Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Εκανε στάση στο Ιλιον η Δάφνη Δαφνίου

Εκανε στάση στο Ιλιον η Δάφνη Δαφνίου

Η Ενωση Ιλίου υποχρέωσε τη Δάφνη Δαφνίου στην πρώτη ήττα στον 1ο όμιλο Νότου, στη Γ' Εθνική, την ώρα που οι Εσπερος Λαμίας και Διαγόρας πετύχαιναν εύκολες νίκες στον 2ο.

Ουδείς αήττητος στο 1ο νότιο όμιλο της Γ' Εθνικής! Η Ενωση Ιλίου σταμάτησε την αήττητη πορεία της Δάφνης Δαφνίου, επικρατώντας στο μεγάλο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής με 87-75. Με εύκολες νίκες προχώρησαν στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του Νότου ο Εσπερος Λαμίας και ο Διαγόρας Δρυοπιδέων (επί της Σαντορίνης και του Κάδμου Θήβας αντίστοιχα), ενώ δεν διεξήχθη ποτέ ο αγώνας Ιπποκράτης-Πεντέλη, επειδή οι διαιτητές δεν κατάφεραν λόγω κακοκαιρίας να ταξιδέψουν στην Κω.

Όλα τα αποτελέσματα:

1ο όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής



Πεύκη-ΚΑΟΚ 70-78

Ενωση Ιλίου-Δάφνη Δαφνίου 87-75

Ικαρος Ν. Σμύρνης-Καλαμάτα 70-68

Ερμιόνη-Γλαύκος 61-83

Ικαρος Καλλιθέας-Αρης Πετρούπολης 51-49

Εσπερος-Κεραυνός Αιγίου 74-70

Αχαγιά 82-Πορφύρας 71-65

Ρεπό η Ακράτα

Η βαθμολογία



1. Δάφνη Δαφνίου 15 (7-1)

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 14 (6-2)

3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 13 (6-1)

4. Γλαύκος 13 (5-3)

5. ΚΑΟ Κορίνθου 12 (5-2)

6. Ένωση Ιλίου 12 (5-2)

7. Καλαμάτα 12 (4-4)

8. Αχαγιά 82 12 (4-4)

9. Ακράτα 11 (4-3)

10. Πορφύρας 11 (4-3)

11. Ίκαρος Καλλιθέας 10 (2-6)

12. Κεραυνός Αιγίου 9 (2-5)

13. Άρης Πετρούπολης 8 (1-6)

14. Ερμιονίδα 8 (1-6)

15. Πεύκη 8 (0-8)

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)



ΚΑΟΚ – Ενωση Ιλίου

Δάφνη Δαφνίου – Ικαρος Ν. Σμύρνης

Καλαμάτα -Ερμιόνη

Γλαύκος – Ακράτα

Αρης Πετρούπολης – Πεύκη

Κεραυνός Αιγίου – Ικαρος Καλλιθέας

Πορφύρας -Εσπερος

Ρεπό η Αχαγιά 82

2ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:



Λοκρός Αταλάντης-Προμηθέας Χαλανδρίου 85-73

Σαντορίνη-Εσπερος Λαμίας 75-93

Πανναξιακός-Πόλις Καλλιθέας 79-75 (παρ.)

ΟΦΗ-Αρης Νικαίας 75-79 (παρ.)

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Κάδμος 90-58

Ιπποκράτης Κω-Πεντέλη αναβλήθηκε

Ρεπό η Νίκη Αμαρουσίου

Η βαθμολογία



1. Κάδμος 12(5-2)

2. Διαγόρας 11(5-1)

3. Έσπερος Λαμίας 11(5-1)

4. Λοκρός Αταλάντης 10(4-2)

5. Πεντέλη 10(4-2)

6. Ιπποκράτης Κω 12(5-0)

7. ΟΦΗ 10(4-3)

8. Άρης Νικαίας 9(3-3)

9. Νίκη Αμαρουσίου 8(2-4)

