Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Προχωρούν αήττητοι Δάφνη και Ικαρος

Προχωρούν αήττητοι Δάφνη και Ικαρος

Η Δάφνη Δαφνίου και ο Ικαρος Νέας Σμύρνης εξακολουθούν να προχωρούν αήττητοι στον 1ο νότιο όμιλο της Γ' Εθνικής, την ώρα που τέσσερις ομάδες έκαναν το 2 στα 2 στον 2ο Νότου.

Έπειτα από τρεις Κυριακές εννέα ομάδες έχουν απομείνει χωρίς ήττα στους δύο νότιους ομίλου της Γ' Εθνικής. Μόνο οι δύο εξ αυτών πάντως έχουν κάνει το 3 στα 3, αφενός διότι ο ΚΑΟ Κορίνθου και ο Εσπερος ΑΟΠΑ έχουν έναν αγώνα λιγότερο στο 1ο Νότου και αφετέρου επειδή ο 2ος Νότου βρίσκεται ακόμα στη 2η αγωνιστική.

Παρακάτω διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα στους τέσσερις ομίλους της τέταρτης τη τάξει εθνικής κατηγορίας, της Γ' Εθνικής...

1ος Νότου

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

KAOK-Κεραυνός Αιγίου 67-62

Δάφνη Δαφνίου-Πορφύρας 83-69

Καλαμάτα-Αχαγιά 82 66-74

Γλαύκος-Εσπερος ΑΟΠΑ 70-72

Ακράτα-Ικαρος Καλλιθέας 91-68

Ερμιόνη-Πεύκη 83-77 (69-69 κ.α.)

Ικαρος Ν. Σμύρνης-Ενωση Ιλίου 72-51

Ρεπό ο Άρης Πετρούπολης

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμ

Νικ

Ηττ

Επιθ

Αμυν

1. Δάφνη Δαφνίου

6

3

0

252

216

2. Ικαρος Νέας Σμύρνης

6

3

0

214

179

3. Αχαγιά '82

5

2

1

198

187

4. Ακράτα

5

2

1

225

203

5. Πορφύρας

4

1

2

197

215

6. Γλαύκος

4

1

2

207

209

7. Καλαμάτα

4

1

2

184

186

8. Ικαρος Καλλιθέας

4

1

2

186

204

9. ΚΑΟΚ

4

2

0

149

131

10. Εσπερος ΑΟΠΑ

4

2

0

150

145

11. Ενωση Ιλίου

3

1

1

140

142

12. Πεύκη

3

0

3

221

256

13. Κεραυνός Αιγίου

3

0

3

194

218

14. Ερμιόμη

3

1

1

138

141

15. Αρης Πετρούπολης

2

0

2

138

161

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 30/10)

Πορφύρα-ΚΑΟΚ

Αχαγιά 82-Δάφνη Δαφνίου

Εσπερος-Καλαμάτα

Ικαρος Καλλιθέας-Γλαύκος

Πέυκη-Ακράτα

Ενωση Ιλίου-Ερμιόνη

Κεραυνός Αιγίου-Αρης Πετρούπολης

 

2ος Νότου

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Λοκρός Αταλάντης 81-62

Νίκη Αμαρουσίου-Πανναξιακός 77-68

Πεντέλη-ΟΦΗ 63-59

Κάδμος-Αρης Νικαίας 68-51

Προμηθέας Χαλανδρίου-Πόλις 69-76

Ιπποκράτης Κω-ΑΕ Σαντορίνης 98-33 (21/10)

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμ

Νικ

Ηττ

Επιθ

Αμυν

1. Ιπποκράτης Κω

4

2

0

166

99

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων

4

2

0

115

52

3. Κάδμος

4

2

0

146

126

4. Πεντέλη

4

2

0

146

134

5. Πόλις Καλλιθέας

3

1

1

151

147

6. Νίκη Αμαρουσίου

2

1

1

157

156

7. ΟΦΗ

2

1

1

147

143

8. Πανναξιακός

2

0

2

134

145

9. Εσπερος Λαμίας

2

1

0

93

63

10. Αρης Νίκαιας

2

0

2

126

151

11. ΑΕ Σαντορίνης

2

0

2

86

184

12. Λοκρός Αταλάντης

1

0

1

62

81

13. Προμηθέας Χαλανδρίου

1

0

2

132

169

* ΟΦΗ και ΓΣ ΠΡΟΜ.ΧΑΛ. έχουν ξεκινήσει με -1

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

Λοκρός Αταλάντης-Ιπποκράτης Κω

Σαντορίνη-Νίκη Αμαρουσίου

Πανναξιακός-Πεντέλη

ΟΦΗ-Κάδμος

Αρης Νικαίας-Προμηθέας Χαλανδρίου

Πόλις-Εσπερος Λαμίας

 

1ος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Ελίμεια-Απόλλων Καλ.75-67

Τιτάνες Παλαμά-Αριστοτέλης Φλώρινας  81-60

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΣ Φαρσάλων  95-91

Αιγινιακός-Βίκος Ζαγοροχώρια  69-58

Πρωτέας Γρεβενών-Εύαθλος  83-61

Νικόπολη Πρεβέζης-Διόσκουροι Κοζάνης  66-61

Μελίκη-Ευκαρπία 68-65

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμ

Νικ

Ηττ

Επιθ

Αμυν

1. ΓΣ Ελίμειας

4

2

0

151

129

2. Νικόπολη Πρέβεζας

4

2

0

134

126

3. Πρωτέας Γρεβενών

3

1

1

158

140

4. Εύαθλος

3

1

1

134

135

5. ΓΣ Φαρσάλων

3

1

1

164

164

6. Διόσκουροι Κοζάνης

3

1

1

140

141

7. Απόλλωνας Καλ.

