Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Στον Ίκαρο Νέας Σμύρνης το ντέρμπι κορυφής

Στον Ίκαρο Νέας Σμύρνης το ντέρμπι κορυφής

Ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης επιβλήθηκε με 68-59 της Δάφνης Δαφνίου στο ντέρμπι των πρωτοπόρων του 1ου Ομίλου της Γ' Εθνικής. Εύκολες νίκες για Διαγόρα και Ιπποκράτη Κω στον 2ο Όμιλο.

Ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης πήρε μεγάλη νίκη με 68-59 επί της Δάφνης Δαφνίου στο ντέρμπι των πρωτοπόρων του 1ου Ομίλου της Γ' Εθνικής και έδωσε νέο ενδιαφέρον στην κορυφή. Απτόητοι Διαγόρας και Ιπποκράτης Κω στον 2ο Όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος:

(24η αγωνιστική)

Ένωση Ιλίου - ΚΑΟ Κορίνθου 75-49

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Δάφνη Δαφνίου 68-59

Ερμιονίδα - Καλαμάτα 66-71

Ακράτα - Γλαύκος 78-71

Πεύκη - Άρης Πετρούπολης 62-55

Ίκαρος Καλλιθέας - Κεραυνός Αιγίου 77-71

Έσπερος ΑΟΠΑ - Πορφύρας 83-69

Ρεπό: Αχαγιά

Τα φύλλα αγώνα

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΚΑΟΚ 75-49

Δεκάλεπτα: 26-11, 38-29, 55-40, 75-49

Διαιτητές: Μακρής, Καρανικόλα Αλ.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης, Μπέλλας Ι. 11 (3), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 17 (3), Πανουσόπουλος Θ. 6 (2), Τζορμπατζόγλου, Σκαλωμένος 11 (1), Μπέλλας Ο. 15 (1), Πανουσόπουλος Κ. 6, Στρατομήτρος 7 (2), Βαρσαμούλης 2, Γεωργιάδης.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Μπακέας, Κωνσταντίνου 5 (1), Κατσαμάκης 8 (2), Πράττης 15 (2), Τσακιρίδης 2,Κεφαλάς 5, Παβλίσεβιτς 5 (1), Δανιήλ, Σταυρόπουλος 1, Θωμόπουλος 2, Μακρής 6

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 83-69

Διαιτητές: Καββαδάς, Ντάγκας.

Δεκάλεπτα: 20-24, 46-43, 70-51, 83-69.

Έσπερος Πατρών (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 15 (2), Λαμπρόπουλος 13, Ροκανάς 3 (1), Θανόπουλος 14 (2), Παπαγεωργίου 1, Πελεκούδας, Νάτσκος, Δ. Λυμπέρης 14 (2), Αγγελόπουλος 7, Οικονομόπουλος 6, Παπανικολόπουλος 10 (2).

Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος 8, Παλτόγλου 5 (1), Στεφανής 4 (1), Βούλγαρης 18 (1), Καλαμαράς 12 (4), Μπαρμπαρης 2, οικονόμου 12 (4), Τρίγκας 6 (2), Ντόκος 2, Κωνσταντίνου

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 66-71

Δεκάλεπτα: 16-20, 25-35, 39-57, 66-71

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης – Σταθόπουλος

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Ευστρατίου Πετ. 9 (1), Αγγελής 6, Θωμάς 11 (3), Αμπάλοφ, Γκολέμης 6, Βανδώρος, Δεβελέκος, Κοριζής 2, Ευστρατίου Παν. 9, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 23 (2), Πουλής.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 24, Κίσσας, Κονταργύρης, Τσικούρης 6, Μαγιντόμπε 14 (2), Σπηλιώτης, Γιαννουκάκης 9, Σκοπέτος, Γεωργανάς, Τριανταφυλόπουλος 13 (3), Δελής 2, Κουτίβας 3.

ΠΕΥΚΗ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 62-55

Δεκάλεπτα: 21-14, 38-34, 52-51, 62-55

Διαιτητές: Ορφανός Ι., Δαβιδέλης

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Τσαμπής 26 (5), Κυριαζόπουλος, Τσάκος, Κεχρής, Μελάς 5, Σημαιόπουλος 5, Πολύζος, Κουκάκης 6, Χασάπης 2, Τάγαρης 16, Μαντζανάς

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 8 (2), Βενιτουράκης 7 (1), Δρακόπουλος 5, Κυρίτσης, Κωνσταντίνου, Μπαζιώτης, Μπούτρης 10 (2), Σταύρος, Τασούλας 6, Μακρόπουλος 16, Δρικόγιας, Βεντούρης 3.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 68-59

Δεκάλεπτα: 11-19, 33-27, 44-37, 68-59

Διαιτητές: Διμπινούδης, Τσολάκος

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Γιαννακόδημος, Βλάχος 5 (1), Μελισσουργός 3 (1), Βελιζιώτης 5 (1), Γραμματικός 10 (2),Καφαντάρης, Βούζας 12 (1), Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 4 (1), Μιχαλόπουλος 10, Κανάς, Παπαδάκης 17 (4).

