Στον Αγιο Δημήτριο για το 18-0 ο Ολυμπιακός

Στον Αγιο Δημήτριο για το 18-0 ο Ολυμπιακός

Η διατήρηση της αήττητης πορείας είναι το ζητούμενο για τον Ολυμπιακό στον αγώνα με την Δάφνη Αγίου Δημητρίου για την 18η αγωνιστική της Α1 Γυναικών. Διαβάστε το πρόγραμμα της ημέρας σε Α1 - Α2 Γυναικών, Β' και Γ' Εθνική.

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου (η ηττημένη του αγώνα των έξι παρατάσεων της περασμένης εβδομάδας) αποτελεί το επόμενο εμπόδιο στην αήττητη πορεία του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Οι “ερυθρόλευκες” νίκησαν εύκολα τον Φάρο Κερατσινίου στο ντέρμπι κορυφής που έγινε την προηγούμενη εβδομάδα και σήμερα θα αντιμετωπίσουν την (4η της βαθμολογίας) Δάφνη Αγίου Δημητρίου, φιλοδοξώντας να κάνουν το 18-0 και να παραμείνουν αήττητες στο ελληνικό πρωτάθλημα για 64ο συνεχόμενο ματς.

Στη Β' Εθνική τα μεγάλα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής θα γίνουν στον Βορρά, με πρώτη και καλύτερη την αναμέτρηση του φορμαρισμένου Πευκοχωρίου (7 σερί νίκες) με την Καβάλα, η οποία μετρούσε και αυτή 7 συνεχόμενες νίκες πριν από το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας. Στο νότιο όμιλο το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό που θα διεξαχθεί στη Νέα Κηφισιά, εκεί όπου ηττήθηκε την περασμένη Τετάρτη στο εξ' αναβολής παιχνίδι ο Τρίτωνας και θα δοκιμαστεί σήμερα το μεγαλύτερο αήττητο σερί του πρωταθλήματος, το 11-0 του Διαγόρα Δρυοπιδέων.

Στην Γ' Εθνική τα παιχνίδια που συγκεντρώνουν πάνω τους τα περισσότερα βλέματα είναι το Οίακας Ναυπλίου-Μελίσσια (1ος όμιλος) και το Πολύγυρος-Ελευθερούπολη (4ος όμιλος). Τέλος, δράση υπάρχει και στην Α2 Γυναικών, όπου αναμετρώνται μάλιστα οι πρώτες τέσσερις ομάδες στον νότιο όμιλο (Σπόρτιγκ-ΓΣ Αγ. Παρασκευής, Προφήτης Ηλίας-Ηλιούπολη) σε μία καθοριστική αγωνιστική για την εξέλιξη του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(18η αγωνιστική)

Ν. Σμύρνης 13:00 Πανιώνιος-Νίκη Λευκάδας (Καρακωνσταντόπουλος-Φάκαρος)

Γ. Γεννηματάς 13:00 Πρωτέας Βούλας-Παναθλητικός (Κωνσταντινίδου-Ντάνος)

ΠΑΟΚ 14:00 ΠΑΟΚ-Εσπερίδες (Δημάδης-Μπακάλης)

Αγ. Δημητρίου 16:45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ολυμπιακός (Παυλόπουλος-Γιακείμη)

Π. Νικολαΐδης 14:00 Φάρος Κερατσινίου-Ολυμπιακός Βόλου (Χουγιάζος-Χατζημάρκος)

* Σε αγώνα που έγινε χθες ο Αθηναϊκός νίκησε τον Παναθηναϊκό 68-50.

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

(21η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Κω 17:00 Ιπποκράτης-Κορωπί (Καρακάσης-Σταθόπουλος)

Δ. Βικέλας 16:30 ΑΕΝ Κηφισιάς-Διαγόρας Δρυοπιδέων (Μαραμής-Ορφανός Εμ.)

Στ. Καλαϊτζής 17:00 Πανερυθραϊκός-ΕΦΑΟΖ (Γρίβα-Καλογερόπουλος)

Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Βούλας-Μάνδρα/Νικηφόρος (Ζακεστίδης-Σπυρόπουλος)

ΔΑΚ Κορίνθου 16:00 ΚΑΟ Κορίνθου-Ηράκλειο (Κυριακόπουλος-Τσιμπούρης)

2ο Ελευσίνας 17:00 Πανελευσινιακός-Παγκράτι (Μπούκας-Αποστολίδης)

ΔΑΚ Ν. Σμύρνης 17:00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Τρίτωνας (Στρέμπας-Τσολάκος)

ΔΑΚ Νίκαιας 18:00 Ιωνικός Νίκαιας-Δάφνη Δαφνίου (Πόντας-Παπαδόπουλος Χρ.)

