Η μπασκετική δράση του διημέρου

Η μπασκετική δράση του διημέρου

Κολοσσός και Άρης κοντράρονται με φόντο την τετράδα στην Ρόδο, στον αγώνα που ξεχωρίζει στο μπασκετικό πρόγραμμα του διημέρου, την ίδια στιγμή που στην Α2 υπάρχουν ντέρμπι σε όλα τα μέτωπα.

Ο Κολοσσός υποδέχεται τον Άρη στην Ρόδο στο ντέρμπι της Stoiximan.gr Basket League, ξέροντας ότι με νίκη θα "πιάσει" τους "Κίτρινους" στην 4η θέση, κάτι που θέλει να εκμεταλλευτεί και το Ρέθυμνο, αφού αν κερδίσει τον Προμηθέα στην Πάτρα και κερδίσει και ο Κολοσσός τον Άρη τότε θα υπάρχει τριπλή ισοβαθμία στην 4η θέση! Οι ομάδες που μας εκπροσωπούν στην EuroLeague, Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, αγωνίζονται κόντρα στο Λαύριο και Τρίκαλα αντίστοιχα.

Μεγάλο ενδιαφέρον βέβαια έχουν και οι αγώνες της Α2, εκεί όπου ξεχωρίζει το ντέρμπι του Δούκα με τον Αίολο Αστακού, καθώς και ο αγώνας Ψυχικό-Ηρακλής.

Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες:

Stoiximan.gr Basket League

(22η αγωνιστική)

Σάββατο 18 Μαρτίου

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Απόλλων Π. Αναστόπουλος Π.-Πουρσανίδης Γ. –Μαγκλογιάννης (Τζιμογιάννης)

Βενετόκλειο 17.00 Κολοσσός Ρ.-Άρης Καρακατσούνης-Μπήτης-Μαλαμάς (Βιτζηλαίος)

ΠΑΟΚ 17.00 ΠΑΟΚ-Κύμη Σχινάς-Αναστόπουλος Αντ.-Πιτσίλκας Β. (Σιμητόπουλος)

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-ΑΕΚ Μάνος-Τζαφλέρης-Μπίκας (Παπαδόπουλος Γ.)

Τόφαλος 17.00 Προμηθέας Π.-Ρέθυμνο Σώμος-Παντελίδης-Συμεωνίδης (Θεοδωρόπουλος)

ΟΑΚΑ 21.00 Παναθηναϊκός-Λαύριο Καλδίρης-Ζαχαρής-Καλογερόπουλος Φ. (Άκελ)

Κυριακή 19 Μαρτίου

ΣΕΦ 17.30 Ολυμπιακός-Τρίκαλα Θεονάς-Παπαθανασίου-Κάρδαρης (Σταύρου)

Α2

(22η αγωνιστική)

Σάββατο 18 Μαρτίου

Δαϊς 17.00 Δούκας-Αίολος Αστακού Δεσλής-Καλογερόπουλος Λ.-Ξέρας (Παλάτος)

Εσπέρου 17.00 Εθνικός- Μαχητές Παγώνης-Κωνσταντινόπουλος-Γερακίνης (Ντίνος)

Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-ΑΕΛ Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης-Κωνσταντινίδου (Ντάβαρης)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Ηρακλής Παναγιώτου-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος (Κορασίδης)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Ηράκλειο Ταρενίδης Στ.-Βαρδάλος-Κοντίλης (Μαυρουδής)

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Καβάλα Διαμαντής-Καρακάσης-Λιότσος (Δούκας)

Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΓΣ Λαρισαίων 1928-Φάρος Παφίλης-Κοτσίμπος-Τζιοπάνος (Σταμάτης)

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Αμύντας Γεωργιάδης-Πουρσανίδης Κ.-Τζίμα (Κουκάκης)

Β' Εθνική

(23η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Περιστέρι Τσαχάκης-Λαζαρίδης (Γολεγού)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος-Πανελευσινιακός Μπούκας-Πλιάκας (Μουζάκης Στ.)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-ΑΕΝΚ Διμπινούδης-Ραχιώτης (Τεφτίκης)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-ΚΑΠ Παπαφωτίου-Φραγκούλη (Καρούσης)

