Β' ΕΘΝΙΚΗ

Βήμα ανόδου από τον Διαγόρα Δρυοπιδέων

Βήμα ανόδου από τον Διαγόρα Δρυοπιδέων

Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων πήρε σημαντικό "διπλό" στην έδρα της Δάφνης Δαφνίου και παρέμεινε μόνος του στην 2η θέση του Ομίλου του Νότου της Β' Εθνικής. Ακόμα μία 100αρα για τον Ιωνικό Νικαία, πήρε το ντέρμπι με τους Ικάρους Σερρών ο Χαρίλαος Τρικούπης στον Όμιλο του Βορρά.

Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 25ης αγωνιστικής, αφού με το "διπλό" του στην έδρα της Δάφνης Δαφνίου παρέμεινε στην 2η θέση του Ομίλου του Νότου της Β' Εθνικής. Στην κορυφή βέβαια δεσπόζει ο Ιωνικός Νικαίας, ο οποίος έχει εξασφαλίσει ηδη την άνοδο στην Α2, κάνοντας ακόμα ένα... πάρτι, αυτή τη φορά κόντρα στον ΕΦΑΟ Ζωγράφου.

Στον Όμιλο του Βορρά, ο Χαρίλαος Τρικούπης κέρδισε στο ντέρμπι της ημέρας τους Ικάρους Σερρών με 74-65 και τους άφησε πίσω στη μάχη για την άνοδο στην Α2. Σημαντική νίκη και η Καβάλα, πατώντας κι αυτή γερά στην πρώτη δυάδα του Ομίλου.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Ιπποκράτης Κω-Ηράκλειο 86-71 (14/4)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Παγκράτι 63-69

Πανερυθραϊκός-ΚΑΟΚ 64-56

Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας 73-75

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Μανδραϊκός 69-54

Δάφνη Δαφνίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-81

Τρίτωνας-Κορωπί 74-72

Ιωνικός Νικαίας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 110-70

Η κατάταξη (σε 25 αγώνες)

1. Ιωνικός Νικαίας 24-1

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 19-6

3. Ιπποκράτης Κω 18-7

4. Τρίτωνας 15-10

5. Πανερυθραϊκός 14-11

6. Μανδραϊκός 13-12

7. Πρωτέας Βούλας 12-13

8. Ηράκλειο 12-13

9. ΚΑΟΚ 11-14

10. Παγκράτι 10-15

11. Δάφνη Δαφνίου 10-15

12. ΑΕ Ν. Κηφισιάς 9-16

13. Πανελευσινιακός 9-16

14. Κορωπί 8-17

15. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 8-17

16. ΕΦΑΟΖ 8-17

Η επόμενη αγωνιστική (26η - 22/4):

Παγκράτι-Ιπποκράτης Κω

ΚΑΟΚ-Κηφισιά

Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός

Κορωπί-Πανελευσινιακός

Ηράκλειο-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Μανδραϊκός-Ιωνικός Νικαίας

ΕΦΑΟΖ-Δάφνη Δαφνίου

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Τρίτων

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Χαρίλαος Τρικούπης-Ικαροι Σερρών  74-65

Χαλκηδόνα-Φάρσαλα 68-66

Γέφυρα-Στρατώνι  57-63 (14/4)

Πευκοχώρι-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 64-55

Ελίμεια-Ανατόλια 52-66

Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο  68-101

Καβάλα-Ασπίδα Ξάνθης  86-67

Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

Η κατάταξη (σε 25 αγώνες)

1. Χαρίλαος Τρικούπης 19-5

2. Καβάλα 19-4

3. Ίκαροι Σερρών 17-7

4. Πευκοχώρι 17-6

5. Ανατόλια 15-8

6. Στρατώνι 14-10

7. Ερμής Λαγκαδά 12-11

8. Αγρίνιο 12-11

9. Φάρσαλα 11-13

10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 10-13

11. Γέφυρα 8-15

12. Χαλκηδόνα 7-17

13. Ασπίδα Ξάνθης 7-16

14. Ελίμεια 5-18

15. Τιτάνες Παλαμά 1-22

Η επόμενη αγωνιστική (26 - 22/4)

Φάρσαλα – Χαρίλαος Τρικούπης

Στρατώνι – Χαλκηδόνα

Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα

Ερμής Λαγκαδά – Πευκοχώρι

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ελίμεια

Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά

Αγρίνιο – Καβάλα

ρεπό οι Ικαροι Σερρών

Τα φύλλα αγώνα - Νότος

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 63-69

Δεκάλεπτα: 11-19, 33-30, 48-44, 63-69

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.

