Β' ΕΘΝΙΚΗ

Ο Ιωνικός Νικαίας ξέσπασε στο Παγκράτι

Ο Ιωνικός Νικαίας ξέσπασε στο Παγκράτι

Ο Ιωνικός Νικαίας επέστρεψε -με εντυπωσιακό τρόπο- στις νίκες, ενώ τόσο ο Χαρίλαος Τρικούπης όσο και οι Ίκαροι Σερρών πήραν με άνεση το ροζ φύλλο αγώνα. Όλη η δράση στη Β' Εθνική.

Με συνοπτικές διαδικασίες "καθάρισε" ο Ιωνικός Νικαίας τον εντός έδρας αγώνα με το Παγκράτι (95-68). Οι παίκτες του Μάριου Γούναρη ξέσπασαν πάνω στους "ροσονέρι", μία εβδομάδα μετά την παρθενική τους ήττα στον Νότιο Όμιλο, διατηρώντας την απόσταση των τριών νικών που τους χωρίζει από τη δεύτερη θέση. Εκεί όπου παρέμεινε ο Πανερυθραϊκός, χάρη στην εκτός έδρας επικράτηση επί της Νέας Κηφισιάς (66-85).

Στον Βόρειο Όμιλο, ο Χαρίλαος Τρικούπης και οι Ίκαροι Σερρών διατηρήθηκαν σητν πρώτη δυάδα, με χαρακτηριστική άνεση κιόλας. Ούτε η Χαλκηδόνα, ούτε η Ελίμεια μπόρεσαν να βάλουν δύσκολα στους πρωτοπόρους, με την Καβάλα και τον Ερμή Λαγκαδά να ακολουθούν σε απόσταση βολής.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Ιπποκράτης Κω - Πρωτέας Βούλας 86-68

Ν. Κηφισιά - Πανερυθραϊκός 66-85

Πανελευσινιακός - Διαγόρας Δρυοπιδέων 65-72

Ικαρος Ν. Σμύρνης - ΚΑΟΚ 74-91

Ιωνικός Νικαίας - Παγκράτι 95-68

Δάφνη Δαφνίου - Ηράκλειο 84-88

Τρίτωνας - Μανδραϊκός 74-77

Κορωπί - ΕΦΑΟΖ 70-69

Η κατάταξη (σε 13 αγώνες)

1. Ιωνικός Νικαίας 12-1

2. Πανερυθραϊκός 9-4

3. Ιπποκράτης Κω 8-5

4. Ηράκλειο 8-5

5. Διαγόρας Δρυοπιδέων 8-5

6. Τρίτωνας 7-6

7. Μανδραϊκός 7-6

8. Πρωτέας Βούλας 6-7

9. ΕΦΑΟΖ 6-7

10. ΚΑΟΚ 6-7

11. Παγκράτι 5-8

12. Πανελευσινιακός 5-8

13. Νέα Κηφισιά 5-8

14. Δάφνη Δαφνίου 5-8

15. Κορωπί 4-9

16. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 3-10

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 21/1)

Πανερυθραϊκός - Ιπποκράτης Κω

Ν. Κηφισιά - Πανελευσινιακός

Πρωτέας Βούλας - Ίκαρος Ν. Σμύρνης

ΚΑΟΚ - Ιωνικός Νικαίας

Παγκράτι - Δάφνη Δαφνίου

Ηράκλειο - Τρίτωνας

Μανδραϊκός -  Κορωπί

ΕΦΑΟΖ - Διαγόρας Δρυοπιδέων

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Χαρίλαος Τρικούπης - Χαλκηδόνα 84-56

Γέφυρα - Αγρίνιο 68-60

Πευκοχώρι - Φάρσαλα 56-65

Ελίμεια - Ίκαροι Σερρών 58-81

Τιτάνες Παλαμά - Ερμής Λαγκαδά 75-100

Καβάλα - Μαχητές Πεύκων 84-78

Ασπίδα Ξάνθης - Ανατόλια 58-76

Η κατάταξη (σε 13 αγώνες)

1. Χαρίλαος Τρικούπης 11-2

2. Ίκαροι Σερρών 10-2

3. Καβάλα 9-3

4. Ερμής Λαγκαδά 9-3

5. Ανατόλια 7-5

6. Μαχητές Πεύκων 7-5

7. Φάρσαλα 7-5

8. Στρατώνι 6-6

9. Πευκοχώρι 6-6

10. Αγρίνιο 5-7

11. Γέφυρα 5-7

12. Ασπίδα Ξάνθης 4-8

13. Χαλκηδόνα 3-10

14. Ελίμεια 1-11

15. Τιτάνες Παλαμά 1-11

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 21/1)

