Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τριάδα κορυφής στο Νότο, τετραπλή ισοβαθμία στον Βορρά στην Α2 Γυναικών

Τριάδα κορυφής στο Νότο, τετραπλή ισοβαθμία στον Βορρά στην Α2 Γυναικών

Μελίσσια, Σπόρτιγκ και Ελευθερία Μοσχάτου πήραν σημαντικές νίκες στον Όμιλο Νότου για την 2η αγωνιστική της Α2 Γυναικών, την ίδια στιγμή που στον Όμιλο Βορρά συνυπάρχουν στην κορυφή 4 ομάδες!

Τα Μελίσσια πήραν σημαντική εκτός έδρας νίκη στην έδρα του Κρόνου Αγίου Δημητρίου, παραμένοντας στην κορυφή του Όμιλου Νότου της Α2 Γυναικών παρέα με τον Σπόρτιγκ και την Ελευθερία Μοσχάτου που πανηγύρισαν εντός έδρας νίκες.

Στον Βορρά, Απόλλων Καλαμαριάς, Πανσερραϊκός, ΑΕ Πυλαίας και Άρης ζευγάρωσαν τις νίκες τους και ισοβαθμούν πλέον στην κορυφή.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μελίσσια 61-71

Προφήτης Ηλίας-Ανταγόρας Κω  56-64

Σπόρτιγκ-ΓΣ Ηλιούπολης  45-41

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αρης Πετρούπολης 61-68

ΓΑΣ Καλυβίων-Αγία Παρασκευή 58-34

Σάββατο 21/10

Ελευθερία Μοσχάτου-ΟΑ Χανίων  48-41

Η βαθμολογία (Σε 2 αγώνες)

1. Μελίσσια 4

2. Σπόρτιγκ 4

3. Ελευθερία Μοσχάτου 4

4. Αγία Παρασκευή 3

5. ΓΑΣ Καλυβιών 3

6. Ηλιούπολη 3

7. Άρης Πετρούπολης 3

8. ΟΑ Χανίων 3

9. Ανταγόρας Κω 3

10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2

11. Προφήτης Ηλίας 2

12. Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 29/10)

Ανταγόρας Κω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Μελίσσια-ΓΑΣ Καλυβίων

Αγία Παρασκευή-Ελευθερία Μοσχάτου

ΟΑ Χανίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Αρης Πετρούπολης-ΓΣ Ηλιούπολης

Σπόρτιγκ-Προφήτης Ηλίας

Τα φύλλα αγώνος

ΑΟ Προφήτης Ηλίας – Ανταγόρας Κω 56-64

Διαιτητές: Καρανικόλα, Κατσαπρακάκης

Δεκάλεπτα: 15-17, 35-30, 41-48, 56-64

ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου 2, Δροσωτάκη 13(3), Σπύρη, Τζάρου 2, Νεαρχάκου 17(3), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 14(1), Πούλη 8(2), Τσελεπίδου.

ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κασάπογλου 11(1), Σαράγια 2, Πατμίου 4, Βελούδου 27(2), Τόσκα 18(2), Σβύνου, Στάκκου, Δρεττάκη 2.

Σπόρτιγκ – Ηλιούπολη 45-41

Διαιτητές: Γρίβα, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 11-12, 23-26, 32-28, 45-41

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Τσαφαρά, Παυλοπούλου, Φουράκη Β.7(1), Σαλιάι 5(1), Ιωαννίδου 11(2), Δανδουλάκη Μ. 2, Νίξινα 6, Δανδουλάκη Α. 1, Κάραλη, Φουράκη Στ. 13.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης - Στανέλλος): Κουταλιανού, Θεοδώρου 4, Καλοπίτα, Πράπα 3, Πετράκη, Στεφάνου7, Βιντζηλαίου Σ. 8, Οικονομίδου 7, Ντάνου 12(2).

