Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πέντε ομάδες το 2/2 στην Α2 Γυναικών

Πέντε ομάδες το 2/2 στην Α2 Γυναικών

Πέντε ομάδες συνεχίζουν αήττητες στους δύο ομίλους της Α2 Γυναικών, μετά το πέρας της 2ης αγωνιστικής. Στα Μελίσσια το ντέρμπι με την Αγία Παρασκευή, μεγάλο "διπλό" η Αναγέννηση Ν. Ρυσίου.

Δύο ομάδες από τον Νότο και άλλες τρεις από τον Βορρά συνεχίζουν αήττητες στην Α2 Γυναικών, μετά το πέρας της 2ης αγωνιστικής. Ο Φάρος Κερατσινίου, ο Ίκαρος Καλλιθέας, ο Ολυμπιακός Βόλου, οι Τιτάνες Δράμας και ο Ηρακλής είναι οι ομάδες που διπλασίασαν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

ΣΔΥ Τρίπολης - Ίκαρος Καλλιθέας 36-61

Άρης Πετρούπολης - Κυρίαρχοι 89-34

Ελευθερία Μοσχάτου - Σπόρτιγκ 56-66

Μελίσσια - Αγία Παρασκευή 61-58

Αρκάδι - Φάρος Κερατσινίου 55-81

Ρεπό: Ηλιούπολη

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1. Φάρος Κερατσινίου 4 (2-0)

2. Ίκαρος Καλλιθέας 4 (2-0)

3. Άρης Πετρούπολης 3 (1-1)

4. Αγία Παρασκευή 3 (1-1)

5. Ελευθερία Μοσχάτου 3 (1-1)

6. Σπόρτιγκ 3 (1-1)

7. Ηλιούπολη 2 (1-0)*

8. Μελίσσια 2 (1-0)*

9. ΣΔΥ Τρίπολης 2 (0-2)

10. Αρκάδι 2 (0-2)

11. Κυρίαρχοι 2 (0-2)

*Ηλιούπολη και Μελίσσια έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

Αγία Παρασκευή - Ηλιούπολη

Σπόρτιγκ - Άρης Πετρούπολης

Κυρίαρχοι - ΣΔΥ Τρίπολης

Ίκαρος Καλλιθέας - Φάρος Κερατσινίου

Αρκάδι - Μελίσσια

Ρεπό: Ελευθερία Μοσχάτου

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 36-61

Διαιτητές: Ασημακάκη - Λεκατσάς.

Τα δεκάλεπτα: 11-18, 17-33, 23-45, 36-61.

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Πολυζωγόπουλος) :Στασινού , Ντρέβου , Μπέκα , Μαρίνου 9(1) , Αρβανίτη, Καραγιάννη, Μπαρουξή 12, Αλεξοπούλου, Τζάνη 9, Μοσχοπούλου 6, Κοσκινά,  Κωτσιοπούλου

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 5(1) , Στεφάνου 5, Ευμορφοπούλου 12, Παναγιωτοπούλου , Ρουμπελάκη 11, Ζαχαράκη 6, Μόκα 3(1) , Ζότοβα 7, Πολίτη , Λίτσι 8,Τσαφαρά 2.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 89-34

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος - Σιδερής.

Τα δεκάλεπτα: 27-6, 56-19, 75-22, 89-34.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάββουρας):  Γούλα, Ναβροζίδου 15 (1), Ντακόλια 2, Μαρίνη 18 (2), Λουκάτου 12 (1), Ντζαμαρία 3, Ντάνου 10 (2), Χιώτη 5, Φάσουρα 6 (1), Τσέρου 10, Τσουμάνη 8, Στεφανίδου.

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπιριδονίδη, Σταθάκη, Κοκκίνη 1, Μπρούλια 4, Νεαρχάκου 19 (4),  Παπαϊωάννου, Ινσαμπούν, Χατζηγεωργίου 4, Καρακλή, Κοντοδιού, Βόπη 2, Παπακωνσταντίνου 4.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 56-66

Διαιτητές: Δελλαγραμμάτικας - Αθανασόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 11-21, 21-28, 36-47, 56-66.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης - Παπαναστασίου):  Ξεπαπαδέα  6 , Δεγαϊτη  6 (2),  Καλάγια, Ζαχαράκη  10, Μούλτση  3 (1), Σπαθάρη 8 (1), Χελιώτη 19 (1), Καρανάσιου  4, Σιγάλα.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου): Εμμανουηλίδου  3 (1), Δανούση  9 (3), Μπρέλλου, Βαφειάδη 15 (1), Μουζάκη 5, Χαλικιά 13, Ιωαννίδου 10, Σερέπα 3 (1), Δανδουλάκη M. 8.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 61-58

Διαιτητές: Κονταράτος - Χριστοδουλάκης.

