Το πρόγραμμα σε Β'-Γ' Εθνική και γυναίκες
Φουλ δράση σήμερα σε Β' και Γ' Εθνική ανδρών, καθώς και σε Α1 - Α2 γυναικών. Το αναλυτικό πρόγραμμα των 57 αγώνων της ημέρας.
Με την 9η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα η Β' Εθνική σε Νότο και Βορρά, ενώ πλήρης είναι η αγωνιστική (8η) και στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής. Σήμερα θα γίνει επίσης και το δεύτερο πιάτο της 7ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών, ενώ νωρίς το μεσημέρι αρχίζει η δράση και στην Α2 γυναικών.
Συνολικά 57 αγώνες περιλαμβάνει το σημερινό αγωνιστικό πρόγραμμα σε άνδρες και γυναίκες -πλην Stoiximan.gr Basket League. Διαβάστε αναλυτικά όλους τους αγώνες της ημέρας σε Β' - Γ' Εθνική, καθώς και σε Α1 - Α2 γυναικών:
Β' ΕΘΝΙΚΗ
(9η αγωνιστική)
1ος όμιλος
Κω 17.00 Ιπποκράτης-Μανδραϊκός (Μαγκαφάς-Τσιμπούρης)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Ηράκλειο (Τσάτσης-Νάστος)
Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Παγκράτι (Μαγγουνής-Πλιάκας)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-ΚΑΟ Κορίνθου (Λογοθέτης-Ρίζος)
2Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Τρίτωνας (Τσαχάκης-Πόντας)
Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΕΦΑΟΖ (Στρέμπας-Αργυρούδης)
Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Νίκαιας-Διαγόρας Δρυοπιδέων (Μηλαπίδης-Παπαφωτίου)
1οΧαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Κορωπί (Σπυρόπουλος-Φραγγούλη)
2ος όμιλος
Μεσολογγίου 17.00 Χαρ. Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά (Καραβίτης-Θεοδωρόπουλος Ρ.)
Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα-Ίκαροι Σερρών (Φακίτσας-Ξέρας)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Φάρσαλα (Σιμητόπουλος-Γαζέτας)
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Καβάλα (Ντούρας-Δημάδης)
Ν. Μουδανιών 17.00 Πευκοχώρι-Ανατόλια (Ζαχαρής-Τσουμαχίδης)
Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Αγρίνιο (Παπαδόπουλος Θ.-Σαρακενίδης)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ασπίδα Ξάνθης (Θεοδώρου-Καρκαλέτσης)
Γ' ΕΘΝΙΚΗ
(8ηαγωνιστική)
1ος όμιλος
Λεχαίου 17.00 Ολυμπιάδα Λ.-Οίακας Ναυπλίου (Καμήτσος-Ελ Ανύ)
Κ.Αχαϊας 17.00 Αχαγιά '82-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας (Μαντήλας-Ασημακάκη)
Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-ΕΑ Πατρών (Μπανασάκης-Μαρίγλη)
Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Καλαμάτα 1980 (Σκαλτσής-Παπαδόπουλος Χ.)
Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Γλαύκος (Λιότσιος-Κουτσοδήμος)
Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-ΚΑΠ (Αντωνίου-Αθανασόπουλος)
Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Ακράτα (Δημόπουλος-Μαρινάκης)
2ος όμιλος
Κοκκινιάς (2ΓΕΛ) 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος (Ορφανός Ιορ.-Τηγάνης)
Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Χανιά (Χριστινάκης-Μαραγκάκης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 15.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Βούρειος ΑΟΛ Χίου (Καρακάσης-Γεράνιος)
Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 Παναγίτσα-Άρης Νίκαιας (Τσακαλογιάννης-Κρεσταινίτης)
Πετρούπολης 17.00 Άρης Π.-Λοκρός (Χατζημάρκος-Καρανικόλα Ελ.)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Ερμής Σχηματαρίου (Γερακίνης-Λελούδας)
3ος όμιλος
Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Νικόπολη Πρέβεζας (Σταθόπουλος-Καββαδάς)
Πολυκάστρου 15.00 Εύαθλος-Φαίακας (Φουτζήλας-Πετανίδου)
Μπάρας Τρικάλων 17.00 Ίκαροι Τρ.-Φίλιππος Βέροιας (Τσαπλής-Κατωτικίδης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 20.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών (Παπαγεωργίου-Καλέσης)
Πτολεμαϊδας 17.00 Πτολεμαϊδα-Ιωνικός Ιωνίας (Ντόγκας-Χατζηχαρίσης)
Βικέλας 17.00 Βέροια-Ζέφυρος 02 (Παριανόπουλος-Δολγύρας)
4ος όμιλος
Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Κένταυρος Καλ. (Τζιοπάνος Γ.-Γραικός)
Ελευθερούπολης 18.00 Ελευθερούπολη-ΧΑΝΘ (Ελευθεριάδης-Εκιζόγλου)
Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Αστέρας Σίνδου (Παπαδόπουλος Χ.-Μαλτέσιος)
Πολύγυρου 18.00 Πολύγυρος-Κομοτηνή (Σιταρίδης-Λουλουδιάδης)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 Αίας Ευόσμου-Ευκαρπία (Τσοκόλης-Κουκουλεκίδης)
Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-ΜΕΝΤ (Πράττος-Παπαθανασίου)
Ν. Σκοπού 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Απόλλων Καλ. (Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.)
Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
(7η αγωνιστική)
Γλυφάδας 14.30 Ολυμπιακός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Ουσταμπασίδης-Παυλόπουλος)
Λευκάδας 13.00 Νίκη Λευκάδας-Πανιώνιος (Κωνσταντινίδου-Μακρόπουλος)
Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Πρωτέας Βούλας (Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης)
Εσπέρου 14.00 Εσπερίδες-ΠΑΟΚ (Φάκαρος-Καρανικόλα Αλ.)
Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Φάρος Κερατσινίου (Τζίμα-Αγραφιώτης Ιωάν.)
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
(8ηαγωνιστική)
1ος όμιλος
Πετρούπολης 12.30 Άρης Πετρούπολης-Ανταγόρας Κω (Ντάνος-Καραμπιτσάκος)
Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Σπόρτιγκ (Κομιανός-Μαρτινάκος)
Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Προφήτης Ηλίας (Σκουλαρίκης-Βελέτζας)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Τζίμης-Τούσης)
Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Καλύβια (Μελισσάρης-Αγγελής)
2ος όμιλος
Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Ζαχαριάδης-Λάλλα)
Δ. Κραχτίδης 12.00 Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος (Τσαρδούλιας-Παπαδοπούλου Κυρ.)
Καλαμαριάς 13.30 Απόλλων Καλ.-Πυλαία (Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας)
Αγ. Θωμά Λάρισας 14.00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-Άρης (Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης)
Χ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίδα Ξάνθης-Ναύαρχος Βότσης (Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου)
Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Σταυρούπολη (Τσούλης-Δικταπανίδης)