Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ένταση και αποβολές στο Μεσολόγγι

Καστοριά

Ένταση και αποβολές στο Μεσολόγγι

Ο αγώνας του Χαρίλαου Τρικούπη με την Πεντέλη για τον 1ο όμιλου Νότου στη Γ' Εθνική, στο κλειστό του Μεσολογγίου, σημαδεύτηκε από σοβαρά επεισόδια, προκλήθηκε 40λεπτη διακοπή ενώ αποβλήθηκε ο πάγκος των φιλοξενούμενων!

Σοβαρά επεισόδια έγιναν στο Μεσολόγγι, στον αγώνα του Χαρίλαου Τρικούπη με την Πεντέλη για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής, στον 1ο όμιλο του Νότου!

Συγκεκριμένα, στα 7'18" για το τέλος της τρίτης περιόδου, ο Λίτσος των φιλοξενούμενων χτύπησε τον Δημητρόπουλο σε προσπάθειά του να σκοράρει με αποτέλεσμα να του ανοίξει η μύτη, Ακολούθησε ένταση ενώ τα επεισόδια γενικεύτηκαν με την είσοδο των παικτών του πάγκου! Το παιχνίδι διεκόπη για 40 λεπτά ενώ αποβλήθηκε όλος ο πάγκος της ομάδας της Πεντέλης! Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με 4 παίκτες στα τελευταία 2'40" ωστόσο επικράτησαν με 79-73.

1ος Νότου - Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου - Μανδραϊκός 50-75

Απόλλων Σμύρνης - Γλαύκος 67-47

Χαρίλαος Τρικούπης - Πεντέλη 73-79

Πόλις Καλλιθέας - Σπαρτιατικός 70-47

Ακράτα - ΦΕΑ 67-60

ΚΑΟΚ - Ν. Ιωνία 76-47

Κεραυνός Αιγίου - Ίκαρος Καλλιθέας 76-74

Οίαξ Ναυπλίου - Μανδραϊκός 50-75

Διαιτητές: Καμήτσος, Ασημακάκη.

Δεκάλεπτα: 11-20, 22-44, 33-58, 50-75.

Οίαξ Ναυπλίου (Κοκκάλλας): Τσοτσόκος 4, Παζαράς 3, Κοσσιώρης 10 (1), Στατεράς, Οικονόμου 7 (1), Σταθογιαννόπουλος, Κατσαλούδης 2, Παπασαράντος 2, Μπούκουρας 5 (1), Παπαμήτρου, Ευστρατίου 15, Μπάλτσης 2.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 3 (1), Σπυρόπουλος 10 (2), Καραλής 5 (1), Κούρτης 14 (2), Δρακωτός, Μπούτρης, Γιατράκος 4, Στέφος 13, Λαμπρόπουλος, Καμπερίδης 3 (1), Καρυπίδης 18 (2).

Απόλλων Σμύρνης - Γλαύκος 67-47

Διαιτητές: Βαλούρδος, Χριστινάκης.

Δεκάλεπτα: 22-16, 36-28, 54-33, 67-47.

Απόλλων Σμύρνης (Χατζής): Κοντούδης 11 (3), Γκινούτσης, Πετρόπουλος 12 (2), Σιώμος, Αρναουτάκης 10, Παπουτσής 1, Αθανασάκης 5, Πάντσιος 13 (2), Θυμνιός 2, Τσελέμπης 6, Τάσιος, Νιώτης 5 (1).

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης, Σερέτης 8, Παπανικολόπουλος, Τασσιόπουλος 3 (1), Ρέλλας 2, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 10 (2), Κάλλης 6, Δρακόπουλος 3 (1), Σουλιώτης 11, Μπιτινής 2.

Πόλις Καλλιθέας - Σπαρτιατικός 70-47

Διαιτητές: Καρπάνος, Λαμπίρης

Δεκάλεπτα: 20-15, 42-23, 56-39, 70-47

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος, Συγλέτος): Μπογδανίδης 9 (2), Χάλαρης 6 (2), Κόκκινος 11, Βαρθακοκοίλης 3, Λυγγερίδης 11, Βελιζιώτης 6, Κασπαριάν 17 (1), Λάβαρης, Κακαργιάς 4, Παπατρέχας 3 (1), Κωνσταντίνου, Μανίκας.

