Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Άνοδος για την Καρδίτσα, στην κορυφή Απόλλων Σμύρνης και Μαρούσι

Άνοδος για την Καρδίτσα, στην κορυφή Απόλλων Σμύρνης και Μαρούσι

Η Καρδίτσα εξασφάλισε την άνοδο στην Β' Εθνική. Το Μαρούσι επιβλήθηκε του Σπόρτιγκ με 72-65, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Σπαρτιακό με 75-51 και οι δύο ομάδες συνεχίζουν να βρίσκονται στις πρώτες θέσεις στον Νότο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες στα τέσσερα γκρουπ της Γ' Εθνικής, σε Νότο και Βορρά. Το Μαρούσι επιβλήθηκε του Σπόρτιγκ με 72-65, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Σπαρτιακό με 75-51. Οι δύο ομάδες συνεχίζουν να βρίσκονται στις πρώτες θέσεις των ομίλων τους. Η Καρδίτσα εξασφάλισε την άνοδο στην Β' Εθνική και μαθηματικά, καθώς νίκησε τους Διόσκουρους με 68-58.

1ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Πεντέλη - Οίαξ Ναυπλίου 83-62

Σπαρτιατικός - Απόλλων Σμύρνης 51-75

ΦΕΑ - Χαρίλαος Τρικούπης 60-71

Ακράτα - Πόλις Καλλιθέας 70-65

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 69-62

Γλαύκος - Κεραυνός Αιγίου 73-67

Μανδραϊκός - Νέα Ιωνία

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια

ΦΕΑ - Χαρίλαος Τρικούπης 60-71

Δεκάλεπτα: 11-13, 29-34, 42-49, 60-71

Διαιτητές: Φάκαρος, Μπανασάκης.

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Νιφόρας, Ρωμοσιός 2, Στεφανής 14(1), Βλασσόπουλος 9, Γόντικας 4, Νίκολλι, Μπούσι 11(1), Μπασέας 3, Διαμαντόπουλος 12(1), Τσίτος 5(1), Δαρμογιάννης, Σταμάτης.

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 10(1), Βουρνάς 18(1), Ζαμπέτης 9, Δημητρόπουλος, Μουράτογλου 11(2), Τριπολίδης.Ι, Γεωργιάδης 16(1), Παπαγεωργίου, Ψάλτου 7.

Πεντέλη - Οίαξ Ναυπλίου 83-62

Δεκάλεπτα: 18-16, 42-30, 60-45, 83-62

Διαιτητές: Καμήτσος-Κοτσίρης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντζιος 7(1), Γρατσιάτος 11(2), Γιωτάκης 5(1), Καρτσωνάκης 12(4), Καλογερόπουλος 18(2), Μπίγγος 18(2), Μουστόπουλος 4.

Οίαξ Ναυπλίου (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος 3, Κοσσιώρης 10, Παζαράς 11(2), Οικονόμου 12(2), Κατσαλούνης 8, Παπασαράντος 8(2), Μπαλτζής 10(2)

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 69-62

Δεκάλεπτα: 12-12, 26-28, 53-46, 69-62

Διαιτητές: Μακρής-Καρανικόλα

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος, Διονυσόπουλος): Ιορδάνογλου 12 (1), Ντουζίδης 6, Αρχιμανδρίτης, Παπαπέτρου 13 (3), Φωτίου 5 (1), Χαϊκάλης, Κουρέπης 12, Αντωνόπουλος 9 (1), Παπαδούλης 12 (2)

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Κατσαμάκης 13 (2), Αναγνωστόπουλος 2, Μπολάνος 2, Γκιώνης, Τσακιρίδης 9, Μακρής 3, Δανιήλ 4, Πράττης 6, Σταυρόπουλος 19 (3), Γιαννουλάκος 4

Ακράτα - Πόλις Καλλιθέας 70-65

Δεκάλεπτα: 21-9, 37-34, 54-54, 70-65

Διαιτητές: Μαντήλας - Ζιώγας

Ακράτα (Ζιζηλάς): Σαρικάς 14 (4), Σταυρόπουλος, Βασιλάτος, Μουργέλης, Σχορτσανίτης 2, Πολυδέρας 2, Μανταλβάνος 8, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 10 (1), Μάλλης 14 (3), Σακελλαρίου 2, Λαφής 18

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 11 (3), Κόκκινος 18, Βαθρακοκοίλης 4, Χάλαρης 2, Βελιζιώτης 14 (1), Κασπαριάν 14 (1), Λάβαρης 2, Κακαργιάς, Κωνσταντίνου

Σπαρτιατικός - Απόλλων Σμύρνης 51-75

Δεκάλεπτα: 13-22, 25-45, 39-62, 51-75

Διαιτητές: Χαϊνά-Καββαδάς

Σπαρτιατικός (Τσώνης): Κολωρόπουλος 6 (1), Τζατζάς, Σταθάκος 8, Μανιατάκος 7, Βουργιώτης 6, Αλεξόπουλος, Βούλγαρης 4, Κυρίτσης 7, Δόρλης, Αναγνωστάκος 9, Κόρο 4

