Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Άνοδος για την Καρδίτσα, στην κορυφή Απόλλων Σμύρνης και Μαρούσι

Άνοδος για την Καρδίτσα, στην κορυφή Απόλλων Σμύρνης και Μαρούσι

Η Καρδίτσα εξασφάλισε την άνοδο στην Β' Εθνική. Το Μαρούσι επιβλήθηκε του Σπόρτιγκ με 72-65, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Σπαρτιακό με 75-51 και οι δύο ομάδες συνεχίζουν να βρίσκονται στις πρώτες θέσεις στον Νότο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες στα τέσσερα γκρουπ της Γ' Εθνικής, σε Νότο και Βορρά. Το Μαρούσι επιβλήθηκε του Σπόρτιγκ με 72-65, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Σπαρτιακό με 75-51. Οι δύο ομάδες συνεχίζουν να βρίσκονται στις πρώτες θέσεις των ομίλων τους. Η Καρδίτσα εξασφάλισε την άνοδο στην Β' Εθνική και μαθηματικά, καθώς νίκησε τους Διόσκουρους με 68-58.

1ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Πεντέλη - Οίαξ Ναυπλίου 83-62

Σπαρτιατικός - Απόλλων Σμύρνης 51-75

ΦΕΑ - Χαρίλαος Τρικούπης 60-71

Ακράτα - Πόλις Καλλιθέας 70-65

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 69-62

Γλαύκος - Κεραυνός Αιγίου 73-67

Μανδραϊκός - Νέα Ιωνία

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια

ΦΕΑ - Χαρίλαος Τρικούπης 60-71

Δεκάλεπτα: 11-13, 29-34, 42-49, 60-71

Διαιτητές: Φάκαρος, Μπανασάκης.

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Νιφόρας, Ρωμοσιός 2, Στεφανής 14(1), Βλασσόπουλος 9, Γόντικας 4, Νίκολλι, Μπούσι 11(1), Μπασέας 3, Διαμαντόπουλος 12(1), Τσίτος 5(1), Δαρμογιάννης, Σταμάτης.

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 10(1), Βουρνάς 18(1), Ζαμπέτης 9, Δημητρόπουλος, Μουράτογλου 11(2), Τριπολίδης.Ι, Γεωργιάδης 16(1), Παπαγεωργίου, Ψάλτου 7.

Πεντέλη - Οίαξ Ναυπλίου 83-62

Δεκάλεπτα: 18-16, 42-30, 60-45, 83-62

Διαιτητές: Καμήτσος-Κοτσίρης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντζιος 7(1), Γρατσιάτος 11(2), Γιωτάκης 5(1), Καρτσωνάκης 12(4), Καλογερόπουλος 18(2), Μπίγγος 18(2), Μουστόπουλος 4.

Οίαξ Ναυπλίου (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος 3, Κοσσιώρης 10, Παζαράς 11(2), Οικονόμου 12(2), Κατσαλούνης 8, Παπασαράντος 8(2), Μπαλτζής 10(2)

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 69-62

Δεκάλεπτα: 12-12, 26-28, 53-46, 69-62

Διαιτητές: Μακρής-Καρανικόλα

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος, Διονυσόπουλος): Ιορδάνογλου 12 (1), Ντουζίδης 6, Αρχιμανδρίτης, Παπαπέτρου 13 (3), Φωτίου 5 (1), Χαϊκάλης, Κουρέπης 12, Αντωνόπουλος 9 (1), Παπαδούλης 12 (2)

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Κατσαμάκης 13 (2), Αναγνωστόπουλος 2, Μπολάνος 2, Γκιώνης, Τσακιρίδης 9, Μακρής 3, Δανιήλ 4, Πράττης 6, Σταυρόπουλος 19 (3), Γιαννουλάκος 4