10. Πανναξιακός 8(1-6)

11. Σαντορίνη 8(1-6)

12. Πόλις Καλλιθέας 7(1-5)

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 7(1-6)

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)



Εσπερος Λαμίας – Λοκρός Αταλάντης

Πόλις Καλλιθέας -Σαντορίνη

Αρης Νικαίας – Πανναξιακός

Προμηθέας Χαλανδρίου – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Κάδμος – Ιπποκράτης Κω

Πεντέλη – Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό ο Εσπερος Λαμίας

1ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:



Απόλλων Καλαμαριάς-Νικόπολη Πρεβέζης 78-79 (παρ.)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Ευκαρπία 70-66

Φάρσαλα-Διόσκουροι Κοζάνης 56-62

Βίκος Ζαγοροχώρια-Εύαθλος 56-62

Μελίκη-ΑΓΣ Ιωαννίνων 81-68

Ελίμεια-Πρωτέας Γρεβενών 63-46

Τιτάνες Παλαμά-Αιγινιακός 103-62

Η βαθμολογία



1. Ελίμεια 13 (6-1)

2. Νικόπολη 13 (6-1)

3. Φάρσαλα 12 (5-2)

4. Διόσκουροι Κοζάνης 12 (5-2)

5. Τιτάνες Παλαμά 12 (6-1)

6. Μελίκη 11 (4-3)

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 11 (4-3)

8. Απόλλωνας Καλ. 10 (3-4)

9. Πρωτέας Γρεβενών 10 (3-4)

10. Εύαθλος 9 (2-5)

11. Αιγινιακός 9 (2-5)

12. Ευκαρπία 9 (2-5)

13. Αριστοτέλης Φλώρινας 8 (1-6)

14. Βίκος Ζαγοροχώρια 8 (1-6)

* Οι Τιτάνες Παλαμά έχουν -1 βαθμό

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)



Ευκαρπία-Απόλλων Καλαμαριάς

Διόσκουροι Κοζάνης-Αριστοτέλης Φλώρινας

Εύαθλος-Φάρσαλα

Βίκος Ζαγοροχώρια-Μελίκη

Νικόπολη Πρεβέζης-Ελίμεια

Πρωτέας Γρεβενών-Τιτάνες Παλαμά

Αιγινιακός- ΑΓΣ Ιωαννίνων

2ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής



Μακεδονικός-Χαλκηδόνα 82-91

Αστέρας Καβάλας-Μαντουλίδης 75-74

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ικαροι Σερρών 62-71

ΠΚ Νεάπολης-Παναθλητικός 51-90

Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος 02 60-65

Ορφέας Ν. Σκοπού-Αγ. Βαρβάρα 86-46

Μουδανιά-ΑΕ Κομοτηνής 58-80

Η βαθμολογία



1. Παναθλητικός 14 (7-0)

2. Ζέφυρος 02 14 (7-0)

3. Ικαροι Σερρών 13 (6-1)

4. ΑΕ Κομοτηνής 13 (6-1)

5. Χαλκηδόνα 12 (5-2)

6. Μακεδονικός 11 (4-3)

7. Ορφέας Νέου Σκοπού 11 (4-3)

8. Αστέρας Καβάλας 10 (3-4)

9. Ιωνικός Ιωνίας 9 (2-5)

10. ΓΑΣ Κομοτηνής 9 (2-5)

11. Νεάπολη 8 (1-6)

12. Μαντουλίδης 8 (1-6)

13. Αγία Βαρβάρα 8 (1-6)

14. Νέα Μουδανιά 7 (0-7)

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)



Μαντουλίδης – Μακεδονικός

Ικαροι Σερρών – Αστέρας Καβάλας

Παναθλητικός – ΓΑΣ Κομοτηνής

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Ιωνικός Ιωνίας

Χαλκηδόνα – Ορφέας Ν. Σκοπού

Αγ. Βαρβάρα – Ν. Μουδανιά

ΑΕ Κομοτηνής – Ζέφυρος 02

 

Τα φύλλα αγώνα

1ος όμιλος Νότου



ΑΧΑΓΙΑ 82-ΠΟΡΦΥΡΑΣ  71-65 (61-61 κ.α.)


