Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Επίδειξη δύναμης από την Κοζάνη

Επίδειξη δύναμης από την Κοζάνη

Επίδειξη δύναμης έκαναν οι Διόσκουροι Κοζάνης κόντρα στο συντοπίτη Ηρακλή, κερδίζοντας στο ΔΑΚ με 92-63, για τη 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου Βορρά της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες, τόσο από τους δύο ομίλους του Βορρά, όσο και από τους δύο του Νότου, για το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής.

1ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Σιάτιστα – Πρωτέας Γρεβενών 86-77

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΣ Καρδίτσας  62-77

Αριστοτέλης Φλώρινας-  Μελίκη  61-68

Εύαθλος – Πτολεμαΐδα  74-41

Μακεδονικός – Ερμής Αγιάς  76-95

Αίας Ευόσμου – Μεταμόρφωση Βόλου 78-70

Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης 63-92

Η βαθμολογία

1 Ερμής Αγιάς  4 2 2 0 0 183 150 33

2 Διόσκουροι Κοζάνης  4 2 2 0 0 183 150 33

3 Πρωτέας Γρεβενών  3 2 1 1 0 160 129 31

4 Εύαθλος Πολυκάστρου  3 2 1 1 0 148 129 19

5 Μελίκη  3 2 1 1 0 131 127 4

6 Αίας Ευόσμου  3 2 1 1 0 165 160 5

7 Μεταμόρφωση Βόλου  3 2 1 1 0 150 147 3

8 Αριστοτέλης Φλώρινας  3 2 1 1 0 130 132 -2

9 ΑΓΣ Ιωαννίνων  3 2 1 1 0 128 140 -12

10 ΑΣ Καρδίτσας  2 1 1 0 0 77 62 15

11 ΓΣ Σιάτιστας  2 1 1 0 0 86 77 9

12 Μακεδονικός  2 2 0 2 0 145 175 -30

13 Πτολεμαϊδα  2 2 0 2 0 105 143 -38

14 Ηρακλής Κοζάνης  2 2 0 2 0 106 175 -69

Τα φύλλα αγώνα

Μακεδονικός-Ερμής Αγιάς 76-95

Δεκάλεπτα: 27-32, 49-54, 65-73, 76-95

Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Σαρακενίδης

Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 9 (1), Κοντσές, Ντισλής 24 (6), Μιχαηλίδης 14 (1), Λυχριδάς, Κομματάς, Χαλάτσης 4, Παρχαρίδης, Πηλακούτας 4, Μποβασιανός 12 (1), Νταράκης 9 (1), Γραβάνης.

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Κόμματος 24 (4), Δαουλάρης 12 (2), Καλεμτζάκης 8 (1), Μηλιώνης 13 (3), Χαλκιάς, Καμπούρης, Γούλας 14 , Γκανέτσας 7 (1), Περωτής 17.

Σιάτιστα – Πρωτέας Γρεβενών 86-77 (70-70)

Δεκάλεπτα: 15-18, 31-38, 54-53, 70-70(κ.α.), 86-77

Διαιτητές: Μαντήλας – Ζιώγας

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Σβώλης, Γράβας 14 (2), Ρέππας Χρ. 13 (1), Παπαθωμάς 7 (1), Ρέπας Ν. 15 (3), Καρακουλάκης 5 (1), Χιόνος 13 (2), Τσιαούσης 15 (1), Καλαμπούκας 4, Κοσμίδης, Εμμανουήλ.

Πρωτέας Γρεβενών(Χασιώτης): Τσούκας 18 (5), Γιαννάκης 8 (2), Κλωνάρας, Μπαρτζώκας, Ρίγκος 6 (1), Κολοβός, Ζήμπρας, Κιούρκας 16 (3), Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 4, Τζήμας 15 (1), Γάτος 5.

Αίας Ευόσμου- Μεταμόρφωση Βόλου  78-70

Δεκάλεπτα: 19-17, 43-27, 57-47, 78-70

Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούντζιας 18 (1), Μπεχλιβάνης 13 (2), Κάδης 8, Μαυρίδης 15, Σπύρας 5 (1), Λύτας 4, Βελλίδης 13 (3), Σικαλίδης 2.

