Η μπασκετική δράση του Σαββατοκύριακου

Η μπασκετική δράση του Σαββατοκύριακου

Μάχες σε... όλα τα μέτωπα θα έχουμε το προσεχές διήμερο, αφού υπάρχουν αγώνες σε όλες τις εθνικές κατηγορίες, ενώ το πρόγραμμα κάποιων κατηγοριών θα ολοκληρωθεί στα μέσα της επόμενης εβδομάδας.

Το μεγάλο ντέρμπι απουσιάζει από το πρόγραμμα της Stoiximan.gr Basket League, ωστόσο στις υπόλοιπες κατηγορίες υπάρχουν πολλά παιχνίδια που ξεχωρίζουν.

Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες:

Stoiximan.gr Basket League

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

ΚΓ Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Π.-Δόξα Λευκάδας Πηλοϊδης-Μαγκλογιάννης-Θεονάς (Πίγκας)

Αλεξάνδρειο 17.00 Άρης-Κολοσσός Ρ. Παναγιώτου-Παντελίδης-Πιτσίλκας Β. (Γκούμας)

ΚΓ Χαλκίδας 17.00 Κύμη-ΠΑΟΚ Σχινάς-Μάνος-Μπίκας (Δεσάρτης)

ΟΑΚΑ 17.00 ΑΕΚ-Κόροιβος Γεωργιάδης-Συμεωνίδης-Κοντίλης (Κορασίδης)

ΚΓ Μ. Μερκούρη 17.00 Ρέθυμνο-Προμηθέας Π. Καρακατσούνης-Ψαριανός-Τσώνος (Μπορμπαντωνάκης)

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

ΚΓ Τρικάλων 17.00 Τρίκαλα-Ολυμπιακός Ανδρικόπουλος-Τσαρούχα-Κάρδαρης (Τανατζής)

ΚΓ Λαυρίου 19.00 Λαύριο-Παναθηναϊκός Καλδίρης-Παγώνης-Τζιοπάνος (Ελευθεριάδης)

Α2 Ανδρών

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Αστακού 17.00 Αίολος Αστακού-Πανιώνιος ΔιαμαντήςΜ-Μπούσιας-Δημόπουλος (Τσιμογιάννης)

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 Μαχητές Δόξα Πεύκων-Ψυχικό Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας (Παπαγεωργίου)

Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΑΕΛ-Παγκράτι Πουρσανίδης Κ.-Ξενικάκης-Τζίμα (Αγορογιάννης)

Ιβανώφειο (κθ) 17.00 Ηρακλής-Ηράκλειο Παφίλης-Παπαγερίδης-Κατωτικίδης (Σιμητόπουλος)

ΔΑΚ Καλαμίτσας 17.00 Καβάλα-Αρκαδικός Δεσλής-Λόρτος-Γερακίνης (Μπακάλης)

Π. Νικολαϊδης 17.00 Φάρος Κερατσινίου-Εθνικός Σκούτας-Παπαθανασίου-Διμπινούδης (Βιδάλης)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Δούκας Σώμος-Ζακεστίδης-Γιακείμη (Καρούσης)

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-ΓΣ Λαρισαίων 1928 Μαλαμάς-Δαρλαμήτσος-Καρακάσης (Παλάτος)

Β' Εθνική

1ος Όμιλος

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΕΦΑΟΖ Πόντας-Φασόλης (Λημνιάτης)

Ανδρ. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Τρίτων Πολυχρόνης-Πλιάκας (Ντάβαρης)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Κορωπί Θεοδωρόπουλος-Τσολάκος (Άκελ)

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Τσαχάκης-Αναστασίου (Παππάς)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας Στρέμπας-Καλογερόπουλος Φ. (Δούκας)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-Μανδραϊκός Αποστολίδης Β.-Μαγγουνής (Σταύρου)

2 Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Παπάγου Παπαφωτίου-Καραβίτης(Τεφτίκης)

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου

Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Ιωνικός Ν. Αναστόπουλος Αντ.-Νάστος (Σαιτάκης Μην.)

