Το πρόγραμμα της Εθνικής στο Eurobasket U18

Το πρόγραμμα της Εθνικής στο Eurobasket U18

Το Eurobasket U18 κάνει τζάμπολ την προσεχή Πέμπτη (23/7) στον Βόλο, εκεί όπου η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα του τουρνουά την Κροατία. Δείτε το πλήρες πρόγραμμα του τουρνουά.

Η Εθνική Εφήβων προετοιμάζεται για τη συμμετοχή της στο Eurobasket U18 που θα διεξαχθεί φέτος στον Βόλο (23/7-2/8). Η ελληνική ομάδα θα αγωνιστεί στο Κ.Γ. Νέας Ιωνίας ενώ θα αντιμετωπίσει την Κροατία στην πρεμιέρα του τουρνουά (23/7, 21:15).

Το πρόγραμμα του Eurobasket U18

Πέμπτη 23 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

14.30 Φινλανδία-Ρωσία

16.45 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Λιθουανία

19.00 Ιταλία-Τουρκία

21.15 Ελλάδα-Κροατία

Πορταριά

14.30 Ισπανία-Γαλλία

16.45 Μαυροβούνιο-Λετονία

19.00 Τσεχία-Ουκρανία

21.15 Σερβία-Γερμανία

Παρασκευή 24 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

14.30 Γαλλία-Τσεχία

16.45 Ουκρανία-Ισπανία

19.00 Γερμανία-Μαυροβούνιο

21.15 Λιθουανία-Ελλάδα

Πορταριά

14.30 Τουρκία-Φινλανδία

16.45 Ρωσία-Ιταλία

19.00 Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

21.15 Λετονία-Σερβία

Σάββατο 25 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

14.30 Ρωσία-Τουρκία

16.45 Ιταλία-Φινλανδία

19.00 Σερβία-Μαυροβούνινο

21.15 Ελλάδα-Βοσνία Ερζεγοβίνη

Πορταριά

14.30 Ισπανία-Τσεχία

16.45 Ουκρανία-Γαλλία

19.00 Λιθουανία-Κροατία

21.15 Λετονία-Γερμανία

Κυριακή 26 Ιουλίου

Ρεπό

Β' Γύρος

Δευτέρα 27 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

Ε1 14.30 Β3-Α1

Ε3 16.45 Α3-Β1

F3 19.00 C3-D1

E2 21.15 B2-A2

Πορταριά

G2 14.30 B4-C4

G1 16.45 A4-D4

F2 19.00 D2-C2

F1 21.15 D3-C1

Τρίτη 28 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

Ε5 14.30 Β3-Α3

Ε4 16.45 Α1-Β2

F6 19.00 C2-D1

F4 21.15 C1-D2

Πορταριά

G4 14.30 C4-A4

G3 16.45 D4-B4

F5 19.00 D3-C3

E6 21.15 A2-B1

Τετάρτη 29 Ιουλίου

Νέα Ιωνία

F8 14.30 C2-D3

E8 16.45 A2-B3

F7 19.00 D1-C1

F9 21.15 D2-C3

Πορταριά

G6 14.30 A4-B4

G5 16.45 C4-D4

E9 19.00 B2-A3

E7 21.15 B1-A1

Πέμπτη 30 Ιουλίου

Ρεπό

Προημιτελικοί και Αγώνες Κατάταξης 9-16

Παρασκευή 31 Ιουλίου

Νέα Ιωνία – Προημιτελικοί

Αγώνας 49 14.30 E1-F4

Αγώνας 52 16.45 F2-E3

Αγώνας 50 19.00 F1-E4

Αγώνας 51 21.15 E2-F3

Πορταριά- Θέσεις 9-16

Αγώνας 55 14.30 55/1-G2

Αγώνας 54 16.45 54/-G3

Αγώνας 53 19.00 53/1-G4

Αγώνας 56 21.1556/1-G1

Σάββατο 1 Αυγούστου

Ημιτελικοί – Αγώνες Κατάταξης (5-8, 9-12, 13-16)

Νέα Ιωνία

Αγώνας 61 (5-8) 14.30 Ηττημένος 49-Ηττημένος 52

Αγώνας 62 (5-8) 16.45 Ηττημένος 50-Ηττημένος 51

Αγώνας 63 (Ημιτελικοί) 19.00 Νικητής 49-Νικητής 52

Αγώνας 64 (Ημιτελικοί) 21.15 Νικητής 50-Νικητής 51

Πορταριά

Αγώνας 58 (13-16) 14.30 Ηττημένος 54-Ηττημένος 55

Αγώνας 57 (13-16) 16.45 Ηττημένος 53-Ηττημένος 56

Αγώνας 59 (9-12) 19.00 Νικητής 53-Νικητής 56

Αγώνας 60 (θέσεις 9-12) 21.15 Νικητής 54-Νικητής 55

Κυριακή 2 Αυγούστου

Αγώνες κατάταξης

Νέα Ιωνία

Αγώνας 69 (7-8) 14.30 Ηττημένος 61-Ηττημένος 62

Αγώνας 70 (5-6) 16.45 Νικητής 61-Νικητής 62

Αγώνας 71 (3-4) 19.00 Ηττημένος 63-Ηττημένος 64

Αγώνας 72 (τελικός) 21.15 Νικητής 63-Νικητής 64

Πορταριά

Αγώνας 65 (15-16) 12.00 Ηττημένος 57-58

Αγώνας 67 (11-12) 14.15 Ηττημένος 59-60

Αγώνας 66 (13-14) 16.30 Νικητής 57-Νικητής 58

Αγώνας 68 (9-10) 18.45 Νικητής 59-Νικητής 60

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟ

Φιλική ήττα για την Εφήβων

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Συγκλονιστικό: 'Βουτιά' Καναντέρ για να σώσει σπίτια στην Ηλεία

Συγκλονιστικά καρέ από την υπερπροσπάθεια των πιλότων των Καναντέρ να σώσουν τις περιουσίες των κατοίκων στα Ροδινά. Σε χαράδρα το μέτωπο της πυρκαγιάς στην Ηλεία

Τα μεσογειακά θέρετρα της καλοκαιρινής ακολασίας

Γιατί, λόγω instagram, ό,τι συμβαίνει π.χ. στον Λαγανά, το Φαληράκι και το Μαγκαλούφ, δεν μένει πια εκεί.

Ξαφνικά 'φθινόπωρο': Πού θα σημειωθούν βροχές και καταιγίδες

Αλλάζει το σκηνικό του καιρού με πτώση του υδράργυρου και καταιγίδες. Δείτε αναλυτικά σε ποιες περιοχές της χώρας θα σημειωθούν έντονα καιρικά φαινόμενα

Ο αγώνας που συντρίβει τα όρια της ανθρώπινης αντοχής

Το φετινό Volvo Ocean Race ξεκινά από το Αλικάντε τον Οκτώβριο για να διασχίσει τέσσερις ωκεανούς και πέντε ηπείρους.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24