Μεταμόρφωση Βόλου (Φλεβάρης): Αγκρής-, Πανταζής 6, Ζήσης-, Παπούλιας 18, Νάνης 13 (1), Σκαμαγκάς 11 (3), Τσιτσιγιάννης 6, Φωσσές, Γιωτόπουλος 14 (4), Ρώσσιος 2, Χαρίσης.

Αριστοτέλης Φλώρινας – Μελίκη 61-68

Δεκάλεπτα: 12-16, 28-40, 44-50, 61-68

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ. – Εμμανουήλ

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Δικταπανίδης, Μαυρουδίου Δ. 3 (1), Τότης, Κέκελης 8 (2), Βίτκας 11 (1), Παπαδημητρίου 13 (3), Ρούζιος 5 (1), Καραβατάκης, Κεσίδης Συμεών, Βασιλείου 2, Παπαπαϊωακείμ 19.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 13, Μαυρίδης 38 (4), Δημητριάδης 12 (2), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρογκότης 1, Κοτσάμπασης, Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης 4, Πιρώσης, Τζουνόπουλος.

Εύαθλος Πολυκάστρου – Πτολεμαϊδα 74-41

Δεκάλεπτα: 11-12, 34-20, 57-29, 74-41

Διαιτητές: Τσούλης – Λουλουδιάδης

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3 (1), Γκαντίδης 9 (1) , Ημερίδης 21 (2) , Πούλος 13 (1) , Σιώπκας, Κουτούλας 9, Ζεμπεκίδης 2, Κυρίκος, Πολυχρονίδης 5 (1), Φελέκης 9, Καλογεράκης 3 (1).

Πτολεμαϊδα (Μορουζίδης): Μαλούτας 13 (2), Τούζος 13 (3), Καλομενίδης 2, Κλωνάρας 8, Τσιαγκλάντανος 3, Σαχπατζίδης, Πανίδης 2, Πλεξίδας, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.

Ιωάννινα – Καρδίτσα 62-77

Δεκάλεπτα: 8-28, 21-50, 41-65, 62-77

Διαιτητές: Αγραφιώτης – Πράτος

Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Γεωργίου 2, Μπαρτζώκας 10, Κοντός 6 (1), Αντωνίου 4, Σκορίλας 7 (1) , Μάντζιος 4 , Μάκης 7 (2), Πάτρας 9, Μάλλιος, Φίλιος 3, Αυγερινός 8 (1), Μουστακίδης 2.

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Πανάρας 20 (3), Γεωργίου 16 (3), Τσαμούρας 4 (1), Βούλγαρης, Κατσαρός, Καμαριώτης 14, Παπαδόπουλος 13, Αντωνίου 5 (1), Κουρέλας.

Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης 63-92

Δεκάλεπτα: 16-29, 30-53, 50-70, 63-92

Διαιτητές: Τζίμα – Σελεβός

Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Φώτης, Τσακμάκης 7 (1), Ματούλας 3 (1) Τολιάδης, Βίλας 11 (1), Αζής 2, Σιδέρης 15 (3), Παπούλιας 4 , Καρέτζος 8 (2), Γιαννουζάκος 8, Τσαμπούρης 5 (1).

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 21 (1), Σκορδάρης 22 (3), Ντόβας 24 (5) , Βλάχος 3, Γκοβεδάρος 7 (1), Ζολώτας 9 (1), Γκλιάνας, Νικολάου, Ατματζίδης, Ανδρίτσος, Καρανώτας 6, Τσαουσίδης.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΣ Καρδίτσας – Αριστοτέλης Φλώρινας