3

1

1

142

144

8. Μελίκη

3

1

1

137

140

9. Αιγινιακός

3

1

1

121

131

10. Τιτάνες Παλαμά

2

1

1

150

133

11. ΑΓΣ Ιωαννίνων

2

1

0

95

91

12. Ευκαρπία

2

0

2

130

136

13. Αριστοτέλης Φλώρινας

2

0

2

122

157

14. Βίκος Ζαγοροχώρια

1

0

1

58

69

* Οι ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10):

Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Παλαμά

Αριστοτέλης Φλώρινας-Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων

Γ.Σ. Φαρσάλων-Αιγινιακός

Βίκος Ζαγοροχώρια-Πρωτέας Γρεβενών

Εύαθλος Μακ. Πολύκαστρου-Νικόπολη Πρέβεζας

Διόσκουροι Κοζάνης-Π.Σ. Ευκαρπίας

Μελίκη-Γ.Σ. Ελίμειας

2ος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Ορφέας Ν. Σκοπού-Μακεδονικός  58-67

Ν. Μουδανιά-Αστέρας Καβάλας 74-79

Ζέφυρος 02-ΓΑΣ Κομοτηνής 73-47

ΑΕ Κομοτηνής-ΠΚ Νεάπολης  73-62

Αγ. Βαρβάρα-Παναθλητικός 40-73

Χαλκηδόνα-Ικαροι Σερρών  56-58

Ιωνικός Ιωνίας-Μαντουλίδης 68-54

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμ

Νικ

Ηττ

Επιθ

Αμυν

1. Παναθλητικός

4

2

0

141

87

2. Ικαροι Σερρών

4

2

0

140

96

3. Ζέφυρος 02

4

2

0

141

110

4. Μακεδονικός

4

2

0

168

153

5. Ιωνικός Ιωνίας

3

1

1

163

155

6. Αστέρας Καβάλας

3

1

1

153

149

7. Χαλκηδόνα

3

1

1

119

115

8. Ορφέας Ν. Σκοπού

3

1

1

133

141

9. ΑΕ Κομοτηνής

3

1

1

120

130

10. ΓΑΣ Κομοτηνής

3

1

1

107

131

11. Ν. Μουδανιά

2

0

2

132

139

12. Νεάπολη

2

0

2

125

141

13. Μαντουλίδης

2

0

2

111

131

14. Αγία Βαρβάρα

2

0

2

80

155

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

Μακεδονικός-Ν. Μουδανιά

Αστέρας Καβάλας-Ζέφυρος 02

ΓΣ Κομοτηνής-ΑΕ Κομοτηνής

ΠΚ Νεάπολης-Αγ. Βαρβάρα

Παναθλητικός-Χαλκηδόνα

Ικαροι Σερρών-Μαντουλίδης

Ιωνικός Ιωνίας-Ορφέας Ν. Σκοπού

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Εν ψυχρώ εκτέλεση άντρα με πυροβολισμό στο κεφάλι

Νεκρός βρέθηκε ένας άντρας αγνώστων στοιχείων και μάλλον αλλοδαπός επί της οδού Αδμηττού στην Πλατεία Αττικής

ΚΟΥΙΖ

Πόσο καλά θυμάσαι τις ελληνικές ταινίες των '80s;

Απ' το 'Καμικάζι αγάπη μου' μέχρι το 'Κομπιούτερ του Θανάτου', αυτό το κουίζ απευθύνεται σε μυημένους κι όχι σε κωλόπαιδα.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΡΑΓΩΔΙΑ

Πήγε να βοηθήσει την γυναίκα του σε τροχαίο, παρασύρθηκε από όχημα και σκοτώθηκε

Απίστευτο δυστύχημα έγινε στο 10ο χιλιόμετρο της παλιάς Εθνικής Οδού Ιωαννίνων Ηγουμενίτσας, μεταξύ της Βιομηχανικής Περιοχής και της Κληματιάς. Πεζός που είχε σπεύσει να βοηθήσει τη γυναίκα του παρασύρθηκε από ΙΧ φορτηγάκι και σκοτώθηκε

WORKOUT

Σώμα πυγμάχου σε λίγους μήνες γίνεται;

Η προπόνηση που μεταμόρφωσε τον Miles Teller στον πρωταθλητή της ταινίας 'Bleed For This'.

ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

Τουλάχιστον 38 οι νεκροί και 166 οι τραυματίες

Δέκα συλλήψεις για την επίθεση έξω από το στάδιο της Μπεσίκτας με παγιδευμένο αυτοκίνητο και βομβιστή-καμικάζι (pics)

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24