Η μπασκετική δράση του διημέρου

Η μπασκετική δράση του διημέρου

Ο αγώνας ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη για την Stoiximan.gr Basket League ξεχωρίζει στο μπασκετικό πρόγραμμα του διημέρου.

Η 20η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League θα διεξαχθεί σε δύο σκέλη αυτή την εβδομάδα, με 5 αγώνες σήμερα (4/3) και άλλους δύο την Κυριακή 5 Μαρτίου, όταν και θα μπουν στη "μάχη" οι δύο "αιώνιοι", Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, αντιμετωπίζοντας Άρη και Λαύριο αντίστοιχα. Στην Α2 ξεχωρίζουν οι αγώνες Εθνικός - Ηρακλής, Αμύντας - Καβάλα και Χολαργός - Φάρος Κερατσινίου.

Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες:

Stoiximan.gr Basket League

(20η αγωνιστική)

Σάββατο 4 Μαρτίου

ΔΚΓ Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Απόλλων Π. Σχινάς-Πουρσανίδης Γ.-Ψαριανός (Πολιτόπουλος)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Κολοσσός Ρ. Σταματόπουλος-Ξενικάκης-Λόρτος (Τζιμογιάννης)

Μ. Μερκούρη 17.00 Ρέθυμνο-Κύμη Καρακατσούνης-Τζαφλέρης-Θεονάς (Μπορμπαντωνάκης)

ΔΑΚ Τόφαλος 17.00 Προμηθέας Π.-ΑΕΚ Πηλοϊδης-Μπήτης-Συμεωνίδης (Θεοδοσόπουλος)

ΚΓ ΠΑΟΚ 17.00 ΠΑΟΚ-Τρίκαλα Σώμος-Παναγιώτου-Τζιοπάνος Ν. (Παραλικίδης)

Κυριακή 5 Μαρτίου

ΟΑΚΑ 17.00 Παναθηναϊκός-Άρης Μάνος-Παντελίδης-Μαλαμάς (Ορφανός)

ΣΕΦ 17.00 Ολυμπιακός-Λαύριο Παγώνης-Αναστόπουλος Αντ.-Πιτσίλκας Β. (Μαύρος)

Α2

Σάββατο 4 Μαρτίου

(20η αγωνιστική)

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Αίολος Αστακού Τσώνος-Μπίκας-Γιακείμη (Γιαλικάρης)

Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΓΣ Λαρισαίων 1928-Μαχητές Δόξας Πεύκων Διαμαντής-Σκούτας-Ζακεστίδης (Αγορογιάννης)

Δαϊς 17.00 Δούκας- ΑΕΛ Πουρσανίδης Κ.-Κοτσίμπος-Κοντίλης (Σταύρου)

Εσπέρου 17.00 Εθνικός-Ηρακλής Παφίλης-Βαρδάλος-Δεσλής (Άκελ)

Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Ηράκλειο Κωνσταντινόπουλος-Μαντήλας-Λιότσος (Μουζάκης Στ.)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Παγκράτι Παπαθανασίου-Παπαφωτίου-Διμπινούδης (Γολεγού)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Καβάλα Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος-Χαλαμπαλάκης (Τεφτίκης)

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Φάρος Κερατσινίου Καλδίρης-Τσαρούχα-Κάρδαρης (Καρούσης)

Β' Εθνική

Κυριακή 5 Μαρτίου

(21η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Εργοτέλης Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου (Παλάτος)

Αγ. Δημητρίου 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μαρούσι Πόντας-Αναστασίου (Μαυρουδής)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Περιστέρι Τσάτσης-Καρακωνσταντόπουλος (Βιδάλης)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-Πανελευσινιακός Θεοδωρόπουλος-Κονταράτος (Καρούσης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Καραβίτης-Καλογερόπουλς Φ. (Κορασίδης)

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΚΑΠ Ορφανός Μ.-Σκαλτσής (Δραμεσιώτης)

ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγου-Ιωνικός Ν. Αποστολίδης-Τσαχάκης (Ζερβούδης)