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-13, 30-29, 46-49, 61-61, 71-65

Διαιτητές: Νάστος-Τσιμπούρης

ΑΧΑΓΙΑ’82 (Δεράος): Δαβάνης 4, Χαμηλός 16 (4), Σταμόπουλος 15, Μοσχοβάκης 12 (1), Νικολόπουλος 13, Γατσούλης 8 (2), Τσινόπουλος 1, Στάνκοβιτς 2.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Παύλος): Παλτόγλου 4, Στεφανής 12, Οικονόμου 15 (5), Βούλγαρης 21 (1), Πρέκας 2, Ιορδάνου 1, Σίμος 5 (1), Ντόκος 2, Μπάρμπαρης 3.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 51-49 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-11, 25-20, 37-35, 51-49

Διαιτητές: Στρέμπας, Καλογριάς 

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Πανούλιας): Καράμπελας, Μπουργάνος, Οικονομάκης, Ζεγκίνογλου, Ψαράς 16 (4), Καλεμτζάκης 6 (1), Τσατάς 4 (1), Μπελίτσης 6, Αρναουτάκης 5, Τζέμης 10, Σαλέχ, Σταθόπουλος 4. 

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 2, Βενιτουράκης 1, Δρακόπουλος 3, Δρικόγιας 2, Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 12 (2), Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Κυρίτσης 5 (1), Τασούλας 2, Μακρόπουλος 13, Βεντούρης 3.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 87-75

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-32, 47-45, 68-58, 87-75 

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Κόλλιας

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καράμπελας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Ι. 16 (5), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 21 (5), Πανουσόπουλος, Τσολάκης 13 (1), Σκαλωμένος 12 (1), Μπέλλας Ο. 15 (2), Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 2, Γεωργιάδης 1. 

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Δεσποτάκης): Ρώης, Θεοδοσίου 4, Κωνσταντώνης 12 (1), Παλαντζάς 4, Γκίνης 17 (2), Αθανασάκης, Κορρές 9 (1), Φιλιππόπουλος 9 (1), Τσελεμπής 20 (4).

ΠΕΥΚΗ-ΚΑΟΚ 70-78

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:17-24, 31-37, 59-48, 70-78

Διαιτητές: Σταθόπουλος-Μακρόπουλος 

ΠΕΥΚΗ(Κοντομηνάς):  Κυριαζόπουλος  2, Τσαμπής 20 (1), Μελλάς 5 (1), Σημαιόπουλος 12 (1), Τάγαρης 16, Κεχρής , Κουκάκης 9, Ίβκοβιτς 2, Χασάπης 4, Τσάκος.

ΚΑΟ Κορίνθου(Βουρνάς):  Κωνσταντίνου, Σακελλαράκης 15, Πράτης 6 (2), Κεφαλάς 21, Παβλίσεβιτς 9 (1), Δανιήλ 10 (1), Σταυρόπουλος 4 (1), Μακρής 13 (1).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 74-70

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-14, 44-37, 57-50, 74-70

Διαιτητές: Ραχιώτης-Αναστασίου

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 13 (2), Λαμπρόπουλος 7 (1), Ροκανάς 4, Θανόπουλος 9 (3), Παπαγεωργίου, Τρυφωνόπουλος, Λαμπρόπουλος 7 (1), Αγγελόπουλος 13, Οικονομόπουλος 15, Παπανικολόπουλος 6 (1).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 7 (1), Χριστοδουλόπουλος 7 (1), Κάντας 3 (1), Φωτίου 20 (3), Ζύγας, Σούλης, Στογιάνοβιτς 14 (2), Αγγελόπουλος 12 (2), Καραγιάννης 2, Σκόνδρας 5.