Μελίκη – Εύαθλος

Πτολεμαϊδα – Μακεδονικός

Ερμής Αγιάς – Αίας Ευόσμου

Μεταμόρφωση Βόλου – Διόσκουροι Κοζάνης

Ηρακλής Κοζάνης – Σιάτιστα

2ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 62-56

Αγ. Βαρβάρα – Χαλκηδόνα  74-67

Ικαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής  70-65

ΓΣ Κομοτηνής – Αρετσού Καλ.  74-53

Γαλάτιστα – ΓΣ Ελευθερούπολης  76-48

Ζέφυρος 02 – ΒΑΟ  70-61

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΚΣ Γέφυρας  53-58

Η βαθμολογία

1 ΓΑΣ Κομοτηνή  4 2 2 0 0 146 110 36

2 Γαλάτιστα  4 2 2 0 0 149 115 34

3 ΚΣ Γέφυρας  4 2 2 0 0 116 99 17

4 Ικαροι Σερρών  4 2 2 0 0 146 127 19

5 ΧΑΝΘ  4 2 2 0 0 113 101 12

6 ΑΕ Κομοτηνής  3 2 1 1 0 128 125 3

7 Αγ. Βαρβάρα  3 2 1 1 0 129 130 -1

8 Ασπίδα Ξάνθης  3 2 1 1 0 116 118 -2

9 Ζέφυρος   3 2 1 1 0 116 119 -3

10  Ορφέας Ν. Σκοπού  2 2 0 2 0 109 118 -9

11 Χαλκηδονα  2 2 0 2 0 112 125 -13

12 ΒΑΟ  2 2 0 2 0 128 143 -15

13 Αρετσού   2 2 0 2 0 115 150 -35

14 Ελευθερούπολη  2 2 0 2 0 105 148 -43

Τα φύλλα αγώνα

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΚΣ Γέφυρας 53-58

Δεκάλεπτα: 13-11, 30-23, 47-38, 53-58

Διαιτητές: Ρούκας – Κολοκυθάς

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 12 (3), Παππάς 1, Δεμερτζής 9 (1), Σουλούγκας 5 (1), Χατζής 1, Τσανάκας, Καβαργύρης 6, Αποστόλου, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 13, Καραμπατζιάκης 6. Κουτσιαντζής.

ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης Γ.): Τουλούμης , Δανάκης 17 (1), Δώνης, Τολιόπουλος 5, Κουλουμπής 7 (1), Μυλωνίδης 13 (3), Μπίσκας 11, Γεράκης 2, Ζαταγιάς 3, Αλμπάντης.

Ικαροι Σερρών- ΑΕ Κομοτηνής 70-65

Δεκάλεπτα: 13-10, 26-16, 46-35, 70-65

Διαιτητές: Δαμίγος – Μαραθιώτης

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος) Καλογεράτος 22 (6), Γεωργιανός 22 (1), Τράκας 6, Παπαδόπουλος Γ. 10, Γκουντζιάς 2, Φραγκούλης 2, Θολιώτης 6 (1), Δαλαγκόζης, Κάτος.

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 4 (1), Χονδρόπουλος 13 (2), Κουτσοβασίλης 15 (2), Γεροντίτης 3, Σιμάκης 19 (1), Τελούδης 7, Καναράς 4, Παπαγεωργίου, Βάκρινος, Θεοδωρίδης, Μεχμέτ Τσαούς.

Ζέφυρος 02 -ΒΑΟ  70-61

Δεκάλεπτα: 15-10, 31-17, 46-37, 70-61

Διαιτητές:  Σιταρίδης – Πετανίδου

Ζέφυρος 02 (Κοντονάσιος) Φωτιάδης, Μυλωνάς 19, Τσάμογλου 2, Ουρκέλογλου 4, Γκιζέλης 2, Μήτσικας 14 (1), Πατίκας 8 (1), Αποστολίδης 2, Μυστηλιάδης 17 (2), Κλουντζός 2.

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 2, Σιώγκης 4, Τζαβάρας 6 (2), Λεπτοκαρίδης 23 (4), Γαλανίδης 18 (3), Παπαβασιλείου, Χολέβας, Ζησόπουλος, Γεωργιάδης 6 (1), Δέλλας, Γρηγοριάδης 2.

ΓΑΣ Κομοτηνής – Αρετσού 74-53

Δεκάλεπτα: 19-10, 34-20, 55-39, 74-53

Διαιτητές: Κατρακάρης – Μπακάλης

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 13, Μπεκρής 12 (2), Στασινόπουλος 10, Λεχούδης 17 (2), Μαγκούνης 4, Διαμαντίδης 2, Χαλίλ, Καλαντζής 13 (3), Αθανασίου, Μιχαηλίδης 3 (1), Μπούντας, Βελή Χασάν.