Απόλλων Σμύρνης (Χουχουλής, Χατζής): Κοντούδης 2, Γκιμίτσης 8 (2), Πετρόπουλος 5, Μανιάς 3 (1), Σιώμος 14, Νιότης 2, Παπουτσής 8 (1), Αθανασάκης 4, Πάντσιος 6 (2), Θυμιός 2, Τάσιος 5 (1), Τσελεμπής 16

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1. Απόλλων Σμύρνης 38 (18-2)

2. Μανδραϊκός 36 (16-4)

------------------------------------

3. Πόλις Καλλιθέας 33 (13-7)

4. ΚΑΟΚ 33 (13-7)

5. Πεντέλη 32 (12-8)

6. Ακράτα 32 (12-8)

7. Χαρίλαος Τρικούπης 32 (12-8)

8. Κεραυνός Αιγίου 30 (10-10)

9. Ίκαρος Καλλιθέας 29 (9-11)

------------------------------------

10. Γλαύκος 29 (9-11)

11. Νέα Ιωνία 26 (6-14)

12. ΦΕΑ 26 (6-14)

13. Οίαξ Ναυπλίου 22 (2-18)

14. Σπαρτιατικός 22 (2-18)

H επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Οίακας Ναυπλίου – Σπαρτιατικός

Απόλλων Σμύρνης – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

Χαρίλαος Τρικούπης – Ακράτα

ΚΑΟΚ – Πόλις Καλλιθέας

Κεραυνός Αιγίου – Πεντέλη

Ν. Ιωνία – Γλαύκος

Ικαρος Καλλιθέας – Μανδραϊκός.

2ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Ηλυσιακός - Πανναξιακός 53-60

Έσπερος Λαμίας - Ηρόδοτος 68-54

Κύδων Χανίων - Άρης Πετρούπολης 64-69

Ιπποκράτης Κω - Άρης Νικαίας 79-64

ΚΑΠ - Κάδμος 79-77

Μαρούσι - Σπόρτιγκ 72-65

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια

Έσπερος Λαμίας - Ηρόδοτος 68-54

Δεκάλεπτα: 6-11, 23-27, 51-42, 68-54

Διαιτητές:  Καλαϊτζάκης-Αυγερινός

Έσπερος Λαμίας ( Σοφογιάννης): Ρόκας, Σμυρνής 3 (1), Τουλούπης, Αργύρης, Στογίλκοβιτς 12 (2), Φύκας Φ. 3 (1), Φύκας Π. 6, Σοφογιάννης Μ 15 (2), Φούντας 10, Ζαχαράκης 15 (3), Ξηρός 4.

Ηρόδοτος (Σταθάκης): Δρόσος 6, Μαϊστρέλης, Βερτούδος 13, Καρλάφτης 4, Μίχος, Αλετράς, Σταθάκης 15, Μητρόπαπας, Πυργιώτης 13, Χαρωνίτης 3.

Κύδων Χανίων - Άρης Πετρούπολης 64-69

Δεκάλεπτα: 16-25, 33-40, 49-55, 64-69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης (Πετράκης Ν)

Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 4 (1), Υφαντόπουλος 8 (2), Αλεξίου 15 (1), Χοχλάκης, Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 11, Τσαμπάς 6, Μπαγάκης, Κολαρετάκης 5, Αδοντάκης 6, Λιονάκης 7, Κοντογιάννης 2.

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Βενιτουράκης 3 (1), Ηλιόπουλος 4, Χρονόπουλος 23 (4), Μπαζιώτης 8(1), Κώτσιας, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 6, Μακρόπουλος 16, Βεντούρης 9 (3).

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1. Μαρούσι 35 (16-3)*

2. ΚΑΠ 34 (14-6)

------------------------------------

3. Πρωτέας Βούλας 34 (15-4)*

4. Κάδμος 33 (13-7)

5. Τρίτων 32 (14-4)**

6. Ιπποκράτης Κω 32 (12-8)

7. Άρης Πετρούπολης 32 (13-6)*

8. Πανναξιακός 30 (11-8)*

9. Άρης Νικαίας 29 (8-12)

------------------------------------

10. Κύδων Χανίων 27 (6-14)

------------------------------------

11. Ηλυσιακός 25 (5-15)

12. Έσπερος Λαμίας 24 (4-16)

13. Ηρόδοτος 22 (2-18)

14. Σπόρτιγκ 22 (2-18)

Η επόμενη και 21η αγωνιστική (20/3):