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Πανερυθραϊκός Ζακεστίδης-Τσολάκος (Ζερβούδης)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Μαρούσι Θεοδωρόπουλος-Στρέμπας (Ελευθεριάδης)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Εργοτέλης Μαντήλας-Σταθόπουλος (Μπουρνάς)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Ιωνικός Ν. Μηλαπίδης-Μαγκουνής (Ορφανός)

2ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα Φακίτσας-Καρακώστας (Σάμαλης)

Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Αίας Ευόσμου Δημάδης-Μπακάλης (Κηπουρίδης)

Αγιάς 17.00 Ερμής Αγιάς-Ερμής Λαγκαδά Τσιαπλής-Παπανικολάου (Βαρνάς)

Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια Σκούτας-Σπυρόπουλος  Σπ. (Πίγκας)

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-ΧΑΝΘ Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Μανάσης)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Ευρώπη Πευκοχωρίου Θεοδώρου (Κοϊμτζόγλου)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Πολύγυρος Σιμητόπουλος-Δαμίγος (Παπαδόπουλος Ν.)

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Αγρίνιο Φουτζήλας-Γαζέτας (Σαλικίδης)

Γ' Εθνική

1ος Όμιλος

Κυριακή 19 Μαρτίου

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Κ.-ΚΑΟ Κορίνθου Φάκαρος-Μαρίγλη (Μίχας)

Πεύκη 17.00 Πεύκη-Δάφνη Δαφνίου Αποστολίδης-Αυγερινός (Λημνιάτης)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Καλαμάτα Κρεσταινίτης-Μαραγκάκης (Παπαδόπουλος Κ.)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Γλαύκος Μπανασάκης-Ροδίτης (Πετρίδης)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Ακράτα Καλαϊτζάκης-Μαυρέλης (Ζάρκος)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Άρης Πετρούπολης Νάκας-Ασημακάκη (Ρόζης)

Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Κεραυνός Αιγίου Χρηστίδης Π.-Σιδέρης (Θεοδοσόπουλος)

2ος Όμιλος

Σάββατο 18 Μαρτίου

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Σαντορίνη Αντωνιάδης-Μαρουδιάς (Χριστοδούλου Γ.)

Κυριακή 19 Μαρτίου

ΚΓ Χρ. Αγγουράκης (Χαϊδάρι) 17.30 Προμηθέας Χαλ.-Λοκρός Αταλάντης Ρίζος-Τσιμπούρης (Παππάς)

Εθν. Αντίστασης 14.00 Πόλις-Πανναξιακός Τσακαλογιάννης-Λεκατσάς (Σταματόπουλος)

ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Άρης Νίκαιας-ΟΦΗ Mακρόπουλος-Καββαδάς (Ευστρατίου)

Θήβας 17.00 Κάδμος-Διαγόρας Δρ. Καρανικόλα Αλ.-Χριστινάκης (Κάλφα)

Ν. Πεντέλης 14.00 Πεντέλη-Ιπποκράτης Κω Λογοθέτης-Κανελλόπουλος (Δημητριάδης)

3ος Όμιλος

Κυριακή 19 Μαρτίου

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Απόλλων Καλ. Κατωτικίδης-Τσιρόγλου (Κανελλόπουλος)

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Αριστοτέλης Φλ. Κέτουλας-Δολγύρας (Αστρεινίδης)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Διόσκουροι-Φάρσαλα Αγραφιώτης Ι.-Γρεκός (Βόντζας)

Πολυκάστρου 17.00 Εύαθλος-Βίκος Ζαγοροχώρια Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Ελευθεριάδης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 16.30 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μελίκη Παζόλης-Λελούδας (Ράπτης)

ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας-Ελίμεια Μελανίδης-Ντόγκας (Πλεξίδας)

Αιγινίου 17.00 Αιγινιακός-Τιτάνες Παλαμά Λουλουδιάδης-Παπαθανασίου (Βάτσιος)

4ος Όμιλος

Κυριακή 19 Μαρτίου

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18.00 Χαλκηδόνα-Μακεδονικός Παπαδόπουλος Χ.-Βασιλόπουλος (Παραλικίδης)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Αστέρας Καβάλας Τσουμαχίδης-Σαρακενίδης (Κασαπίδης)

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σερρών-Κομοτηνή Εκίζογλου-Μαλτέσιος (Γιαβρής)

