Η μπασκετική δράση του τριημέρου

Η μπασκετική δράση του τριημέρου

Το ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στην Κύμη και τον Απόλλωνα Πάτρας για την Stoiximan.gr Basket League ξεχωρίζει στο μπασκετικό πρόγραμμα του 3ημέρου, την ίδια στιγμή που στην Α2 δεσπόζει το παιχνίδι του Φάρου με τον Πανιώνιο.

Κύμη και Απόλλων Πάτρας θα δώσουν τον υπέρτατο αγώνα στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Basket League σήμερα (8/4) στη προσπάθειά τους να εξασφαλίσουν την παραμονή τους στην Stoiximan.gr Basket League. Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός αγωνίζονται την Μεγάλη Δευτέρα (10/4) κόντρα σε Προμηθέα και Ρέθυμνο αντίστοιχα.

Τα βλέμματα πάντως στρέφονται στην Α2, εκεί όπου ο Φάρος Κερατσινίου υποδέχεται τον πρωτοπόρο Πανιώνιο, καθώς και στους αγώνες του Αίολου Αστακού με το Ψυχικό και του Χολαργού με τον Δούκα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τριημέρου σε όλες τις εθνικές κατηγορίες:

Stoiximan.gr Basket League

(25η αγωνιστική)

Σάββατο 8 Απριλίου

ΚΓ Λαυρίου 17:00 Λαύριο-Άρης Πηλοϊδης-Πουρσανίδης Κ.-Μπίκας (Ντίνος)

ΚΓ Χαλκίδας 7:00 Κύμη-Απόλλων Πάτρας Σχινάς-Αναστόπουλος Π.-Δεσλής (Σταμάτης)

ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ-Κολοσσός Ρόδου Μπήτης-Τσαρούχα-Δαρλαμήτσος (Μουζάκης Στ.)

ΔΚΓ Τρικάλων 17:00 Τρίκαλα-Δόξα Λευκάδας Διαμαντής-Κατραχούρας-Λόρτος (Τανατζής)

ΚΓ ΠΑΟΚ 17:00 ΠΑΟΚ-Κόροιβος Μάνος-Πουρσανίδης Γ.-Μαλαμάς (Σιμητόπουλος)

Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου

ΚΓ Μελίνα Μερκούρη 17:00 Ρέθυμνο-Παναθηναϊκός Καρακατσούνης-Βαρδάλος-Κάρδαρης (Μαχαιριανάκης)

ΔΑΚ Τόφαλος 19:00 Προμηθέας Πατρών-Ολυμπιακός Σώμος-Τζαφλέρης-Γεωργιάδης (Θεοδοσόπουλος)

Α2

(25η αγωνιστική)

Σάββατο 8 Απριλίου 

ΔΑΚ Αστακού 17:00 Αίολος Αστακού-Ψυχικό Παναγιώτου-Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου (Τζιμογιάννης)

ΔΑΚ Πεύκων 17:00 Μαχητές Δόξας Πεύκων-Παγκράτι Σταματόπουλος-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Μήτσιου)

ΚΓ Αλκαζάρ 12:00 ΑΕ Λάρισας-Ηράκλειο Ξενικάκης-Παντελίδης-Κοτσίμπος (Βαρνάς)

ΔΑΚ Καλαμίτσας 17:00 Καβάλα-Ηρακλής Ταρενίδης Στ.-Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας (Παπαγεωργίου)

Π. Νικολαΐδη 17:00 Φάρος Κερατσινίου-Πανιώνιος Ψαριανός-Ανδρικόπουλος-Τσώνος (Ντάβαρης)

Υμηττού 17:00 Αμύντας-Εθνικός Μαγκλογιάννης-Διμπινούδης-Μαγγουνής (Άκελ)

Αντ. Τρίτσης (κ.θ.) 17:00 Χολαργός-Δούκας Θεονάς-Σκούτας-Γιακείμη (Ορφανός)

Τρίπολης 17:00 Αρκαδικός-ΓΣ Λαρισαίων 1928 Καλδίρης-Παπαθανασίου-Θεοδωρόπουλος (Κουκάκης)

Β’ Εθνική

(26η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Σάββατο 8 Απριλίου 

Λίντο 17:00 Εργοτέλης-Μανδραϊκός Κωνσταντινόπουλος-Ντάνος (Τζωρτζάκης)

Κυριακή 9 Απριλίου

Κοντόπευκου 17:00 ΚΑΠ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου  Κόλιας-Πλιάκας (Ζερδεβάς)

Στ. Καλαϊτζής 17:00 Πανερυθραϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Κονταράτος-Καλογριάς (Δούκας)

Απόλλωνα 17:00 Απόλλων Σμύρνης-Πρωτέας Βούλας Πόντας-Λαζαρίδης (Καρούσης)

Δ. Βικέλας 17:00 ΑΕΝ Κηφισιάς-Παπάγου Πολυχρόνης-Τσολάκος (Παλάτος)