Στρέφη 18.00 Τρίτων-Μαρούσι Πόντας-Μαραμής (Σταματόπουλος)

2ος Όμιλος

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Πιερικός Αρχέλαος Ξέρας-Καρακώστας (Σιμητόπουλος)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Καστοριά Ταρενίδης Στ.-Ζαχαρής (Δροσόπουλος)

Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Ερμής Αγιάς Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Αστρεινίδης)

ΔΑΚ Μεσολλογίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Καρδίτσα Θα διεξαχθεί 21/12

ΔΑΚ Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Φίλιππος Βέροιας Δημάδης-Ντούρας (Πολυχρονίδης)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Στρατώνι Παπαδόπουλος Θεοφ.-Μελανίδης (Παραλικίδης)

ΔΑΚ Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπης Πευκοχωρίου-Ασπίς Ξάνθης Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου (Θωμόπουλος)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Αγρίνιο Σιμητόπουλος-Τσιρτσιμάλης (Λαδένης)

Γ' Εθνική

1ος Όμιλος

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Κορίνθου 17.00 Κόρινθος-Ένωση Ιλίου Ξάνθος-Μαγκαφάς (Ζάρκος)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Ακράτα Σπυρόπουλος-Σκαλτσής (Κωστής)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρούπολης-Πεύκη Τσάτσης-Λαζαρίδης (Παπαγιαννόπουλος)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Ίκαρος Καλλιθέας Ρίζος-Ντάνος (Παπαδόπουλος Γ.)

Παν. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Έσπερος Μαντήλας-Ζιώγας (Φαλούκας)

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

Τέντα 16.00 Καλαμάτα-Ερμιόνη Καρπάνος-Καββαδάς (Πολιτόπουλος)

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

1ο Δ. Χαϊδαρίου 19.45 Δάφνη Δαφνίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Μπούκας-Ορφανός Εμ. (Κουλούρης)

2ος Όμιλος

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Λοκρός Αταλάντης Χρηστίδης Ηλ.-Μαραμής (Χριστοδούλου Γ.)

Εθν. Αντίστασης 12.00 Πόλις Καλλιθέας-Σαντορίνη Μακρής-Κώτσου (Δραμεσιώτης)

Πεύκης 17.00 Προμηθέας Χαλ.-Διαγόρας Δρ. Κόλιας-Αυγερινός (Πετράκης Μιχ.)

Θήβας 13.00 Κάδμος-Ιπποκράτης Κω Καρακωνσταντόπουλος-Μαυρέλης (Κάλφα)

Ν. Πεντέλης 13.00 Πεντέλη-Νίκη Αμαρουσίου Ουσταμπασίδης-Καλογριάς (Αλετράς)

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Νικαίας 14.30 Άρης Νικαίας-Πανναξιακός ΑΟΝ Κουτσοδήμος-Μαυρατζάς (Ζερβουδής)

3ος Όμιλος

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Απόλλων Κ. Εμμανουήλ-Λουλουδιάδης (Παπαδόπουλος Νικ.)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Διόσκουροι Κοζ.-Αριστοτέλης Φλ. Τσοκόλης-Σιταρίδης (Κηπουρίδης)

Πολύκαστρο Κ. 17.00 Εύαθλος-Φάρσαλα Ζαχαριάδης-Λάλλα (Ελευθεριάδης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 15.00 Βίκος Ζαγοροχώρια-Μελίκη Παζόλης-Κοντογιάννης (Τζιμογιάννης)

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Ελίμεια Φουτζήλας-Αγραφιώτης Ιωαν. (Κανελλόπουλος)

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Τιτάνες Παλαμά Γαζέτας-Δαμίγος (Πλεξίδας)

Αιγινίου 17.00 Αιγινιακός-Ιωάννινα Κατρακάρης-Γιαννούλης Αν. (Παπαπέτρου)

