ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Δεύτερη ήττα για τις Νέες Γυναίκες

Η Εθνική Νέων Γυναικών ηττήθηκε από τη Λετονία με 67-79 και παραμένει χωρίς νίκη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α' Κατηγορίας που διεξάγεται στο Ματοσίνιος της Πορτογαλίας.

Η Εθνική Νέων Γυναικών δεν τα κατάφερε ούτε στο δεύτερο αγώνα της Στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α' Κατηγορίας που διεξάγεται στο Ματοσίνιος της Πορτογαλίας αφού ηττήθηκε από τη Λετονία με σκορ 67-79.

H Εθνική ομάδα βρήκε ένα ρυθμό στο πρώτο δεκάλεπτο, προηγήθηκε με 17-13 και 20-15 στις αρχές της δεύτερης περιόδου ωστόσο μπλόκαρε επιθετικά κι έδωσε την ευκαιρία στις Λετονές να ξεφύγουν με +10 (38-28).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική μείωσε σε 45-40 και 49-44 ωστόσο η Λετονία ανέβασε την απόδοσή της κι έστειλε τη διαφορά στο +24 (70-46) στο 33ο λεπτό. Οι διεθνείς δεν μπόρεσαν να γυρίσουν το παιχνίδι και γνώρισαν την ήττα με 79-67.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 28-38, 44-56, 67-79

ΕΛΛΑΔΑ: Κιλαζίδου 2, Στεφάνου 2, Γεροστεργίου 3(1), Σταμάτη 3(1), Παυλοπούλου 12, Χριστινάκη 17(1), Θεοδώρου 4, Ντάνου 3(1), Νίξινα, Φασούλα 20, Καραμπάτσα 1, Λούκα.

ΛΕΤΟΝΙΑ: Στραουτμάνε Π. 12, Κρεσλίνα 19(1), Σπιγκούλε 2, Μπετλέρε, Στραουτμάνε Ν. 20(2), Οζολίνα, Γκράμπε 2, Παβελσόνε 9(1), Κουντούλε, Ντρεϊμάνε 15.