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Μελίσσια 61-71

Διαιτητές: Παπαδόπουλος,  Κούλης

Δεκάλεπτα: 14-18, 36-39, 46-55, 61-71

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Πρασσά Νικολαιδου) :  Δασκαλοπούλου 17 (2), Κωνσταντινίδου, Σιγάλα, Κουλούρη 2, Γκέργκι 4, Ξάνθου, Γασπαράτου 11, Ζουρτσάνου 8, Μήτση 6, Πανταζή 13

ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Μάλαμα, Οικονόμου): Καραβέλη 14, Δούρου 7 (1), Κοιλιαρίδη 7, Χιώτη 13, Αθανασίου 11 (3), Γιαννακοπούλου 6, Κανέλλου 13.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αρης Πετρούπολης 61-68

Διαιτητές: Γαρίνη, Τζίμης

Δεκάλεπτα : 16-23 , 27-42, 48-50, 61-68

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος, Χαϊκάλης): Γραμματκού 1, Βυζεντίνη 12(2), Μάλλιου, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 4, Ζουρνή 9, Κυρίου 2, Πατέρα 17(1), Ευαγγελίτση, Κελλάρη 16(4), Ψαρρού, Βάσιου.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Γιαννουλάκης, Τσουμάνη): Καπελέρη, Ναβροζίδου 9(1), Γούλα, Μαρίνη 13(1), Βιντσιλαίου Α. 4, Καβαδία 7(2), Αρβανίτη 13, Ανωγειαννάκη 13, Λίγρη, Φάσουρα , Κομματά 9.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός  47-62

Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας 65-59

ΕΟ Σταυρούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς  34-61

Ναύαρχος Βότσης-Πιερικός Αρχέλαος 70-57

Αρης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 45-41

ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας  64-53

Η βαθμολογία (Σε 2 αγώνες)

1. Απόλλων Καλαμαριάς 4

2. Πανσερραϊκός 4

3. ΑΕ Πυλαίας 4

4. Αρης 4

5. Τιτάνες Δράμας 3

6. Ολύμπια Λάρισας 3

7. Ηρακλής 3

8. Ναύαρχος Βότσης 3

9. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 2

10. Πιερικός Αρχέλαος  2

11. Ασπίδα Ξάνθης 2

12. ΕΟ Σταυρούπολης 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 29/10)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ναύαρχος Βότσης

Πιερικός Αρχέλαος-ΕΟ Σταυρούπολης

Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής

Τιτάνες Δράμας-Ασπίδα Ξάνθης

Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας

ΑΕ Πυλαίας-Αρης

Τα φύλλα αγώνος

ΕΟ Σταυρούπολης – Απόλλων Καλαμαριάς 34-61

Δεκάλεπτα: Δικταπανίδης, Τσάνταλη

Διαιτητές: 5-20, 19-40, 26-43, 34-61

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Νταουντάκη 10, Αντωνιάδου 1, Μουρατίδου 2, Χαλκίδου 7, Κανέλλογλου 6, Καραγιαννίδου, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ. 6, Γούτη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 9(3), Αντωνιάδου 13(1), Οικονόμου, Τσίτσου 5(1), Αρσένογλου 8, Ακσεχέρογλου 9, Ευσταθίου, Σιφναίου 10(2), Καϊμακτσή 1, Θωμάρεϊς 6.

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας 64-53

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Κουφούδης

Δεκάλεπτα: 27-17, 35-35, 53-44, 64-53

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Πετρίδου 12(2), Κατσαμούρη 4, Λάλου 2, Σταμπή 4, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 8, Κοκκίνου, Γαλιτσιάνου 8(1), Τζήμου 10, Βατσιτσίδου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι-Αργυρακούλης): Μιχαηλίδου 3(1), Σολωμού 11(1), Σουλιώτη 12, Ντριστέλα, Παπαστεργίου 3(1), Λιάσκου, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 16, Μπενέκη 4, Κουζάλη.