Σπαρτιατικός (Νάνος, Τσώνης): Σταθάκος 5, Τζατζάς 4, Παπαδάκος 6 (2), Θεοδωρόπουλος, Αργυρούλης, Κόρο, Αλεξόπουλος 8 (2), Κυρίτσης, Μανιατάκος 6, Αγγελόπουλος 11, Αναγνωστάκος, Βουργιώτης 7.

ΚΑΟΚ - Νέα Ιωνία 76-47

Διαιτητές: Kωνσταντινίδου, Καρανικόλα

Δεκάλεπτα: 22-18, 36-31, 57-36, 76-47

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πάππος 8 (1), Αναγνωστόπουλος 15, Μπολάνος, Κατσαμάκης 8 (1), Τσακιρίδης 10 (1), Πράττης 3 (1), Μακρής, Δανιήλ 15 (3), Γκιώνης 4, Σταυρόπουλος 13 (2), Μάγλος

Νέα Ιωνία (Σαμόλης): Θεοδωράκος, Τόρα, Θάνος 5, Φιλιδήρης 9, Κεφαλάς 4 (1), Σταυρόπουλος, Νικολακόπουλος, Λήτσιος 4, Δήμας 10, Λύτρας, Μαυρίδης 4, Αναστασόπουλος 11 (2).

Κεραυνός Αιγίου - Ίκαρος Καλλιθέας 76-74

Διαιτητές: Ρίζος, Τσιμπούρης

Δεκάλεπτα: 23-25,46-39, 58-53, 76-74

Κεραυνός Αιγίου (Λεονάρδος): Λαμπρόπουλος 9(2), Κεφαλάς 17 (1), Μοσχοβάκης 8 (2), Δ. Λυμπέρης 4 (1), Σουφλιάς 13, Σκόνδρας 19, Τρυφωνόπουλος 4, Βασιλειάδης, Θωμάς, Σακελλαρόπουλος 2, Ταπεινός.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Ιορδάνογλου 9 (1), Ντουζίδης 18 (4), Κουρέπης 13, Οικονόμου 15, Παπαπέτρου 7 (1), Φωτίου 12 (2), Χαϊκάλης, Τσάτας, Αρχιμανδρίτης, Αντωνόπουλος, Παπαδούλης, Ψάρας.

Ακράτα - ΦΕΑ 67-60

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ζιώγας.

Δεκάλεπτα: 18-13, 36-32, 53-44, 67-60.

Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρίκας 16, Μουργέλας, Βασιλακόπουλος 3, Σκορτσιανίτης 5, Πολυδέρας, Σταυρόπουλος, Μάλλης 14 (1), Μπιτσάκος 17 (3), Οικονομόπουλος 5 (1), Λάφης 7, Σακελλαρίου.

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 5 (1), Στεφανής 16 (1), Βλασσόπουλος 5 (1), Γόντικας, Νικολάι, Κρητικός 10, Μπασέας 4, Μπούσι, Διαμαντόπουλος 10 (1), Νιφόρας, Μυστίλογλου 10.

Χαρίλαος Τρικούπης - Πεντέλη 73-79

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Μαγκάφης.

Δεκάλεπτα: 19-18 37-41 50-63 73-79

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 15 (3), Βουρνάς 11, Ζαμπέτης, Σταμούλης, Τριπολίδης, Μουράτογλου 7 (1), Σταυρόπουλος 8, Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 7, Παπαγεωργίου 3 (1), Τριφτανίδης 4, Ψάλτου 18.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντζιος 4 (1), Γρατσιάτος 9 (1), Λίτσος 21 (6), Αποστολόπουλος 15 (1), Λιουγιάκης 9 (1), Καλογερόπουλος 6, Μπίγγος 6 (1), Καραβασάνης 2, Μουστόπουλος 4, Καρτσωνάκης 3 (1).