Ακράτα - Πόλις Καλλιθέας 70-65

Δεκάλεπτα: 21-9, 37-34, 54-54, 70-65

Διαιτητές: Μαντήλας - Ζιώγας

Ακράτα (Ζιζηλάς): Σαρικάς 14 (4), Σταυρόπουλος, Βασιλάτος, Μουργέλης, Σχορτσανίτης 2, Πολυδέρας 2, Μανταλβάνος 8, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 10 (1), Μάλλης 14 (3), Σακελλαρίου 2, Λαφής 18

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 11 (3), Κόκκινος 18, Βαθρακοκοίλης 4, Χάλαρης 2, Βελιζιώτης 14 (1), Κασπαριάν 14 (1), Λάβαρης 2, Κακαργιάς, Κωνσταντίνου

Σπαρτιατικός - Απόλλων Σμύρνης 51-75

Δεκάλεπτα: 13-22, 25-45, 39-62, 51-75

Διαιτητές: Χαϊνά-Καββαδάς

Σπαρτιατικός (Τσώνης): Κολωρόπουλος 6 (1), Τζατζάς, Σταθάκος 8, Μανιατάκος 7, Βουργιώτης 6, Αλεξόπουλος, Βούλγαρης 4, Κυρίτσης 7, Δόρλης, Αναγνωστάκος 9, Κόρο 4

Απόλλων Σμύρνης (Χουχουλής, Χατζής): Κοντούδης 2, Γκιμίτσης 8 (2), Πετρόπουλος 5, Μανιάς 3 (1), Σιώμος 14, Νιότης 2, Παπουτσής 8 (1), Αθανασάκης 4, Πάντσιος 6 (2), Θυμιός 2, Τάσιος 5 (1), Τσελεμπής 16

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1. Απόλλων Σμύρνης 38 (18-2)

2. Μανδραϊκός 36 (16-4)

------------------------------------

3. Πόλις Καλλιθέας 33 (13-7)

4. ΚΑΟΚ 33 (13-7)

5. Πεντέλη 32 (12-8)

6. Ακράτα 32 (12-8)

7. Χαρίλαος Τρικούπης 32 (12-8)

8. Κεραυνός Αιγίου 30 (10-10)

9. Ίκαρος Καλλιθέας 29 (9-11)

------------------------------------

10. Γλαύκος 29 (9-11)

11. Νέα Ιωνία 26 (6-14)

12. ΦΕΑ 26 (6-14)

13. Οίαξ Ναυπλίου 22 (2-18)

14. Σπαρτιατικός 22 (2-18)

H επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Οίακας Ναυπλίου – Σπαρτιατικός

Απόλλων Σμύρνης – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

Χαρίλαος Τρικούπης – Ακράτα

ΚΑΟΚ – Πόλις Καλλιθέας

Κεραυνός Αιγίου – Πεντέλη

Ν. Ιωνία – Γλαύκος

Ικαρος Καλλιθέας – Μανδραϊκός.

2ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Ηλυσιακός - Πανναξιακός 53-60

Έσπερος Λαμίας - Ηρόδοτος 68-54

Κύδων Χανίων - Άρης Πετρούπολης 64-69

Ιπποκράτης Κω - Άρης Νικαίας 79-64

ΚΑΠ - Κάδμος 79-77

Μαρούσι - Σπόρτιγκ 72-65

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια

Έσπερος Λαμίας - Ηρόδοτος 68-54

Δεκάλεπτα: 6-11, 23-27, 51-42, 68-54

Διαιτητές:  Καλαϊτζάκης-Αυγερινός

Έσπερος Λαμίας ( Σοφογιάννης): Ρόκας, Σμυρνής 3 (1), Τουλούπης, Αργύρης, Στογίλκοβιτς 12 (2), Φύκας Φ. 3 (1), Φύκας Π. 6, Σοφογιάννης Μ 15 (2), Φούντας 10, Ζαχαράκης 15 (3), Ξηρός 4.