Αρετσού (Πετρόπουλος) Πετρίδης 12 (1), Θεοδοσιάδης 6 (1), Ντολόπουλος 9 (1), Στυλιανίδης 11 (1), Σταφυλάς 2, Οικονόμου, Παντελίδης 3, Αρνίδης, Μωυσίδης 4, Καραδήμας, Φώτογλου 6.

Γαλάτιστα – Ελευθερούπολη 76-48

Δεκάλεπτα: 13-8, 29-20, 50-32, 76-48

Διαιτητές: Γαζέτας – Γραικός

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης): Ρίζος 2, Κουλαξής 15 (2), Γρηγορίου 9, Ματσούκης 6, Δάγκας, Γιαχανατζής 7 (1), Ακριτίδης 8, Καρανώτας 20, Σαρχώσης, Τσακίρης, Καραϊσκος 6. Καζλάρης 3 (1).

Ελευθερούπολη (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 7, Ανίσογλου , Καρατσομπάνης 4, Ρότσας 9 (1), Γκούμας 14 (1), Δανίκας 5, Γαϊτατζής , Αμπεριάδης, Πανδής 9, Αδαμόπουλος, Μακρής, Λαζαρί.

Αγία Βαρβάρα- Χαλκηδόνα  74-67

Δεκάλεπτα: 14-10, 26-32, 51-46, 74-67

Διαιτητές:  Δημάδης – Εκιζόγλου

Αγ. Βαρβάρα  (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 2, Μαλαθούνης, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 2, Αμπελακιώτης 20 (3), Γ. Σουλίδης 3 (1), Κουμλέλης 19, Χαριζάνης 9, Κάτσικας 9 (1), Φασουλάς 7, Μανάκας.

Χαλκηδόνα  (Καραγιαννίδης): Μαρκίδης 21 (1), Σιδηρόπουλος, Δέτσικας 11, Λαϊδης 11 (1), Μπατάκας 15 (1), Σεφερίδης 3 (1), Μακαλέκας 5 (1), Παπαδόπουλος 1.

ΧΑΝΘ-Ασπίδα Ξάνθης  62-56

Δεκάλεπτα : 12-15, 31-29, 47-44, 62-56

Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης) : Βλάχος, Παυλέας 7, Λεμονιάς, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης 8, Αγγελίδης 11, Ερμείδης, Παπαχρήστου 11 (2), Δαβάνης 2, Ζιάκας 12 (2), Μελίδης 11.

Ασπιδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Κουμπάνης 9 (1), Παπαδάκης 9, Τσιλόγλου, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης 13 (1), Χατζημιχαηλίδης 6, Δάτσης, Καραμπίνης 2, Πετς 11 (1).

1ος όμιλος Νότος

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Κεραυνός Αιγίου – Οίαξ Ναυπλίου 79-66

Ν. Ιωνία – Απόλλων Σμύρνης Σ 79-63

Ικαρος Καλλιθέας – Χαρίλαος Τρικούπολης 55-76

Μανδραϊκός – Πόλις Καλλιθέας 74-68

Γλαύκος – Ακράτα 82-80 (67-67 κ.α.)

Πεντέλης -ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 58-48

ΚΑΟΚ Π.-Σπαρτιατικός ΓΣ 76-46

Τα φύλλα αγώνων:

ΚΑΟΚ Π.-ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 76-46

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-10, 41-19, 61-32, 76-46

Διαιτητές: Ορφανός Ι. – Σκαλτσής

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πάππος 10 (1), Αναγνωστόπουλος 12, Μπολάνος, Κατσαμάκης 7, Τσακιρίδης 8 (1), Πράττης 6 (2), Μακρής, Δανιήλ 21 (2), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 5, Σταυριανόπουλος 7 (1), Μάγλος.