ΕΡΜΙΟΝΗ-ΓΛΑΥΚΟΣ 61-83

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-20, 32-40, 43-60, 61-88

Διαιτητές: Φασόλης-Φραγγούλη

ΕΡΜΙΟΝΗ (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Ευστρατίου Πετ. 2, Αγγελής 2, Θωμάς 2, Μαναριωτής 5 (1), Γκολέμης 1, Βανδώρος 9, Δεβελέκος, Κορίζης 4, Ευστρατίου 19, Τζουμάκας, Γιαννακόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 13 (1).

ΓΛΑΥΚΟΣ (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 15 (1), Λιβιεράτος, Λαμπρόπουλος 18 (3), Αδαμόπουλος 19 (2), Πολυδωρόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 13 (3), Γιαλελής 4, Καλλής 3, Παλλαδινός 1, Λιουρδής 3, Αναγνωστόπουλος 3.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ  70-68

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 26-16, 40-35, 58-49, 70-68

Διαιτητές: Καρανικόλα-Χατζημάρκος

ΙΑΚΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Παπαδάτος) Μελισσουργός 14, Καννάς, Γραμματικός 16 (2), Βούζας 8, Λάβαρης, Δορκοφίκης 16 (1), Μιχαλόπουλος 8, Δαρμογιάννης 4, Παπαδάκης 4, Πασπαλάς .

ΚΑΛΑΜΑΤΑ  (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 3 (1), Μπάκας 13, Τσικούρης 14 (1), Μαγιντόμπε 8 (2), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 8, Σκοπέτος 1, Παθιάκης, Τριανταφυλλόπουλος 12 (1), Δελής 9 (1).

2ος όμιλος Νότου



ΟΦΗ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  75-77 (69-69 κ.α.)


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-21, 40-44, 56-64, 69-69, 75-77

Διαιτητές: Ντάνος-Λαμπίρης

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 14 (4), Ξενάκης 4, Μπουμπάρης 10, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 12 (3), Πρωτογεράκης 4, Βλαχάκης, Κυρίτσης 5 (1), Μουλάς 20 (2).

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κωνσταντινίδης): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 11 (3), Σκιαθίτης 2, Θαλασσινός, Αγγελίδης 4, 

Γαλίτης, Κόλλιας 11, Στέφος 22, Δρίβας 14 (4), Αντωνούσος 2, Καρυπίδης 11 (1).

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 79-75

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-21, 31-32, 51-53, 67-67 κ.α., 79-75

Διαιτητές: Καμήτσος-Ελ Ανύ

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βάβουλας): Πολίτης 12 (2), Σβορώνος, Καλαβρός, Αρτσάνος Γεωργιάδης 5 (1), Καραγιάννης, Τζίμης 14 (1), Μάκαρης 11 (2), Μάκος, Δαχρεντζής 22 (1), Καδηγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 13.

ΠΟΛΙΣ Καλλιθέας (Μουρικίδης): Μπογδανίδης 11 (1), Βένιος, Κακαργιάς 8 (2) Θεοδωράκος 7 (2), Λυγγερίδης 6, Ευστρατίου 12, Ακουμάνης, Τσελέκος, Τσεκούρας, Κυριλής 8, Τσούρας 15 (3).

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  85-73

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 43-35, 63-55, 85-73

Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 3 (1), Ρουμελιώτης 12 (1), Κοσμετάτος 9 (3), Ντέντα 4, Λουϊζος, Παπαηλίου 11,  Αν. Μάτος 32 (1), Αγ. Μάτος 10 (2), Θώδος, Σμάγκιν 2, Σοροπάνης.

 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ. (Μελέτης): Γεμενής 2, Σβαρνάς 16 (3), Ανδρικόπουλος 17 (3), Γιαννάκης 5 (1), Σαμιώτης 9, Τσιγγανόπουλος 4, Πέζος 5 (1), Στεφάνου 15 (4), Πανταζής.

