Β' ΕΘΝΙΚΗ

Ντεμπούτο με buzzer beater για Κουμπούρα στον Ιπποκράτη Κω

Ντεμπούτο με buzzer beater για Κουμπούρα στον Ιπποκράτη Κω

Ο Φάνης Κουμπούρας "υπέγραψε" τη νίκη του Ιπποκράτη Κω επί του Πανελευσινιακού με τρίποντο στην εκπνοή! Έκπληξη σε Φάρσαλα, Πεύκα και Λαγκαδά στον Βόρειο Όμιλο.

Η εντός έδρας πρεμιέρα του Ιπποκράτη Κω στη Β' Εθνική πέρασε από σαράντα κύματα, λόγω του προβλήματος που υπήρχε με το γήπεδο. Στην πράξη πάντως η ομάδα του Χάρη Κουλουριώτη έκανε το καθήκον της, με τον Φάνη Κουμπούρα σε ρόλο πρωταγωνιστή.

Ο πολύπειρος πλεϊμέικερ ήταν αυτός που "μίλησε" σε νεκρό χρόνο στο παιχνίδι με τον Πανελευσινιακό, σκοράροντας για τρεις. Με δικό του σουτ λοιπόν at the buzzer, οι νεοφώτιστοι πήραν τη νίκη (78-75) και ξεκίνησαν με το δεξί την προσπάθειά τους στον Νότιο Όμιλο.

Ο Ιωνικός Νικαίας έκανε αυτό που έπρεπε στην έδρα του Πανευθραϊκού (88-75), όπως κι η Δάφνη Δαφνίου που πέρασε από το γήπεδο του Πρωτέα Βούλας (76-62).

Η πρεμιέρα έκρυβε πολλές εκπλήξεις, από την άλλη, στον Βόρειο Όμιλο, εκεί όπου η Καβάλα, το Ανατόλια και Αγρίνιο δεν τα κατάφεραν. Τα Φάρσαλα, οι Μαχητές/Πειραματικό και ο Ερμής Λαγκαδά πανηγύρισαν μεγάλες νίκες, ανεβάζοντας -με το "καλημέρα"- το... θερμόμετρο στο πρωτάθλημα.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 78-75

Κηφισιά - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 69-67

Πανερυθραϊκός - Ιωνικός Νικαίας 75-88

Πρωτέας Βούλας - Δάφνη Δαφνίου 62-76

Κόρινθος - Τρίτωνας 54-70

Παγκράτι - Κορωπί 61-44

Ηράκλειο - Διαγόρας Δρυοπιδέων 75-66

Μανδραϊκός - ΕΦΑΟΖ 84-79

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 15/10)

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ιπποκράτης Κω

Ιωνικός Νικαίας – ΑΕΝ Κηφισιάς

Δάφνη Δαφνίου – Πανερυθραϊκός

Τρίτων – Πρωτέας Βούλας

Κορωπί – ΚΑΟΚ

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Παγκράτι

ΕΦΑΟΖ – Ηράκλειο

Πανελευσιανικός – Μανδραϊκός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Χαρίλαος Τρικούπης - Πευκοχώρι 64-57

Χαλκηδόνα - Ελίμεια 66-59

Στρατώνι - Τιτάνες Παλαμά 78-63

Φάρσαλα - Καβάλα 75-74

Ίκαροι Σερρών - Ασπίδα Ξάνθης 76-59

Ερμής Λαγκαδά - Αγρίνιο 70-64

Μαχητές/Πειραματικό - Ανατόλια 81-79

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 15/10)

Ελίμεια – Χαρίλαος Τρικούπης

Τιτάνες Παλαμά – Χαλκηδόνα

Καβάλα – Στρατώνι

Ασπίδα Ξάνθης – Φάρσαλα

Αγρίνιο – Ικαροι Σερρών

Ανατόλια – Ερμής Λαγκαδά

Γέφυρα – Μαχητές Δόξας Πεύκων

Τα φύλλα αγώνα

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κόρινθος - Τρίτων 54-70

Δεκάλεπτα: 17-17, 29-40, 41-50, 54-70

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Νάστος

Κόρινθος (Νικητόπουλος, Διαμαντίδης): Πράτης 8(1), Κωνσταντίνου 2, Σακελλαράκης 5, Μακρής 6, Κατσανάκης, Κεφαλάς 4, Καρούζος 9(1), Δανιήλ 7(1), Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 2, Σκόρδας 8, Γιανναλέτσος 2.