Επταπυργίου 18.00 Παναθλητικός-Νεάπολη Τσούλης-Πράττος (Πολυχρονίδης)

ΔΑΚ Περαίας 18.00 Αν. Ακτή Ζέφυρος-Ιωνικός Ιων. Πετανίδου-Τοκμακίδης (Λαδένης)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα-Ορφέας Ν. Σκοπού Κοντογιάννης-Γεωργούλης (Μπρίγκος)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Ν. Μουδανιά Ζαχαριάδης-Λάλλα (Γκουρτζελίδης)

Α1 Γυναικών

(19η αγωνιστική)

Σάββατο 18 Μαρτίου

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Τερψιθέα-Νίκη Λευκάδας Νάστος-Καρπάνος (Ζερδεβάς)

Κυριακή 19 Μαρτίου

Γ. Γεννηματάς 12.30 Πρωτέας Β.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Γιακείμη –Φασόλης (Ηπιώτης)

ΠΑΟΚ 12.00 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός Παπαγερίδης-Ντούρας (Φωτιάδης)

Ν. Σμύρνης 12.30 Πανιώνιος-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Καραβίτης-Πολυχρόνης (Ζώης)

Επταπυργίου 13.00 Παναθλητικός-Παναθηναϊκός Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Μήτσιου)

Εργάνης 13.00 Αθηναϊκός-Άρης Θεσσαλονίκης Κώτσου-Χατζημάρκος (Πετράκης Μιχ.)

Α2 Γυναικών

(20η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Καμινίων 12.00 Κυρίαρχοι-Αγ. Παρασκευή Παπαδόπουλος Χρ.-Σκουλαρίκης (Τεφτίκης)

7ο Δημ. Πετρούπολης 12.00 Άρης Πετρούπολης-Αρκάδι Μυλωνάς-Αντωνίου (Κουλούρης)

Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Μελίσσια Σκαλτσής-Λαζόγκα (Παπαγιαννόπουλος)

Π. Νικολαϊδης 12.00 Φάρος Κερατσινίου-Ηλιούπολη Ισιγώνης-Τζίμης (Δραμεσιώτης)

ΑΚΔ Τρίπολης 12.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Ελευθερία Μοσχάτου Χουγιάζος-Χαϊνά (Κουκάκης)

2ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Σταυρούπολη Ιορδανίδης-Λυγουρας (Παπαπέτρου)

Ν. Ρυσίου 14.00 Αναγέννηση Ν. Ρ. –ΑΟ Σερρών Ξυλάς-Πρεβεντάς (Βαφείδης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας Καρκαλέτσης-Τσαρδουλιάς (Τζιμογιάννης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 14.00 ΜΓΣ Απόλλων Καλ.-Ολυμπιακός Β. Γιαννούλης Αναστ.-Θωμόπουλος)

Χρ. Χριστοδούλου 14.00 Ασπίς Ξάνθης-Τιτάνες Δράμας Κολοκυθάς-Ρούτζιος (Σαλικίδης)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Πυλαία Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός (Τοζακίδης)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Μη δίνετε τη θέση σας σε ηλικιωμένους στα μέσα μεταφοράς

Ποιος ο λόγος που επιστήμονες μας συστήνουν να σκεφτούμε δύο φορές πριν σηκωθούμε σε τρένα και λεωφορεία για να καθίσουν άτομα μεγαλύτερης ηλικίας

Μέγας είσαι άνθρωπε και θαυμαστό το Ρίο-Αντίρριο

Ο Μένιος Σακελλαρόπουλος φόρεσε το κράνος του και μπήκε στα άδυτα της συγκλονιστικής γέφυρας, την οποία εμπνεύστηκε ο Χαρίλαος Τρικούπης πριν από 124 χρόνια.

BΙΝΤΕΟ: Τι συμβαίνει όταν ένα αυτοκίνητο πέφτει σε λακκούβα

Πόσο καταπονείται το όχημά μας τη στιγμή του ήχου που μισούμε να ακούμε

Το ‘Game of Thrones’ σού είπε την αποκάλυψη του φινάλε μερικές σεζόν πριν

(Μάλλον) δεν θα το θυμόταν ούτε και ο πιο λιωμένος.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24