Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Στην πρώτη θέση Πρωτέας Βούλας και Καρδίτσα

Στην πρώτη θέση Πρωτέας Βούλας και Καρδίτσα

Στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, Καρδίτσα και Γέφυρα είναι στις πρώτες θέσεις στους ομίλους του Βορρά, ενώ στον Νότο κυριαρχούν οι Πρωτέας Βούλας και Απόλλων Σμύρνης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής. Στον Βορρά Καρδίτσα και Γέφυρα οδηγούν την κούρσα, ενώ στον Νότο έχουν κυριαρχήσει οι Πρωτέας Βούλας και Απόλλων Σμύρνης.

Οι δύο όμιλοι στον Βορρά

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Εύαθλος – Πρωτέας Γρεβενων  77-55

Μακεδονικός – Καρδίτσα  75-84

Αίας Ευόσμου – Μελίκη  58-67

Διόσκουροι Κοζάνης – Πτολεμαϊδα  64-34

Αριστοτέλης Φλώρινας- Σιάτιστα  84-67

Η βαθμολογία

ΑΣ Καρδίτσας 32

Ερμής Αγιάς  26

Αίας Ευόσμου 25

ΑΓΣ Ιωαννίνων 24

Μακεδονικός 24

Μελίκη  23

Πρωτέας Γρεβενών  23

Διόσκουροι Κοζάνης  22

Εύαθλος Πολυκάστρου  22

Αριστοτέλης Φλώρινας 19

Σιάτιστα  18

Πτολεμαϊδα  17

*ΑΣ Καρδίτσας, Μελίκη, Εύαθλος, Αριστοτέλης και Πτολεμαϊδα έχουν έναν αγώνα περισσότερο, ενώ οι Διόσκουροι Κοζάνης έναν λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 28/2)

Πρωτέας Γρεβενών – Μακεδονικός

Καρδίτσα – Αίας Ευόσμου

Μελίκη – Διόσκουροι Κοζάνης

Σιάτιστα – Εύαθλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης  62-63

Γαλάτιστα – Χαλκηδόνα  76-78

Ζέφυρος 02 – ΑΕ Κομοτηνής  64-68

Γέφυρα – Αρετσού   77-59

ΒΑΟ – Ελευθερούπολη  87-58

Αγ. Βαρβάρα – Ορφέας Ν. Σκοπού 68-77

Ικαροι Σερρών – ΧΑΝΘ  62-69

Τα φύλλα αγώνα από τις αναμετρήσεις

ΒΑΟ – Ελευθερούπολη  87-58

Δεκάλεπτα: 26-12, 37-23, 59-41, 87-58

Διαιτητές: Τσιαπλής-Τσιρόγλου

ΒΑΟ (Κατσής): Τσιώγκας 2, Τζουβάρας 2, Λεπτοκαρύδης 15 (2), Γαλανίδης 18 (1), Παπαβασιλείου 8 (2), Γεωργιάδης 5, Δέλλας 1, Παρασκευάς 3, Ζησόπουλος, Ριζόπουλος 6 (2), Χολέβας 13 (1), Γρηγοριάδης 14.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Ανίσογλου 6 (2), Καρατσομπάνης 2, Ρότσας 5 (1), Κωνσταντάρας, Κουκουλίδης 7, Αδαμόπουλος 18 (1), Αμπεριάδης 4, Δανίκας 7, Σφουγγάρης 2, Λαζαρίδης 3 (1), Πανδής 4.

Ικαροι Σερρών – ΧΑΝΘ  62-69

Δεκάλεπτα: 16-20, 34-30, 50-51, 72-69

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζάχαρης

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 17 (1),Καλογεράτος 17 (4), Γεωργιανός 6, Τράκας 8 (1), Παπαδόπουλος 2, Γκούτζιας 12, Θολιώτης 10 (2), Φραγκούλης.

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 6, Παυλέας 5, Λεμονιάς, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης 19, Ζιάκας 16 (3), Ερμείδης 3 (1), Παπαχρήστου, Δαβάνης 8, Μελίδης 12 (1).