Τρίτων (Μιχελάκος, Ανδρεαδάκης): Ευστρατίου 1, Κούτουλας 6(1), Καλαντζής 12(2), Τασόπουλος 20, Ντιμπ 9(1), Θυμνιός 4, Καραδολάμης 2, Ντορμπάρης, Φράγκος, Γκαβανόπουλος 12(2), Κουκούνιας 4, Δαμανιάκος.

Μανδραϊκός - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 84-79 (75-75 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 14-20, 38-43, 59-59, 75-75, 84-79

Διαιτητές: Καραβίτης, Μηλαπίδης

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 5, Κούσουλας 8(2), Καραμπάτσος 13(1), Γκαϊτάσοφ 2, Γεωργοπαπαδάκος 10(2), Μουστόπουλος 24, Βαφιάς 5(1), Ψυλέας 17(2).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας): Παπαφλωράτος 7(1), Εμμανουηλίδης 6, Γκαβασιάσης 15, Κοψιάς 3(1), Γρατσιάτος 7(1), Αλεξανδρόπουλος 10(1), Σαμοθράκης 9(1), Στάθης, Σαρλής, Υφαντής 8, Καστανιώτης 4, Παπαρέγκας 10(1).

Πρωτέας Βούλας - Δάφνη Δαφνίου 62-76

Δεκάλεπτα: 17-14, 28-35, 39-55, 62-76

Διαιτητές: Μπούκας, Στρέμπας

Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Μόρφης 8(2) Αγγελόπουλος 11, Αθηνιώτης 7 (2), Αυγενικός 4, Τοπάλης 13 (2), Βαρδάβας 14,  Γάργαλης 2, Μπάλλας 3 (1), Ματαλιωτάκης, Παπαδής, Καματερός, Ματσάγγος.

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 10, Κουφόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 2, Γκίνης 6, Καπώνης 10, Μιχόπουλος 24 (6), Γκιουζέλης 4 (1), Τσιάκος 10, Τσελεμπής 6(1), Κοροβέσης.

Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νίκαιας 75-88

Δεκάλεπτα: 26-28, 38-42, 50-69, 75-88

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τσολάκος

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16, Καλλιανιώτης 8 (2), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 13 (2), Σκάνδαλος 20 (3), Γιαουρτόγλου, Τσικόπουλος, Αντωνίου 4 (1), Μακρόπουλος 6, Σταθόπουλος 8 (2).

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ., Καράμπουλας 20(1), Βουγιούκας 4, Πετροδημόπουλος 11, Παλαιοχωρίτης, Μπατής 9 (3), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος 1, Βασιλόπουλος Φ. 26(8), Κανονίδης 15.

Ηράκλειο - Διαγόρας Δρυοπιδέων 75-66

Δεκάλεπτα: 25-14, 33-26, 58-42, 75-66

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος

Ηράκλειο (Γ. Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Σταμπουλής 6, Μποχωρίδης 25(3), Πετράκης 3(1), Λιανός 5, Πρωτογεράκης 4, Καλατζής, Χάλαρης 9(1), Παπαδάκης 10(1), Λάκκας 11, Μαραγκουδάκης.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σ. Σαμόλης): Κουκάς 10(1), Καλλίδας, Καραλής 3(1), Κωνσταντώνης, Πέττας 30(3) , Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 6(1), Παπαδούλιας 1, Λυκογιάννης 5, Κατιάκος 9, Καραβανάς 1, Μπιμπούδης.