4ος Όμιλος

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Μακεδονικός Πετανίδου-Γραικός (Τζιομπάνος)

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σερρών-Αστέρας Καβάλας Ρούκας-Θωμόπουλος (Γιαβρής)

Επταπυργίου 18.00 Παναθλητικός-ΓΑΣ Κομοτηνή Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Μήτσιου)

Νεάπολης Θ. 18.00 Νεάπολη-Ιωνικός Ιωνίας Παπαδόπουλος Χ.-Καρκαλέτσης (Κασαπίδης)

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18.00 Χαλκηδόνα-Ορφέας Ν. Σκοπού Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Τοζακίδης)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα-Ν. Μουδανιά Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Λυρίδης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΜΓΣ Κομοτηνή-Ακτή Ζέφυρος 02 Εκίζογλου-Σαρακενίδης (Γκουρτζελίδης)

Α1 Γυναικών

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

Π. Γιαννακόπουλος 16.00 Παναθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Μηλαπίδης-Φραγγούλη (Μαύρος)

ΠΑΟΚ 15.00 ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Φωτιάδης)

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

Ν. Σμύρνης 12.30 Πανιώνιος-Ολυμπιακός Κονταράτος-Γρίβα (Γολεγού)

Επταπυργίου 13.00 Παναθλητικός-Αθηναϊκός Τσιαπλής-Παπανικολάου (Ανδρίτσος)

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Τερψιθέα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Παυλόπουλος-Ορφανός Ιορδ. (Σταματόπουλος)

Γ. Γεννηματάς 12.00 Πρωτέας Βούλας-Άρης Λιότσος-Κωνσταντινίδου (Ζώης)

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου (εξ’ αναβολής)

Εργάνης 20.00 Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας Καλογερόπουλος Φ.-Τσολάκος (Παππάς)

Α2 Γυναικών

1ος Όμιλος

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Κ.-Αγ. Παρασκευή Χρηστίδης Π.-Αντωνιάδης (Ευστρατίου)

Π. Νικολαϊδης 19.30 Φάρος-Μελίσσια Λύρας-Γαρίνη (Δημητριάδης)

ΑΚΔ Τρίπολης 13.00 Τρίπολη-Ηλιούπολη Γεράνιος-Ελ Ενύ (Κουκάκης)

Πετρούπολης 14.30 Άρης Πετρ.-Ελευθερία Μοσχ. Δελαγραμμάτικας-Παπαδόπουλος Χ. (Ζερδεβάς)

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου (εξ’ αναβολής)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 21.00 Ηλιούπολη-Άρης Πετρούπολης Πλιάκας-Αθανασόπουλος (Μίχας)

Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου

Σπόρτιγκ 17.30 Σπόρτιγκ-Αρκάδι Ρεθύμνου Παπαδημητρόπουλος-Αντωνίου[Ροδ] (Πετρίδης Ν.)

2ος Όμιλος

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Σταυρούπολη Τζιομπάνος Γ.-Τοκμακίδης (Καυχίτσας)

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Σέρρες Πράττος-Μαλτέσιος (Γιαμούζης)

Ν. Ρύσιου 12.00 Αναγέννηση Ν. Ρ.-Ολύμπια Λάρισας Λαδάς-Θεοδωρίδης (Λαδόπουλος)

Χρ. Χριστοδούλου 15.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Ολυμπιακός Β. Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ. (Σαλικίδης)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Αχταρίδης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 13.00 Γιάννινα-Πυλαία Ιορδανίδης-Χατζηκώστας (Βόντζας)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Αχ, βαχ, Σαλάχ: Είδαμε ένα ματς της Αιγύπτου ανάμεσα σε Αιγύπτιους

Νιώσαμε Φαραώ στις τοποθεσίες Πυραμίδες και Κάιρο, παρακολουθώντας τον Ουάρντα να χορεύει τον Σουάρες.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24