Όλα τα φώτα στο ΟΑΚΑ

Όλα τα φώτα στο ΟΑΚΑ

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ με σκοπό να επεκτείνει το απίστευτο 32-0 που έχει στο ΟΑΚΑ απέναντι στον "δικέφαλο". Πλήρης αγωνιστική κίνηση σε Β'-Γ' Εθνική Ανδρών, Α1 και Α2 Γυναικών.

Η 82η αναμέτρηση μεταξύ του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ (18:00) σε επίπεδο Stoiximan.gr Basket League συγκεντρώνει πάνω της τα περισσότερα βλέμματα στο αγωνιστικό πρόγραμμα της Κυριακής. Μία Κυριακή που για πρώτη φορά από την έναρξη της σεζόν 2017-18 θα είναι πλήρης, καθώς σήμερα ρίχνονται στη μάχη και οι δύο κατηγορίες που δεν είχαν αρχίσει ακόμα, η Γ' Εθνική ανδρών και η Α2 Γυναικών.

Το ενδιαφέρον, βέβαια, θα περιστρέφεται το απόγευμα γύρω από το ΟΑΚΑ, εκεί όπου ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί τον ΠΑΟΚ με σκοπό να επεκτείνει το απίστευτο σερί των 32 νικών που μετράει εντός έδρας επί του "δικεφάλου"! Από τις 21 Μαρτίου 1998 έχει να φύγει με το "διπλό" από το ΟΑΚΑ ο ΠΑΟΚ, όπου έχει υποστεί μάλιστα τα τελευταία εννέα χρόνια τις πέντε μεγαλύτερες σε έκταση ήττες της ιστορίας του σε επίπεδο πρωταθλήματος.

Στις 16:00 ανοίγει το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στη Β' Εθνική με το ντέρμπι του βόρειου ομίλου μεταξύ του Αγρινίου και των Ικάρων Σερρών, ενώ στις 17:00 αρχίζουν οι πρώτοι αγώνες της πρεμιέρας στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής. Σε επίπεδο γυναικών, με πέντε αγώνες ολοκληρώνεται σήμερα η 1η αγωνιστική στην Α1, ενώ νωρίς το μεσημέρι αρχίζουν οι πρώτες αναμετρήσεις της χρονιάς στο νότιο και στο βόρειο όμιλο της Α2.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής:

Stoiximan.gr Basket League

(2η αγωνιστική)

Τ. Καμπούρης (17.00) Κύμη-Ολυμπιακός (Σχινάς-Μπίκας-Παπαθανασίου)

ΟΑΚΑ (18.00) Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (Καρακατσούνης-Αναστόπουλος Α.-Πιτσίλκας)

Β' Εθνική

(2η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Ν. Σμύρνης (17.00) Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ιπποκράτης Κω (Λιότσος-Νάστος)

Νίκαιας (18.00) Ιωνικός Νίκαιας-ΑΕΝΚ (Μπούκας-Αναστασίου)

1ο Χαϊδαρίου (17.00) Δάφνη Δαφνίου-Πανερυθραϊκός (Πόντας-Πλιάκας)

Στρέφη (17.00) Τρίτωνας-Πρωτέας Βούλας (Ορφανός Ι.-Λύρας)

Γ. Παπασιδέρης (17.00) Κορωπί-ΚΑΟ Κορίνθου (Χαλαμπαλάκης-Καρανικόλα Αλ.)

Στ. Βενέτης (17.00) Διαγόρας Δρυοπιδέων-Παγκράτι (Παπαφωτίου-Σπυρόπουλος)

Ζωγράφου (17.00) ΕΦΑΟΖ-Ηράκλειο (Καρπάνος-Σταθόπουλος)

2ο Ελευσίνας (17.00) Πανελευσινιακός-Μανδραϊκός (Τσαχάκης-Τσολάκος)

2ος όμιλος

Λευκόβρυσης (17.00) Ελίμεια-Χαρίλαος Τρικούπης (Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου)

Παλαμά (17.00) Τιτάνες Παλαμά-Χαλκηδόνα (Τσιαπλής-Κατωτικίδης)

Αλ. Δημόγλου (17.00) Καβάλα-Στρατώνι (Κοϊμτζόγλου-Παπαδόπουλος Χ.)