Κατάταξη

1. ΚΑΟΚ 10 (5-0)

2. Ακράτα 9 (4-1)

3. Μανδραϊκός 9 (4-1)

4. Πόλις Καλλιθέας 9 (4-1)

5. Απόλλων Σμύρνης 8 (3-2)

6. Κεραυνός Αιγίου 8 (3-2)

7. Πεντέλη 8 (3-2)

8. Γλαύκος 7 (2-3)

9. ΦΕΑ 7 (2-3)

10. Χαρίλαος Τρικούπης 7 (2-3)

11. Οίαξ Ναυπλίου 6 (1-4)

12. Ίκαρος Καλλιθέας 6 (1-4)

13. Νέα Ιωνίας 6 (1-4)

14. Σπαρτιατικός 5 (0-5)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)

Γλαύκος-Οίαξ Ναυπλίου

Πεντέλη-Απόλλων Σμύρνης

Σπαρτιατικός-Χαρίλαος Τρικούπης

ΦΕΑ-Πόλις Καλλιθέας

Ακράτα-ΚΑΟΚ

Μανδραϊκός-Κεραυνός Αιγίου

Ίκαρος Καλλιθέας-Ν. Ιωνία

2ος Νότου - αποτελέσματα

Παναξιακός - Κύδων 68-55

Ιπποκράτης - ΚΑΠ 68-51

Τρίτων - Μαρούσι 67-68

Ηρόδοτος - Ηλυσιακός 62-68

Κάδμος - Πρωτέας Β. 53-62

Άρης Νίκαιας - Έσπερος Λαμίας 91-58

Άρης Πετρ. - Σπόρτιγκ 68-50

Άρης Π. – Σπόρτιγκ 68-50

Διαιτητές: Mαραμής, Γιακέιμη

Δεκάλεπτα: 25-7, 39-23, 54-41, 68-50.

Άρης Π. (Κακκαλιάς-Ρούπακας): Σολδάτος, Βενιντουράκης, Ηλιόπουλος 13(3), Χρονόπουλος 22(2), Γραμμένος, Μπαζιώτης 7(1), Κώτσιας 2, Αρτεμάκης 2, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 6, Μακρόπουλος 4, Βαντούρης 12(2).

Σπόρτιγκ (Κλήμης): Kαστανιώτης 9, Χατζηνικόλας 8(1), Τσάμης 12(1), Παπαπέτρος 3, Χαϊδεμένος 10, Κούτρης, Ενεζλης 2, Καραμπάτος, Αγγελής, Δόξας 6.

Άρης Νικαίας – Έσπερος Λαμίας 91-58

Διαιτητές: Λουκαράκης, Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 21-19, 40-25, 65-43, 91-58

Άρης Ν.(Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 26 (20 ριμπ.), Φωστέρης 14 (2 τρ., 6 ασ., 5 κλ.), Αλσατζής 3 (1), Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 29 (3), Στογιάνοβιτς, Γαλίτης, Κόλλιας 4, Πεταλάς 4, Ρεντίφης 10 (1), Τράμπαρης, Κωνσταντόπουλος 1.

Έσπερος Λ. (Σοφογιάννης): Ρόκας 14 (2), Γεωργιάδης 6 (2), Κούτκιας 9, Στογιάκοβιτς 2, Ξηρός 2, Σοχογιάννης 9, Φούντας 4, Ζαχαράκης 6 (2), Τσαπούρνας 6.

Iπποκράτης Κω – ΚΑΠ 68-51

Διαιτητές: Τσαχάκης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 19-10, 32-21, 45-42, 68-51

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 10(2), Τσιλιγκίρης 1, Σκούφης 8(2), Μελεούνης, Ασημακόπουλος 21(2), Χαρίσης 11, Ψάλτου, Χρήστου, Γκοράτσας 17(3).