Γέφυρα – Αρετσού   77-59

Δεκάλεπτα: 22-16, 40-33, 62-43, 77-59

Διαιτητές: Σιταρίδης-Τσανακτσίδης

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 14, Δανάκης 10 (1), Τολιόπουλος 2, Μπάρκος 8(2), Μυλωνίδης 23 (2), Μπίσκας 11(2), Κουλουμπής  7(1), Γεράκης, Σιολόγκας, Χαρισόπουλος 2, Τσακιρμπάρογλου, Σαραφίδης.

Αρετσού  (Πετρόπουλος) : Πετρίδης 12 (1), Ντομόπουλος 13 (1), Στυλιανίδης 6, Μπεγιάζης 3, Παντελίδης 10 (2), Καραδήμος 8, Οικονόμου 2, Σταυράκης 4.

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης  62-63

Δεκάλεπτα: 15-20, 25-33, 37-49, 62-63

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι

ΓΑΣ Κομοτηνή (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 14, Μπεκρής 11 (2), Στασινόπουλος 2, Λεχούδης 20 (2), Μαγκώνης 11 (1), Χαλίλ 4, Αθανασίου, Μπούντας.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Καραμπίνης 10 (1), Χατζημιχαηλίδης 4, Παλλάκης 5 (1), Κουτσογιάννης 17, Πετς 6, Στεφανίδης  12 (1), Τσιώγκας 3 (1), Παπαδάκης 6 (1) Τσίλογλου, Γρούδος.

Ζέφυρος – ΑΕ Κομοτηνής  64-68

Δεκάλεπτα: 12-11, 36-30, 50-47, 64-68

Διαιτητές: Δημάδης-Χατζηχαρίσης

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Μυλωνάς 15, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου, Γκιζέλης, Μήτσικας 8, Πατίκας 9 (3), Αποστολίδης 4, Μυστηλιάδης 16 (3), Κλουντζός 8 (2), Λιούνης, Αλεξανδρίδης 4.

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 6, Κουτσοβασίλης 10 (1) Σιμάκης 18 (2), Τελούδης 15 (1), Βάκρινος 3, Χατζηπαυλίδης 7 (1), Θεοδωρίδης 3 , Βαχαρίδης,  Χατζηδημητρίου 4  Καναράς 2.

Αγ. Βαρβάρα – Ορφέας Ν. Σκοπού 68-77

Δεκάλεπτα: 19-14, 33-30, 52-51, 68-77

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ.-Κουκουλεκίδης

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 5 (1), Μπάμπουλης 14 (1), Μαλαθούνης 4, Μητρούλης, Ράμμος 10, Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 15 (1), Χαριζάνης 4, Μανάκας 16.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 13 (1), Κουτσιαντζής, Δεμερτζής 11 (1), Χατζής 10 (2), Παππάς 3 (1), Τσανάκας 17 (5), Καβαργύρης 2, Ιωσηφίδης 4, Κηπουρός 17 (1).

Η βαθμολογία

Γέφυρα  35

ΧΑΝΘ  33

Ασπίδα Ξάνθης 33

ΓΑΣ Κομοτηνή   30

Ικαροι Σερρών  30

Ζέφυρος  29

ΑΕ Κομοτηνής 28

Ορφέας Νέου Σκοπού  26

Αγία Βαρβάρα  24

Χαλκηδόνα  22

Γαλάτιστα  22

ΒΑΟ   21

Ελευθερούπολη  21

Αρετσού  21

*Η Χαλκηδόνα έχει μείον τρεις βαθμούς

Επόμενη αγωνιστική (19η, 28/2)

Ασπίδα Ξάνθης – Γαλάτιστα

Χαλκηδόνα – Ζέφυρος 02

ΑΕ Κομοτηνής – Γέφυρα

Αρετσού – ΒΑΟ

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ελευθερούπολη

ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνής

Αγ. Βαρβάρα – Ικαροι Σερρών

Οι δύο όμιλοι στον Νότο:

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Μανδραϊκός - Οίαξ Ναυπλίου 78-54