Χαρίλαος Τρικούπης - Γέφυρα

Στρατώνι - Πευκοχώρι

Φάρσαλα - Ελίμεια

Ίκαροι Σερρών - Τιτάνες Παλαμά

Ερμής Λαγκαδά - Καβάλα

Μαχητές Δόξας Πεύκων - Ασπίδα Ξάνθης

Ανατόλια - Αγρίνιο

Τα φύλλα αγώνα

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

ΚΟΡΩΠΙ – ΕΦΑΟΖ 84-80

Δεκάλεπτα: 25-18, 39-36, 64-58, 84-80

Διαιτητές: Αναστασίου-Σπυρόπουλος

Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 4, Γκοντόπουλος 20 (6), Σερέτης 2, Αγόρης 12 (1), Σιμιτζής 2, Σπανός 12 (1), Μαλτέσιος 11 (15 ριμπ.), Γκίνης 10 (2), Πετς

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος, Εμμανουηλίδης 6 (1), Γκαβασιάσης 13, Κοψιάς 6, Στάθης 2, Αλεξανδρόπουλος 6 (1), Σαμοθράκης 10 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Υφαντής 12, Παπαρέγκας 21 (2).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 95-66

Δεκάλεπτα: 23-17, 47-43, 76-58, 95-66

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Γαρίνη

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης) : Βασιλόπουλος Θοδ. 4, Κοντραφούρης, Κουντουράς 11(3), Καράμπουλας 17(1),Βουγιούκας 9 , Πετροδημόπουλος 4 , Κατράνης ,Βασιλόπουλος 18(4 τρ. 11 ασ.), Κανονίδης 20(2), Κατούφας 9, Μπατής, Παλαιοχωρίτης 3(1)

Παγκράτι( Λυτόπουλος) : Κούτρας, Καυκής 13(3),Γιαννίκος 3(1), Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Λυτόπουλος 1, Τανταρούδας, Τζατζάς 9, Χριστόπουλος 19(2), Γερονίκος 2, Ξιούρας, Μπένος 12, Φάσουρας.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 84-88

Δεκάλεπτα: 18-11, 30-31, 55-63, 84-88

Διαιτητές: Λιότσος-Τσάτσης

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 11, Καπώνης 5 (1), Χρυσός, Σωφρονάς 2, Γκινης 16 (1), Μιχόπουλος 20 (5), Γκιουζέλης 2, Τσιάκος 27 (1), Τσελεμπής.

Ηράκλειο (Μακράκης): Κιτσος-Καλυβιασακης, Σταμπουλής 18 (1), Μποχωρίδης 12 (1), Λάκκας 10, Πετράκης 3 (1), Λιανός 19 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 20, Παπαδάκης 4.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 86-68

Δεκάλεπτα: 20-18, 42-34, 65-49, 86-68

Διαιτητές: Κυριακόπουλος- Νάστος

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 19(2), Τρύπας 13(3), Ονάσογλου 13(2), Σκούφης 9(1), Ασημακόπουλος 17(1), Λεκάκης 5, Χαρίσης 8 (1), Τσακαλέρης, Γιουσέμογλου, Χατζηπυλιώτης, Ζαμάγιας, Καταβαίνης 2.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Μπάλας 8(2), Αγγελόπουλος 12, Λάτσης, Παπάδης, Ματσάγγος, Αθηνιώτης, Αυγενικός 10(1), Τοπάλι 6, Βαρδαβάς 10, Ματαλιωτάκης 17, Μόρφης 1, Καματερός 4

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 66-85

Δεκάλεπτα: 14-18, 37-46, 49-70, 66-85

Διαιτητές: Στρέμπας, Καραβίτης

ΑΕΝ Κηφισιάς (Λιόγας): Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 12 (1), Κεφαλάς 8, Μαρίνος, Πριτσιούλης, Ντουζίδης 11 (2), Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 8, Αλετράς, Πρέκας 4, Κωνσταντακόπουλος, Ψαρόπουλος 9 (1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10 (7 ριμπ.), Στεργίου 3 (1), Καλλιανιώτης 6 (1), Δερμιτζάκης 27 (8/9 τρίπ.), Τσακίρης 14 (1), Σκάνδαλος 9 (6 ασίστ), Γιαουρτόγλου 5 (1), Λέπουρης 2, Αντωνίου, Μακρόπουλος 4, Σταθόπουλος 5, Καλούδας.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 65-72