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Θεοδοσίου, Κωνσταντώνης 4, Παλαντζάς 5 (1), Γκίνης 18 (3), Μιχόπουλος 12 (1), Κορρές 2, Φιλιππόπουλος 2, Τσελεμπής 14, Αθανασάκης 2

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 77-71

Δεκάλεπτα: 22-16, 34-24, 50-39, 77-71

Διαιτητές: Μπανασάκης, Κώτσου

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Μπουργανός 9 (1), Βάρσος, Οικονομάκης 3 (1), Ψάρας 20 (4), Αλεξανδρόπουλος 1, Μπελίτσης 1, Καλεμτζάκης 17 (3), Τσατάς 2, Σάλεχ 2, Αρναουτάκης 3, Σταθόπουλος 19.

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 13 (2), Ζυγάς, Χριστοδουλόπουλος 3 (1), Φωτίου 16 (1), Σκλάβος 17 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Σκόνδρας 14 (1), Καραγιάννης

ΑΚΡΑΤΑ – ΓΑΥΚΟΣ 78-71

Δεκάλεπτα: 25-12, 44-38, 62-54, 78-71

Διαιτητές: Σκαλτσής -Πλιάκας

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 21 (1), Ολύμπιος 2, Κατωπόδης, Λάφης 14, Γ. Μανταλβάνος 9, Οικονομόπουλος, Μαλλής 8 (1), Κ. Μαντάλβανος 2, Βεσκούκης 22 (2)

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Σερέτης 2, Βεργανελάκης 3 (1), Λαμπρόπουλος 32 (4), Αδαμόπουλος, Γιαλελής, Παπαβασιλόπουλος, Σταυράκης, Κάλλης 26 (3), Παλαδινός 2, Λιούρδης, Αναγνωστόπουλος 6.

Η Βαθμολογία (σε 24 αγώνες):

1) Δάφνη Δαφνίου 42 (19-4)

2) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 40 (18-4)

3) Έσπερος ΑΟΠΑ 39 (16-7)

4) ΚΑΟΚ 37 (15-7)

5) Ένωση Ιλίου 36 (14-8)

6) Γλαύκος 35 (12-11)

7) Αχαγιά 34 (12-10)

8) Ακράτα 34 (12-10)

9) Πεύκη 31 (8-15)

10) Κεραυνός Αιγίου 31 (9-13)

11) Ίκαρος Καλλιθέας 30 (7-16)

12) Ερμιονίδα 29 (7-15)

13) Άρης Πετρούπολης 29 (7-15)

14) Καλαμάτα 29 (6-17)

15) Πορφύρας 28 (6-16)

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 9/4)

ΚΑΟΚ-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Δάφνη Δαφνίου-Ερμιονίδα

Καλαμάτα-Ακράτα

Άρης Πετρούπολης-Ένωση Ιλίου

Κεραυνός Αιγίου-Πεύκη

Πορφύρας-Ίκαρος Καλλιθέας

Αχαγιά-Έσπερος ΑΟΠΑ

Ρεπό: Γλαύκος

2ος Όμιλος

(21η αγωνιστική)

Λοκρός Αταλάντης - Έσπερος Λαμίας 84-73

Σαντορίνη - Πόλις Καλλιθέας 68-89

Πανναξιακός - Άρης Νικαίας 64-67 (κ.α. 60-60)

Διαγόρας Δρυοπιδέων - Προμηθέας Χαλανδρίου 85-63

Ιπποκράτης Κω - Κάδμος 79-67

Νίκη Αμαρουσίου - Πεντέλη 80-89

Ρεπό: ΟΦΗ

Η Βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1) Διαγόρας Δρυοπιδέων 37 (18-1)

2) Ιπποκράτης Κω 35 (16-3)

3) Πεντέλη 34 (14-6)

4) Έσπερος Λαμίας 32 (13-6)

5) Λοκρός Αταλάντης 31 (12-7)

6) ΟΦΗ 29 (11-8)

7) Κάδμος 29 (9-11)

8) Άρης Νικαίας 28 (9-10)

9) ΑΕ Σαντορίνης 26 (6-14)

10) Πανναξιακός 25 (5-15)

11) Νίκη Αμαρουσίου 25 (6-13)

