Η μπασκετική δράση του διημέρου

Η μπασκετική δράση του διημέρου

Το ντέρμπι κορυφής της Α2 ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Δούκα για την τελευταία αγωνιστική της Α2, που θα κρίνει την άνοδο στην Stoiximan.gr Basket League, με τον Ηρακλή να καραδοκεί, δεσπόζει στο μπασκετικό πρόγραμμα του διημέρου.

Πανιώνιος και Δούκας κοντράρονται στον αγώνα της χρονιάς στην Α2, με τον Ηρακλή να καραδοκεί, αφού την ίδια ώρα θα υποδεχθεί εντός έδρας τον Αμύντα. (17:00, LIVE Blog από το Sport24.gr) και να θέλει νίκη του Δούκα, ώστε με δική του νίκη να κερδίσει αυτός την άνοδο.

Οι δύο συγκεκριμένοι αγώνες επισκιάζουν όλους τους υπόλοιπους στο μπασκετικό πρόγραμμα του διημέρου, όπου θα έχουμε δράση σε Α2, Β Εθνική και Γ Εθνική Ανδρών. Αγώνες για την Stoiximan.gr Basket League δεν θα έχουμε, αφού τα ημιτελικά του Πρωταθλήματος θα ξεκινήσουν την προσεχή Πέμπτη (11/5).

Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες:

Α2

Σάββατο 6 Μαϊου

(30η αγωνιστική)

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αίολος Αστακού Μπήτης-Τζαφλέρης-Φακίτσας (Τζιοπάνος)

Εσπέρου 17.00 Εθνικός-Καβάλα Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Ρίζος (Βιδάλης)

Νεάπολης 17.00 ΑΕ Λάρισας-Φάρος Κερατσινίου Παντελίδης-Τζίμα-Κοϊμτζόγλου (Σταμάτης Γ.)

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Αμύντας Σταματόπουλος-Ξενικάκης-Πιτσίλκας Β. (Παπαγεωργίου)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Χολαργός Ευφραιμίδης-Κωνσταντινόπουλος-Ταρενίδης Κ. (Σαϊτάκης)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Αρκαδικός Κοντίλης-Στρέμπας-Γιακείμη (Μαυρουδής)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικός-ΓΣ Λαρισαίων 1928 Χαλαμπαλάκης-Σταθόπουλος-Κονταράτος (Σταύρου)

Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Δούκας Σχινάς-Σώμος-Ανδρικόπουλος (Άκελ/Ελευθεριάδης)

Β' Εθνική

Κυριακή 7 Μαϊου

(28η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Ορφανός Ι.-Σιδέρης (Καρούσης)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Θεονάς-Κάρδαρης (Ηπιώτης)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Μανδραϊκός Μηλαπίδης-Τσολάκος (Ορφανός)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Παπάγου Τσώνος-Τσαρούχα (Κορασίδης)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Τρίτων Θεοδωρόπουλος-Λαζαρίδης (Πετράκης)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕΝ Κηφισιάς-Κορωπί Τσαχάκης-Σπυρόπουλος (Ζερδεβάς)

2 Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Ιωνικός Ν. Πολυχρόνης-Αναστασίου (Δραμεσιώτης)

Α. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Εργοτέλης Μαρίγλη-Ροδίτης (Ντάβαρης)

2ος Όμιλος

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Πιερικός Αρχέλαος Δημόπουλος-Καρπάνος (Ρόζης)

Αγιάς Λάρισας 17.00 Ερμής Αγιάς-Καστοριά Θεοδώρου-Τζιοπάνος (Βαρνάς)

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη Πευκοχωρίου-Καρδίτσα Σιμητόπουλος-Λόρτος (Θωμόπουλος)

Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Φίλιππος Βέροιας Ζαχαρής-Τσουμαχίδης (Δροσόπουλος)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Στρατώνι Παπανικολάου Γ.-Κατωτικίδης (Παπαδόπουλος Ν.)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Ασπίς Ξάνθης Δημάδης-Μελανίδης (Πολυχρονίδης)

1 Γυμνάσιο Κορδ. 17.00 Αίας Ευόσμου-Αγρίνιο Καρακώστας-Κοντογιάννης (Σιμητόπουλος)

Γέφυρα 17.00 Γέφυρα-Πολύγυρος Παργιανόπουλος-Παζόλης (Παραλικίδης)

Γ' Εθνική

1ος Όμιλος

(28 αγωνιστική)

Κυριακή 7 Μαϊου

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-ΚΑΟ Κορίνθου Καλογερόπουλος Φ.-Γρίβα (Μάρκου)