Δεκάλεπτα: 18-19, 41-36, 53-51, 65-72

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Πόντας

Πανελευσιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 6, Νικολακόπουλος 8, Κελαϊδής 16 (2), Ηλιάδης, Ζούμπος 17 (1), Τζιάλας 2, Στέφος, Δούκας 2, Μαντζιώρης 14 (4)

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Κουκάς 9 (1), Λυκογιάννης 6, Καραλής 5 (1), Πέττας 18, Κωνστντώνης, Μαυροειδάκος 3, Παπαδολιάς 12, Κατιάκος 11, Καραβανάς 8.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

EYPΩΠH 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ - Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΑ 65-56

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Γαζέτας

Δεκάλεπτα: 16-15, 37-24, 52-44, 65-56

Eυρώπη ( Μελετιάδης) : Αμπατζίδης 2, Λαζαρίδης , Tζουβάρας 8(2), Mαυρίδης 6, Kαραμπέκης 6, Mυλωνίδης 10(1), Kιγμέτογλου 16(1), Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 3, Δανάκης 14(1)

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος): Νικολόπουλος 4, Ντίνος 11(3), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος 6(1), Σιόλογκας 11, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 17(1), Λούτας, Τέλιος, Καραδήμας Χ., Μακρής 5

Καβάλα-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 85-78

Διαιτητές: Παπαδόπουλος - Ντόγκας

Δεκάλεπτα: 21-15, 47-33, 74-57, 84-78

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 19(2), Χονδρόπουλος 3(1), Καπινιάρης 20(4), Τάταρης 7, Αθανασιάδης 14(2), Κουμλέλης 4, Πιεβάλιτσα 3(1), Παπάς 15(2)

Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζης 15(5), Αρνιδης 11(3), Δημας 20(2), Χατζημιχαηλιδης 3, Στολης 7(1), Κωνσταντινιδης , Μπάκος ,Παπαδόπουλος 7, Βαιντερλης , Βελισσαρίου 15(3)

Γέφυρα – Αγρίνιο 68-60

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 12-16, 26-38, 49-49, 68-60

Γέφυρα (Ροδάς): Καζαμίας, Νικολαΐδης , Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 10(2), Γαρέζος 8, Παπαδόπουλος 5, Σιώπης 17(4), Σαραντίδης , Ταουσάνης 10, Προύσαλης, Ευσταθιάδης, Ιωαννίδης, Μπίσκας 18(2).

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 3(1), Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 12(1), Γκρέκας 3, Κυριλής Δ., Τάσσος 9, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 6(1), Σταύρου 11(1), Τάγκας.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Γ.Α.Σ Χαλκηδόνας 84-56

Διαιτητές: Ρίζος-Μαγκάφας

Δεκάλεπτα: 22-17 18-08 21-20 23-11

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 7 (1), Λειβαδάς, Ξηρός 6, Μουράτογλου 18(1), Περρωτής 8, Τριπολίδης Δ. 4, Καραγκιολίδης 4, Αδαμόπουλος 12, Παπαζήσης, Τριπολίδης Γ. 2, Πολίτης 21(5).

Γ.Α.Σ Χαλκηδόνας (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 11(2), Μακρίδης 7, Παπαδόπουλος 3, Πεταλωτής 7(1), Σεφερίδης 6, Μηντζαρίδης 2, Μπατάκος 1, Κοτζογιάννης 16, Παναγιώτου 3(1).

Ασπίδα-Ανατόλια 58-76

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 17-20, 31-27, 52-50, 58-76.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης ): Αμούτζιας 7, Παπαδάκης 7(1), Γρούδος 13(1),Τσιώγκας 7(1), Σαββίδης 2, Κλωνάρας 1, Ανθής, Κουτσογιάννης 15(3), Γκέλιος 5(1), Απιδόπουλος 4, Παπανικολάου, Μασμανίδης 4

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛIΑ (Γκαϊτατζής) : Πουλιανίτης, Πρωτούλης 9(1), Βλάχος 6(2), Ψυχίδης, Γαλανίδης 16(3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 7, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 4, Ζώτος 10, Καραποστόλου 24(4)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

To επόμενο κινητό σου μπορεί να έχει τρεις οθόνες

Και smartphone και τάμπλετ. Όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24