12) Πόλις Καλλιθέας 23 (4-15)

13) Προμηθέας Χαλανδρίου (3-17)

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 9/4)

Πόλις Καλλιθέας-Λοκρός Αταλάντης

Άρης Νικαίας-ΑΕ Σαντορίνης

ΟΦΗ-Πανναξιακός

Έσπερος Λαμίας-Διαγόρας Δρυοπιδέων

Προμηθέας Χαλανδρίου-Ιπποκράτης Κω

Κάδμος-Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό: Πεντέλη

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 68-89

Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Γεράνιος

Δεκάλεπτα: 20-19, 45-46, 59-61, 68-89

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Νικολαΐδης 6(2), Σταύρου,  Μπουραντάς, Λουίζι, Κυριακόπουλος 7 (1), Βουρτζούμης 10(2), Δουλγεράκης 12(1), Παπαδόπουλος 10(2), Πετράκης, Σάκοτα 22

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος): Μπογδανίδης 10 (2), Κακαργιάς, Λάμπος 1, Λυγγερίδης 14, Θεοδωράκος 9 (1), Ευστρατίου 23 (3), Αρκουμάνης 12 (4), Ξιούρας 12 (4), Καβελάρης

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-ΚΑΔΜΟΣ 79-67

Δεκάλεπτα: 20-21, 39-39, 58-49, 79-67

Διαιτητές: Μακρόπουλος- Μαρινάκης

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 7(2), Τρύπας 9(2), Χρήστου 14(2), Παπαδημητρίου 2, Ασημακόπουλος 19(1), Γκοράτσας 2, Χαρίσης 8, Χρύσης 18(1).

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές 8(2), Πανταζής 5, Παπαδάκης 6(1), Γκρινιάρης 12, Νικολάου, Σιλβέστρου, Χαράτσης, Τσαπρούνης 12, Τσιριμώκος 12(4), Μπένος 4, Σπηλιωτόπουλος 8(2).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 85-63

Δεκάλεπτα: 24-16, 54-36, 71-52, 85-63

Διαιτητές: Ορφανός Εμμ.-Ισιγώνης

Διαγόρας (Σαμόλης): Παπαποστόλου 3 (1), Ζένελης, Ζακυνθινός 4, Καραλής 17 (5), Διαμαντόπουλος 8, Σαμαράς 1, Μαυροειδάκος 9, Καρασταμάτης 7 (1), Παπαδολιάς 18, Καλίλας, Εμίρης 8 (1), Ντιφαντής 10.

Προμηθέας (Μελέτης): Γέμενης 8 (2), Σβαρνάς 13 (1), Ανδρικόπουλος 11 (2), Παπαδημητρίου 19 (1), Γιαννάκης 2, Σαμιώτης 2, Τσιγκενόπουλος 7 (1), Κάρλης 1, Μάνδαλος

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 64-67 (60-60 κ.α.)

Διαιτητές: Ελ Ανύ-Λαμπίρης

Δεκάλεπτα: 14-18, 33-28, 51-43, 60-60, 64-67 (παρ.)

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 7 (1), Σβορώνος 2, Καλαβρός, Αρτσάνος. Γεωργιάδης 1, Μαγγιώρος, Τζίμης 12 (1) Μάκαρης 8, Μάκος, Δαχρετζής 17 (1), Καδηγιαννόπουλος 9, Μυλωνάς 8

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 10 (2), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 9 (2), Αγγελίδης, Κόλλιας 26, Στέφος 13, Δρίβας 2, Αντωνούτσος, Καρυπίδης 5.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 80-89.

Διαιτητές: Φασόλης-Φακώνας

Δεκάλεπτα: 17-14, 37-40, 60-68, 80-89

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Κοροπούλης 13 (1), Οικονόμου 10, Κοντογιάννης 13 (2), Σιμιτζής 21 (5), Τσέκενης Γ. 3 (1), Σκούταρης 11 (3), Τσέκενης Α. 7, Χατζαλάρι 2, Αγγελής.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Κέκκης 4, Νάσσης, Λίτσος 25 (5), Τσουπάκης, Πορτελάνος 2, Καρούζος 21 (3), Κωνσταντάκος 4, Μπίγγος 13 (2), Μαλούκος 20.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 84-73

Δεκάλεπτα: 26-18, 42-33, 64-51, 84-73

Διαιτητές: Στρέμπας, Τσάτσης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Διαμαντής 10(2), Ρούζιος 2, Ρουμελιώτης 20(2), Κοσμετάτος, Ντέντα 9, Παπαηλιού 2, Μπόλματης 3, Μάτος Αν. 30, Μάτος Αγγ. 8(2)

