Φουλ της δράσης σε Β' και Γ' Εθνική

Φουλ της δράσης σε Β' και Γ' Εθνική

Το ντέρμπι του Ηρακλείου με τον Φιλαθλητικό είναι αυτό που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής. Δείτε αναλυτικά σε ποια γήπεδα θα υπάρχει δράση το απόγευμα της Κυριακής (6/12).

Για μία ακόμη Κυριακή, οι δύο όμιλοι της Β' Εθνικής και οι τέσσερις της Γ' Εθνικής βρίσκονται σε... δράση. Το παιχνίδι του Ηρακλείου με τον Φιλαθλητικό, για τον Νότιο Όμιλο της Β' Εθνικής, είναι αυτό που ξεχωρίζει στην ημέρα για τις δύο κατηγορίες, την ώρα που ο Πανιώνιος δοκιμάζεται στην Πάτρα από τον τοπικό Έσπερο. Αναλυτικά η αγωνιστική δράση σε Β' και Γ' Εθνική.

Β' ΕΘΝΙΚΗ

 

1ος Όμιλος

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Φιλαθλητικός Παφίλης-Συμεωνίδης (Μαγκανάς)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Παπάγου Κωνσταντινόπουλος-Καραβίτης (Ντάβαρης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Κορωπί Θεοδωρόπουλος-Ζακεστίδης (Σωτηριάδης)

ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν.-Προμηθέας Χαλ. Τσάτσης-Φραγκούλη (Τζουβάρας)

2ο ΓΕΛ Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Εργοτέλης Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου (Παππάς)

Π Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος-Πανιώνιος Κατραχούρας-Μακρής (Πίγκας)

Αντ. Τρίτσης (Χολ) 17.00 Χολαργός-Αμύντας Διμπινούδης-Γιακείμη (Μίχας)

Β. Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Πανελευσιανιακός Παπαθανασίου-Ορφανός Ι. (Ζερδεβάς)

 

Η βαθμολογία (Σε 9 αγώνες)

1. Φιλαθλητικός 16 (7-2)

2. Ηράκλειο 16 (7-2)

3. Αμύντας 15 (6-3)

4. Ιωνικός Νικαίας 15 (6-3)

5. Πανιώνιος 15 (6-3)

6. Έσπερος ΑΟΠΑ 14 (5-4)

7. Παπάγος 14 (5-4)0

8. Πανελευσινιακός 14 (5-4)

9. Κορωπί 13 (4-5)

10. Εργοτέλης 13 (4-5)

11. Ένωση Ιλίου 13 (4-5)

12. Χολαργός 13 (4-5)

13. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 12 (3-6)

14. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 11 (2-7)

15. Προμηθέας Χαλανδρίου 11 (2-7)

16. Νίκη Αμαρουσίου 11 (2-7)

 

2ος Όμιλος

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Πιερικός Αρχέλαος Γερακίνης-Ξέρας (Αστρεινίδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Αίολος Αστακού Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης (Τζιοπάνος)

Λάρισας 16.00 ΑΕΛ-Αγρίνιο Πανταζής-Φούτζηλας (Βαρνάς)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Τιτάνες Παλαμά Τσιαπλής-Δημάδης (Ανδρίτσος)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Άργος Ορεστικό Παπαγερίδης-Ρούκας (Πολυχρονίδης)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Στρατώνι Θεοδώρου-Τζιοπάνος (Λαδένης)

Ιωνίας Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-ΓΣΛ 1928 Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Σακελαρίου)

 

Η βαθμολογία (μετά από 9 αγώνες)

1. Αίολος Αστακού 16*

2. ΑΕΛ 16*

3. ΓΣΛ 13*

4. Αγρίνιο 13*

5. Ευκαρπία 13

6. Στρατώνι 13*

7. Ανατόλια 13

8. Ερμής Λαγκαδά 13*

9. Πολύγυρος 13

10. Πιερικός 12

11. Καστοριά 12

12. Άργος Ορεστικό 11*

13. Ιωνικός Ιωνίας 11

14. Τιτάνες Παλαμά 10

15. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 10*

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

 

1ος Όμιλος

Ναυπλίου 18.00 Οίαξ Ναυπλίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Νάστος-Μαγκαφάς (Πετρόπουλος)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμ.-Ακράτα Μπανασάκης-Κώτσου (Χασάπης)

Μεσολογγίου 17.00 Χαρ. Τρικούπης-Πόλις Καλλιθέας Τσακαλογιάννης-Κουτσοδήμος (Κωστής)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ-Μανδραϊκός Λογοθέτης-Καμήτσος (Ζάρκος)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Σπαρτιατικός Λαζαρίδης-Πλιάκας (Παπαδόπουλος Γ)

Ν. Ιωνίας 17.00 ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας-Πεντέλη Χρηστίδης Ηλ-Καλογερόπουλος Φ (Μπουρνάς)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλ.-Γλαύκος Βαλούρδος-Καρανικόλα (Ζώης)

 

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Πόλις Καλλιθέας 15, ΚΑΟΚ 14, Μανδραϊκός 14, Ακράτα 14, Απόλλωνας Σμύρνης 14, Πεντέλη 13, Κεραυνός Αιγίου 12, Γλαύκος 12, Χαρίλαος Τρικούπης 11, Ίκαρος Καλλιθέας 10, ΦΕΑ 10, Ν. Ιωνία 10, Οίαξ Ναυπλίου 9, Σπαρτιατικός 9.

