Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Λίγοι (και καλοί) οι αήττητοι στη Γ' Εθνική

Λίγοι (και καλοί) οι αήττητοι στη Γ' Εθνική

Η Ένωση Ιλίου και ο Γλαύκος συνεχίζουν αήττητοι στον 1ο Όμιλο Νότου. Αναλυτικά όσα έγιναν στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής.

Δύο ομάδες παραμένουν αήττητες στον 1ο όμιλο Νότου, ο λόγος για την Ένωση Ιλίου και τον Γλαύκο, αφού τόσο ο Έσπερος ΑΟΠΑ όσο και τα Μελίσσια υπέστησαν βαριές εκτός έδρας ήττες. Διαβάστε το πανόραμα της 5ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Οίακας Ναυπλίου - Εσπερος ΑΟΠΑ  72-47

Ν. Ιωνία - Μελίσσια 83-58

ΕΑ Πατρών - Ένωση Ιλίου 50-65

Κεραυνός Αιγίου - Ολυμπιάδα Ασσου 85-39

Απόλλων Σμύρνης - Αχαγιά 82  48-55

Καλαμάτα - ΚΑΠ 42-53

Γλαύκος - Ακράτα 77-56

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

1. Ένωση Ιλίου 10

2. Γλαύκος 10

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 9

4. Μελίσσια 9

5. Οίαξ Ναυπλίου 9

6. Ν. Ιωνία 8

7. Αχαγιά 8

8. ΚΑΠ 7

9. Κεραυνός Αιγίου 7

10. Ακράτα 6

11. Καλαμάτα 6

12. Απόλλων Σμύρνης 6

13. ΕΑΠ 5

14. Ολυμπιάδα Α. 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

Μελίσσια - Οίακας Ναυπλίου

Ενωση Ιλίου - Ν. Ιωνία

Ολυμπιάδα Άσσου - ΕΑ Πατρών

Αχαγιά - Κεραυνός Αιγίου

Απόλλων Σμύρνης - Καλαμάτα 80

Εσπερος - Γλαύκος

Ακράτα - ΚΑΠ

2ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Έσπερος - Έσπερος Λαμίας 89-62

Χανιά - Άρης Πετρούπολης 65-62

ΒΑΟΛ - Παναγίτσα 66-64

Πεντέλη - Νίκη Αμαρουσίου 69-61

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΟΦΗ 76-51

Αρης Νικαίας - Ερμής Σχηματαρίου 73-69 (κ.α. 65-65)

Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9

2. Πεντέλη 9

3. ΒΑΟΛ 9

4. Έσπερος Λαμίας 8

5. ΟΦΗ 7*

6. Λοκρός 7*

7. Έσπερος 7*

8. Ερμής Σχηματαρίου 7

9. Άρης Νικαίας 6*

10. ΑΟΚ Χάνια 6

11. Άρης Πετρούπολης 5

12. Νίκη Αμαρουσίου 5

13. Παναγίτσα 5.

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

Άρης Πετρούπολης - Εσπερος

Παναγίτσα - Χανιά

Νίκη Αμαρουσίου - ΒΑΟΛ

ΟΦΗ - Πεντέλη

Εσπερος Λαμίας - Άρης Νικαίας

Ερμής Σχηματαρίου - Λοκρός Αταλάντης

Ρεπό: Κρόνος Αγ. Δημητρίου

1ος Βορρά

Τα αποτελέσματα:

Νικόπολη Πρέβεζας - ΑΟΚ Βέροιας 77-69 (65-65κ.α.)

Φαίακας Κέρκυρας - Πτολεμαΐδα 70-49

Φίλιππος Βέροιας - ΑΓΣ Ιωαννίνων 75-62

Νίκη Βόλου - ΓΕ Αγρινίου 100-72

Ίκαροι Τρικάλων - Εύαθλος 67-65

Πρωτέας Γρεβενών - Ζέφυρος 67-62

Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

1. Φαίακας Κέρκυρας 10

2. Νίκη Βόλου 9

3. Φίλιππος Βέροιας 9

4. ΑΣΓ Ιωαννίνων 8

5. Ίκαροι Τρικάλων 8

6. Εύαθλος 6

7. Νικόπολη Πρέβεζας 6

8. Ζέφυρος 6

9. Πρωτέας Γρεβενών 6

10. ΑΟΚ Βέροιας 6

11. Πτολεμαΐδα 6

12. Ιωνικός Ιωνίας 5

13. ΓΕ Αγρινίου 5

*Ιωνικός Ιωνίας, Εύαθλος Πολυκάστρου, Πρωτέας Γρεβενών, Νικόπολη Πρέβεζας και ΓΕ Αγρινίου έχουν κάνει το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

ΑΠΣ Πτολεμαϊδα - Νικόπολη Πρέβεζας

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Φαίακας Κέρκυρας

ΓΕ Αγρινίου - Φίλιππος Βέροιας

Εύαθλος Πολυκάστρου - Νίκη Βόλου

ΑΟΚ Βέροιας - Πρωτέας Γρεβενών

Ζέφυρος - Ιωνικός Ιωνίας

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

2ος Βορράς

Τα αποτελέσματα:

Κένταυρος Καλλικράτειας - Ορφέας Ν. Σκοπού 81-58

ΧΑΝΘ - Μαντουλίδης 81-69

Αστέρας Σίνδου - Αίας Ευόσμου 72-44

Πολύγυρος -ΑΕ Κομοτηνής 90-73

Μακεδονικός - Ελευθερούπολη 81-70

ΓΑΣ Κομοτηνή - ΜΕΝΤ 77-76

Ευκαρπία - Απόλλων Καλαμαριάς 73-83

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

1. Μακεδονικός 10

2. ΑΟ Πολυγύρου 9

3. ΧΑΝΘ 9

4. ΜΕΝΤ 9

5. Ελευθερούπολη 9

6. Αστέρας Σίνδου 8

7. Απόλλων Καλαμαριάς 8

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 8

9. ΠΣ Ευκαρπίας 7

10. Κένταυρος Καλλικράτειας 6

11. Αίας Ευόσμου 6

12. ΑΕ Κομοτηνής 6

13. Μαντουλίδης 5

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

Μαντουλίδης - Κένταυρος Καλλικράτειας

Αίας Ευόσμου - ΧΑΝΘ

ΑΕ Κομοτηνής - Αστέρας Σίνδου

Ελευθερούπολη -ΑΟ Πολυγύρου

Μακεδονικός - ΓΑΣ Κομοτηνή

Ορφέας Νέου Σκοπού - Ευκαρπία

Απόλλων Καλαμαριάς - ΜΕΝΤ

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Walking Dead και Marvel: 10 τρέιλερ που πρέπει να δεις σήμερα

Όλα τα τρέιλερ που δεν πρέπει να χάσεις αυτή την εβδομάδα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24