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 5, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 8(2), Δρίβας 7(1), Γρύλλης 5(1), Παπουλίδης 21, Σκούταρης 5(1), Ψωμαδέρης

Πανναξιακός - Κύδων 68-55 

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 13-16, 26-28, 48-42, 68-55

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 6 (2), Καρβούνης 11(3), Μαγιτόμπε, Μαγκιόρος, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 2, Μάκαρης 13, Ακτύπης 6, Χριστόδουλος 14, Μυλωνάς, Παγώνης 13 (3).

Κύδων (Σδρακάς): Βλαχάκης 4, Υφαντόπουλος, Αλεξίου 1, Παπαμαστοράκης, Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 15 (3), Μπαγάκης, Κολαρετάκης 2, Γκιούλης, Αδοντάκης 10, Λιονάκης 16, Κοντογιάννης 6.

Τρίτων – Μαρούσι 67-68

Διαιτητές: Ραχιώτης , Ορφανός.

Δεκάλεπτα: 19-17, 31-35, 44-50, 63-68

Τρίτων (Μιχελάκος): Σμιρλής, Κορακίτης 13 (2), Κουρής 8 (2), Κουκουδιάς 4, Καλαντζής, Γκαβανόπουλος 17 (3), Ζακυνθινός 4 (1), Παπαργυρόπουλος 11, Πλουτέσκι 4 (1), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 14 (2), Στασινός, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 9 (1), Ραλλάτος 14, Μπαλάφας 3 (1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 6, Κανέλλης, Σουρλής 20 (2), Καπετάνιος 2 Παπαδημητρίου.

Κάδμος - Πρωτέας Β. 53-62

Διαιτητές: Μπανασάκης-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 20-23, 30-35, 38-47, 53-62

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Κουμπές 3(1), Χαράτσης 12(1), Παπαδάκης, Γιάννου, Τσαπρούνης 13, Μητρόπουλος 2, Τσιριμώκος, Γκρινιάρης 16(1), Δρακάκης, Πανταζής 7.

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Μόρφης 2, Πεφάνης 7(1), Μουτσα, Χανιάς 4, Βαρδάβας 9, Ζευκιλής 11, Πέρβι 10(2), Εμμανουηλίδης 12, Κονδύλης, Λάτσης, Αθηνιώτης 2, Παπαδης 5(1).

Κατάταξη

1. Πρωτέας Βούλας 10 (5-0)

2. Κάδμος 9 (4-1)

3. Ιππποράτης Κω 9 (4-1)

4. Πανναξιακός 9 (4-1)

5. ΚΑΠ 8 (3-2)

6. Μαρούσι 8 (3-2)

7. Τρίτων 8 (3-2)

8. Σπόρτιγκ 7 (2-3)

9.Άρης Νικαίας 7 (5-3)

10. Άρης Πετρούπολης 7 (2-3)

11. Κύδων 6 (1-4)

12. Ηρόδοτος 6 (1-4)

13. Ηλυσιακός 6 (1-4)

14. Έσπερος Λαμίας 5 (0-5)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)

Ηλυσιακός-Τρίτων

Πρωτέας Β.-Ηρόδοτος

Εσπερος Λαμίας-Κάδμος

ΚΑΠ-Αρης Νικαίας

Ιπποκράτης-Αρης Πετρούπολης

Μαρούσι-Πανναξιακός

Κύδων-Σπόρτιγκ

1ος Βορρά - Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών-Εύαθλος 73-59

Καρδίτσα-Μακεδονικός 84-74

Μελίκη-Αίας Ευόσμου 58-75

Πτολεμαΐδα-Διόσκουροι Κοζάνης 58-69

Σιάτιστα-Αριστοτέλης Φλώρινας 69-63

Μελίκη - Αίας Ευόσμου 58-75

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας.

Δεκάλεπτα: 11-17, 27-31, 47-52, 58-75.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 14 (1), Μαυρίδης 15, Δημητριάδης 11 (1), Γιαννόπουλος 4 (1), Παπαρώσης, Ρογκότης, Κωτσάμπασης 7 (1), Σταυρουλάκης, Τζουνόπουλος 7, Τζαφέρης.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούντζιας 16 (1), Καδής 7 (1), Μαυρίδης 27, Λύτας 5 (1), Βελλίδης 8 (2), Σικαλίδης 10 (2), Παπαδόπουλος, Σπύρας 2, Τσομπάνιδης.