Παγκράτι - Κορωπί 61-44

Δεκάλεπτα: 15-14, 31-31, 49-38, 61-44

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Πολυχρόνης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Ξιούρας 5(1), Καυκής 6, Γιαννίκος, Γεωργοπαπαδάκος 9(1), Κούτρας 2, Μήτσιαλος 8, Τζάτζας 2, Λυτόπουλος 6, Φάσουρας, Χριστόπουλος 10(1), Μπένος 4, Γερονίκος 9.

Κορωπί (Κατσούνης): Παπαθεωδόρου, Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 3(1), Σερέτης 2, Αγόρης 12(2), Σιμιτζής 11(1), Σπανός, Τσάτας, Μαλτέσιος 13, Γκίνης, Θεοδωράκος, Πετς 3(1).

ΑΕΝ Κηφισιάς - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 69-67

Δεκάλεπτα: 21-16, 37-28, 58-42, 69-67

Διαιτητές: Διμπινούδης, Μαραμής

ΑΕΝΚ (Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός 15(1), Μοσχοβίτης 9(1), Κεφαλάς 4, Μαρίνος 8(2), Μανούσος 2, Ντουζίδης, Χαϊκάλης 4, Χατζηνικόλας 15(1), Ψαρόπουλος 12(1).

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Γοργόνης 9(1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 9(1), Γραμματικός 18(2), Ανέστης, Βούζας 11(2), Λάβαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος, Ζούκας 14(1).

Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 78-75

Δεκάλεπτα: 18-14, 30-28, 47-52, 78-75

Διαιτητές: Ρίζος, Κουτσοδήμος

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 18(2), Τρύπας 7(2), Ονάσογλου 11(1), Σκούφης 6(1), Ασημακόπουλος 19(3), Λεκάκης, Χαρίσης 5(1), Τσακαλέρης 12(1).

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 6, Νικολακόπουλος 15(4), Κελαϊδής 14(2), Ηλιάδης 7(1), Ρόκας, Κεφάλας, Ζούμπος 15(2), Τζιάλλας 8, Στέφος 6, Δούκας 1, Ματζιώρης 3(1).

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαροι Σερρών - Ασπίδα Ξάνθης 76-59

Δεκάλεπτα: 17-22, 44-42, 63-52, 76-59

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Θεοδώρου

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 10, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9, Τράκας 4, Γκάτζιας 22, Φώτογλου 7, Γκούτζιας 1, Θολιώτης 5, Κακιούζης 18.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 11, Τσιώγκας 14, Γρούδος 4, Κλωναράς 3, Σαββίδης 10, Άνθης, Κουτσογιάννης 6, Γκέλιος 9, Μασμανίδης 2.

Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου - Ευρώπη Πευκοχωρίου 64-57

Δεκάλεπτα: 14-22,  33-29, 47-46, 64-57

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρπάνος

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Βουρνάς 3, Ντόβας 18(4), Ξηρός, Μουράτογλου 16(2), Σταυρόπουλος 10, Περρωτής, Καραγκιολίδης 4, Αδαμόπουλος, Πολίτης 13(2).

Ευρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Αμπατζίδης, Τσιμπής 5(1), Τζουβάρας 9(1), Μαυρίδης 8, Καραμπέκης 9(1), Μυλωνίδης 4, Κιγμέτογλου 12, Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 5.

Ερμής Λαγκαδά - Αγρίνιο 70-64

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-22, 42-38, 57-57 (κ.α.), 70-64

Διαιτητές: Γερακίνης, Ξέρας

Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζής 9(2), Μίνου 1, Ελευθεριάδης, Τοπουζίδης 16(4), Μάρουσιτς 13(1), Παρίτσης 2, Πιλκούδης 4, Αβοκάτος, Γκαμούρας 11, Μέλλιος, Κοτσάνος 14.

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 9(1), Μπερερής 2, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 14(4), Γκρέκας, Κυριλής Δ. 2, Ρέντζιος, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 3, Σταύρου 13(2), Τάγκας 15(3).

Χαλκηδόνα - Ελίμεια 66-59

Δεκάλεπτα: 18-13, 29-23, 52-38, 66-59

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Δημάδης

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 11(2), Μαρκίδης 11(1), Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 16(3), Παπαδόπουλος,, Μπατάκας 4, Σεφερίδης, Μάντζος 12(2), Κουλαξής 4, Γκοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 6(2).