1ος όμιλος Βορρά



ΜΕΛΙΚΗ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ 81-68


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-12, 41-29, 59-46, 81-68

Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας

ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 18 (4), Δημητριάδης 6 (2), Γιαννόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος 2, Τζαφέρης, Μπούθας, Σαζακλίδης 11 (1), Κυριακού, Παραπούρας 35 (6), Παπαρόσης, Ρογκότης 6.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Γεωργίου 7 (1), Μπαρτζώκας 11, Καννής, Τζήμας, Μουζακίτης 4, Μάτζιος 4, Μάκης 4, Πάτρας 11, Θώδης, Φίλιος 9, Αυγερινός 18 (2).

ΕΛΙΜΕΙΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ  63-46

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-9, 26-31, 43-38, 63-46

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου

ΕΛΙΜΕΙΑ (Καραγιαννίδης): Σταυράκης, Μαδίκας, Μαλούτας 10 (2), Βλάχος 17(1), Τσαμπούρης 7, Πάπιστας, Κατσέλας 2, Τσοαύσης 6, ΜΑλλιούρας 6, Μακρής 8 (2), Νικολάου 7 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ.(Χασιώτης): Ζήμπρας 1, Κλωνάρας Α. 6 (1), Τίγκος 11 (1), Κολοβός 4, Συλλάκος 7, Κιούρκας 2, Μπόζιαρης 4, Κλωνάρας Ν. 5 (1), Τζήμου 6 (1).

ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ – ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚ. 56-62

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-15, 28-31, 42-44, 56-62

Διαιτητές: Παζόλης-Λελούδας

ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ (Πάνου): Κώστας, Πανταζής 10 (1), Κάκος, Βάτσιος 4, Αντωνίου 3, Ζήκος, Κιμισκίδης, Εξαρχόπουλος 6 (1), Τζοβάρας 11, Νικηφορίδης 4, Λάμπρου 2, Γιωτάκης 12.

ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚ. (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 7 (1), Ημερίδης 14 (1), Βαρβούτας, Ζεμπεκίδης, Κηρύκος 1, Χατζόπουλος 9 (1), Βλέτσης, Παπατζίδης, Τσελέκης 17, Σιδηρόπουλος 6, Βακιρλής 8, Ανδρεόπουλος.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 70-66

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-21, 32-40, 57-49, 70-66

Διαιτητές: Δημάδης-Σαρακενίδης

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Μαυρουδίου): Τούζιος 16 (3), Γυμνόπουλος 7, Γκατζόπουλος, Κέκελης 19 (4), Τέρπος 8, Μήλιος, Σκαρλάτος 6, Βίτκας 1, Μίχος 3, Καραβατκάης, Βασιλείου 10, Δάμου

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Γκένογλου): Ψευτόγκας 1, Πούλιος, Κολότσιος 3, Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 4, Σιδηρόπουλος, Γαϊτάνης 5 (1), Χολέβας 20, Βενετίδης 2, Απιδόπουλος 7, Ουλουσίδης, Γκαβέζος 24 (2).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 103-62

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-15, 56-33, 81-44, 103-62

Διαιτητές: Φουτζήλας-Σελεβός

ΤΙΤΑΝΕΣ Π. (Φόρος): Μπιζιώτης 4, Πανάρας 19 (3), Αργύρης 10 (2), Γεωργατζάς 1, Παπαϊωάννου 15, Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής 5 (1), Φαλιάκης 15 (5), Μούμογλου 22 (1), Χατζής 4, Αποστολάκης 6.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 8, Μωυσίδης 10 (1), Παουλεάνου 3, Αναστασιάδης 12 (1), Αργυρόπουλος 12 (1), Κιρκιντζώτης 2, Πεχλιβάνος, Κοντόπουλος 5 (1), Παρίσης 4, Παπάς 2, Τσουτζούκας 4.