Καρδίτσα - Μακεδονικός 84-74

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Κατωτικίδης.

Δεκάλεπτα: 20-17, 44-43, 59-66, 84-74.

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 4, Πανάρας 32 (4), Γεωργίου 12 (1), Τσιαμούρας 2, Αντωνίου 6, Κουρέπης, Πάσσας, Ζωιτσάκος, Θέος 18, Παπαδόπουλος 10.

Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 7 (1), Κοντσές Α., Ντισλής 26 (4), Μιχαηλίδης 9 (1), Παρχαρίδης, Πηλακούτας 10 (1), Μποβασιανός 3, Νταράκης 17 (1), Γραβάνης 2.

Σιάτιστα - Αριστοτέλης Φλώρινας 69-63

Διαιτητές: Β. Πιτσίλκας, Καρακώστας.

Δεκάλεπτα: 23-12, 38-30, 50-47, 69-63.

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Γράβας 5, Ρέππας Χρ. 17 (2), Παπαθωμάς, Ρέππας Ν. 16 (1), Καρακουλάκης, Χιόνος 8 (2), Τσιαούσης 14 (2), Καλαμπούκας 9, Γκουζιώτης, Σβώλης, Σερέπας.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 5 (1), Κέκελης 3 (1), Βίτκας 9 (1), Παπαδημητρίου 16 (2), Ρούζιος 10(2), Κεσίδης 4, Παπαπαϊωακείμ 16, Τραϊανού, Καραβατάκης, Μήλιος, Αραπίδης, Πετρίδης.

Πρωτέας Γρεβενών - Εύαθλος 73-59

Διαιτητές: Θεοδώρου, Γραικός.

Δεκάλεπτα: 14-11, 38-17, 54-37, 73-59.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 6, Γιαννάκης 3, Κλωνάρας 2, Ρίγκος, Κολοβός 3 (1), Κιούρκας 9 (1), Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 14, Τζήμας 19 (3), Γάτος 8, Συλλάκος 2.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3, Γκαντίδης 4, Ημερίδης 23, Πούλος 2, Σιώπκας 6, Κουτούλας 5, Ζεμπεκίδης 1, Κηρύκος, Πολυχρονίδης 6 (2), Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος.

Πτολεμαΐδα - Διόσκουροι Κοζάνης 58-69

Διαιτητές: Φουτζήλας, Πετανίδου.

Δεκάλεπτα: 22-17, 36-34, 48-53, 58-69.

Πτολεμαΐδα (Μορουζίδης): Μαλούτας 9 (1), Καλομενίδης 14 (3), Κλωνάρας 14 (1), Τσιαγκλαντάνος, Σαχπατζίδης, Πανίδης 14, Πλεξίδας 2, Ματκάρης, Τούζος 3 (1) Τσολάκης, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής 2.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 2, Σκορδάρης 8 (2), Ντόβας 19 (4), Βλάχος 17 (3), Ζολώτας 4, Νικολάου 4, Ανδρίτσος 9, Καρανώτας 6, Γκοβεδάρος.

Κατάταξη

1. Καρδίτσα 10 (5-0)

2. Μακεδονικός 7 (3-1)

3. Μελίκη 7 (2-3)

4. Πρωτέας Γρεβενών 7 (3-1)

5. Ερμής Αγιάς 6 (3-0)

6. Σιάτιστα 6 (2-2)

7. ΑΓΣΙ 6 (2-2)

8. Αίας Ευόσμου 6 (2-2)

9. Εύαθλος 6 (1-4)

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 6 (1-4)

11. Διόσκουροι Κοζάνης 5 (2-1)

12. Πτολεμαΐδα 5 (0-5)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)