Νέα Κηφισιά (Λιόγας, Λαδικός) : Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 7, Κεφαλάς 10,  Μανούσος ,Ντουζίδης 7, Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 12, Ψαρόπουλος 10(2), Πρέκας.

Παγκράτι (Κουστένης): Κούτρας 6, Καυκής 13, Γεωργοπαπαδάκος 16(3), Τζάτζας 4, Χριστοπούλος 3, Γερονικός, Ξιούρας, Μπένος 27, Φάσουρας.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 69-54

Δεκάλεπτα : 14-15, 39-23, 50-40, 69-54

Διαιτητές : Καραβίτης-Πλιάκας

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 8 (1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 3 (1), Γραμματικός 23 (5), Σπυρόπουλος, Βούζας 14 (2), Λάβαρης 2, Δροκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης, Ζούκας 6 (1), Ανέστης.

ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές) : Τζιβελέκας 5 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 6, Καραμπάτσος 5 (1), Γκαϊτάσοφ 8 (1), Μουστόπουλος 17, Βαφειάς, Γεωργοπαπαδάκος 2, Ψυλέας 11 (2).

ΤΡΙΤΩΝ – ΚΟΡΩΠΙ 74-72

Δεκάλεπτα : 21-15, 34-38, 51-52, 74-72

Διαιτητές : Παπαφωτίου-Φασόλη

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 8 (2), Φράγκος, Καλαντζής, Ντίμπ 14 (2), Θυμνιός 15, Καραδολάμης 2, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 13 (2), Κουκουνιάς 6, Τασόπουλος 11.

Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 9 (3), Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 14 (3), Αγόρης 7 (1), Σιμιτζής 4 (1), Σπανός 11 (1), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Πετς 14 (2).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 71-81

Δεκάλεπτα: 19-14, 34-34, 51-61, 71-81

Διαιτητές: Αποστολίδης-Ορφανός Εμμ.

Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 7 (1), Θεοδοσίου, Καπώνης 4, Χρυσός 2, Σοφρωνάς 7 (1), Γκίνης 13 (1), Μιχόπουλος 14 (2), Γκιουζέλης 9 (2), Τσιάκος 15

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Αλεξανδρόπουλος, Κουκάς 23 (5), Τσέρσακ 2, Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης, Πέττας 25 (2), Μαυροειδάκος 1, Καρασταμάτης 7 (2), Μπιμπούδης, Λυκογιάννης 2, Κατιάκος 8, Καραβανάς 7.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΕΦΑΟΖ 110-70

Δεκάλεπτα: 29-22, 52-32, 83-48, 110-70

Διαιτητές : Μαραμής-Τεφτίκης

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης):  Κοντραφούρης 2, Καράμπουλας 29(5), Βουγιούκας 5, Πετροδημόπουλος 9 , Παλαιοχωρίτης 9(3), Βασιλόπουλος 25(6)(12 ασ.), Κανονίδης 20(2), Κατράνης 1, Κατούφας 6, Βασιλόπουλος Θοδ. 2, Παπαδόπουλος 3(1), Μπάτης.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 3(1) , Σαμοθράκης 7 , Παπαρέγκας 8(2), Γκόντγουιν 10(2), Κοψιάς 11(1) , Τσιτσιγιάννης , Σαρλής 8, Καστανιώτης 9(1) , Γκαβασιάδης 7(1), Ξύδης 3, Αλεξανδρόπουλος 4.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 73-75

Δεκάλεπτα: 16-19,35-40,54-60,73-75

Διαιτητές: Μπούκας-Πόντας

Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης, Κωστής) : Κελαιδής 20(2) , Ματζιώρης 6(1) , Αβραμίδης 4 , Στέφος 12 , Νικολακόπουλος 15(3) , Ηλιάδης 2 , Ζούμπος 12(1) , Τζιάλας 2,  Ρόκας .

Πρωτέας Βούλας (Βλαχος, Τερζης) : Αγγελόπουλος 14(3),  Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτόκης 21, Μορφης 13(3) , Μπάλας,  Αυγενικός 8 , Καματερός 2, Γάργαλης 12(2) .

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 64-56

Δεκάλεπτα: 18-14, 26-25, 44-39, 64-56

Διαιτητές: Μακρής, Κώτσου

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Καλλιανιώτης 6 (2 τρίπ., 9 ριμπ.), Δερμιτζάκης 2, Τσακίρης 6, Σκάνδαλος 18 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Γιαουρτόγλου 10, Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 8 (2), Μακρόπουλος 12, Σταθόπουλος, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2 (6 ριμπ.).