2ος όμιλος

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Αγρίνιο (Σκούτας-Καραβίτης)

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 17:00 Χαλκηδόνα-Ανατόλια (Σιμητόπουλος-Φουτζήλας)

Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα-Ερμής Λαγκαδά (Μαντήλας-Τσιαπλής)

Γέφυρας 17:00 Γέφυρα-Ίκαροι Σερρών (Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου)

Ν. Μουδανιών 17:00 Πευκοχώρι-Καβάλα (Τζιοπάνος Ν.-Κοϊμτζόγλου)

ΔΑΚ Κοζάνης 17:00 Ελίμεια-Τιτάνες Παλαμά (Γαζέτας-Πετανίδου)

* Στον χθεσινό αγώνα το Στρατώνι επικράτησε των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων με 77-74.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

(19η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Ναυπλίου 17:00 Οίακας Ναυπλίου-Μελίσσια (Καμήτσος-Λεκατσάς)

ΕΑΚ Ν. Ιωνίας 17:00 Ν. Ιωνία-Ένωση Ιλίου (Ζιώγας-Μελισσάρης)

ΕΑ Πατρών 17:00 ΕΑΠ-Ολυμπιάδα Λεχ. (Μαγκαφάς-Μπιστιζάνος)

ΔΚΓ Αιγίου 17:00 Κεραυνός Αιγίου-Αχαγιά 82 (Δελαγραμμάτικας-Ισιγώνης)

Τέντα 17:00 Καλαμάτα 1980-Απόλλωνας Σμύρνης (Λαμπίρης-Ελ Ανύ)

Γλαύκου 17:00 Γλαύκος-Έσπερος ΑΟΠΑ (Μαρκόπουλος-Γεράνιος)

Κοντόπευκου 17:00 ΚΑΠ-Ακράτα (Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης)

2ος όμιλος

Εσπέρου 17:00 Έσπερος-Άρης Πετρούπολης (Τηγάνης-Ναστούλης)

Κλαδισού 15:00 Χανιά-ΑΕΕ Παναγίτσας (Ραχιώτης-Σιδέρης)

Χίου 16:00 ΒΑΟΛ Χίου-Νίκη Αμαρουσίου (Μαρίγλη-Ροδίτης)

Νέας Πεντέλης 17:00 Πεντέλη-ΟΦΗ (Κουτσοδήμος-Ασλανίδης Ηλ.)

ΔΑΚ Νίκαιας Πλάτων 15:00 Άρης Νίκαιας-Έσπερος Λαμίας (Καρπάνος-Μαρινάκης)

Αταλάντης 17:00 Λοκρός-Ερμής Σχηματαρίου (Σκαλτσής-Χρηστίδης Ηλ.)

3ος όμιλος

Πρέβεζας 17:00 Νικόπολη Πρέβεζας-Πτολεμαΐδα (Παργιαννόπουλος-Δολγύρας)

ΕΑΚ Κέρκυρας 17:00 Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

ΔΑΚ Δ. Βικέλας 17:00 Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου (Τσούλης-Μαλτέσιος)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17:00 Νίκη Βόλου-Εύαθλος Μακ. (Πράττος-Κουκουλεκίδης)

ΔΑΚ Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας (Κοντογιάννης-Γκούτας)

ΔΑΚ Ιωνίας 17:00 Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος 02 (Αγραφιώτης Ι.-Παπαθανασίου)

4ος όμιλος

Αγ. Παύλου Χαλκ. 18:00 Κένταυρος Καλλ.-Μαντουλίδης Χατζηχαρίσης-Χατζημπαλίδης)

Μίμης Τσικίνας 19:00 ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου (Σιταρίδης-Καρκαλέτσης)

ΔΑΚ Σίνδου 18:00 Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής (Σαρακενίδης-Χρυσάφης)

Πολύγυρου 18:00 Πολύγυρος-Ελευθερούπολη (Τσιρτσιμάλης-Λουλουδιάδης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός (Παπαγερίδης-Μελανίδης)

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17:00 Ευκαρπία-Ορφέας Ν. Σκοπού (Λαδάς-Θεοδωρίδης)

ΜΕΝΤ 17:00 ΜΕΝΤ-Απόλλωνας Καλαμαριάς (Παπαδόπουλος Χ.-Αγραφιώτης Γρ.)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(19η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Μελισσίων 14:30 ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΑ Χανίων (Κοτσίρης-Τσακιράκη)

Σπόρτιγκ 13:00 Σπόρτιγκ-ΓΣ Αγ. Παρασκευής (Αγγελής-Μαρτινάκος)

Καμινίων 12:00 Προφήτης Ηλίας-Ηλιούπολη (Λαζόγκα-Σκουλαρίκης)

Αγ. Δημητρίου 17:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ (Αντωνιάδης-Τούσης)

Καλυβίων 18:30 ΓΑΣ Καλυβίων-Ελευθερία Μοσχάτου (Αθανασόπουλος-Βελέντζας)

2ος όμιλος

Ν. Ρυσίου 14:00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πανσερραϊκός (Αγαγιώτου-Τσάλλας)

Σιδ. Σταθμού 14:00 Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας (Δικταπανίδης-Τσάνταλη)

ΔΑΚ Πυλαίας 13:30 ΑΕ Πυλαίας-Απόλλωνας Καλαμαριάς (Σελεβός-Αναστασιάδης)

Αλεξάνδρειο 12:00 Άρης-Ολύμπια Λάρισας (Χατζηκώστας-Ιορδανίδης)

Μίκρας 13:30 Ναύαρχος Βότσης-Ασπίδα Ξάνθης 2001 (Κουφούδης-Λυγούρας)

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13:00 Σταυρούπολη-Ηρακλής (Πλατέλα-Θρασυβουλίδης)

Photo credits: eurokinissi.gr

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24