Στρέφη 17.00 Τρίτων –Κορωπί Στρέμπας-Φραγκούλη (Λημνιάτης)

2ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος Γερακίνης-Φακίτσας (Παπαπέτρου)

Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Ευρώπη Πευκοχωρίου Καλογερόπουλος-Ζαχαρής (Βόντζας)

Αγιάς Λάρισας 17.00 Ερμής Αγιάς-Γέφυρα Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Μπεκιάρης)

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Αίας Ευόσμου Καρακάσης-Καρπάνος (Πίγκας)

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά Τζίμα-Κοϊμτζόγλου (Αστρεινίδης)

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Ανατόλια Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης (Κουσαϊτης)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Αγρίνιο Σιμητόπουλος-Φουτζήλας (Μελανίδης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ασπίς Ξ. Τσιρτσιμάλης-Δαμίγος (Κασαπίδης)

Γ' Εθνική

1ος Όμιλος

Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-ΚΑΟ Κορίνθου Σταθόπουλος-Τσιμπούρης (Ρόζης)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Δάφνη Δαφνίου Νάστος-Ρίζος (Θεοδωρόπουλος)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Κ.-Καλαμάτα Λογοθέτης-Καμήτσος (Δημητριάδης)

Πεύκης 17.00 Πεύκη-Γλαύκος Κουτσοδήμος-Ντάνος (Παπαγιαννόπουλος)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ακράτα Φάκαρος-Μαρίγλη (Παπαδόπουλος Κ.)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ερμιόνη Κρεσταινίτης-Ροδίτης (Ζώης)

Παν. Σαλπέας 17.00 Πορφύρα-Άρης Πετρούπολης Μπούκας-Σιδερής (Παππάς)

2ος Όμιλος

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Λοκρός Αταλάντης Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ. (Τζουβάρας)

Θήβας 13.00 Κάδμος-Σαντορίνη Φασόλη Φασόλης-Πηλοϊδης (Κάλφα)

A. Παπανδρέου 14.00 Προμηθέας Χαλ.-Πανναξιακός Χριστινάκης-Μακρόπουλος (Πετράκης Μιχ.)

Χαλκιοπούλειο 15.00 Έσπερος Λαμίας-ΟΦΗ Μηλαπίδης-Χρηστίδης Ηλ. (Χριστοδούλου)

Εθν. Αντίστασης 17.00 Πόλις-Άρης Νίκαιας Μαραμής-Δαβιδέλης (Τεφτίκης)

2 Λύκειο Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων Ραχιώτης-Τηγάνης (Μπουρνάς)

3ος Όμιλος

Αιγινίου 17.00 Αιγινιακός-Απόλλων Καλ. Παζόλης-Παπαθωμά (Γιαμούζης)

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αριστοτέλης Φλ. Ξέρας-Κοντογιάννης (Πλεξίδας)

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη Πρ.-Φάρσαλα Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ. (Κανελλόπουλος)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Βίκος Ζαγοροχώρια Μπακάλης-Ζαχαριάδης (Σακελαρίου)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Διόσκουροι Κοζ.-Εύαθλος Γαζέτας-Θεοδώρου (Κηπουρίδης)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη Παπαδόπουλος Χ.-Καρκαλέτσης (Μανάσης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 16.30 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ελίμεια Λουλουδιάδης-Κουκουλεκίδης (Ράπτης)

4ος Όμιλος

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΜΓΣ Κοσμοτηνής-Μακεδονικός Καρακώστας-Λελούδας (Γκουρτζελίδης)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα-Αστέρας Καβάλας Τσούλης-Παπαθανασίου (Μπρίγκος)

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18.00 Χαλκηδόνα-Κομοτηνή Χατζηχαρίσης-Ντόγκας (Λαδένης)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Νεάπολη Τσοκόλης-Πετανίδου (Τζιοπάνος)

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σερρών-Παναθλητικός Παπαγερίδης-Ντούρας (Μπακάλης)

Ν. Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-Ιωνικός Ιωνίας Γκέκας-Γεωργούλης (Θωμόπουλος)