Χ. Χριστοδούλου (17.00) Ασπίδα Ξάνθης-Φάρσαλα (Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας)

Αγρινίου (16.00) Αγρίνιο-Ίκαροι Σερρών (Κωνσταντινίδου-Λογοθέτης)

Ανατόλια (17.00) Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά (Θεοδώρου-Τσοκόλης)

Γέφυρας (17.00) Γέφυρα-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Τζιοπάνος Ν.-Αγραφιώτης Ιωαν.)

Γ' Εθνική

(1η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Ναυπλίου (17.00) Οίακας Ναυπλίου-Καλαμάτα 1980 (Μαραμής-Σκαλτσής)

Ν. Ιωνίας (17.00) Ν. Ιωνία-Γλαύκος (Ντάνος-Ροδίτης)

ΕΑ Πατρών (17.00) ΕΑ Πατρών-ΚΑΠ (Ρίζος-Τσιμπούρης)

Αιγίου (17.00) Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα (Χρηστίδης Ηλ.-Γιακείμη)

Απόλλωνα (17.00) Απόλλωνας Σμύρνης-Έσπερος ΑΟΠΑ (Φάκαρος-Μαγκαφάς)

Κ. Αχαΐας (17.00) Αχαγιά 82-ΚΑΟ Μελισσίων (Κοτσιμπός-Χουγιάζος)

Λεχαίου (17.00) Ολυμπιάδα Λ.-Ένωση Ιλίου (Λεκατσάς-Καββαδάς)

2ος όμιλος

Χίου (17.00) Βούρειος Χίου-Λοκρός (Ουσταμπασίδης-Φασόλης)

Ν. Πεντέλης (17.00) Πεντέλη-Ερμής Σχηματαρίου (Κώτσου-Ασημακάκη)

Αγ. Δημητρίου (17.00) Κρόνος-Έσπερος Λαμίας (Μπανασάκης-Μαραγκάκης)

Βαρδινογιάννειο (17.00) ΟΦΗ-Άρης Πετρούπολης (Καρακάσης-Γεράνιος)

2ο ΓΕΛ Κοκκινιάς (17.00) Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕΕ Παναγίτσας (Χριστινάκης-Τσαουσόγλου)

3ος όμιλος

Κέρκυρας (17.00) Φαίακας-Πρωτέας Γρεβενών (Ντόγκας-Χατζηχαρίσης)

Δ. Βικέλας (17.00) Φίλιππος Β.-Ιωνικός Ιωνίας (Εκίζογλου-Λαδάς)

Ν. Ιωνίας Βόλου (18.00) Νίκη Βόλου-Ζέφυρος 02 (Σαρακενίδης-Χρυσάφης)

Μπάρας Τρικάλων (17.00) Ίκαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας (Φουτζήλας-Πράτος)

Πολύκαστρου (17.00) Εύαθλος-ΑΠΣ Πτολεμαϊδα (Πετανίδου-Παπαθανασίου)

ΔΑΚ Αγρινίου (19.00) ΓΕ Αγρινίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσακαλογιάννης-Μπακετέα)

4ος όμιλος

Α. Παύλου (18.00) Κένταυρος Καλλικράτειας-ΓΑΣ Κομοτηνή (Καρκαλέτσης-Γρεκός)

Μίμης Τσικινας (17.00) ΧΑΝΘ-ΠΣ Ευκαρπίας (Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός)

ΔΑΚ Σίνδου (18.00) Αστέρας Σίνδου-ΜΕΝΤ (Σιταρίδης-Λουλουδιάδης)

Πολυγυρου (18.00) Πολύγυρος-Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακώστας-Κοντογιάννης)

Μακεδονικού (18.00) Μακεδονικός-Ορφέας Ν. Σκοπού (Τσουμαχίδης-Δολγύρας)

