Αήττητη για 4η μέρα η Εθνική U14 στον Κολινδρό

Αήττητη για 4η μέρα η Εθνική U14 στον Κολινδρό

Η Ελλάδα νίκησε εύκολα τη Ρουμανία 100-66 και απόψε (19:00) θα αντιμετωπίσει την Ισπανία στον άτυπο τελικό του διεθνούς κυπέλλου U14.

Εύκολα έκανε το 4 στα 4 η Εθνική U14 στο 3ο διεθνές κύπελλο που διοργανώνεται από την FIBA Europe, την ΕΟΚ, τον Δήμο Πύδνας Κολινδρού, την ΔΗ.ΦΟ.Π.Α.Π.Ο.Υ. και την ΕΚΑΣΚΕΜ στον Κολινδρό.

Στο πλαίσιο της 4ης ημέρας η Ελλάδα νίκησε τη Ρουμανία 100-66 και απόψε στις 19:00 θα αναμετρηθεί με την Ισπανία (που διέλυσε και τη Βουλγαρία 127-22) στον άτυπο τελικό του τουρνουά. Στον τρίτο αγώνα η Παλαιστίνη επιβλήθηκε της Κύπρου με 79-68.

Όλα τα αποτελέσματα της 4ης ημέρας:

Ελλάδα-Ρουμανία 100-66

Δεκάλεπτα: 37-10, 53-26, 87-46, 100-66

Διαιτητές: Ντόγκας-Καραμανλής

Ελλάδα (Σγουρίτσας-Κολοκυθάς): Ζεϊμπέκης 14 (3), Θεογιάννης 6, Γιαννόπουλος 15 (3), Πετανίδης 8 (1), Νάσης 9 (1), Παγώνης 7 (1), Βούκτσεβιτς 14 (3), Τσολάκης 5, Τόλας 8, Κατσογιάννης 9, Γεωργίου 5 (1), Καλαής.

Ρουμανία (Πόρα-Ιοάν): Ιβανέσκου 9, Ιλιε, Μαρινάου 2, Κοτσέλεα 9, Ιονέσκου 7, Γκμέοργκε 1, Τσέρμπου 12 (2), Οπρέα 12 (1), Λικουρίτσι 8 (2), Ούσκα 3, Αλισταρ 3, Ναστρούτ.

Κύπρος-Παλαιστίνη 68-79

Δεκάλεπτα: 16-22, 24-47, 48-55, 68-79

Διαιτητές: Ντόγκας-Καραμανλής

Κύπρος (Κονσταντίνου-Αργυρού): Γιανναράς, Λιασίδης 2, Αντωνίου 8, Ευμολπίδης 2, Λουκά 4, Τσιελέπας 18, Αγγέλη, Σοφοκλέους 1, Ευσταθιάδης, Θεμιστοκλέους 15, Κωνσταντίνου 18.

Παλαιστίνη (Μάρτα-Αζάρ): Καούρι, Σάγιερ 3 (1), Μούσα, Σκοκάνι 16 (3), Μπόσα 18 (6), Αναμπταουί, Χαμουντεϊ 27 (1), Αμπουκχαντέρ, Αμπουσμσίβ 14, Μπόσα, Ασμπάχ, Χερτζαλάχ 1.

Ισπανία-Βουλγαρία 127-22

Δεκάλεπτα: 23-4, 59-15, 94-17, 127-22

Διαιτητές: Ντόγκας-Καραμανλής

Ισπανία (Παναντέρο-Ορλάνο): Μπερσέντο 4, Λέον 12, Κάλβο 8, Ρούιζ 2, Εστεμπανέλ 10 (2), Βάνκεζ 14, Ντομινίνκουεζ 11 (1), Μαρτίνεζ 14, Νάσπλερ 12, Τσούκα 14, Ακουίνο 14, Οκόα 12.

Βουλγαρία (Ράτσεφ-Στογιάνοφ): Κριτάντζε 5, Γκεοργκίεφ 2, Παπάζοφ, Ιβάνοφ Β. 6 (2), Βαλκάφσκι, Καμπούροφ 2, Γκεργάνοφ 2, Καραμφίλοφ 3 (1), Τοντόροφ, Κομπάκοφ 2.

Η κατάταξη

1. Ισπανία 8 4-0

2. Ελλάδα 8 4-0

3. Ρουμανία 6 2-2

4. Βουλγαρία 5 1-3

5. Παλαιστίνη 5 1-3

6. Κύπρος 4 0-4

Το πρόγραμμα της τελευταίας ημέρας (24/8)

15:00 Βουλγαρία-Κύπρος

17:00 Παλαιστίνη-Ρουμανία

19:00 Ελλάδα-Ισπανία

20:45 Τελετή λήξης

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Η ηδονή που μας χαρίζουν οι γκέλες των φαβορί

Το απαραίτητο κειμενικό VAR για τα ματς της χθεσινής μέρας.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24