Τα δεκάλεπτα: 12-20, 30-33, 48-42, 61-58.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 9, Τζουγκράκη 20 (3), Κοιλιαρίδη 16 (1), Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 5 (1), Χριστακοπούλου 7, Βελούδου 1, Καλημέρη 3

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Μακρυνίκα 7, Γκανιά 2, Καμμένου 11 (3), Κοντογιάννη 4, Κλείτσα 4, Ψωμά, Πολιτοπούλου 9 (1), Τριχά 6, Πετυχάκη 13, Καράμπελα 2.

ΑΡΚΑΔΙ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 55-81

Διαιτητές: Χουγιάζος - Ελ Ανύ.

Τα δεκάλεπτα: 12-18, 22-40, 43-60, 55-81.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης) :Κουλούρη Μ. 13 (2), Ρήγα, Μούκα  6, Ζουμπεράκη 11, Κουλούρη Σ. 10 (1), Μιχελιδάκη 9 (1), Καζά 6 ,Καλοκύρη,  Μαρκοπούλου, Παναρετάκη.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Λόξα 3 (1), Βράκα 11 (1), Καρακασίδου, Αθανασίου 16 (4),  Γκριτζά 11, Τσέρου 10, Κεχαγιά 19 (2), Μωυσιάδου, Γιαννακοπούλου 2, Ακρίβου 2, Αλεξανδρίδου 2, Πετράκη 5.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Ηρακλής - Απόλλων Καλαμαριάς 52-36

ΠΑΣ Γιάννινα - Πιερικός Αρχέλαος 62-63

Πυλαία - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 45-47

Τιτάνες Δράμας - Σέρρες 55-31

Ολυμπιακός Βόλου - Σταυρούπολη 61-44

Ολύμπια Λάρισας - Ασπίδα Ξάνθης 53-41

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1. Ολυμπιακός Βόλου 4 (2-0)

2. Τιτάνες Δράμας 4 (2-0)

3. Ηρακλής 4 (2-0)

4. Ολύμπια Λάρισας 4 (2-0)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 3 (1-1)

6. Πυλαία 3 (1-1)

7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 3 (1-1)

8. Πιερικός Αρχέλαος 3 (1-1)

9. Σταυρούπολη 2 (0-2)

10. ΠΑΣ Γιάννινα 2 (0-2)

11. Ασπίδα Ξάνθης 2 (0-2)

12. Σέρρες 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

Σταυρούπολη - Τιτάνες Δράμας

Σέρρες - Πυλαία

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - ΠΑΣ Γιάννινα

Πιερικός Αρχέλαος - Ηρακλής

Απόλλων Καλαμαριάς - Ασπίδα Ξάνθης

Ολύμπια Λάρισας - Ολυμπιακός Βόλου

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 52-36

Διαιτητές: Βασιλόπουλος - Καρκαλέσης.

Τα δεκάλεπτα: 15-9, 27-17, 36-24, 52-36.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 2, Τσουμπερλή 2, Κωτούλα 17 (2), Γιαννούδη 9, Τσαμπούρη 13 (3), Μαργαρίτη 2, Κομνηνού 1, Τζιότζιου 6, Καρακούλα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου): Σταμπή 3, Ιγγλέζου, Παπαρέντη 3 (1), Τσίτσου 1, Καλαντίδου 5, Ακσεχέρογλου, Σολωμού 8, Φλώρου 8, Καϊμακτσή 8.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 62-63

Διαιτητές: Κοντογιάννης - Ιορδανίδης.