ΔΑΚ Περαίας 18.00 Ακτή Ζέφυρος-Ορφέας Ν. Σκοπού Κέτουλας-Δολγύρας (Φωτιάδης)

Α1 Γυναικών

(17η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Μαρτίου

Π. Γιαννακόπουλος 16.00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Ανδρικόπουλος-Μαγκλογιάννης (Ελευθεριάδης/Ντάβαρης)

Γ. Γεννηματάς 12.30 Πρωτέας Β.-Αθηναϊκός Σπυρόπουλος Σπ.-Τσολάκος (Μπεσκάκη)

ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Δημάδης-Παπανικολάου (Παπαδόπουλος Ν.)

Ν. Σμύρνης 12.30 Πανιώνιος-Νίκη Λευκάδας Μακρής-Κώτσου (Δούκας)

Επταπύργιου 13.00 Παναθλητικός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Ελευθεριάδης-Μελανίδης (Μήτσιου)

Τετάρτη 8 Μαρτίου

ΔΑΚ Γλυφάδας 16.00 Τερψιθέα-Άρης Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος (Ντίνος)

Α2 Γυναικών

(18η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Σάββατο 4 Μαρτίου

Πετρούπολης 17.30 Άρης Πετρούπολης-Ηλιούπολη Πολυχρόνης-Καλατζής (Κουλούρης)

Κυριακή 5 Μαρτίου

Π. Νικολαϊδη 19.30 Φάρος-Αγία Παρασκευή Μαγκουνής-Γρίβα (Ντίνος)

Καμινίων 12.00 Κυρίαρχοι-Σπόρτιγκ Αυγερινός-Νικολοπούλου (Μίχας)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία-Αρκάδι Σωτηρχέλης-Κωστακέλλη (Ευστρατίου)

ΑΚΔ Τρίπολης 13.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Μελίσσια Καββαδάς-Νερομυλιώτης (Κουκάκης)

2ος Όμιλος

Κυριακή 5 Μαρτίου

Χρ. Χριστοδούλου 15.00 Ασπίς Ξ.-Σταυρούπολη Γιαννούλης Αναστ.-Λάλλα (Σαλικίδης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-ΑΟ Σερρών Τσιρόγλου-Ιορδανίδης (Βαφείδης)

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν.Ρ. Λαδάς-Θωμόπουλος (Σαμάλης)

ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Ολύμπια Λάρισας Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας (Ανδρίτσος)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Ολυμπιακός Β. Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Πολυχρονίδης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων (κθ) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Δράμας Γρεκός-Λαϊδης (Τζιμογιάννης)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Νεκρός ανασύρθηκε ο ένας από τους δύο ορειβάτες στον Όλυμπο- Τραυματίας ο δεύτερος

Και νέα επιχείρηση διάσωσης στον Όλυμπο για δύο ορειβάτες που κάλεσαν σε βοήθεια χθες το απόγευμα και ενημέρωσαν πως έχουν πέσει και έχουν τραυματιστεί

Ο Μιθριδάτης νιώθει γαμάτος κι έχει επιχειρήματα

Μια συνέντευξη με τον ριμοσπεσιαλίστα που έμαθε το χιπ χοπ στην Ελλάδα, η οποία δεν κύλισε όπως ακριβώς περιμέναμε.

Έκρηξη σε πρατήριο καυσίμων στην Ανάβυσσο- Υποψίες για τοποθέτηση βόμβας

Έκρηξη σημειώθηκε σε πρατήριο υγρών καυσίμων στην Ανάβυσσο, προκαλώντας μεγάλες ζημιές. Δεν υπάρχουν τραυματίες αλλά η περιοχή θυμίζει βομβαρδισμένο τοπίο-Υποψίες για χτύπημα από κύκλωμα εκβιαστών

Oι άγνωστες Ελληνίδες που θα σε σημαδέψουν το 2018

Είναι σέξι, φιλόδοξες και ιλιγγιωδώς ανερχόμενες. Το μόνο που μένει είναι να μάθεις επιτέλους το όνομά τους. Αν όχι φέτος, τότε του χρόνου στα σίγουρα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24