 

2ος Όμιλος

Στρέφη 17.00 Τρίτων-ΚΑΠ Παπαφωτίου-Πολυχρόνης (Λημνιάτης)

Ν. Αλικαρνασσού 17.00 Ηρόδοτος-Ιπποκράτης Μπούκας-Ουσταμπασίδης (Γιαννακουδάκης)

Θήβας 17.00 Κάδμος-Άρης Νίκαιας Σοφιανόπουλος-Κανελλόπουλος (Δεσάρτης)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρ.-Μαρούσι Χρηστίδης Π.-Τσολάκος (Ηπιώτης)

Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Πρωτέας Β. Πόντας-Σπυρόπουλος Σπ. (Μουζάκης Στ.)

ΔΑΚ Κλαδισού 17.00 Κύδων-Ηλυσιακός Καρακάσης-Καρπάνος (Πετράκης)

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Πρωτέας Βούλας 15, Ιπποκράτης 14, Τρίτωνας 14,  Πανναξιακός 13, Κάδμος 13, Αγία Παρασκευή 14, Μαρούσι 12*, Άρης Νικαίας 12, Άρης Πετρούπολης 11, Κύδωνας 10, Ηλυσιακός 10, Σπόρτιγκ 9*, Ηρόδοτος 9, Έσπερος Λαμίας 9.

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

3ος Όμιλος

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς Τζιβελεκίδου-Αγραφιώτης (Τέγα)

ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Πτολεμαϊδα Σιταρίδης-Τριανταφυλλίδης (Καλότσης)

ΔΑΚ Σιάτιστας 17.00 Σιάτιστα-Διόσκουροι Κοζ. Πετανίδου-Χρυσάφης (Μερτζάνης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 Ιωάννινα-Αίας Ευόσμου Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Στάθη)

ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-Μακεδονικός Κέτουλας-Δολγύρας (Πλεξίδας)

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Καρδίτσα 14*, Πρωτέας Γρεβενών 12*, ΑΓΣ Ιωαννίνων 12*, Εύαθλος 11, Μακεδονικός 11, Αίας Ευόσμου 10, Ερμής Αγιάς 10**, Σιάτιστα 10*, Διόσκουροι Κοζάνης 9**, Μελίκη 9*, Αριστοτέλης Φλώρινας 8*, Πτολεμαΐδα 6**.

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

**Έχουν δύο παιχνίδια λιγότερα

 

4ος Όμιλος

Ευμοίρου Ξάνθης 18.00 Ασπίς-ΒΑΟ Εκιζόγλου-Χατζηχαρίδης (Σαλικίδης)

Χαλκηδόντας 18.00 Χαλκηδόνα-Ελευθερούπολη Πιτσίλκας Μ-Καρακώστας (Βορεάδης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή ΜΓΣ-Αρετσού Καατρακάρης-Μπακάλης (Γκουρτζελίδης)

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας-Κομοτηνή Δαμίγος-Παπαθανασίου (Παραλικίδης)

ΧΑΝΘ 17.00 ΧΑΝΘ-Γέφυρα Τσιρτσιμάλης-Κοιμτζόγλου (Τοζακίδης)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα Πεντ-Ζέφυρος 02 Μελανίδης-Ντόγκας (Λιρίδης)

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σ. –Γαλάτιστα Σιμητόπουλος-Γρέκος (Γιαβρής)

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Γέφυρα 16, ΧΑΝΘ 15, Ασπίδα Ξάνθης 14, ΓΑΣ Κομοτηνής 13, Ζέφυρος 13, Ίκαροι Σερρών 13, Ορφέας Ν. Σκοπού 12, ΑΕ Κομοτηνή 12, Γαλάτιστα 11, Αγία Βαρβάρα 10, Αρετσού 10, Χαλκηδόνα 9, Ελευθερούπολη 9, ΒΑΟ 9.

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΦΡΙΚΗ ΣΤΗ ΦΩΚΙΔΑ

15χρονη έπεσε θύμα βιασμού από τον αδερφό της

Μέσα σε ένα αρρωστημένο οικογενειακό περιβάλλον ζούσε μία άτυχη 15χρονη σε περιοχή της Φωκίδας. Την κακοποιούσαν ο αδερφός και η μητέρα της

ΣΙΝΕΜΑ

Στο ‘War for the Planet of the Apes’, η ιστορία του κόσμου σου θα αλλάξει

Οι πίθηκοι (ξανα)πήραν τα όπλα τους.

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ

Αυτό είναι το πλέον εντυπωσιακό κτίριο της Αθήνας για το 2017

Σε απόσταση αναπνοής από το πολυβραβευμένο ΚΠΙ Σταύρος Νιάρχος ένα ακόμη επιβλητικό κτήριο έρχεται να προστεθεί στην περιοχή. Σε ποιον κορυφαίο επιχειρηματία ανήκει και ποια η χρήση του

HOT RIGHT NOW

Ο χορός της Emily Ratajkowski σκίζει (ακόμα και τα ρούχα της)

Υπο φυσιολογικές συνθήκες αυτό το video δεν πρέπει να το δεις στο γραφείο.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Βρέθηκε η χαμένη ταινία που προέβλεπε την άνοδο των ναζί

Αποκαταστάθηκε ψηφιακά η αυστριακή βουβή κινηματογραφική ταινία του 1924, που προέβλεπε την άνοδο του ναζισμού και τις διώξεις των Εβραίων. Αναμένεται να κυκλοφορήσει στους κινηματογράφους το 2017 (Pics)

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24