Γλαύκος - Απόλλων Σμύρνης 44-60

Πεντέλη - Χαρίλαος Τρικούπης 60-59

Σπαρτιατικός - Πόλις Καλλιθέας 75-82

ΦΕΑ - Ακράτα 87-54

Νέα Ιωνία - ΚΑΟΚ 98-86

Ίκαρος Καλλιθέας - Κεραυνός Αιγίου 70-72

Τα φύλλα αγώνα:

ΦΕΑ – ΑΚΡΑΤΑ 87-54

Δεκάλεπτα: 23-9, 39-25, 57-40, 87-54

Διαιτητές: Νάστος-Καρανικόλα

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Στεφανής 11, Βλασσόπουλος 20 (3), Γόντικας 13 (3), Νίκολλι 10 (1), Μπούσι 13 (1), Μπασέας 4, Διαμαντόπουλος 6 (2), Σταμάτης 2, Τσίτος 2, Νιφόρας 2, Δαρμογιάννης 4.

Ακράτα (Ζιζήλας): Σαρίκας 14, Σταυρόπουλος, Παναγόπουλος, Σακελλαρίου 10, Σχορτσιανίτης 5, Πολυδέρας 10, Μανταλβάνος, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος 1, Μαλλής 4, Λάφης 8, Μουργελάς.

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 44-60

Δεκάλεπτα: 14-21, 24-33, 36-48, 44-60

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Καπερώνης, Σερέτης 10, Σουλιώτης 4, Τασόπουλος 4, Κουμπούρας, Μαυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 4, Καλντής 4, Δρακόπουλος 4, Λιούρδης 6, Πιπίνης 6

Απόλλων (Χουχουλής-Χατζής): Κοντούδης 5 (1), Γκιμούτσης, Πετρόπουλος 2, Νιότης 2, Σιώμος, Αρναουτάκης 7 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης 3, Πάντζιος 7 (1), Θυμιός 16, Τάσιος, Λιοντής 18 (2)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 70-72

Δεκάλεπτα: 11-16, 14-37, 49-49, 70-72

Διαιτητές: Βαλούρδος - Μπαλασάκης

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος, Διονυσόπουλος): Ιορδάνογλου 7 (1), Ντουζίδης 4 (1), Οικονόμου 12, Παπαπέτρου 24 (4), Φωτίου 2, Χαϊκάλης 2, Κουρέπης 6, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 13, Παπαδούλης

Κεραυνός Αιγίου (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 23 (1), Θωμάς, Ταπεινός 3, Γκούμας, Βασλιειάδης 5, Τριανταφυλλόπουλος, Λυμπέρης Β. 17, Σκόνδρας 6, Τρυφωνόπουλος 7, Λυμπέρης Δ. 9 (3), Νικολάου 2

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ - ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 75-82

Δεκάλεπτα: 11-18, 27-41, 54-61, 75-82

Σπαρτιατικός (Τσώνης): Θεοδωρόπουλος, Κόρο, Τζατζάς, Μανιατάκος 10, Βουργιώτης 16 (3), Κάτσαρης 24 (4), Αλεξόπουλος, Βούλγαρης 2, Κυρίτσης, Αγγελόπουλος 13, Αναγνωστάκος 6, Σταθάκος 4

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 14 (2), Καβελάρης, Κόκκινος 26, Βαθρακοκοίλης 5, Βελιζιώτης 10 (2), Κασπαριάν 25 (3), Λάβαρης, Τσεμπελής, Κωνσταντίνου 2, Παπατρέχας

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  78-54

Δεκάλεπτα: 12-15, 35-25, 55-36, 78-54

Διαιτητές: Κώτσου-Χατζημάρκος

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 5 (1), Σπυρόπουλος 16 (5), Περλορέντζος, Καραλής 12 (2), Κούρτης 4, Δρακωτός 2, Μπούτρης 6 (2), Γιατράκος, Στέφος 10, Λαμπρόπουλος 7 (1), Καμπερίδης 5 (1), Καρυπίδης 11.