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. 71-81

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-16, 37-36, 58-56, 71-81

ΦΑΡΣΑΛΑ (Αλεξίου): Φούντας 12 (2), Ίλτσογλου 3 (1), Ντόνας 7 (1), Ψύρρας 9 (1), Αναγνωστόπουλος Χρ. 5 (1), Αναγνωστόπουλος Γ. 13 (1), Μακρής 3 (1), Κούργιας 2, Ντίνος 4, Παπακώστας 13 (1), Λούτας, Μάρκος.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμάνης 15 (3), Σκορδάρης 2, Ντόβας 15 (3), Κουτζομήτρος 17 (4), Μαυρίδης 18 (1), Καρανώτας Στ. 13 (1), Καρανώτας Τ. 1, Ζολώτας, Γκλιάνας.

2ος όμιλος Βορρά



ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 51-90

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-22, 29-45, 35-66, 51-90

Διαιτητές: Τσοκόλης-Τζιοπάνος Γ.

ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Μπούμπας-Τασόπουλος): Νικολαίδης 3, Σουλτάνης 3, Αποστολίδης 8(1), Καραγιαννάκης 6, Χύτας 3, Ζειμπέκης, Χριστοφόρης 6 (2), Φαρμάκης, Καραφέρας 6, Δημητρόπουλος, Τσιώρας 5 (1), Ταουκίδης 11.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 4, Τράντσος 5, Τσεσμετζής 9, Αρνίδης 8 (2), Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Καλούτσικος 14, Κοιμτζόγλου 6 (1), Μαυροματίδης 3, Τσιακίρης 11 (1), Μπάκος 12 (2), Κάσουρρας 7, Βαρύτης 4.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 75-74

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 37-35, 61-55, 75-74

Διαιτητές: Εκίζογλου-Λαδάς

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Μαγιάννης): Παπαζώτος 3 (1), Τεμεκονίδης, Μπόζης 5 (1), Μαραβέγιας 5 (1), Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 18 (1), Αργυρίου 2, Χαριζάνης 17 (3), Μυζίου 6, Ζαρωτιάδης 19.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Γεωργίου, Ροπούτης 13, Τάκης, Τσανακτσίδης, Μπέλλος 8 (2), Γκαντίδης 15, Γιαννάκος, Ρεφατλάρι 3, Γκαβέζος, Κουτουξίδης 27 (2), Τσιριλάκης 2, Θώμος 6.

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ- ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ 86-46

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-8, 28-22, 58-34, 86-46

Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Τσούλης

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚ. (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 13 (3), Ιακωβίδης 7 (1), Χατζής 6 (1), Χατζηκυριακίδης 3, Κουτσιαντζής 3 (1), Αποστόλου 7 (1), Τσανάκας 3 (1), Καβαργύρης 16, Χατζηανδρέου 20, Ιωσηφίδης 2, Σύρπας 6, Καντζουρίδης.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (Καμαράκης): Σαμαράς 4, Κοντογιαννόπουλος 6 (2), Δαφτσής 3, Μητρούλης 6 (2), Παϊτάρης 5 (1), Συρόπουλος 2, Δανίκας 5, Ντάτσης 6, Παπακωνσταντίνου 2, Φάσουλας 4, Σκοπίδης 3, Ζωτίδης.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΖΕΦΥΡΟΣ 60-65

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 33-23, 47-45, 60-65

Διαιτητές: Δαμίγος-Λουλουδιάδης

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Δικταπανίδης, Παναγιώτου 18(3), Τουβετζίδης 4, Πολυχρονιάδης, Γκούμας 6, Σιδηροηλίας, Παπαδόπουλος 5, Κουλαξής 10, Καλογεράτος 8, Κούτες, Γεωργιάδης 9

ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης): Μυτιληναίος 5 (1), Μυλωνάς 20, Αλεξανδρίδης 9, Φωτιάδης, Ουρκέρογλου, Τσιούντος 9, Καμπακάκης 2, Πατίκας, Τσιώγκας 4, Σταφυλάς 5, Μυστηλιάδης 11 (1).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 82-91