Μακεδονικός-Πρωτέας Γρεβενών

Αίας Ευόσμου-Καρδίτσα

Διόσκουροι Κοζάνης-Μελίκη

Εύαθλος-Σιάτιστα

Φλώρινα-ΑΓΣΙ

2ος Βορρά - αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνη 64-58

Χαλκηδόνα – Γαλάτιστα 82-78

ΑΕ Κομοτηνής – Ζέφυρος 78-80

Αρετσού- ΚΣ Γέφυρας 61-81

Ελευθερούπολη – ΒΑΟ 80-70

Ορφέας Ν. Σκοπού – Αγ. Βαρβάρα 70-79

ΧΑΝΘ – Ικαροι Σερρών 79-54

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ- ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ 82-78

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-21, 40-40, 56-54, 82-78

Διαιτητές: Τζιοπάνος-Παπαδόπουλος Χ

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 13 (1), Σιδηρόπουλος, Δέτσικας 17 2, Μπατάκας 17 (1), Σεφερίδης 7 (1), Μακαλέκας 3 (1), Μαραπίδης 23 (4), Ευαγγελίδης 2 Αλεξιάδης, Λαϊδης, Παπαδόπουλος.

ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ (Καραμουσαλίδης): Ρίζος, Κουλαξής 22 (3), Γρηγορίου 7 (1), Ματσούκης 7, Δάγκας, Γιαχανατζής 7 (1), Ακριτίδης 8, Καρανώτας 7, Δεμόνης, Τσακίρης, Πέτρουλας 4, Καραϊσκος 16 (2).

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ- ΖΕΦΥΡΟΣ 78-80

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-26, 40-44, 62-61, 78-80

Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κουκοβίνος): Σταματέλος 10 (1), Χονδρόπουλος 8 (2), Κουτσοβασίλης 21 (1), Σιμάκης 8, Τελούδης 15 (3), Καναράς 2, Βάκρινος 3, Θεοδωρίδης 5, Χατζηπαυλίδης 6 (1), Μεχμέτ Τσαους.

ΖΕΦΥΡΟΣ ’02 (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 17 (3), Μυλωνάς 12, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου 3 (1), Γκιζέλης, Μήτσικας 21 (2), Πατίκας, Αποστολίδης 3 (1), Μυστηλιάδης 18 (2), Κλουντζός 6, Αγγελόπουλος, Λιούνης.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ- ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 64-58

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-10, 30-20, 47-38, 64-58

Διαιτητές: Δαμίγος-Γαζέτας

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης, Καραμπίνης, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 11 (1), Παλλάκης 8 (2), Κουτσογιάννης 10, Πετς 13 (2), Στεφανίδης 7 (1) , Τσιώγκας 11 (3), Τσίλογλου, Παπαδάκης 4, Γρούδος.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 11, Μπεκρής 11 (2), Στασινόπουλος, Λεχούδης 11 (2), Μαγκώνης 2, Χαλίλ 2, Καλαντζής 15 (2), Μιχαηλίδης, Αθανασίου, Διαμαντίδης 6 (2), Μπουνάτας, Βελή.

ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 70-79

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 41-36, 53-56, 70-79

Διαιτητές: Μαραθιώτης-Κουκουλεκίδης

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 14 (3), Παππάς 15 (3), Δεμερτζής, Σουλούγκας 6, Χατζής 7 (1), Τσανάκας 5 (1), Καβαργύρης 6, Αποστόλου, Κηπουρός 17 (1), Ιωσηφίδης, Καραμπατζιάκης.

ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 2, Χατζηαντωνίου, Μητρούλης, Ράμμος 11 (1), Αμπελακιώτης 13 (3), Γ. Σουλίδης 5 (1), Κουμλέλης 31 (1), Χαριζάνης 10, Κάτσικας 3, Φασουλάς 2, Μανάκας 2.

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΒΑΟ 80-70

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-23, 47-42, 61-59, 80-70

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης, Ανίσογλου 3 (1), Καρατσομπάνης 8, Ρότσας, Γκούμας 11 (1), Αδαμόπουλος 36 (5), Δανίκας 10, Αμπεριάδης 5, Λαζαρίδης, Πανδής 7.