Ηρόδοτος (Σταθάκης): Δρόσος 6, Μαϊστρέλης, Βερτούδος 13, Καρλάφτης 4, Μίχος, Αλετράς, Σταθάκης 15, Μητρόπαπας, Πυργιώτης 13, Χαρωνίτης 3.

Κύδων Χανίων - Άρης Πετρούπολης 64-69

Δεκάλεπτα: 16-25, 33-40, 49-55, 64-69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης (Πετράκης Ν)

Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 4 (1), Υφαντόπουλος 8 (2), Αλεξίου 15 (1), Χοχλάκης, Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 11, Τσαμπάς 6, Μπαγάκης, Κολαρετάκης 5, Αδοντάκης 6, Λιονάκης 7, Κοντογιάννης 2.

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Βενιτουράκης 3 (1), Ηλιόπουλος 4, Χρονόπουλος 23 (4), Μπαζιώτης 8(1), Κώτσιας, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 6, Μακρόπουλος 16, Βεντούρης 9 (3).

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1. Μαρούσι 35 (16-3)*

2. ΚΑΠ 34 (14-6)

------------------------------------

3. Πρωτέας Βούλας 34 (15-4)*

4. Κάδμος 33 (13-7)

5. Τρίτων 32 (14-4)**

6. Ιπποκράτης Κω 32 (12-8)

7. Άρης Πετρούπολης 32 (13-6)*

8. Πανναξιακός 30 (11-8)*

9. Άρης Νικαίας 29 (8-12)

------------------------------------

10. Κύδων Χανίων 27 (6-14)

------------------------------------

11. Ηλυσιακός 25 (5-15)

12. Έσπερος Λαμίας 24 (4-16)

13. Ηρόδοτος 22 (2-18)

14. Σπόρτιγκ 22 (2-18)

Η επόμενη και 21η αγωνιστική (20/3):

Τρίτων - Έσπερος Λαμίας

Ηρόδοτος - ΚΑΠ

Κάδμος - Ιπποκράτης Κω

Άρης Πετρούπολης - Άρης Νικαίας

Πανναξιακός - Πρωτέας Βούλας

Σπόρτιγκ - Ηλυσιακός

Κύδων Χανίων - Μαρούσι

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Αίας Ευόσμου – Πρωτέας Γρεβενών  87-55

Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα  58-68

Ερμής Αγιάς – Πτολεμαϊδα  82-59

Μακεδονικός – Σιάτιστα  88-56

Εύαθλός – ΑΓΣ Ιωαννίνων  53-70

Η βαθμολογία:

1. Καρδίτσα 35 (17-1)

2. Αίας Ευόσμου 29 (12-5)

3. Ερμής Αγιάς 28 (13-2)

4. Μακεδονικός 28 (11-6)

5. ΑΓΣΙ 28 (11-6)

6. Πρωτέας Γρεβενών 25 (8-9)

7. Εύαθλος 25 (7-11)

8. Διόσκουροι Κοζάνης 25 (9-7)

9. Μελίκη 24 (7-10)

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 20 (3-14)

11. Σιάτιστα 20 (3-14)

12. Πτολεμαΐδα 18 (1-16)

Επόμενη αγωνιστική (21η, 20/03):

Πρωτέας Γρεβενών-Διόσκουροι Κοζάνης

Μελίκη-Ερμής Αγιάς

Σιάτιστα-Αίας Ευόσμου

ΑΓΣΙ-Μακεδονικός

Αριστοτέλης Φλώρινας-Εύαθλος

2ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Ζέφυρος – Ασπίδα Ξάνθης  51-55

Γέφυρα – Χαλκηδόνα  67-60

ΒΑΟ – ΑΕ Κομοτηνής  72-79

Ελευθερούπολη – Αρετσού (αναβλήθηκε)

