Αγωνιστική δράση σε 4 κατηγορίες και 51 γήπεδα

Αγωνιστική δράση σε 4 κατηγορίες και 51 γήπεδα

Σε Α2, Β’ - Γ’ Εθνική Ανδρών και Α2 Γυναικών υπάρχει δράση σήμερα στις εθνικές κατηγορίες. Διαβάστε αναλυτικά ποιοι είναι οι 51 αγώνες που διεξάγονται σήμερα.

Ελλείψει αγωνιστικών υποχρεώσεων σε Stoiximan.gr Basket League και Α1 Γυναικών το ενδιαφέρον στρέφεται στις μικρότερες εθνικές κατηγορίες αυτή την Κυριακή. Στο κλειστό του Αγίου Θωμά θα ολοκληρωθεί το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής της Α2 με την αναμέτρηση Μαρούσι-Ερμής Αγιάς, αλλά το κύριο μέρος του αγωνιστικού προγράμματος καταλαμβάνεται από την Β’ και την Γ’ Εθνική.

Στη Β’ Εθνική τα μεγάλα παιχνίδια της ημέρας θα γίνουν στον Βορρά, εκεί όπου το Στρατώνι απειλεί με δεύτερη ήττα την φιλόδοξη Καβάλα (την οποία είχε νικήσει και στον πρώτο γύρο στο γήπεδό της), την ώρα που θα αναμετρώνται στον Λαγκαδά δύο ομάδες με υψηλές βλέψεις, ο τοπικός Ερμής με το Ανατόλια. Στη Γ’ Εθνική το μεγαλύτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αναμετρήσεις Λοκρός-Εσπερος (2ος όμιλος) και Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός (4ος όμιλος), ενώ αγωνιστική δράση υπάρχει και στην Α2 Γυναικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Α2

(17η αγωνιστική)

Αγίου Θωμά 18:00 Μαρούσι-Ερμής Αγιάς (Μαλαμάς-Κατραχούρας-Νάστος)

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

(17η αγωνιστική)

Νότιος όμιλος

Κω 17:00 Ιπποκράτης Κω-Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Ντάνος-Χουγιάζος)

Δ. Βικέλας 17:00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Ιωνικός Νίκαιας (Μαγκουνής-Φραγκούλη)

Στ. Καλαϊτζής 17:00 Πανερυθραϊκός-Δάφνη Δαφνίου (Διμπινούδης-Ραχιώτης)

Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Βούλας-Τρίτωνας (Τσαχάκης-Πολυχρόνης)

Κορίνθου 17:00 ΚΑΟ Κορίνθου-Κορωπί (Κώτσου-Χατζημάρκος)

Μετς Α’ 17:00 Παγκράτι-Διαγόρας Δρυοπιδέων (Πλιάκας-Γρίβα)

Δύο Αοράκια 17:00 Ηράκλειο-ΕΦΑΟΖ (Καρακάσης-Τσιμπούρης)

Μάνδρας 17:00 ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος-Πανελευσινιακός (Τσολάκος-Κονταράτος)

Βόρειος όμιλος

Μεσολογγίου 17:00 Χαρ. Τρικούπης-Ελίμεια (Τσακαλογιάννης-Κρεσταινίτης)

Χαλκηδόνας 17:00 Χαλκηδόνα-Τιτάνες Παλαμά (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

Αρναίας 17:00 Στρατώνι-Καβάλα (Τζίμα-Θεοδώρου)

Φαρσάλων 17:00 ΓΣ Φαρσάλων-Ασπίδα Ξάνθης (Μαντήλας-Δημάδης)

Σερρών 17:00 Ίκαροι Σερρών-Αγρίνιο (Ντούρας-Ελευθεριάδης)

Λαγκαδά 17:00 Ερμής Λαγκαδά-Ανατόλια (Τσιρτσιμάλης-Τσιομπάνος)

Πεύκων 17:00 Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Γέφυρα (Σιμητόπουλος-Σιταρίδης)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

(16η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Κοντόπευκου 17:00 ΚΑΠ-Οίακας Ναυπλίου (Φάκαρος-Αντωνίου)

Ακράτας 17:00 Ακράτα-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας (Σταθόπουλος-Λεκατσάς)

Π. Αλεξιώτισσας 16:00 Έσπερος ΑΟΠΑ-ΕΑ Πατρών (Μακρόπουλος Ανδ.-Κοτσίρης)

Μελισσίων 17:00 ΚΑΟ Μελισσίων-Κεραυνός Αιγίου (Μαρίγλη-Ροδίτης)

Β’ Κλ. Ιλίου 17:00 Ένωση Ιλίου-Απόλλωνας Σμύρνης (Ορφανός Ιορδ.-Λαζόγκα)

Λεχαίου 17:00 Ολυμπιάδα Λεχ.-Αχαγιά ‘82 (Δελαγραμμάτικας-Μαυρέλης)

Γλαύκου 17:00 Γλαύκος-Καλαμάτα 1980 (Κουτσοδήμος-Καραμπιτσάκος)

2ος όμιλος

Αταλάντης 17:00 Λοκρός-Έσπερος (Καρπάνος-Γεράνιος)

Σχηματαρίου 16:00 Ερμής Σχηματαρίου-ΑΟΚ Χανιά (Μαρινάκης-Ασλανίδης Ηλ.)

Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας-ΒΑΟΛ Χίου (Ξέρας-Λελούδας)

Πετρούπολης 17:00 Άρης Πετρούπολης-Πεντέλη (Τηγάνης-Μελισσάρης)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17:00 ΑΕΕ Παναγίτσας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Κανελλόπουλος Μαρ.-Ασημακάκη)

Κοκκινιάς 2ο ΓΕΛ 17:00 Νίκη Αμαρουσίου-ΟΦΗ (Καμήτσος-Καρακωνσταντόπουλος)

3ος όμιλος

Ιωνίας 17:00 Ιωνικός Ιωνίας-Νικόπολη Πρέβεζας (Παπαδόπουλος Θ.-Χατζηχαρίσης)

Περαίας 17:00 Ζέφυρος ‘02-Φαίακας (Μελανίδης-Ντόγκας)

Δ. Βικέλας 17:00 ΑΟΚ Βέροιας-Φίλιππος Βέροιας (Πετανίδου-Κουκουλεκίδης)

Πτολεμαΐδας 17:00 ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Νίκη Βόλου (Γραικός-Παπαθανασίου)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ίκαροι Τρικάλων (Φουτζήλας-Καρκαλέτσης)

Αγρινίου 17:00 ΓΕ Αγρινίου-Εύαθλος Μακ. (Λαμπίρης-Ελ Ανύ)

4ος όμιλος

ΜΕΝΤ 17:00 ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλ. (Παζώλης-Γεωργούλης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 18:00 Απόλλωνας Καλ.-ΧΑΝΘ (Γαζέτας-Πράττος)

Ν. Σκοπού Σερρών 18:00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Αστέρας Σίνδου (Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης)

Μαντουλίδη 18:00 Μαντουλίδης-Πολύγυρος (Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης)

Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός (Παπαδόπουλος Χαρ.-Λουλουδιάδης)

Κομοτηνής 18:00 ΑΕ Κομοτηνής-Ελευθερούπολη (Αγραφιώτης Ι.-Αγραφιώτης Γρ.)

Ευκαρπίας 18:00 Ευκαρπία-ΓΑΣ Κομοτηνή (Εκιζόγλου-Καλέσης)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(16η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Μοσχάτου 12:00 Ελευθερία Μοσχάτου-Ανταγόρας Κω (Χαϊνά-Τσακιράκη Αν.)

Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ-ΚΑΟ Μελισσίων (Δαβιδέλης-Ναστούδης)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12:00 Ηλιούπολη-Αγ. Παρασκευή (Αντωνιάδης Αλεξ.-Σκουλαρίκης)

Καλυβίων 18:30 Καλύβια-Προφήτης Ηλίας (Παπαδόπουλος Χρ.-Μαρτινάκος)

* Ο αγώνας Άρης Πετρούπολης-ΟΑ Χανίων θα διεξαχθεί την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου (Πετρούπολης, 17:00).

* Ο αγώνας Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Σπόρτιγκ θα διεξαχθεί την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου (Αγ Δημητρίου (Ν), 14:00).

2ος όμιλος

Χρ. Χριστοδούλου 13:00 Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος (Λαδάς-Θεοδωρίδης)

Αγ. Θωμά Λάρισας 14:00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-Απόλλωνας Καλ. (Μπούγλος-Τσάλλας)

Σερρών 13:00 Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας (Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.)

Μίκρας Α’ 13:30 Ναύαρχος Βότσης-Πυλαία (Παπαδοπούλου Κυρ.-Ηλιόπουλος)

Σταυρούπολης 13:30 Σταυρούπολη-Άρης (Μαλτέσιος-Θρασυβουλίδης)

* Στον αγώνα που έγινε το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου, Ηρακλής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 54-41.

Photo credits: eurokinissi.gr

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Τα τρόφιμα που θα σε σώσουν σε περίπτωση πολέμου

Η Σουηδία τύπωσε ένα εγχειρίδιο με το τι πρέπει να κάνουν οι πολίτες της αν ξεσπάσει πόλεμος, και όλοι αναρωτιόμαστε αν ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24