Eλίμεια (Καραγιαννίδης): Τσούκας 5(1), Μαλούτας 4, Σουπούρας 2, Κούβελας, Αντωνιάδης 16(2), Νικολάου 6(1), Μαλλιούρας 6, Μακρής 9(3), Τσιμίδης 11(2).

Μαχητές Δόξα Πεύκων - Ανατόλια 82-79

Δεκάλεπτα: 14-21,36-44,58-63,82-79

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Κοϊμτζόγλου

Μαχητές Δόξα Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 16(4), Αρνίδης 6(2), Δήμας 16(2), Χατζημιχαηλίδης 4, Στόλης 22(2), Κωνσταντινίδης, Μπάκος, Παπαδόπουλος 6, Βελισσαρίου 12(3).

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 8(2), Βλάχος, Λεμονάκης, Γαλανίδης 22(5), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 4, Σταματογιαννης 3(1), Ζώτος 8, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 22(3).

Φάρσαλα - Καβάλα 75-74

Δεκάλεπτα: 23-23, 48-38, 60-59, 75-74

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Φάρσαλα (Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ. 29(5), Νικολόπουλος 25, Αναγνωστόπουλος Χρ. 3(1), Σιόλογκας 8, Μακρής 8, Χαιρετίδης 3(1), Σαββίδης 4, Συνετός, Ντίνος, Λιούπης, Λούτας, Καραδήμας.

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάγκε 17, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 20(2), Καπινιάρης 4, Τάγαρης 3, Πλιούκας, Αθανασιάδης, Μέλλης 23, Πιεβάλιτσα, Χονδρόπουλος , Παπάς 7(1).

Στρατώνι -Τιτάνες Παλαμά 78-63

Δεκάλεπτα 27-16, 43-36, 67-51, 78-63

Διαιτητές: Ντούρας, Μελανίδης

Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 13(3), Σπύρας, Πονόπουλος, Καραμανώλης 4, Δελλίδης 5(1), Στοΐτσης, Σαμαράς 5, Φλιάτης Ι., 8(2), Λευκαδίτης 5, Φλιάτης Γ. 12(1), Πολιτόπουλος 8(2), Δασκαλόπουλος 8(2).

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 9, Τσούμας 2, Γεωργαντάς 9(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 5(1), Αντωνίου, Μακρής 3(1), Μούμογλου 16(2), Μανδαλάκης 15, Αποστολάκης 4.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Βίντεο: Αστυνομικοί πιάστηκαν στα χέρια κατά τη διάρκεια επιχείρησης

Δύο αστυνομικοί τραυματίες σε μια "από τις πιο ντροπιαστικές καταστάσεις" που έχει βιώσει ο αρχηγός της αστυνομίας

4 ταινίες και 5 σειρές για το ΣΚ σου

Όλες οι ταινίες και σειρές που αξίζει να τσεκάρεις αυτό το σαββατοκύριακο.

Απίστευτο και όμως αληθινό: Τρένο έφυγε 20'' νωρίτερα - Η εταιρία ζήτησε συγγνώμη

Δεν καταγράφηκε κανένα παράπονο από το επιβατικό κοινό, ωστόσο η εταιρία έκανε λόγο για "σοβαρή αναστάτωση"

Τι είπε ο Κυριάκος στον Άδωνι και τον ανάγκασε να σταματήσει τις τηλεπωλήσεις

Τα μυστικά SMS που αντάλλαξαν οι δύο γίγαντες της πολιτικής.

Μάνδρα: 'Αυτοκίνητα πέφτουν πάνω μου', τα τελευταία λόγια 38χρονου αγνοούμενου

Ένα από τα πολλά τραγικά πρόσωπα της θεομηνίας που έπληξε τη Δυτική Αττική, είναι και ο 38χρονος οδηγός φορτηγών Γιάννης Ρούμελης, που αγνοείται από το πρωί της Τετάρτης στην περιοχή της Μάνδρας.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24