Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Διπλό ανόδου για τον Οίακα Ναυπλίου

Διπλό ανόδου για τον Οίακα Ναυπλίου

Ο Οίακας Ναυπλίου πέρασε από το Ίλιον, όπου στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ' Εθνικής νίκησε με 76-56 την τοπική Ένωση και πλέον είναι πάρα πολύ κοντά στο να πάρει την άνοδο.

Ο Οίακας Ναυπλίου πήρε την εκτός έδρας νίκη επί της Ένωσης  Ιλίου με 76-56 για την 20η αγωνιστική ς Γ΄ Εθνικής , ανέβηκε στο 18-2 και έκανε ένα μεγάλο βήμα για να κόψει πρώτος το νήμα της κούρσας του 1ου Ομίλου.

Στον 2ο Όμιλο νικηφόρα συνέχισαν ο Έσπερος Καλλιθέας και ο Έσπερος Λαμίας, οι οποίοι επικράτησαν της Παναγίτσας (81-66) και του Λοκρού Αταλάντης (87-80) αντίστοιχα. Ο Φίλιππος Βέροιας στον 3ο Όμιλο νίκησε εκτός έδρας τον Εύαθλο με 84-76, ενώ στον 4ο Όμιλο ξεχωρίζει η επικράτηση του Μακεδονικού απέναντι στον Πολύγυρο (70-68).

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

Ένωση Ιλίου-Οίακας Ναυπλίου 56-76

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Νέα Ιωνία 52-101

Αχαγιά ’82-ΕΑΠ 83-74

Απόλλων Σμύρνης-Κεραυνός Αιγίου 75-65

Ακράτα-Καλαμάτα ’80 65-58

Μελίσσια-Γλαύκος 44-60

Έσπερος Πατρών-ΚΑΠ 78-68

Βαθμολογία

1. Οίακας Ναυπλίου 38 (18-2)

2. Ένωση Ιλίου 36 (16-4)

3. Αχαγιά ’82 36 (16-4)

4. Γλαύκος 36 (16-4)

5. Ακράτα 33 (13-7)

6. Μελίσσια 31 (12-7)

7. Έσπερος Πατρών 31 (11-9)

8. ΚΑΠ 29 (9-11)

9. Νέα Ιωνία 28 (8-12)

10. Απόλλωνας Σμύρνης 27 (7-13)

11. Κεραυνός Αιγίου 26 (7-12)

12. ΕΑΠ 24 (4-16)

13. Καλαμάτα ’80 21 (1-19)

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 21 (1-19)

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Οίακας Ναυπλίου-Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

Νέα Ιωνία-Αχαγιά ’82

ΕΑΠ-Απόλλων Σμύρνης

Καλαμάτα ’80-Κεραυνός Αιγίου

Γλαύκος-Ένωση Ιλίου

ΚΑΠ-Μελίσσια

Ακράτα-Έσπερος Πατρών

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

ΑΕΕ Παναγίτσας-Έσπερος Καλλιθέας 66-81

Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χανιά 66-62

ΟΦΗ-ΒΑΟΛ Χίου 66-53

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Πεντέλη 69-66

Άρης Πετρούπολης-Άρης Νικαίας 69-81

Έσπερος Λαμίας-Λοκρός Αταλάντης 87-80

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1. Έσπερος Καλλιθέας 33 (15-3)

2. Έσπερος Λαμίας 33 (14-5)

3. Πεντέλη 32 (13-6)

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 30 (12-6)

5. Ερμής Σχηματαρίου 29 (11-7)

6. Λοκρός Αταλάντης 29 (11-7)

7. ΒΑΟΛ 28 (9-10)

8. ΟΦΗ 27 (9-9)

9. Νίκη Αμαρουσίου 25 (7-11)

10. ΑΕΕ Παναγίτσας 24 (5-14)

11. ΑΟΚ Χανιά 24 (5-14)

12. Άρης Νικαίας 24 (6-12)

13. Άρης Πετρούπολης 20 (3-15-1 μηδ.)

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4):

Έσπερος Καλλιθέας-Νίκη Αμαρουσίου

ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ

ΒΑΟΛ Χίου-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Άρης Νικαίας-ΑΕΕ Παναγίτσας

Λοκρός Αταλάντης-Άρης Πετρούπολης

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

ΑΓΣΙ-Νικόπολη Πρέβεζας 69-78

ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας 67-81

Εύαθλος-Φίλιππος Βέροιας 76-84

Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου 79-75

AΠΣ Πτολεμαΐδα-Πρωτέας Γρεβενών 64-78

ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός Ιωνίας 62-50

Η βαθμολογία:

1. Φίλιππος Βέροιας 36 (17-2)

2. Φαίακας Κέρκυρας 34 (15-4)

3. Νίκη Βόλου 32 (13-6)

4. Πρωτέας Γρεβενών 28 (10-8)

5. Ζέφυρος 28 (18-10)

6. ΑΓΣΙ 28 (9-10)

7. Εύαθλος 27 (9-9)

8. Nικόπουλη Πρέβεζας 27 (9-9)

9. ΑΟΚ Βέροιας 27  (8-11)

10. Ίκαροι Τρικάλων 26 (8-10)

11. Ιωνικός Ιωνίας 24 (6-12)

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 22  (3-16)

13. ΓΕ Αγρινίου 21 (3-15)

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Νικόπολη Πρέβεζας - ΓΕ Αγρινίου

Φαίακας Κέρκυρας - Εύαθλος

Φίλιππος Βέριας - Ίκαροι Τρικάλων

Πρωτέας Γρεβενών - ΑΓΣΙ

Ιωνικός Ιωνίας - ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ζέφυρος - ΑΟΚ Βέροιας

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

Αίας Ευόσμου – Κένταυρος Καλ/τειας 69-37

ΑΕ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ 56-64

Ελευθερούπολη – Αστέρας Σίνδου 94-65

Μακεδονικός – Πολύγυρος 70-68

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΑΣ Κομοτηνής 73-69

Μαντουλίδης – Ευκαρπία 90-73

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΜΕΝΤ 66-73

Η βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη  38 (18-2)

2. Μακεδονικός 37 (17-3)

3. ΑΟ Πολυγύρου 35 (15-5)

4. ΧΑΝΘ  33 (13-7)

5. ΜΕΝΤ 33 (13-7)

6. Ευκαρπία 32 (12-8)

7. Αίας Ευόσμου 31 (11-9)

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 30 (10-10)

9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 30 (10-10)

10. Μαντουλίδης 29 (9-11)

11. Αστέρας Σίνφου 26 (6-14)

12. ΑΕ Κομοτηνής 24 (4-16)

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 22 (2-18).

14. Ορφέας Ν. Σκοπού (20 0-20)

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4):

Κένταυρος Καλ/τειας – ΑΕ Κομοτηνής

ΧΑΝΘ – Ελευθερούπολη

Αστέρας Σίνδου – Μακεδονικός

ΓΑΣ Κομοτηνής – Πολύγυρος

Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου

ΜΕΝΤ – Μαντουλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς – Ορφέας Ν. Σκοπού

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Τα πιο καυτά μοντέλα που θα τρελάνουν την καλοκαιρινή Αθήνα

Κάναμε το τελευταίο casting πριν κλείσουν τα πρακτορεία για καλοκαιρινές διακοπές. Ιδού τα αποτελέσματα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24