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Νάνος): Θεοδωρόπουλος, Παπαδάκος 16 (4), Σταθάκος 4, Μανιατάκος 4, Αργυρούλης 2, Τζατζάς 3 (1), Αλεξόπουλος 4 (1), Κατσούλης, Αναγνωστάκος 4, Αγγελόπουλος 7 (1), Τσαλακίδης, Δόρλης 2.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ  55-76

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-29, 36-42, 43-57, 55-76

Διαιτητές: Μάρκου, Χατζημάρκος.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛ. (Λιόγας): Αντωνόπουλος 1, Ντουζίδης 8 (1), Αρχιμανδρίτης, Οικονόμου 9, Κουρέπης 8, Φωτίου 17 (2), Χαϊκάλης 2, Τσατάς, Σαλέχ, Ιορδάνογλου 7, Παπαδούλης 3 (1), Ψαρράς.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡ. (Δεράος): Ιωάννου 14 (2), Βουρνάς 11, Ζαμπέτης 5 (1), Σταμούλης 3 (1), Μπαλτάς, Μουράτογλου 13, Σταυρόπουλος 6, Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 7, Παπαγεωργίου 3, Τριφτανίδης 2, Ψάλτου 12.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  79-66

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-11, 41-26, 67-47, 79-66

Διαιτητές: Σταθόπουλος – Ασημακάκη

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Λεονάρδος): Λαμπρόπουλος 10 (2), Κεφαλάς 14 (2), Μοσχοβάκης 11 (2), Δ. Λυμπέρης 24 (6/9 τρ.), Σουφλιάς 10, Σακελλαρόπουλος 8, Σκόνδρας, Β. Λυμπέρης, Θωμάς 2, Βασιλειάδης, Ταπεινός, Γκουρβέλος.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Κοκκάλας): Τσοτσόκος 14 (2), Λιακόπουλος 4, Κοσσιώρης 15 (1), Στατεράς 4, Οικονόμου 4, Κατσαούλης 5, Παπασαράντος, Παπαμήτρου, Μπίσης 2, Μπουρτσουκλής 6 (1), Ευστρατίου 12, Σταθογιαννόπουλος.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η, 25/10)

Οίαξ Ναυπλίου- Ν. Ιωνία 

Απόλλων Σμύρνης – Ικαρος Καλλιθέας 

Χαρίλαος Τρικούπης – Μανδραϊκός

Πόλις Καλλιθέας – Γλαύκος

Ακράτα – Πεντέλη

ΦΕΑ ΝΦ – ΝΧ – Σπαρτιατικός  

ΚΑΟΚ  – Κεραυνός Αιγίου

Η Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ

1 ΚΑΟΚ Π. 4 2 2 0 0 139 97 42

2 ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡ.ΜΕΣ. 4 2 2 0 0 145 114 31

3 ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 4 2 2 0 0 119 106 13

4 ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 3 2 1 1 0 148 141 7

5 ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 3 2 1 1 0 138 132 6

6 ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ 3 2 1 1 0 134 130 4

7 ΦΕΑ ΝΦ – ΝΧ 3 2 1 1 0 124 121 3

8 ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ 3 2 1 1 0 142 142 0

9 ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 3 2 1 1 0 156 160 -4

10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 3 2 1 1 0 138 148 -10

11 ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 3 2 1 1 0 145 156 -11

12 ΙΚΑΡΟΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 2 0 2 0 141 164 -23

13 ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 2 2 0 2 0 117 142 -25

14 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 2 2 0 2 0 104 137 -33

2ος όμιλος Νότος

Τα αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Πανναξιακός – Τρίτωνας 51-49

Σπόρτιγκ – Ηρόδοτος 57-49

Κύδων – Κάδμος  49-67

ΓΣ Αμαρουσίου – Αρης Νικαίας  74-61

Ηλυσιακός – Ιπποκράτης  49-73

Πρωτέας Βούλας – Αγία Παρασκευή 70-67

Αρης Πετρούπολης – Εσπερος Λαμίας 90-73

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ-ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 51-49

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-19, 19-33, 40-38, 51-49

Διαιτητητές:  Τσακαλογιάννης – Νάστος

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ (Δαμιανίδης): Πολίτης 5 (1), Καρβούνης 13 (4), Καλαβρός, Μαγιντόμπε, Καζακίδης, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 4, Μάκαρης, Ακτύπης – Γουνές 9 (2), Χριστόδουλος 10, Μυλωνάς 2, Παγώνης 8.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος, Σμυρλής, Κορακίτης 9 (1), Κουρής 7 (1), Κουκουνιάς 2, Καλάτζής, Γκαβανόπουλος 10 (2), Ζακυνθινός 5 (1), Παπαργυρόπουλος 13 (3), Πλουτέσκι, Ανδρεόπουλος 3, Βερτούδος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ  49-73

