Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Παραμένει αφεντικό ο Ηρακλής

Παραμένει αφεντικό ο Ηρακλής

Τα φαβορί έκαναν τη δουλειά τους στη 16η αγωνιστική της Α2 Γυναικών, με τις ομάδες που προπορεύονται στην βαθμολογία να διατηρούν τη διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες τους.

Τη διαφορά ασφαλείας που τον χωρίζει από τους διώκτες του στον Βόρειο Όμιλο της Α2 Γυναικών διατήρησε ο Ηρακλής, ο οποίος επιβλήθηκε εντός έδρας της Αναγέννησης Ν. Ρυσίου. Στον Νότιο Όμιλο, η Αγία Παρασκευή πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Ηλιούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Ελευθερία Μοσχάτου - Ανταγόρας Κω 62-40

ΕΦΑΟΖ - Μελίσσια 46-38

Ηλιούπολη - Αγία Παρασκευή 48-56

Καλύβια - Προφήτης Ηλίας 70-42

Άρης Πετρούπολης - ΟΑ Χανίων (16/2)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Σπόρτιγκ (18/2)

Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

1. Σπόρτιγκ 29*

2. Ελευθερία Μοσχάτου 28

3. Καλύβια 27

4. Αγία Παρασκευή 26

5. Ηλιούπολη 26

6. Μελίσσια 25

7. ΕΦΑΟΖ 23

8. Άρης Πετρούπολης 22*

9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 22*

10. ΟΑ Χανίων 20*

11. Προφήτης Ηλίας 17

12. Ανταγόρας Κω 17

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

Σπόρτιγκ - ΟΑ Χανίων

Αγία Παρασκευή - Άρης Πετρούπολης

Μελίσσια - Ηλιούπολη

Ανταγόρας Κω - ΕΦΑΟΖ

Προφήτης Ηλίας - Ελευθερία Μοσχάτου

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Καλύβια

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Ηρακλής - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 54-41

Ασπίδα Ξάνθης - Πιερικός Αρχέλαος 59-61

Ολύμπια Λάρισας - Απόλλων Καλαμαριάς 55-59

Πανσερραϊκός - Τιτάνες Δράμας 50-56

Σταυρούπολη - Άρης 25-66

Ναύαρχος Βότσης - Πυλαία 54-77

Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

1. Ηρακλής 31

2. Πυλαία 28

3. Άρης 26

4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 26

5. Τιτάνες Δράμας 26

6. Πανσερραϊκός 25

7. Απόλλων Καλαμαριάς 24

8. Ολύμπια Λάρισας 24

9. Πιερικός Αρχέλαος 22

10. Ναύαρχος Βότσης 19*

11. Ασπίδα Ξάνθης 17

12. Σταυρούπολη 17

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς γιατί δεν κατέβασε ομάδα κορασίδων ή νεανίδων στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

Πυλαία - Τιτάνες Δράμας

Απόλλων Καλαμαριάς - Πανσερραϊκός

Πιερικός Αρχέλαος - Ολύμπια Λάρισας

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Ασπίδα Ξάνθης

Άρης - Ηρακλής

Ναύαρχος Βότσης - Σταυρούπολη

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24