Η αγωνιστική κίνηση του διημέρου

Η αγωνιστική κίνηση του διημέρου

Την Κυριακή ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί την ΑΕΚ στον αγώνα που ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής στη Stoiximan.gr Basket League. Διαβάστε το πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες.

Το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ δεσπόζει στο αγωνιστικό πρόγραμμα του διημέρου για τις εθνικές κατηγορίες. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση της Stoiximan.gr Basket League πίσω από τον Ολυμπιακό, συνεπώς η μονομαχία τους το βράδυ της Κυριακής στο ΟΑΚΑ (21:30) έχει συν τοις άλλοις και μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Ένα σπουδαίο παιχνίδι περιέχει επίσης και το πρόγραμμα της Α2, καθώς ο Πανιώνιος θα υποδεχτεί τον Φάρο Κερατσινίου στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής. Από εκεί και πέρα, τρεις αγώνες αναβλήθηκαν -λόγω της απεργίας της Π.Ν.Ο.- στα υπόλοιπα πρωταθλήματα των εθνικών κατηγοριών. Συγκεκριμένα, δεν θα διεξαχθούν οι αγώνες Μανδραϊκός-Εργοτέλης (1ος όμιλος Β' Εθνικής) και οι αναμετρήσεις Πανναξιακός-ΟΦΗ, Ιπποκράτης-Προμηθέας Χαλανδρίου (2ος όμιλος Νότου Γ' Εθνικής).

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλα τα πρωταθλήματα:

Stoiximan.gr Basket League

(10η αγωνιστική)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

ΚΓ Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Λαύριο DHI Μάνος-Διαμαντής-Ξενικάκης

Βενετόκλειο 17.00 Κολοσσός H Hotels-Απόλλων Carna Ψαριανός-Δεσλής-Αναστόπουλος Α.

Αλεξάνδρειο 17.00 Άρης-Κύμη Seajets Καρακατσούνης-Τζαφλέρης-Ταρενίδης Στ.

ΔΚΓ Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Τρίκαλα BC Aries Σχινάς-Πουρσανίδης Κ.-Σκούτας

ΔΑΚ Τόφαλος 17.00 Προμηθέας-ΠΑΟΚ Πουρσανίδης Γ.-Ανδρικόπουλος-Μαλαμάς

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

ΣΕΦ 18.00 Ολυμπιακός-Ρέθυμνο Cretan Kings Βαρδάλος-Παπαθανασίου-Ζαχαρής

ΟΑΚΑ 21.30 Παναθηναϊκός Superfoods-ΑΕΚ Πηλοϊδης-Αναστόπουλος Π.-Μπήτης

Α2 Ανδρών

(10η αγωνιστική)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Αίολος Αστακού Παντελίδης-Κατραχούρας-Πιτσίλκας Β.

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Μαχητές Δόξας Πεύκων Παναγιώτου-Δαρλαμήτσος-Κυριακόπουλος

Ιβανώφειο (κ.θ.) 17.00 Ηρακλής-Καβάλα Παγώνης-Τσιαπλής-Ταρενίδης Κ.

Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Φάρος Μαγκλογιάννης-Τσαρούχα-Θεοδωρόπουλος

Εσπέρου 17.00 Εθνικός-Αμύντας Τσώνος-Θεονάς-Τσαχάκης

Δαϊς 17.00 Δούκας-Χολαργός Καλδίρης-Μπίκας-Κάρδαρης

Νεάπολης 17.00 ΓΣ Λαρισαίων 1928-Αρκαδικός Γεωργιάδης-Κοτσίμπος-Τζιοπάνος

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-ΑΕΛ Συμεωνίδης-Λόρτος-Σιμητόπουλος

Β’ Εθνική

(11η αγωνιστική)

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

1ος όμιλος

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-ΚΑΠ Ζακεστίδης-Τσολάκος

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημ.-Πανερυθραϊκός Μαγκουνής-Ορφανός Ιορδ.

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Απόλλων Σμύρνης Πόντας-Πολυχρόνης

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Εργοτέλης Λιότσος-Φάκαρος ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγος-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Διμπινούδης-Στρέμπας

Στρέφη 17.00 Τρίτωνας-Πανελευσινιακός Καλογερόπουλος Φ.-Μηλαπίδης

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Περιστέρι Παπαφωτίου-Σπυρόπουλος Σπ.