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-17, 22-37, 39-53, 49-73

Διαιτητές: Λουκαράκης- Μπανασάκης

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιαννάκης): Παντελάκης 3 (1), Λέχος 7 (1), Κανελλόπουλος 6, Χούμας 13 (1), Μαλτέζος 8, Πελίγκος 3, Κατσούλης 2, Θώδος 7, Άρχος, Λιγνός, Σπανάκος, Ευαγγελόπουλος.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κανενόπουλος): Κουκουράβας 7 (2), Τσιλιγκίρης 3 (1), Σκούφης 11 (3), Γκοράτσας, Τσατάλας 18 (2), Ασημακόπουλος 13, Χαρίσης 19, Χρήστου 2, Δημητρίεβιτς, Γιαννούλης, Σούφλας, Μελεούνης.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΗΡΟΔΟΤΟΣ  57-49

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-13, 34-27, 48-40, 57-49

Διαιτητές: Καρπάνος, Κανελλόπουλος

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Κλήμης): Καστανιώτης 2, Καρτερουλιώτης, Τσαμπής 14 (1), Παπαπέτρος 20 (1), Χαιδεμένος 4, Ένεζλης 5, Χατζηνικόλας 2, Καραμπάτος 4, Αγγελής 4, Δόξας 2.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρνακάκης): Χριστοδουλάκης, Αλετράς 2, Μαϊστρέλης 6 (1), Δρόσος 3 (1), Παναγιωτίδης 4, Καρλάφτης, Μίχος 9, Κυριακού 3 (1), Σταθάκης 5 (1), Μητρόπαπας 7 (1), Πυργιώτης 4, Χαρωνίτης 6.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 90-73 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-19, 47-39, 69- 52, 90-73

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρανικόλα

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κακαλιάς-Ρούπακας): Σολδάτος, Βενιτουράκης 2, Ηλιόπουλος 8, Δερβεντζής 2, Χρονόπουλος 29 (3), Μπαζιώτης 22 (5), Κώτσιας, Αδαμόπουλος 2, Μπίνιαρης 6, Παπαγεωργόπουλος 8, Μαρκόπουλος 10, Βέντούρης 1.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ρόκας 9 (2), Γεωργιάδης 7 (1), Κούτκιας 2, Στογίλκοβιτς, Διαμαντής 9 (2), Φύκας 5, Σοφογιάννης Μ.14  (2), Φούντας 8, Ζαχαράκης  11 (3), Αργύρης 8, Ξηρός 2.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 74-61

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:31-17, 46-40, 69-49, 74-61

Διατητές: Μπούκα – Πλιάγκας

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμίδας): Ξύδας 11 (2), Στασινός 8 (2), Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 9 (3), Ραλλάτος 12, Μπαλάφας 11 (2), Σκιαθίτης, Γεωργίου 5 (1), Σουρλής 15 (5), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου 3.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζερβουδάκος): Γεωργούτσος 16, Φωστέρης 5 (1), Λαντσατζής 9 (1), Κουκουβάκης, Θεοδoσίου 7 (1), Στογιάνοβιτς 2, Γαλίτης 4, Κόλλιας 15, Πεταλάς, Ρεντίφης 3, Τράμπαρης, Λαρδάς, Κωνσταντόπουλος.

ΚΥΔΩΝ – ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ   49-67 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-25, 26-42, 36-52, 49-67

Διαιτητές: Χρηστίδης Π. – Ουσταμπασίδης

ΚΥΔΩΝΑΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κώστας Σδράκας): Βλαχάκης 9 (1), Ζανιδάκης 1, Αλεξίου 2, Παπαμαστοράκης 5 (1), Πούρος, Τσαρουχάς 12 (2), Μπερτίδης, Μπαγάκης 3, Κολαρετάκης 3 (1), Αδοντάκης 9, Λιονάκης 6 (1), Κοντογιάννης 2.

