Η μπασκετική δράση του διημέρου

Η μπασκετική δράση του διημέρου

Οι δεύτεροι αγώνες των Playoffs της Stoiximan.gr Basket League ξεχωρίζουν από το μπασκετικό πρόγραμμα του διημέρου, που περιέχει ακόμα Playoffs και Playouts στην Α2, αλλά και καθοριστικές αγωνιστικές σε Β'-Γ' Εθνική.

Ημιτελικοί Playoffs σε Stoiximan.gr Basket League και Α2, μάχες για άνοδο και παραμονή στη Β' και στη Γ' Εθνική. Αυτά περιέχει το μπασκετικό... μενού του διημέρου, το οποίο συρρικνώνεται όσο περνάει ο καιρός, αλλά γίνεται και ολοένα και πιο ενδιαφέρων!

Το απόγευμα ο Αρης θα υποδεχτεί τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης της Stoiximan.gr Basket League, ενώ την Κυριακή θα διεξαχθεί η δεύτερη αναμέτρηση μεταξύ του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, με τον "δικέφαλο" να είναι όμως αυτή τη φορά η γηπεδούχος.

Στο μεταξύ, στην Α2 ο Φάρος και ο Ηρακλής έχουν ως στόχο το 2-0 και την πρόκριση στους τελικούς των Playoffs, την ίδια ώρα που η Καβάλα και το Ηράκλειο θα παίζουν τη... ζωή τους στα Playouts της κατηγορίας. Κρίσιμη είναι πάντως η αγωνιστική και σε Β'-Γ' Εθνική, όπου ενδέχεται να κριθούν πολλά στις μάχες για άνοδο και παραμονή.

Stoiximan.gr Basket League

(2οι αγώνες)

Σάββατο 13 Μαΐου

Αλεξάνδρειο 17.00 Άρης-Ολυμπιακός (Καρακατσούνης-Ψαριανός-Παντελίδης)

Κυριακή 14 Μαΐου

ΟΑΚΑ 17.00 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός Superfoods (Αναστόπουλος Π.-Σώμος-Μαγκλογιάννης)

Α2

(2η αγωνιστική)

Σάββατο 13 Μαΐου

Playoffs

Αστακού 17.00 Αίολος Αστακού-Ηρακλής (Παναγιώτου-Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος)

Π. Νικολαΐδης 17.00 Φάρος-Δούκας (Πηλοϊδης-Ανδρικόπουλος-Θεονάς)

Playouts

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Αρκαδικός (Πουρσανίδης Κ.-Συμεωνίδης-Λόρτος)

ΔΑΚ Καλαμίτσας 17.00 Καβάλα-Μαχητές Δόξας Πεύκων (Τζαφλέρης-Ταρενίδης Στ-Τσιαπλής)

Β' Εθνική

(29η αγωνιστική)

Κυριακή 14 Μαΐου

1ος όμιλος

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-Πρωτέας Βούλας (Χρηστίδης Ηλ.-Φραγκούλη)

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Κρόνος (Διμπινούδης-Παυλόπουλος)

Παπάγου 17.00 Παπάγος-Απόλλωνας Σμύρνης (Καλαϊτζάκης-Χριστοδουλάκης)

Στρέφη 17.00 Τρίτωνας-Πανερυθραϊκός (Ζακεστίδης-Στρέμπας)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-ΚΑΠ (Λύρας-Αθανασόπουλος)

ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν.-ΑΕΝΚ (Θεοδωρόπουλος-Αποστολίδης)

Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Πανελευσινιακός (Κωνσταντινίδου-Καμήτσος)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Περιστέρι (Σκούτας-Καραβίτης)

2ος όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ερμής Αγιάς (Σιμητόπουλος-Τζίμα)

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Καστοριά Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β.-Χαρίλαος Τρικούπης Τζιοπάνος-Σιταρίδης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-ΧΑΝΘ Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξ.-Ανατόλια Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ.)

ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ερμής Λαγκαδά Δημόπουλος-Καρακάσης)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Αίας Ευόσμου Ντούρας-Εκίζογλου)

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη Πευκ.-Γέφυρα Ζαχαρής-Τσουμαχίδης)

Γ' Εθνική

Κυριακή 14 Μαΐου

1ος όμιλος

(29η αγωνιστική)

ΔΑΚ Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ-Καλαμάτα (Αυγερινός-Φακώνας)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρούπολης-Γλαύκος (Κώτσου-Χριστινάκης)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα (Καρπάνος-Νερομυλιώτης)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ερμιόνη (Σωτηρχέλης-Κωστακέλη)

Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Ασημακάκη-Λεκατσάς)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Ένωση Ιλίου (Νάκας-Σταθόπουλος)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Κ.-Πεύκη (Τσολάκος-Ορφανός Εμμ.)

2ος όμιλος

(25η αγωνιστική)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός-Πανναξιακός (Αντωνίου-Καλατζής)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρ.-ΟΦΗ (Μαρίγλη-Μυλωνάς)

Κω 13.00 Ιπποκράτης-Άρης Ν. (Ντάνος-Τσάμης)

2ο Λύκειο Αμαρ. 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Πόλις Καλλιθέας (Ραχιώτης-Καλογερόπουλος Φ.)

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Έσπερος Λαμίας (Φάκαρος-Αντωνίου)

Θήβας 17.00 Κάδμος-Προμηθέας Χαλ. (Κουτσοδήμος-Ελ Ανύ)

3ος όμιλος

(25η αγωνιστική)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Φάρσαλα (Δημάδης-Μελανίδης)

ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Αριστοτέλης Φλ. (Τσούλης-Κουκουλεκίδης)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Βίκος Ζαγοροχώρια (Βασιλόπουλος-Πλατέλλα)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Εύθαλος (Φουτζήλας-Μαλτέσιος)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Διόσκουροι Κοζ. (Παπαδόπουλος Χ.-Αγραφιώτης Ι.)

Αιγινίου 17.00 Αιγινιακός-Ευκαρπία (Παζόλης-Γκέκας)

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νικόπολη Πρέβεζας (Πετανίδου-Λουλουδιάδης)

4ος όμιλος

(25η αγωνιστική)

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Κομοτηνή (Κέτουλας-Δολγύρας)

Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιωνίας-Αστέρας Καβάλας (Κοντογιάννης-Λελούδας)

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-ΣΑΠΚ Νεάπολης (Κολοκυθάς-Γιαννούλης Αναστ.)

Ν. Μουδανιών 18.00 Νέα Μουδανιά-Παναθλητικός (Θεοδωρίδης-Παπανικολάου Ι.)

Περαίας 18.00 Αν. Ακτή Ζέφυρος-Ίκαροι Σερρών (Παπανικολάου Γ.-Κατωτικίδης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής-Μαντουλίδης (Ντόγκας-Χατζηχαρίσης)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα-Χαλκηδόνα (Σαρακενίδης-Χρυσάφης)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Κρήτη:Σκότωσε τον αδερφό του και αυτοκτόνησε πίνοντας υγρά μπαταρίας

Μαχαίρωσε μέχρι θανάτου τον αδελφό του. Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο αλλά κατέληξε στα τραύματά του

Ελληνίδα SMILF, έλα να υποκλιθείς στο κοινό σου

Μετά τις MILF μας προέκυψαν οι SMILF. Έλα να δεις ποιες είναι και γιατί αξίζει να τις γνωρίσεις.

ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Πέθανε ο διαβόητος serial killer Τσαρλς Μάνσον

Ο δολοφόνος νοσηλευόταν τις τελευταίες ημέρες σε νοσοκομείο συνοδευόμενος από πέντε αστυνομικούς

Η απόπειρα δολοφονίας του Βαρδή Βαρδινογιάννη από τη 17Ν

Ακόμη και (ακριβώς) 27 χρόνια μετά, η αποτυχημένη ενέδρα της 17Ν στον Έλληνα επιχειρηματία είναι μια αφήγηση που κόβει την ανάσα.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24