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-30, 39-51, 65-77, 82-91

Διαιτητές: Γαζέτας-Αγραφιώτης Ιωαν.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου): Σκουφεζής Ε, Κοντσές 19 (1) Ντισλής 23 (4), Μπαρζού 1, Παπαγρηγορίου , Κομμάτας, Χαλάτσης 18 (2), Σκουφεζής Α, Πηλακούτας 15 (3), Λυχριδάς 3 (1), Ρίζος, Μαργαρίτης 4

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 20 (4), Μαρκίδης 6, Χαρτόπουλος 5, Παπαδόπουλος , Λαϊδης 3 (1), Μπατάκος 8, Σεφερίδης 2, Μιντζαρίδης 4, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 28(1), Μαραπίδης 15 (3).

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ- ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 62-71

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-13, 38-35, 53-53, 62

ΓΑΣ(Λεμονίδης): Σαββίδης 8(2), Σκεμπής 14, Αθανασίου 8(2), Χατζηδημητρίου 4(1), Καναράς 5(1), Σημάκης 7, Καλατζής 5(1), Καραμπέκης 2, Μπίτατζης, Χαλίλ 9.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 12, Παπαπασχάλης , Γεωργιανός 14(2),Τράκας 13, Γκούτζιας 9, Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 6(1), Θολιώτης 6, Φώτογλου 11(1).

ΜΟΥΔΑΝΙΑ- ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 58-80

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-19, 28-39, 49-66, 58-80

ΜΟΥΔΑΝΙΑ (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 3(1), Βέτσος 10(2), Τεζετζίδης 15(1), Τσιγγελίδης 2, Χαρίστος, Κουτζούχας, Κοκκίνης 5(1), Χατζηγιοβάνης, Παντελέρης, Φιλοξενίδης 7(1), Χαρίστος 12, Σερέτης 4.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 16(2), Κρίμπουρας, Σαρημπαλίδης, Χονδρόπουλος 14(4), Βάκρινος 14(1), Λεχούδης 3(1), Κουτσοβασίλης 11(3), Πολυχρονιάδης, Μπορμπίδης, Βαχαρίδης 4, Παλάκης 18, Λέφης

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΚΟΙΝΩΝΙΑ

Ισοβίτης για φόνο υπαλλήλου σε φούρνο και δραπέτης ο δράστης στην Πλ. Θεάτρου

Κατά την ανταλλαγή πυρών ένας αστυνομικός της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. τραυματίστηκε στο ξεξί μπράτσο και ο δράστης αυτοκτόνησε για να μην συλληφθεί

ΣΙΝΕΜΑ

Οι 25 καλύτερες ταινίες της χρονιάς σε 1 βίντεο

Λίγο πριν την εκπνοή του 2016, ένας κριτικός κινηματογράφου θυμάται τις πιο σημαντικές ταινίες που μας έδωσε φέτος το σινεμά.

ΕΛΛΑΔΑ

Αυτές είναι οι 10 δουλειές με τα λιγότερα λεφτά (έκπληξη η Νο1)

Ένα επάγγελμα που αποτελεί το όνειρο αρκετών παιδιών και νέων είναι σήμερα το πιο κακοπληρωμένο στην Ελλάδα. Δείτε την πλήρη λίστα της totallymoney.com

MALEBOX

O Terry Richardson του Ιnstagram και οι 'μπαζούκας' μούσες του

Τον λένε Mike Tang και κάθε μέρα περνάνε μπροστά από το φακό του οι πιο βαβαβούμ γυναίκες του Μαΐάμι και συνολικά της αμερικάνικης ηπείρου.

CELEBRITIES

Γι' αυτό δεν πρέπει να δεις το 'Sex Tape' της Jessica Alba

Και ξαφνικά κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο πληροφορία για ένα 'Sex Tape' της Jessica Alba και όλοι προσπαθούν να καταλάβουν τι συμβαίνει

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24