ΔΑΚ Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Νίκαιας BB-Μαρούσι Αποστολίδης-Αναστασίου

2ος όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ανατόλια Παφίλης-Κατωτικίδης

Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-ΧΑΝΘ Φακίτσας-Ξέρας

Αγιάς Λάρ.17.00 Ερμής Αγιάς-Χαρίλαος Τρικούπης Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Πολύγυρος Τζίμα-Σιταρίδης

ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά Καλογερόπουλος-Γερακίνης

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Αίας Ευόσμου Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίδα Ξάνθης-Γέφυρα Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης

ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ευρώπη Πευκοχωρίου Δημόπουλος-Καρπάνος

Γ' Εθνική

1ος Όμιλος

(10η αγωνιστική)

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κόρινθος Ρίζος-Τσιμπούρης

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Δάφνη Δαφνίου Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Καλαμάτα Μαραμής-Πλιάκας

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Άρης Πετρούπολης Χρηστίδης Π.-Κονταράτος

Πεύκης 17.00 Πεύκη-Κεραυνός Αιγίου Κουτσοδήμος-Μαυρατζάς

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πορφύρας Τσάτσης-Λύρας

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος-Αχαγια΄82 Χρηστίδης Ηλ.-Λαζαρίδης

2ος όμιλος

(9η αγωνιστική)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

Δ. Περιστεράκης 20.00 Πανναξιακός-ΟΦΗ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Πόλις Καλλιθέας Χατζημάρκος-Ροδίτης

Θήρας 15.30 Σαντορίνη-Άρης Νίκαιας Ντάνος-Χουγιάζος

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπιδέων-Έσπερος Λαμίας Μπανασάκης-Καρανικόλα

Κω 17.00 Ιπποκράτης Κω-Προμηθέας Χαλανδρίου Μακρόπουλος-Γεράνιος ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

2ο Λύκειο Αμαρουσίου 17.00 Νϊκη Αμαρουσίου-Κάδμος Χριστινάκης-Σωτηρχέλης

3ος όμιλος

(9η αγωνιστική)

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Διόσκουροι Κοζ. Χατζηχαρίσης-Μπακάλης

ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης Φλ.-Εύαθλος Πολ. Δαμίγος-Γαζέτας

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Βίκος Ζαγοροχώρια Πετανίδου-Πράτος

ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Αιγινιακός Φουτζήλας-Βασιλόπουλος

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Ευκαρπία Χατζημπαλίδης-Γιαννούλης Αναστ.

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Νικόπολη Γρεβενών Παπαδόπουλος Χ.-Αγραφιώτης Ιωαν.

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 18.30 Ιωάννινα-Πρωτέας Γρ. Κοϊμτζόγλου-Τζιοπάνος Γ.

4ος όμιλος

(9η αγωνιστική)

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Ίκαροι Σ. Παπαπανικολάου (Κοζ.)-Δολγύρας

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αστέρας Καβ.-Παναθλητικός Μελανίδης-Ντόγκας

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Νεάπολη Παπαγεωργίου-Εκίζογλου

Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιων.-ΜΓΣ Κομοτηνής Καρακώστας-Γκέκας

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Μαντουλίδης Ντούρας-Ζαχαριάδης

Ν.Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-Χαλκηδόνα Παπαθωμά-Λελούδας

ΔΑΚ Περαίας 18.00 Ακτή Ζέφυρος 02-Αγ. Βαρβάρα Πεντ. Παζόλης-Κοντογιάννης

Α1 Γυναικών

(8η αγωνιστική)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ Μακρής-Μαρίγλη

Π. Γιαννακόπουλος 16.00 Παναθηναϊκός-Παναθλητικός Μπούσιας-Νάστος

Αγ. Δημητρίου (Ν) 19.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Βούλας Ραχιώτης-Γιακείμη

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανιώνιος Παυλόπουλος-Φραγκούλη

ΔΑΚ Λευκάδας 15.00 Νίκη Λευκάδας-Τερψιθέα Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης

Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Αθηναϊκός Παπαγερίδης-Δημάδης

Α2 Γυναικών

(9η αγωνιστική)

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

1ος όμιλος

Κοντόπευκου 19.15 Αγ. Παρασκευή-Κυρίαρχοι Γαρινή-Λαζόγκα

Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι-Άρης Πετρούπολης Γεράνιος-Καββαδάς

Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Ίκαρος Κ. Κόλιας-Χριστοδουλάκης

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Φάρος Κερατσινίου Καλογριάς-Τεφτίκης

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Τρίπολη Κατσαπαράκης-Μαραγκάκης

2ος όμιλος

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Πιερικός Αρχέλαος Λαδάς-Θεοδωρίδης

Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-Γιάννινα Γρεκός-Πλατέλα

ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός-Απόλλων Καλ. Σαρακενίδης-Χρυσάφης

Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας-Ασπίς 2001 Ξάνθης Τσούλης-Καρκαλέτσης

ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Ηρακλής Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γρ.

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Σέρρες-Αναγέννηση Ν.Ρ. Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Το τρέιλερ του 'Creed II' θα σε ματώσει

Πάρα πολλοί έτοιμοι για τον δεύτερο γύρο του Adonis Creed.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24