Τρίτων - Έσπερος Λαμίας

Ηρόδοτος - ΚΑΠ

Κάδμος - Ιπποκράτης Κω

Άρης Πετρούπολης - Άρης Νικαίας

Πανναξιακός - Πρωτέας Βούλας

Σπόρτιγκ - Ηλυσιακός

Κύδων Χανίων - Μαρούσι

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Αίας Ευόσμου – Πρωτέας Γρεβενών  87-55

Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα  58-68

Ερμής Αγιάς – Πτολεμαϊδα  82-59

Μακεδονικός – Σιάτιστα  88-56

Εύαθλός – ΑΓΣ Ιωαννίνων  53-70

Η βαθμολογία:

1. Καρδίτσα 35 (17-1)

2. Αίας Ευόσμου 29 (12-5)

3. Ερμής Αγιάς 28 (13-2)

4. Μακεδονικός 28 (11-6)

5. ΑΓΣΙ 28 (11-6)

6. Πρωτέας Γρεβενών 25 (8-9)

7. Εύαθλος 25 (7-11)

8. Διόσκουροι Κοζάνης 25 (9-7)

9. Μελίκη 24 (7-10)

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 20 (3-14)

11. Σιάτιστα 20 (3-14)

12. Πτολεμαΐδα 18 (1-16)

Επόμενη αγωνιστική (21η, 20/03):

Πρωτέας Γρεβενών-Διόσκουροι Κοζάνης

Μελίκη-Ερμής Αγιάς

Σιάτιστα-Αίας Ευόσμου

ΑΓΣΙ-Μακεδονικός

Αριστοτέλης Φλώρινας-Εύαθλος

2ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Ζέφυρος – Ασπίδα Ξάνθης  51-55

Γέφυρα – Χαλκηδόνα  67-60

ΒΑΟ – ΑΕ Κομοτηνής  72-79

Ελευθερούπολη – Αρετσού (αναβλήθηκε)

 Ικαροι Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού  64-73

 Γαλάτιστα – ΧΑΝΘ 63-73

ΓΑΣ Κομοτηνής – Αγ. Βαρβάρα 72-81

Η βαθμολογία

1 Γέφυρα 39 (19-1)

2. Ασπίδα Ξάνθης 37 (17-3)

3. ΧΑΝΘ 36 (16-4)

4. Ίκαροι Σερρών 33 (15-7)

5. Κομοτηνή 32 (12-8)

6. Ζέφυρος 31 (11-9)

7. ΑΕ Κομοτηνής 31 (11-9)

8. Ορφέας Νέου Σκοπού 30 (10-10)

9. Αγία Βαρβάρα 28 (8-12)

10. Χαλκηδόνα 25 (6-12)

11. Γαλάτιστα 24 (4-16)

12. ΑΟ Αρέτσου 23 (4-15)*

13. ΒΑΟ 23 (3-17)

14. Ελευθερούπολη 22 (3-16)*

*παιχνίδι λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Ασπίδα Ξάνθης-Γέφυρα

Χαλκηδόνα-ΒΑΟ

ΜΓΣ Κομοτηνής-Ελευθερούπολη

 Ορφέας Νέου Σκοπού-Αρετσού Καλαμαριάς

ΧΑΝΘ-Ζέφυρο

Αγία Βαρβάρα-Γαλάτιστα

Ίκαροι Σερρών-ΓΑΣ Κομοτηνής

SHARE:

BEST OF NETWORK

Φρίκη με αγγλοκύπριο σατανιστή που βίασε 19χρονη

Ο 42 χρόνος είχε μετατρέψει δωμάτιο στο διαμέρισμά σε ναό αφιερωμένο στον διάβολο και δήλωσε πως δεν αισθανόταν καμία ενοχή για τον φρικτό βιασμό της 19χρονης (Pics)

Πώς είναι να μην έχεις πάει φαντάρος

Οι 'εμπειρίες' από το στρατό ενός ανθρώπου που δεν έχει υπηρετήσει θητεία.

Έρευνα για τους νεοσύλλεκτους με τον αλβανικό αετό

Σάλος από φωτογραφία που αναρτήθηκε στο διαδίκτυο και δείχνει στρατιώτες του ελληνικού στρατού να σχηματίζουν με τα χέρια τον αλβανικό αετό. Εντοπίστηκαν άμεσα, όπως ανακοίνωσε το ΓΕΣ

Οι 15 χειρότερες ελληνικές ταινίες του 21ου αιώνα

Απ' το 'Show Bitch' μέχρι το 'I Love Karditsa', επιλέγουμε τους χειρότερους εκπροσώπους του ελληνικού κινηματογράφου απ' το 2000 και μετά.

Έτρωγαν χιόνι και τραγουδούσαν, θαμμένοι ζωντανοί

Απίστευτες πληροφορίες έρχονται στη δημοσιότητα από τους επιζώντες της χιονοστιβάδας που χτύπησε το ξενοδοχείο Rigopiano στην κεντρική Ιταλία

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24