Το πρόγραμμα της Εθνικής στο Eurobasket U18

Το πρόγραμμα της Εθνικής στο Eurobasket U18

Το Eurobasket U18 κάνει τζάμπολ την προσεχή Πέμπτη (23/7) στον Βόλο, εκεί όπου η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα του τουρνουά την Κροατία. Δείτε το πλήρες πρόγραμμα του τουρνουά.

Η Εθνική Εφήβων προετοιμάζεται για τη συμμετοχή της στο Eurobasket U18 που θα διεξαχθεί φέτος στον Βόλο (23/7-2/8). Η ελληνική ομάδα θα αγωνιστεί στο Κ.Γ. Νέας Ιωνίας ενώ θα αντιμετωπίσει την Κροατία στην πρεμιέρα του τουρνουά (23/7, 21:15).

Το πρόγραμμα του Eurobasket U18

Πέμπτη 23 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

14.30 Φινλανδία-Ρωσία

16.45 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Λιθουανία

19.00 Ιταλία-Τουρκία

21.15 Ελλάδα-Κροατία

Πορταριά

14.30 Ισπανία-Γαλλία

16.45 Μαυροβούνιο-Λετονία

19.00 Τσεχία-Ουκρανία

21.15 Σερβία-Γερμανία

Παρασκευή 24 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

14.30 Γαλλία-Τσεχία

16.45 Ουκρανία-Ισπανία

19.00 Γερμανία-Μαυροβούνιο

21.15 Λιθουανία-Ελλάδα

Πορταριά

14.30 Τουρκία-Φινλανδία

16.45 Ρωσία-Ιταλία

19.00 Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

21.15 Λετονία-Σερβία

Σάββατο 25 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

14.30 Ρωσία-Τουρκία

16.45 Ιταλία-Φινλανδία

19.00 Σερβία-Μαυροβούνινο

21.15 Ελλάδα-Βοσνία Ερζεγοβίνη

Πορταριά

14.30 Ισπανία-Τσεχία

16.45 Ουκρανία-Γαλλία

19.00 Λιθουανία-Κροατία

21.15 Λετονία-Γερμανία

Κυριακή 26 Ιουλίου

Ρεπό

Β' Γύρος

Δευτέρα 27 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

Ε1 14.30 Β3-Α1

Ε3 16.45 Α3-Β1

F3 19.00 C3-D1

E2 21.15 B2-A2

Πορταριά

G2 14.30 B4-C4

G1 16.45 A4-D4

F2 19.00 D2-C2

F1 21.15 D3-C1

Τρίτη 28 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

Ε5 14.30 Β3-Α3

Ε4 16.45 Α1-Β2

F6 19.00 C2-D1

F4 21.15 C1-D2

Πορταριά

G4 14.30 C4-A4

G3 16.45 D4-B4

F5 19.00 D3-C3

E6 21.15 A2-B1

Τετάρτη 29 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

F8 14.30 C2-D3

E8 16.45 A2-B3

F7 19.00 D1-C1

F9 21.15 D2-C3

Πορταριά

G6 14.30 A4-B4

G5 16.45 C4-D4

E9 19.00 B2-A3

E7 21.15 B1-A1

Πέμπτη 30 Ιουλίου

Ρεπό

Προημιτελικοί και Αγώνες Κατάταξης 9-16

Παρασκευή 31 Ιουλίου

Νέα Ιωνία – Προημιτελικοί

Αγώνας 49 14.30 E1-F4

Αγώνας 52 16.45 F2-E3

Αγώνας 50 19.00 F1-E4

Αγώνας 51 21.15 E2-F3

Πορταριά- Θέσεις 9-16

Αγώνας 55 14.30 55/1-G2

Αγώνας 54 16.45 54/-G3

Αγώνας 53 19.00 53/1-G4

Αγώνας 56 21.1556/1-G1

Σάββατο 1 Αυγούστου

Ημιτελικοί – Αγώνες Κατάταξης (5-8, 9-12, 13-16)

Νέα Ιωνία

Αγώνας 61 (5-8) 14.30 Ηττημένος 49-Ηττημένος 52

Αγώνας 62 (5-8) 16.45 Ηττημένος 50-Ηττημένος 51

Αγώνας 63 (Ημιτελικοί) 19.00 Νικητής 49-Νικητής 52

Αγώνας 64 (Ημιτελικοί) 21.15 Νικητής 50-Νικητής 51

Πορταριά

Αγώνας 58 (13-16) 14.30 Ηττημένος 54-Ηττημένος 55

Αγώνας 57 (13-16) 16.45 Ηττημένος 53-Ηττημένος 56

Αγώνας 59 (9-12) 19.00 Νικητής 53-Νικητής 56

Αγώνας 60 (θέσεις 9-12) 21.15 Νικητής 54-Νικητής 55

Κυριακή 2 Αυγούστου

Αγώνες κατάταξης

Νέα Ιωνία

Αγώνας 69 (7-8) 14.30 Ηττημένος 61-Ηττημένος 62

Αγώνας 70 (5-6) 16.45 Νικητής 61-Νικητής 62

Αγώνας 71 (3-4) 19.00 Ηττημένος 63-Ηττημένος 64

Αγώνας 72 (τελικός) 21.15 Νικητής 63-Νικητής 64

Πορταριά

Αγώνας 65 (15-16) 12.00 Ηττημένος 57-58

Αγώνας 67 (11-12) 14.15 Ηττημένος 59-60

Αγώνας 66 (13-14) 16.30 Νικητής 57-Νικητής 58

Αγώνας 68 (9-10) 18.45 Νικητής 59-Νικητής 60

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟ

Φιλική ήττα για την Εφήβων

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Έκτακτο δελτίο επιδείνωσης: Έρχονται καταιγίδες και χιόνια - Πού θα εκδηλωθούν

Χαλάει εκ νέου ο καιρός από το βράδυ της Καθαράς Δευτέρας μέχρι την Πέμπτη

Oι μεταγραφές που χρειάζεται επειγόντως το 'Power of Love'

Το σπίτι της αγάπης, που μπήκε βάναυσα στη ζωή μας, χρειάζεται ένα γενναίο 'ρεκτιφιέ' προκειμένου να γίνει πιο 'φιλόξενο' για το αντρικό μάτι.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Στο Ελευθέριος Βενιζέλος το γιγαντιαίο Beluga Airbus

Στο αεροδρόμιο της Αθήνας, Ελευθέριος Βενιζέλος, βρέθηκε αυτές τις ημέρες ένα από τα πέντε γιγαντιαία Beluga Airbus που υπάρχουν σε όλο τον κόσμο

Η πιο άσχημη πόλη της Ελλάδας

Βγάζουμε αγνή και ανόθευτη χολή απέναντι στις χειρότερες πόλεις της χώρας.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24