Φουρνιέ 9 (1), Πιετρούς, Λοβέρν 6, Ζελαμπάλ 7 (1), Τζαϊτέ 2, Ντε Κολό 17 (1), Μπατούμ, Γκομπέρ 8, Πάρκερ 6.

Γεωργία (Κοκόσκοφ): Μπουρχανάτζε, Λεζχάβα, Σανάτζε 5, Τσιντσάτζε 14 (4), Σερμαντίνι 4, Πούλεν 5 (1), Πατσάτσια 2, Μαρκοϊσβίλι 11 (3), Πκχακάτζε, Σανικίτζε 8 (2), Πατσούλια 4.