2ο Ελευσίνας 17:00 Πανελευσινιακός-Τρίτων Παπαφωτίου-Τσαχάκης (Ζώης)

Α. Παπανδρέου 17:00 Περιστέρι-Κορωπί Καραβίτης-Φασόλης (Σταύρου)

Αγ. Θωμά 17:00 Μαρούσι-Ιωνικός Νίκαιας Αποστολίδης Β.-Σπυρόπουλος (Μπουρνάς)

2ος Όμιλος

Κυριακή 9 Απριλίου

Μ. Τσικίνας 17:00 ΧΑΝΘ-Καστοριά Παπαδόπουλος Θ.-Δημάδης (Φωτιάδης)

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17:00 Χαρ. Τρικούπης-Ερμής Αγιάς Ρίζος-Νάστος (Ρόζης)

Πολύγυρου 17:00 ΑΟ Πολύγυρου-ΑΣ Καρδίτσας Τσιρτσιμάλης-Σιμητόπουλος (Τζιοπάνος Ν.)

Λαγκαδά 17:00 Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας Γερακίνης-Παριανόπουλος (Αστρεινίδης) 

ΔΑΚ Ευόσμου 17:00 Αίας Ευόσμου-ΣΑ Στρατωνίου Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Παπαδόπουλος Ν)

Γέφυρα Θεσ. 17:00 ΚΣ Γέφυρας-Ασπίς Ξάνθης Τσιαπλής-Ελευθεριάδης (Πολυχρονίδης)

ΔΑΚ Αγ. Παύλου 17:00 Ευρώπη Πευκοχωρίου-ΑΟ Αγρινίου Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου (Θωμόπουλος)

Κυριακή 23 Απριλίου 

Ανατόλια 17:00 Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος Μαντήλας-Ζιώγας (Κασαπίδης)

Γ' Εθνική

Κυριακή 9 Απριλίου 

1ος Όμιλος (25η αγωνιστική)

ΔΑΚ Κορίνθου 17:00 ΚΑΟ Κορίνθου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Μαντήλας-Σταθόπουλος (Τρίγκα)

1ο Δ. Χαϊδαρίου 17:00 Δάφνη Δαφνίου-ΑΟ Ερμιόνης Φάκαρος-Αντωνίου (Παππάς)

Τέντα 17:00 ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Ακράτας Καλογερόπουλος Φ.-Αναστασίου (Γιαλικάρης)

Πετρούπολης 17:00 Άρης Πετρούπολης-Ένωση Ιλίου Χρηστίδης Π.-Κοτσώνης (Κουλούρης)

Αιγίου 17:00 Κεραυνός Αιγίου-ΑΟ Πεύκης Ζιώγας-Τσιμπούρης (Παπαδόπουλος Γ.)

Παν. Σαλπέας 17:00 ΑΟ Πορφύρας-ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας Φραγγούλη-Λύρας (Δραμεσιώτης)

Κ. Αχαΐας 17:00 ΑΟ Αχαγιά 82-Έσπερος ΑΟΠΑ Χρηστίδης Ηλ.-Ορφανός Μαν. (Κωστής)

2ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Εθν. Αντίστασης 17:00 Πόλις Καλλιθέας-Λοκρός Αταλάντης Μακρής-Σωτηρχέλης (Πετράκης Μιχ.)

ΔΑΚ Νίκαιας 17:00 Άρης Νίκαιας-ΑΕ Σαντορίνης Χαλαμπαλάκης-Ροδίτης (Παπαγιαννόπουλος)

Βαρδινογιάννειο 15:00 ΟΦΗ-Πανναξιακός Καρακωνσταντόπουλος-Χριστοδουλάκης (Ευαγγελινός)

Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας-Διαγόρας Δρυοπιδέων Κουτσοδήμος-Καρπάνος (Χριστοδούλου)

Σπόρτιγκ 14.30 Προμηθέας Χαλανδρίου-Ιπποκράτης Κω Χατζημάρκος-Αγγελής (Λημνιάτης)

Θήβας 17:00 Κάδμος-Νίκη Αμαρουσίου Λουκαράκης-Παπαδημητρόπουλος (Κάλφα)

3ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

ΔΑΚ Κοζάνης 17:00 Διόσκουροι Κοζάνης-Απόλλων Καλαμαριάς Χατζημπαλίδης-Θωμόπουλος (Κηπουρίδης)

Πολύκαστρου 17:00 Εύαθλος-Αριστοτέλης Φλωρ. Κουκουλεκίδης-Καρκαλέτσης (Ελευθεριάδης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00 Βίκος Ζαγοροχώρια-ΓΣ Φαρσάλων Βασιλόπουλος-Γραικός (Ράπτης)

Αιγινίου 17:00 Αιγινιακός-ΓΑΣ Μελίκης Αγραφιώτης Ι.-Τράττος (Παπαπέτρου)

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17:00 ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΣ Ελίμειας Φακίτσας-Χρυσάφης (Σακελλαρίου)