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 1, Σιώγκας, Τζουβάρας, Λεπτοκαρίδης 13 (1), Γαλανίδης 22 (4), Παπαβασιλείου 10 (2), Χολέβας 12 (3), Γεωργιάδης 6, Δέλλας 6, Γρηγοριάδης.

ΧΑΝΘ -ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 79-54

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-13, 30-29, 52-47, 79-54

Διαιτητές : Κατρακάρης-Μπακάλης

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 6 (1),Παυλέας 6,Παπαδημητρίου 2,Σταματέλλος 6 (2),Ελευθεριάδης 18, Αγγελίδης 12 (1), Ερμείδης 6, Γιανλλάρης, Παπαχρήστου, Δαβάνης 4, Ζιάκας 12 (2),Μελίδης 7.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Καραμπέκης 2, Καλογεράτος ,Γεωργιανός 7 (1),Τράκας 16 (1), Δεληγιάννης, Παπαδόπουλος 12, Γκούτζιας 2, Φραγκούλης 6 (2), Θολιώτης 9 (1), Εξίζογλου.

 

Βαθμολογία:

1. Γέφυρα 10 5-0

2. ΧΑΝΘ 9 4-1

3. Ασπίς Ξ. 9 4-1

4. Ζέφυρος 9 4-1

5. ΓΑΣ Κομοτηνή 8 3-2

6. Ικαροι Σερρών 8 3-2

7. Γαλάτιστα 7 2-3

8. Ορφέας Ν.Σκοπού 7 2-3

9. ΑΕ Κομοτηνής 7 2-3

10. Αγ. Βαρβάρα 7 2-3

11. Χαλκηδόνα 7 2-3

12. Αρετσού 6 1-4

13. Ελευθερούπολη 6 1-4

14. ΒΑΟ 5 0-5

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)

Γαλάτιστα-Ασπίς Ξάνθης

Ζέφυρος-Χαλκηδόνα

Γέφυρα-ΑΕ Κομοτηνής

ΒΑΟ-Αρετσού

Ελευθερούπολη-Ορφέας Ν.Σκοπού

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΧΑΝΘ

Ικαροι Σερρών-Αγ.Βαρβάρα

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΦΑΓΗΤΟ

Του Έλληνα όλα μπορείς να τα στερήσεις στην κρίση, όχι όμως το τυρί

Στα χρόνια της ύφεσης οι περισσότερες κατηγορίες τροφίμων κατέρρευσαν αν μία αντιστέκεται και παρουσιάζει και ανοδική πορεία τα τελευταία χρόνια δεν είναι άλλη από τα τυροκομικά

ΛΙΣΤΕΣ

Εορτολόγιο Alert: Τα 101 ονόματα που δεν θα έδινες ούτε στον εχθρό σου

Ο 'Κόπρος' που γιορτάζει στις 24 Σεπτεμβρίου και όλα τα άλλα ονόματα του εορτολογίου που θα έδινες στο παιδί σου μόνο αν ήθελες να πέσει θύμα bullying.

CELEBRITIES

Η Lady Gaga αποκάλυψε ότι υποφέρει από PSTD

Το είδωλο της ποπ μουσική εκμυστηρευτικέ για πρώτη φορά την μάχη που δίνει εδώ και πολλά χρόνια με τη διαταραχή του μετατραυματικού στρες (Pics + Vid)

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

The Walking Dead S07E07: Αυτό που ο Negan την είδε ξεναγός

Όλα όσα είδαμε στο 7ο επεισόδιο της 7ης σεζόν με τίτλο 'Sing me a Song'. Εννοείται πως έχει ότι spoilers μπορέσαμε να μαζέψουμε. Μην ανησυχείς. Δεν είναι και πολλά.

ΧΑΡΤΗΣ

Πόσο κοντά ζεις σε πυρηνικά;

Γνωρίζουμε ότι σ' όλο τον κόσμο υπάρχουν στρατιωτικές βάσεις με πυρηνικά προγράμματα, αυτό που δεν γνωρίζουμε πόσο κοντά σ' αυτές ζούμε. Δείτε τον χάρτη (Pics + Vid)

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24