 Ικαροι Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού  64-73

 Γαλάτιστα – ΧΑΝΘ 63-73

ΓΑΣ Κομοτηνής – Αγ. Βαρβάρα 72-81

Η βαθμολογία

1 Γέφυρα 39 (19-1)

2. Ασπίδα Ξάνθης 37 (17-3)

3. ΧΑΝΘ 36 (16-4)

4. Ίκαροι Σερρών 33 (15-7)

5. Κομοτηνή 32 (12-8)

6. Ζέφυρος 31 (11-9)

7. ΑΕ Κομοτηνής 31 (11-9)

8. Ορφέας Νέου Σκοπού 30 (10-10)

9. Αγία Βαρβάρα 28 (8-12)

10. Χαλκηδόνα 25 (6-12)

11. Γαλάτιστα 24 (4-16)

12. ΑΟ Αρέτσου 23 (4-15)*

13. ΒΑΟ 23 (3-17)

14. Ελευθερούπολη 22 (3-16)*

*παιχνίδι λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Ασπίδα Ξάνθης-Γέφυρα

Χαλκηδόνα-ΒΑΟ

ΜΓΣ Κομοτηνής-Ελευθερούπολη

 Ορφέας Νέου Σκοπού-Αρετσού Καλαμαριάς

ΧΑΝΘ-Ζέφυρο

Αγία Βαρβάρα-Γαλάτιστα

Ίκαροι Σερρών-ΓΑΣ Κομοτηνής

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Κάλυμνος: Κανένα κάταγμα στο σώμα του φοιτητή - Τα 'περίεργα κυκλώματα'

Το πόρισμα του τεχνικού συμβούλου της οικογένειας του άτυχου φοιτητή φέρνει την απόλυτη ανατροπή. Μάρτυρες μίλησαν για "περίεργα κυκλώματα" που δρουν στην περιοχή που βρέθηκε νεκρός αλλά και για μεταφορά του σε άλλο σημείο

Οι ασφυκτικά σέξι insta stars που κακώς σνομπάραμε

Τόσες πολλές ανερχόμενες insta stars, τόσο λίγος χρόνος. Εδώ όσες δεν έχουμε αναφέρει ποτέ ξανά. Με άλλα λόγια, 'It's Mea Culpa Time'.

Νεκρή από υπερβολική δόση ναρκωτικών η πορνοστάρ Yrizan Beltran

Ακόμη ένας θάνατος πρωταγωνίστριας ερωτικών ταινιών, λίγες ημέρες μετά την αυτοκτονία της August Ames

Δεν μπορούμε να πιστέψουμε ότι ο Γιώργος Νταλάρας απάντησε σ' αυτές τις ερωτήσεις

Θέλει να διασκευάσει Nirvana, λέει ότι μπορεί να ραπάρει και πιστεύει ότι οι πρόσφυγες θα γεννήσουν τις νέες μουσικές.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

Το "Γίνε Πρόεδρος" επιστρέφει μ' ένα αυτοκίνητο Nissan Micra και μεγάλα δώρα κάθε μέρα!

Ο διαγωνισμός - ιεροτελεστία για χιλιάδες Έλληνες ποδοσφαιρόφιλους επιστρέφει αυτή την Κυριακή 17/12 με το ΕΘΝΟΣ. Είστε έτοιμοι να γίνετε πρόεδροι και να διεκδικήσετε ένα Nissan Micra και πλούσια μεγάλα δώρα, παίζοντας κάθε μέρα;

Η θρυλική επιστροφή του Ερίκ Καστέλ

Το ιστορικό ποδοσφαιρικό κόμικ του Ερίκ Καστέλ επιστρέφει αποκλειστικά στο ΕΘΝΟΣ της Κυριακής

Επτά πλούσια ένθετα για όλη την οικογένεια

Το ΕΘΝΟΣ της Κυριακής κυκλοφορεί στις 17 Δεκεμβρίου με συνολικά επτά πλούσια ένθετα για ολόκληρη την οικογένεια.

ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24