Τέντα 17.00 ΣΚ Καλαμάτα - Δάφνη Δαφνίου Νάστος-Μπακετέα (Πολιτόπουλος)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Άρης Πετρούπολης Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ειρ. (Πίγκας)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Κεραυνός Αιγίου Τσάτσης-Λύρας (Ζάρκος)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πορφύρας Αντωνιάδης-Αθανασόπουλος (Μουζάκης Στ.)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση-Αχαγιά 82 Χατζημάρκος-Κιουλαφάς (Ζερβούδης)

Πεύκης 17.00 Πεύκη-Έσπερος ΑΟΠΑ Μακρής-Λουκαράκης (Λημνιάτης)

2ος Όμιλος

(24 αγωνιστική)

Σάββατο 6 Μαϊου

Εθν. Αντίστασης 13.00 Πόλις-Ιπποκράτης Μακρόπουλος-Νερομυλιώτης (Τεφτίκης)

Κυριακή 7 Μαϊου

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης Χρηστίδης Π.-Σκαλτσής (Ναλετάκης)

Δ. Περιστεράκης 17.00 Πανναξιακός-Σαντορίνη Πλιάκας-Αυγερινός

ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Άρης Ν.-Διαγόρας Δρ. Καλογριάς-Μαυρέλης (Παπαγιαννόπουλος)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Νίκη Αμαρουσίου Κουτσοδήμος-Παπαδημητρόπουλος (Δεσάρτης)

Ν. Πέρκιζας 17.00 Προμηθέας Χαλ.-ΑΕ Πεντέλης Καλαϊτζάκης-Τζίμης (Παππάς)

3ος Όμιλος

(24 αγωνιστική)

Κυριακή 7 Μαϊου

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 1700 Βίκος Ζαγοροχώρια-ΜΓΣ Απόλλων Καλ. Ντόγκας-Θωμόπουλος (Ράπτης)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Αριστοτέλης Φλ. Σαρακενίδης-Χρυσάφης (Μόρφη Γ.)

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-Μελίκη Αγραφιώτης Ι.-Μαλτέσιος (Κηπουρίδης)

Πολυκάστρου Κιλκίς 17.00 Εύαθλος-Ελίμεια Τσοκόλης-Τσούλης (Ελευθεριάδης)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Διόσκουροι-Τιτάνες Παλαμά Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης (Βόντζας)

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων Κέτουλας-Λελούδας (Κασαπίδης)

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Αιγινιακός Παπαθανασίου-Σελεβός (Κανελλόπουλος)

4ος Όμιλος

(24 αγωνιστική)

Νεάπολης 18.00 Νεάπολη-Μακεδονικός Κουκουλεκίδης-Πράττος (Φωτιάδης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Καβάλας Παπαδόπουλος Χ.-Καρκαλέτσης (Γκουρτζελίδης)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα-Ιωνικός Ιων. Εκιζόγλου-Παπανικολάου Ι. (Μπρίγκος)

Επταπυργίου 18.00 Παναθλητικός-Ορφέας Ν. Σκοπού Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Τοζακίδης)

Ομόνοιας 18.00 Ίκαροι Σερρών-Ν. Μουδανιά Ζαχαριάδης-Λάλλα (Γιάβρης)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Αν. Ακτή Ζέφυρος 02 Πετανίδου-Λουλουδιάδης (Λαδένης)

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18.00 Χαλκηδόνα-ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής Παπαδόπουλος Θ.-Τσιαπλής (Μήτσιου)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Black Friday: Ποιες αλυσίδες ανοίγουν νωρίτερα σήμερα

Η παγκόσμια ημέρα του καταναλωτισμού, το Black Friday, έχει ξεκινήσει. Ποιοι είναι αυτοί που μπαίνουν πρώτοι στην αρένα ανοίγοντας νωρίτερα τα καταστήματα τους

Οι καμπύλες της Tao Wickrath δεν χωράνε πουθενά

Μια πρώτη γνωριμία με το κορίτσι πίσω από το sideboob της εβδομάδας.

Ξανά σε χώρους Σένγκεν οι επιβάτες από Ελλάδα

Οι επιβάτες από Ελλάδα δεν θα μεταφέρονται πλέον στα γερμανικά αεροδρόμια στο χώρο εκτός Σένγκεν όπως αποφασίστηκε στη χθεσινή τριμερή συνάντηση μεταξύ Γερμανίας- Ελλάδας- Κομισιόν

Τον περασμένο Ιούλιο, ο Σπύρος Χρυσικόπουλος επανακαθόρισε τα ανθρώπινα όρια.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24