Ελευθερούπολης (18.00) Ελευθερούπολη-Μαντουλίδης (Παζόλης-Λελούδας)

Κομοτηνής (18.00) Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου (Δημάδης-Νέδογλου)

Α1 Γυναικών

(1η αγωνιστική)

Λευκάδας (13.00) Νίκη Λευκάδας-Εσπερίδες (Κωνσταντινόπουλος-Κουτσοδήμος)

Επταπυργίου (14.00) Παναθλητικός-Ολυμπιακός Β. (Μελανίδης-Μπακάλης)

Γ. Γεννηματάς (13.00) Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ (Κυριακόπουλος-Μαρίγλη)

Εργάνης (14.30) Αθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου (Ραχιώτης-Γρίβα)

Ν. Σμύρνης (13.00) Πανιώνιος-Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Φραγκούλη-Κονταράτος)

Α2 Γυναικών

(1η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Μελισσίων (14.30) ΚΑΟ Μελισσίων-Προφήτης Ηλίας (Δαβιδέλης-Λαζόγκα)

Κοντόπευκου (19.30) Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Γαρίνη-Τεφτίκης)

Κλαδισού (12.00) ΟΑ Χανίων-ΓΑΣ Καλυβίων (Ελ Ανύ-Μακρόπουλος)

Πετρούπολης (15.00) Άρης Πετρούπολης-Ελευθερία Μοσχάτου (Μαυρέλης-Τηγάνης)

Ηλιούπολης (12.00) Ηλιούπολη-ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Καρακωνσταντόπουλος-Σκουλαρίκης)

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου

Κω (14.00) Ανταγόρας-Σπόρτιγκ (Χαϊνά-Κοτσίρης)

2ος όμιλος

Ν. Ρυσίου (14.00) Αναγέννηση ΝΡ-Πυλαία (Παπαδοπούλου Κ.-Δέλλας)

ΣΣ Κατερίνης (20.00) Πιερικός Αρχέλαος-Άρης (Αβραμίδου-Μπάρδας)

ΔΑΚ Καλαμαριάς (13.30) Απόλλων Καλ.-Ναύαρχος Βότσης (Τσούλης-Λαϊδης)

Δ. Κραχτίδης (12.00) Τιτάνες Δράμας-Σταυρούπολη (Κολοκυθάς-Γιαννούλη Στ.)

ΔΑΚ Σερρών (13.00) Πανσερραϊκός-Ηρακλής (Ζαχαριάδης-Λάλλα)

Αγ. Θωμά Λάρ. (14.00) Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα 2001 Ξάνθης (Μαλτέσιος-Τσαρδούλιας)

(photo credits: eurokinissi.gr)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Παγκόσμιο ρεκόρ: Του αφαίρεσαν το δίπλωμα μία ώρα μετά την εξέταση οδήγησης

Ο νεαρός Γάλλος έσπασε το παγκόσμιο ρεκόρ της γκαντεμιάς - ασυνειδησίας και συνελήφθη να οδηγεί υπό την επήρεια ουσιών ελάχιστη ώρα αφότου πέρασε στο μάθημα οδήγησης

Οι Αυθαίρετοι έριξαν την Ελλάδα στα χάπια

Ξαναείδαμε τα δύο πρώτα επεισόδια της σειράς, η οποία προβλήθηκε για πρώτη φορά σαν σήμερα (22/11) το 1989.

Black Friday: Ο Κωτσόβολος έχει ήδη ξεκινήσει τις προσφορές

Οι προσφορές που ξεχωρίζουν, το ξεκαθάρισμα του στοκ και η επιθετική πολιτική της Κωτσόβολος στο φετινό Black Friday

15 ελληνικές σειρές τόσο κακές που σχεδόν σου άρεσαν

Ο Τάσος Χαλκιάς ως Αλή Πασάς, η Πέπη Τσεσμελή, η Σοφία Καρβέλα κι άλλες πολύ κακές στιγμές της ελληνικής τηλεόρασης.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24