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικολόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 14, Μακρής 4, Κεφαλάς 9 (1), Δανιήλ, Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 5 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 12, Κατσαμάκης 3 (1).

Τα φύλλα αγώνα - Βορράς

ΚΑΒΑΛΑ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 86-67

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 21-28, 48-44, 65-57, 86-67

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 11, Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 10 (1), Τάγαρης 6, Αθανασιάδης 21 (6), Κουμλελής 10 (1), Πιεβάλιτσα 2, Καραθανάσης, Παππάς 18 (4).

Ασπίδα Ξ. (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 5, Γρούδος 3, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης 2, Κλωνάρας 13, Κουτσογιάννης 3 (1), Γκέλιος 19 (2), Σαββίδης 11 (3), Θοεδωρίδης 2, Μασμανίδης 3.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 74-65

Διαιτητές: Κάρδαρης-Αναστασίου

Δεκάλεπτα: 18-22, 33-32, 60-49, 74-65

Χαρ. Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 7, Ντόβας 15(3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 4, Περρωτής 9, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος, Πολίτης 25(4).

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 8, Σιδερίδης 2, Γεωργιανός 11(2), Τράκας, Γκάτζιας 18(3), Φώτογλου 5(1), Γκούτσιας, Θολιώτης 6(2), Κακιούζης 15.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 64-55

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Δημάδης

Δεκάλεπτα: 9-14, 35-25, 50-37, 64-55

Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 8 (2), Τζουβάρας 10, Μαυρίδης 8, Μυλωνίδης 9 (1), Κιγμέτογλου 19, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 1, Δανάκης 9.

Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 13 (3), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 3 (1), Δήμας 1, Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Στόλης 13, Κωνσταντινίδης 8, Μπάκος 6 (2), Βαγιάτης, Βαϊντερλής 2, Βελισσαρίου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 68-101

Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 20-26, 39-46, 57-79, 68-101

Τιτάνες Π. (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 4, Γεωργαντζάς 30(4), Κατσαδούρος, Μπακαβέλος, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 11(3), Μούμογλου 4(1), Μανδαλάκης 18(1), Αποστολάκης 1.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 13(3), Μουρατίδης 11(3), Γκρέκας 7, Κυριλής Δ. 3, Τάσσος 21, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 16(2), Σταύρου 6, Τάγκας 10(2).

ΕΛΙΜΕΙΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 52-66

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 19-23, 33-41, 47-57, 52-66

Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (3), Σουπούρας, Τσιάμης 5, Πεχλιβανίδης 6 (2), Κούβελας 8 (2), Τσούκας 5, Μούσιος, Μάλιουρας 9, Μακρής 6 (1), Τσιμίδης,

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούδης 5 (1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 9 (2), Ζαφειρούδης 6 (2), Συμεωνίδης 15, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 13, Ζώτος 3. Βεργίνης, Καραποστόλου 13 (2)

ΓΕΦΥΡΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 57-63

Διαιτητές: Γερακίνης-Ξέρα

Δεκάλεπτα: 23-19, 37-34, 47-48, 57-63

Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαΐδης 2, Κολοκοτρώνης 3, Γαρέζος 3 (1), Παπαδόπουλος 5 (1), Σιώπης 13, Ταουσάνης 2, Σιώμος 19, Μπίσκας 10 (1).

Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας 1, Μητσάκης 2, Δελίδης 12 (2), Φλιάτης Ι. 2, Λευκαδίτης 5 (1), Φλιάτης Γ. 13 (2), Πολιτόπουλος 6 (2), Δασκαλόπουλος 20 (2).

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ 68-66

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 24-19, 41-33, 53-50, 68-66

Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 18(1), Αραπίδης 8 (2), Παπαδόπουλος, Κουλαξής, Πεταλωτής 3, Μπατάκος, Παναγιώτου 6(1), Κοτζαγιάννης 16, Σεφερίδης, Μάντζος 15(2), Λαίδης

Φάρσαλα (Φόρος): Νικολόπουλος 13(2) ,Αναγνωστόπουλος Γ. 6, Αναγνωστόπουλος Χ. 21 (4), Σαββίδης 5(1), Σιόλογκας 10 , Χαιρετίδης 2, Ντίνος, Συνετός, Μακρής 9, Λούτας, Λιούπης,

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Τα πιο καυτά μοντέλα που θα τρελάνουν την καλοκαιρινή Αθήνα

Κάναμε το τελευταίο casting πριν κλείσουν τα πρακτορεία για καλοκαιρινές διακοπές. Ιδού τα αποτελέσματα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24