Τα δεκάλεπτα: 13-15, 30-23, 39-51, 62-63.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 12(1), Γιοτίτσα Ε. 9 (1), Βαλέκα 2, Μεντεσίδου 12 (1), Κατσίδου 5(1), Ξανθοπούλου 14(1), Στεργιούλα, Σταματέλου 2, Γιοτίτσα Δ. 6, Κάννη, Μπουκουβάλα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Ζουγκουρίδου): Πεζή 5, Πουρσανίδου, Δαβιτίδου , Ζουγκουρίδου 13 (1), Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 19, Γκοτζαμάνη 3 (1), Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Λεκάι, Μαλεζά, Κωτούλα 21, Δημητρίαδου.

ΠΥΛΑΙΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 45-47

Διαιτητές: Τοκμακίδης - Μαλτέσιος.

Τα δεκάλεπτα: 9-16, 19-27, 38-40, 45-47.

ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Πετρίδου 10 (2), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 5, Κωστούλη, Νικολαϊδου 4, Βατσιτσίδου 9 (1), Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 4, Τζήμου 11.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού, Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 13 (2), Καζαντζή, Ταυροπούλου 8, Τζίκου 2, Μούρτου 4, Αγαθαγγελίδου 3 (1), Ψαρρά 15 (4), Παπαδάκη 2, Βασλαματζή, Αθανασιάδου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΣΕΡΡΕΣ 55-31

Διαιτητές: Λάλα - Γιαννούλης.

Τα δεκάλεπτα: 15-3, 32-7, 49-21, 55-31.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 4, Παράσχου 5 (1), Καριώτη Μ., Καριώτη Κ., Τερλίδου, Αρσένογλου Μ., Φούντα, Γαϊτάνη Ε. 22, Γιαντσιώρη 16, Σαμολαδά 4, Κυριακίδου, Αθανασιάδου 2.

ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Νασιάκου 13, Τόγα 4, Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 5, Λαδοπούλου Κ. 3, Χατζηπαύλου, Βλαχβέη 2, Στεφανίδου, Αγγειοπλάστη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ 61-44

Διαιτητές: Παπαθωμά - Γεωργούλης.

Τα δεκάλεπτα: 15-18, 31-25, 42-34, 61-44.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 11 (1), Ντελή, Παγκαλίδου, Ταντουρόφσκα 11 (1), Σουλτάνη 4, Χούτα, Αγαγιώτη, Ζέρβα 21, Ζήτη 2, Αγκάνη, Δημητριάδου 3, Κοτσιάφτη 9.

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μιγδαλιά 12, Σαμαρά 7 (1), Αντωνιάδου, Σιαλδά, Τσαμπάκου 2, Πολύχρου 5 (1), Κωστανάκη 6, Κανενόγλου 5, Τσαντάλη, Πετρίδου 4, Μπεχλιβανίδου 3 (1), Αλ Μπακρί.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 53-41

Διαιτητές: Χατζηκώστας - Θωμόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 18-4, 31-17, 42-24, 53-41.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Γαλιατσάτου 7 (1), Ντριστέλα 1, Ράπτη, Σουλιώτη, Κυριτσάκα 8 (1), Παπαστεργίου, Λιάσκου 2, Σκαρλή 5, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 17 (1), Καλλίδη 11 (2).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 6 (1), Καραλίδου Σ. 11 (2), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή, Καρακώστα 4, Σαρβάνη 3, Μαμαλίγκατζη 5 (1), Σουλιώτη 8, Σαμαρά.

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Τραγωδία στον Σχοινιά. Πτώση ελικοπτέρου με δύο νεκρούς

Ένα ψεκαστικό ελικόπτερο κατέπεσε στην περιοχή του Σχοινιά με τρεις επιβαίνοντες

15 κλασικές περιπτώσεις ετεροντροπής

Όταν θες να ανοίξει η γη να σε καταπιεί για κάτι που έκανε κάποιος άλλος.

Θράσος χωρίς ΜΕΛΛΟΝ

Οχλήσεις χωρίς όρια, συνεχόμενα τηλεφωνήματα, πρόστιμα που δεν πτοούν κανέναν και εργαζόμενοι προς ενοικίαση. Ο θαυμαστός κόσμος των εισπρακτικών με την Πολιτεία να σφυρίζει αδιάφορα

Κέρδισε το μπάσκετ χωρίς μηδενικά, η νίκη είναι ασύλληπτη

Ο πραγματικός θρίαμβος πίσω από την ιστορική πρόκριση της Ελλάδας στα ημιτελικά του Ευρωμπάσκετ Γυναικών.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24