ΚΑΔΜΟΣ (Απόστολος Αναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής 8, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 11, Γιάννου, Σπηλιωτόπουλος, Χαράτσης 22 (2), Κουμπές, Τσιριμώκος 4, Τσαπρούνης 11, Μητρόπουλος 11 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΑΠ 70-67 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-17,35-29,53-51,70-67

Διαιτητές Πολυχρόνης-Δελλαγραμάτικας

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης, Ποδαράς):  Κονδύλης 8 (2), Πέρβι 6,Καλογεριάς, Παπάδης 3 (1), Εμμανουηλίδης 10 (1) , Αθηνιώτης 4, Ζευκιλής 7, Βαρδαβάς 18, Μόρφης 4, Χανιάς 3, Πεφάνης 5 (1), Μούτσα 2.

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος, Ζάχος): Σκάνδαλος Χ. 7 , Σκάνδαλος Γ. 4 , Βασιλόπουλος 8 (2), Αριστοτέλους, Κούργιας, Σβάρνας 4, Καρακατσάνης, Παπουλίδης 11, Σκούταρης 15 (3), Παπαγιαννακόπουλος, Ψωμαδέρης 12 (2), Δρίβας 6.

Η Βαθμολογία

  Ομάδα  Βαθμ  Αγων  Νικ  Ηττ  Μηδ  Επιθ  Αμυν  Διαφ 
1 ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  4 2 2 0 0 146 96 50
2 ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ  4 2 2 0 0 133 96 37
3 ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ  4 2 2 0 0 134 102 32
4 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ  4 2 2 0 0 124 120 4
5 ΚΑΠ  3 2 1 1 0 166 130 36
6 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ  3 2 1 1 0 126 107 19
7 ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ  3 2 1 1 0 121 121 0
8 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  3 2 1 1 0 146 150 -4
9 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ  3 2 1 1 0 110 116 -6
10 ΑΟ ΚΥΔΩΝ  3 2 1 1 0 123 139 -16
11 ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ  2 2 0 2 0 120 130 -10
12 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ  2 2 0 2 0 133 148 -15
13 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ  2 2 0 2 0 109 172 -63
14 ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ  2 2 0 2 0 102 166 -64



Επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10):


Τρίτων – Σπόρτγικ

Ηρόδοτοςε – Κύδων 

Κάδμος – ΓΣ Αμαρουσίου 

Αρης Νικαίας – Ηλυσιακός 

Ιπποκράτηςε – Πρωτέας Βούλας 

Αγία Παρασκευή – Εσπερος Λαμίας 

Αρης Πετρούπολης – Πανναξιακός

SHARE:

BEST OF NETWORK

PICS

Η Έιμι Σούμερ θα είναι η Barbie του 21ου αιώνα

Είναι αλήθεια. Είναι μια νέα εποχή. Είναι μια υπέροχη, πληθωρική κωμικός που θα αναλάβει να αλλάξει για πάντα το προβληματικό image της πιο διάσημης κούκλας στον κόσμο

ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

Nico Rosberg: Ο πρωταθλητής που λατρέψαμε να αμφισβητούμε

Πριν από μερικά 24ωρα χρίστηκε για πρώτη φορά στην καριέρα του παγκόσμιος πρωταθλητής! Κι όμως, ο Nico Rosberg δεν τυχαίνει ευρείας αναγνώρισης για το οδηγικό του ταλέντο. Το Oneman ψάχνει το γιατί!

ΝΕΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ

Οι Τούρκοι εγκαλούν Καμμένο και εκείνος απαντά με Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Δεν έχουν τελειωμό οι Τουρκικές προκλήσεις καθώς ζητούν από τον υπουργό Άμυνας να λειτουργεί με σοβαρότητα

SPECIAL EDITION

Οι Ελληνίδες MILF που αξίζουν μια θέση στο ημερολόγιο της Pirelli

To νέο ημερολόγιο της Pirelli, που μόλις κυκλοφόρησε αποτελεί και την επίσημη έναρξη της χρονιάς της MILF (Mothers I Like To Follow). Εννοείται πως δεν θα μέναμε τα χέρια σταυρωμένα.

JENNIFER ANISTON

Έχω κάνει σεξ στο αεροπλάνο, με πιλότο και συγκυβερνήτη

Η ελληνικής καταγωγής ηθοποιός, παραδέχτηκε κατά τη διάρκεια παιχνιδιού στην εκπομπή της Ellen Degenerees, πως ανήκει στο "mile high club" (vid)

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24