Οίαξ Ναυπλίου (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος 2, Κοσσιώρης 16 (1), Παζαράς 6, Οικονόμου 8 (1), Κατσαλούλης 15, Παπασαράντος 6 (2), Μπούνος, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 1.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 60-59

Δεκάλεπτα: 18-15, 41-26, 53-42, 60-59

Διαιτητές:  Κοτσίμπος-Λογοθέτης

Πεντέλη (Χαρτοματζίδης): Καρτσωνάκης 3 (1), Μάντζιος 3, Γρατσιάτος 8 (1), Λίτσο 9, Αποστολόπουλος 6, Γιωτάκης, Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 13 (2), Μουστόπουλος 12, Μπίγκος 4.

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 12 (1), Βουρνάς 7, Ζαμπέτης, Σταμούλης 9 (3), Τριπολίδης, Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος, Δημητρόπουλος 4 (1), Γεωργιάδης 10, Παπαγεωργίου, Ψάλτου 13.

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Απόλλων Σμύρνης 34 (16-2)

2. Μανδραϊκός 32 (14-4)

-----------------------------------

3. Πόλις Καλλιθέας 30 (12-6)

4. ΚΑΟΚ 30 (12-6)

5. Πεντέλη 29 (11-7)

6. Ακράτα 29 (11-7)

7. Χαρίλαος Τρικούπης 28 (10-8)

8. Κεραυνός Αιγίου 28 (10-8)

9. Ίκαρος Καλλιθέας 25 (7-11)

-----------------------------------

10. Γλαύκος 25 (7-11)

11. Νέα Ιωνία 24 (6-12)

12. ΦΕΑ 24 (6-12)

13. Οίαξ Ναυπλίου 20 (2-16)

14. Σπαρτιατικός 20 (2-16)

19η αγωνιστική:

Οίαξ Ναυπλίου - Γλαύκος

Απόλλων Σμύρνης - Πεντέλη

Χαρίλαος Τρικούπης - Σπαρτιατικός

Πόλις Καλλιθέας - ΦΕΑ

ΚΑΟΚ - Ακράτα

Κεραυνός Αιγίου - Μανδραϊκός

Νέα Ιωνία - Ίκαρος Καλλιθέας

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Μαρούσι - Τρίτων (12/3)

Ηλυσιακός - Ηρόδοτος 64-63

Πρωτέας Βούλας - Κάδμος 77-49

Έσπερος Λαμίας - Άρης Νικαίας 86-87 (69-69 κ.α.)

ΚΑΠ - Ιπποκράτης Κω 60-56

Σπόρτιγκ - Άρης Πετρούπολης 75-93

Κύδων Χανίων - Πανναξιακός 67-65

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΑΠ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 60-56

Δεκάλεπτα: 21-18, 35-27, 49-43, 60-56

Διαιτητές: Μπούκας- Τσολάκος 

ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος Χ. 11, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 11, Αριστοτέλους, Δρίβας, Σβαρνάς, Γρύλλης 14, Παπουλίδης 15, Σκούταρης 9, Παπαγιαννακόπουλος, Καρακατσάνης, Κούργιας. 

Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 11, Γκοράτσας 7, Πλευράκης, Σκούφης 10, Μελεούνης, Ασημακόπουλος 13, Τσιλιγκίρης 2, Χαρίσης 7, Ψάλτου 6, Κανταρέγια, Βουρλούμης.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 75-93

Δεκάλεπτα: 19-26, 38-52, 50-70, 75-93

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σ - Καρακωνσταντόπουλος

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Τσαμπής 19 (1), Παπαπέτρος 16 (1), Σταθόπουλος, Χουζούρης 3 (1), Κούτρης, Χατζηνικόλας 22 (1), Χασάπης, Καραμπάτος, Αγγέλης 15 (3)

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Καραουλάνης, Βενιτουράκης 11 (3), Ηλιόπουλος 6, Γραμμένος, Χρονόπουλος 15 (5), Μπαζιώτης 10, Κότσιας, Αρτεμάκης 6, Μπινιάρης 4, Παπαγεωργόπουλος 10, Μακρόπουλος 22, Βεντούρης 9 (3)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΗΡΟΔΟΤΟΣ 64-63

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-22, 45-39, 64-63.

Ηλυσιακός (Χατζηπανήγυρης): Άρχος 16 (2), Γκόλιας 1, Χουμάς 11 (2), Μαλτέζος 15, Κανελόπουλος 1, Πελίγκος 5 (1), Ολύμπιος 15 (5).