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας, Φραγκιαδάκης, Σέττος 10, Αργύρης, Παναγιωτίδης 12(2), Φύκας 7, Σοφογιάννης Μ. 10(1), Φούντας 6, Ζαχαράκης 8(2), Παπαργυρόπουλος 20

3ος Όμιλος

(21η αγωνιστική)

Απόλλων Καλαμαριάς - ΠΣ Ευκαρπίας 67-74

Αριστοτέλης Φλώρινας - Διόσκουροι Κοζάνης 42-74

ΓΣ Φαρσάλων - Εύαθλος Πολυκάστρου 89-65

ΓΑΣ Μελίκης - Βίκος Ζαγοροχώρια 73-42

ΓΣ Ελίμειας - Νικόπολη Πρέβεζας 74-58

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Αιγινιακός 71-49

Τιτάνες Παλαμά - Πρωτέας Γρεβενών 69-60

Η Βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1. Τιτάνες Παλαμά 39

2. ΓΣ Ελίμειας 38

3. Διόσκουροι Κοζάνης 36

4. ΓΣ Φαρσάλων 36

5. Νικόπολη Πρέβεζας 35

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 33

7. ΠΣ Ευκαρπίας 32

8. Απόλλων Καλαμαριάς 31

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 30

10. ΓΑΣ Μελίκης 29 1449-

11. Πρωτέας Γρεβενών 29

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 25

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 24

14. Αιγινιακός 23 

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 9/4)

Διόσκουροι Κοζάνης-Απόλλων Καλαμαριάς

Εύαθλος Πολυκάστρου-Αριστοτέλης Φλώρινας

Βίκος Ζαγοροχώρια-ΓΣ Φαρσάλων

Αιγινιακός-ΓΑΣ Μελίκης

ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΣ Ελίμειας

Νικόπολη Πρέβεζας-Τιτάνες Παλαμά

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος

(21η αγωνιστική)

Μακεδονικός - Μαντουλίδης 94-66

Αστέρας Καβάλας - Ίκαροι Σερρών 70-78

ΓΑΣ Κομοτηνή - Παναθλητικός Πειραματικό 53-77

Ιωνικός - ΠΚ Νεάπολης 73-69

Ορφέας Ν. Σκοπού - Χαλκηδόνα 77-86

Ζέφυρος - ΑΕ Κομοτηνής  67-74

Νέα Μουδανιά - Αγία Βαρβάρα 57-54

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1. Ίκαροι Σερρών 40 (19-2)

2. Παναθλητικός-Πειραματικό 39 (18-3)

3. ΑΕ Κομοτηνής 39 (18-3)

4. Χαλκηδόνα 37 (16-5)

5. Ζέφυρος 36 (15-6)

6. Μακεδονικός 34 (13-8)

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 31 (10-11)

8. Ιωνικός 30 (9-12)

9. ΓΑΣ Κομοτηνή 30 (9-12)

10. Αστέρας Καβάλας 28 (7-14)

11. Μαντουλίδης 27 (6-15)

12. ΠΚ Νεάπολης 25 (4-17)

13. Αγία Βαρβάρα 23 (2-19)

14. Νέα Μουδανιά 22  (1-21)

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 9/4):

Ικαροι Σερρών-Μακεδονικός

Παναθλητικός Πειραματικό-Αστέρας Καβάλας

ΠΚ Νεάπολης-ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΕ Κομοτηνής-Ιωνικός

Μαντουλίδης-Ορφέας Ν. Σκοπού

Χαλκηδόνα-ΠΟ Νέων Μουδανιών

Αγία Βαρβάρα-Ζέφυρος

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Μια ανάρτηση της Κολιδά κόλασε το Instagram

Η Ειρήνη Κολιδά, αναστάτωσε πάλι, αυτή τη φορά με μια αποκαλυπτική ανάρτηση της στο Instagram

Τα στήθη που κάνουν τη διαφορά στο ελληνικό instagram

Είναι νέες, ανερχόμενες και παλεύουν με λύσσα για το τιμημένο το follow μας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Παντρεύτηκε κρυφά στο Γύθειο η Αθηνά Οικονομάκου

Η Αθηνά Οικονομάκου και ο Φίλιππος Μιχόπουλος ένωσαν τις ζωές τους σήμερα στο Γύθειο Λακωνίας απ' όπου κατάγεται η λαμπερή ηθοποιός

3 αρχαίοι θεοί του Πολέμου που κάνουν τον Άρη να μοιάζει με γιωτόμπαλο

Ο θεός που έσφαξε τα 400 αδέρφια του και ο ψυχάκιας που γκρέμισε τη Βαβυλώνα.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24