Πρέβεζας 17:00 Νικόπολη Πρέβεζας-Τιτάνες Παλαμά Πετανίδου-Παπαδόπουλος Χ. (Τζιμογιάννης)

ΔΑΚ Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λουλουδιάδης-Τσαλκιτζής Αριστ. (Πλεξίδας)

4ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

ΔΑΚ Σερρών 18:00 Ίκαροι Σερρών-Μακεδονικός Καρακώστας-Κοντογιάννης (Γιαβρής)

Επταπύργιου 18:00 Παναθλητικός-Αστέρας Καβάλας Κέτουλας-Μπαρδάς (Λαδόπουλος)

Νεάπολης Θεσ. 18:00 ΣΑΠΚ Νεάπολης-ΓΑΣ Κομοτηνή Παζόλης-Λελούδας (Τοζακίδης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής-Ιωνικός Ιωνίας Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Γκουρτζελίδης)

Μαντουλίδη 18:00 Μαντουλίδης-Ορφέας Ν. Σκοπού Παπαθωμά-Γεωργούλης (Βαφείδης)

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18:00 ΓΑΣ Χαλκηδόνας-ΠΟ Ν. Μουδανίων Λάλλα-Γιαννούλης Αναστ. (Παραλικίδης)

ΔΑΚ Ποταμουδίων 18:00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρα-ΑΣ. Αν. Ακτής Ζέφυρος Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Σαλικίδης)

Α1 Γυναικών

(21η αγωνιστική)

Κυριακή 9 Απριλίου

ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός Ξέρας-Τσουμαχίδης (Λαδένης)

Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Πανιώνιος Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου (Σιμητόπουλος)

Γλυφάδας 14.00 Τερψιθέα-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Παυλόπουλος Ανδρ.-Αργυρούδης (Ηπιώτης)

Γ. Γεννηματάς 14.00 Πρωτέας Βούλας-Ολυμπιακός Γρίβα-Σκαλτσής (Βιδάλης)

Εργάνης 14.00 Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας Καρακάσης-Μαρίγλη (Μπεσκάκη)

Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Κρόνος Αγ.Δημητρίου Ντούρας-Μπακάλης (Δροσόπουλος)

Α2 Γυναικών

(22η αγωνιστική)

Κυριακή 9 Απριλίου

1ος Όμιλος

 ΑΚΔ Τρίπολης 12.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Αρκάδι Χουγιάζος-Καραμπιτσάκης (Κουκάκης)

Σπόρτιγκ 12.00 Σπόρτιγκ-Μελίσσια Καλαϊτζάκης-Τηγάνης (Παπαδόπουλος Κ.)

Καμινίων 12.00 Κυρίαρχοι-Ηλιούπολη Σιδέρης-Σκουλαρίκης (Γολεγού)

Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Κ.-Ελευθερία Μοσχάτου Ισιγώνης-Καλατζής (Τζουβάρας)

Π. Νικολαϊδης 12.00 Φάρος-Άρης Πετρούπολης Παπαδόπουλος Χρ.-Φλώρος (Ευστρατίου)

2ος Όμιλος

ΔΑΚ Σερρών 14.00 ΑΟ Σερρών-Σταυρούπολη Θεοδωρίδης-Παπανικολάου (Γιαβρής)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας Ιορδανίδης-Τσιρόγλου (Αχταρίδης)

Ν. Ρύσιου 14.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Βόλου Γκέκας-Χατζηκώστας (Ανδρίτσος)

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας Σελεβός-Τσαλκιτζής Αθ. (Βάτσιος)

Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Πυλαία Τσούλης-Παπαδόπουλος Κυρ. (Καυχίτσας)

Χρ. Χριστοδούλου 14.00 Ασπίς Ξάνθης-ΠΑΣ Γιάννινα Τεμέλκου Αλεξ.-Τσαρδούλιας (Σαλικίδης)

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Σάλος στη Θεσσαλονίκη: Έβαλαν παιδάκια να ζωγραφίσουν πάνω σε άλογα

Θύελλα αντιδράσεων για πρόγραμμα ζωγραφικής πάνω σε... άλογα από παιδικό σταθμό της Θεσσαλονίκης

Αυτά τα αυτοκίνητα έχουν κλαπεί περισσότερες φορές στην Ελλάδα

Πες μας το μοντέλο και θα σου πούμε πόσο καλή ασφάλεια χρειάζεσαι.

Π. Φάληρο: Ξυλοκόπησαν ληστή με καλάσνικοφ σε μίνι μάρκετ

Ένας δράστης συνελήφθη, ενώ αναζητούνται δύο συνεργοί του που πυροβόλησαν στον αέρα προσπαθώντας να διαφύγουν

4 διάσημα ελληνικά τραγούδια που στην πραγματικότητα περιγράφουν ψυχασθένειες

Τι κοινό έχει ο Καζαντζίδης με τον Μιχάλη Ρακιντζή;

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24