Ναύαρχος Βότσης – Πιερικός Αρχέλαος 70-57

Διαιτητές: Γιαννούλης, Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 15-16, 28-36, 49-42, 70-57

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 9 (3), Καζαντζή Σπ. 14, Αραμπατζή 9, Κουκουτσάκη, Καζαντζή Στ. 17 (2), Γλάρου, Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 18, Τερεζή 1.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 6, Γκρίτζαλη 4, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 10 (2), Φλώρου 21, Γκοτζαμάνη 8 (1), Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα Λεκάι, Μουστακίδου 4, Δημητριάδου.

Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 47-62

Διαιτητές: Γραικός, Αθανασιάδης

Δεκάλεπτα: 8-15, 27-28, 38-45, 47-62

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Τσακίρη 2, Κουτρουβέλη 2, Καρακώστα 4(1), Σακουλάκη 8, Κάραλη 2, Σιγιώργη 6, Παπαευαγγέλου 10(3), Βαρελτζή 5, Σουλιώτη 7(1), Καραλίδου Β. 1, Χαλκίδου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 4, Πιτσιάβα 9, Τσάντα 11 (1), Μπακιρτζίζου 8 , Χύσα, Πελτέκη 11, Κουτούση 10, Κίναλη 4, Γκανάτσιου, Σιδερίδου, Νασιάκου, Βλάχβεη.

Αρης – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 45-41

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης

Δεκάλεπτα: 14-11, 24-15, 34-26, 45-41

ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Σικαλίδου, Καραβέλη 10, Κωστανάκη 5(1), Γράψα 4, Κωφοκώτσιου 2, Βαντσιούρη 2, Αντωνιάδου 8, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 6, Πλατσά, Γκομπετζίσβίλι 8.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 9(3), Εμμανουηλίδου 2, Καλομιτσίνη 7(1), Κουλακιώτη 4, Ψαρρά 5(1), Τζίκου 14, Παπαδάκη, Βασλαματζή, Πασιούδη.

Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας 65-59

Διαιτητές: Γκέκα, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 15-16, 28-32, 48-44, 65-59

ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 6, Ελευθεριάδου 5 (1), Παπαβασιλείου 21 (2), Γιαννοπούλου 1, Γιαννούδη 4 (1), Μυγδαλιά 2, Κλιματάκη, Δημητριάδου 6, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 6, Θωμά 8 (2).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Μαραγκού 13 (1), Καριώτη, Τόγα 3 (1) Σαμολαδά 9(2), Γαϊτάνη Α. 6, Τζιαμπάζη 3 (1), Γαϊτάνη Ε. 17 (2), Γιαντσιώρη 8.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Κερδισμένοι και χαμένοι του κοινωνικού μερίσματος

Κερδισμένοι αλλά και «χαμένοι» προκύπτουν από τα - έως τώρα - κριτήρια για το κοινωνικό μέρισμα με αρκετά κρίσιμα σημεία να μένουν ακόμη αδιευκρίνιστα

Τι είναι η ελληνική τηλεόραση; 5 πρόσωπα-σταθμοί απαντούν

Αλέξανδρος Αντωνόπουλος, Λιάνα Κανέλλη, Γιώργος Λιάνης, Ροβήρος Μανθούλης και Φρόσω Ράλλη μιλούν για πάθη, παθογένειες και ιάσεις της ελληνικής τηλεόρασης.

Black Friday: Και τα σούπερ μάρκετ μπαίνουν στο παιχνίδι

Μερίδιο από τα χρήματα που θα δαπανήσουν οι Έλληνες την Black Friday θέλουν να διεκδικήσουν και ορισμένες αλυσίδες σούπερ μάρκετ μέσω προσφορών

Charles Manson: Ο άνθρωπος που πετσόκοψε τα '60s

Αυτή είναι η ιστορία ενός από τους πιο διαβόητους serial-killers όλων των εποχών.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24