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 3 (1), Μαϊστρέλης 20 (5), Βερτούδος 10, Καρλάφτης 3 (1), Μίχος 19, Αλετράς 1, Σταθάκης 5, Μητρόπαπας, Χαρωνίτης 2.

ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ  67-65

Δεκάλεπτα: 12-17, 30-32, 47-42, 67-65

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Πολυχρόνης

Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 3, Υφαντόπουλος 15 (5), Αλεξίου 9, Παπαμαστοράκης, Χοχλάκης, Τσαρουχάς 17 (3), Τσαμπάς 2, Μπαγάκης, Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 15, Λιονάκης 2, Κοντογιάννης.

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Καρβούνης 6 (2), Μαγιντόμπε 12 (1), Καζακίδης, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος, Μάκαρης 9, Ακτύπης 13 (2), Χριστοδούλου 14, Μυλωνάς 6, Παγώνης 5.

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Πρωτέας Βούλας 32 (14-4)

2. Μαρούσι 31 (14-3)*

------------------------------------

3. ΚΑΠ 31 (13-5)

4. Κάδμος 30 (12-6)

5. Τρίτων 30 (13-4)*

6. Ιπποκράτης Κω 29 (11-7)

7. Άρης Πετρούπολης 28 (11-6)*

8. Πανναξιακός 27 (10-7)*

9. Άρης Νικαίας 26 (8-10)

------------------------------------

10. Κύδων Χανίων 24 (6-12)

------------------------------------

11. Ηλυσιακός 23 (5-13)

12. Έσπερος Λαμίας 21 (3-15)

13. Ηρόδοτος 20 (2-16)

14. Σπόρτιγκ 20 (2-16)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

19η αγωνιστική (28/2):

Τρίτων - Ηρόδοτος

Ηλυσιακός - Πρωτέας Βούλας

Κάδμος - Έσπερος Λαμίας

Άρης Νικαίας - ΚΑΠ

Άρης Πετρούπολης - Ιπποκράτης Κω

Πανναξιακός - Μαρούσι

Σπόρτιγκ - Κύδων Χανίων

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΦΑΓΗΤΟ

Του Έλληνα όλα μπορείς να τα στερήσεις στην κρίση, όχι όμως το τυρί

Στα χρόνια της ύφεσης οι περισσότερες κατηγορίες τροφίμων κατέρρευσαν αν μία αντιστέκεται και παρουσιάζει και ανοδική πορεία τα τελευταία χρόνια δεν είναι άλλη από τα τυροκομικά

ΛΙΣΤΕΣ

Εορτολόγιο Alert: Τα 101 ονόματα που δεν θα έδινες ούτε στον εχθρό σου

Ο 'Κόπρος' που γιορτάζει στις 24 Σεπτεμβρίου και όλα τα άλλα ονόματα του εορτολογίου που θα έδινες στο παιδί σου μόνο αν ήθελες να πέσει θύμα bullying.

CELEBRITIES

Η Lady Gaga αποκάλυψε ότι υποφέρει από PSTD

Το είδωλο της ποπ μουσική εκμυστηρευτικέ για πρώτη φορά την μάχη που δίνει εδώ και πολλά χρόνια με τη διαταραχή του μετατραυματικού στρες (Pics + Vid)

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

The Walking Dead S07E07: Αυτό που ο Negan την είδε ξεναγός

Όλα όσα είδαμε στο 7ο επεισόδιο της 7ης σεζόν με τίτλο 'Sing me a Song'. Εννοείται πως έχει ότι spoilers μπορέσαμε να μαζέψουμε. Μην ανησυχείς. Δεν είναι και πολλά.

ΧΑΡΤΗΣ

Πόσο κοντά ζεις σε πυρηνικά;

Γνωρίζουμε ότι σ' όλο τον κόσμο υπάρχουν στρατιωτικές βάσεις με πυρηνικά προγράμματα, αυτό που δεν γνωρίζουμε πόσο κοντά σ' αυτές ζούμε. Δείτε τον χάρτη (Pics + Vid)

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24